Wybory samorządowe 2024

Barbara Bylica: Mimo nieuzasadnionej fali nienawiści wylanej na mnie, nie poddaje się

Barbara Bylica: Mimo nieuzasadnionej fali nienawiści wylanej na mnie, nie poddaje się

Była kandydatka na burmistrza i radna miejska kadencji 2024-29 z KWW Owocnie dla gminy, po deklaracji o poparciu w drugiej turze wyborów Macieja Ostrowskiego, nagrała film, w którym tłumaczy swoje decyzje.

„Szokująca jest dla mnie reakcja wielu osób, które uzurpują sobie prawo do decydowania za mnie i uruchomiły fabrykę kłamstw. Zastanawiam się po co? By wygrać za wszelką cenę? Godność człowieka to wartość niezbywalna. Mimo nieuzasadnionej fali nienawiści wylanej na mnie, nie poddaje się” – mówi

 

Ubiegłotygodniowa deklaracja Barbary Bylicy dotycząca poparcia Macieja Ostrowskiego odbiła się jak dotąd największym echem wśród mieszkańców. To jak dotąd najczęściej komentowany wątek w trwającej kampanii wyborczej.

Przypomnijmy; na 9 dni przed drugą turą wyborów na burmistrza miasta i gminy Myślenice, na profilu Macieja Ostrowskiego pojawił się film, w którym kandydatka na burmistrza i wieloletnia pracownica UMiG w Myślenicach – Barbara Bylica (KWW Owocnie dla gminy) poparła byłego burmistrza. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski” – mówiła.

Pojawiła się też na „biegu z Maćkiem” i razem z nim stanęła na czele grupy solidaryzującej się z byłym burmistrzem.

 

Film z wyjaśnieniami 

Na 4 dni przed drugą turą wyborów w mediach społecznościowych zamieściła film, w którym odnosi się do reakcji na jej decyzję oraz po raz kolejny wyjaśnia, dlaczego podjęła taką decyzję.

„Szokująca jest dla mnie reakcja wielu osób, które uzurpują sobie prawo do decydowania za mnie i uruchomiły fabrykę kłamstw. Zastanawiam się po co? By wygrać za wszelką cenę? Godność człowieka to wartość niezbywalna. Mimo nieuzasadnionej fali nienawiści wylanej na mnie, nie poddaje się” – mówi. Zapewnia też, że nadal  „jest tą samą osobą, co przed 7 kwietnia idącą po jakościowe zarządzanie i szacunek dla każdego”.

Barbara Bylica (KWW Owocnie dla gminy), radna miejska kadencji 2024-29: Wątpliwości są wyznacznikiem mądrości. Zrozumiałe jest to, że część z was wątpi w moje szczere intencje. Jednakże moja determinacja i zdolność do działania pomimo różnic, jest tym, co napędza mnie do pracy.

Uspokajam was, iż jestem gotowa stawić czoła wyzwaniom i dbać w najlepszym interesie naszej społeczności - działać niezależnie od tego, co pojawia się po drodze. Potwierdzam moje poparcie dla burmistrza Macieja Ostrowskiego; to trudna, ale najlepsza decyzja. Popieram go ponieważ zapewnia nam otwartość na działania, aktywnie interesuje się naszym programem wyborczym i chce wspólnie z nami współpracować, deklaruje partnerstwo i szacunek, by wspólnie działać dla dobra ludzi.

Druga tura w wyborach na burmistrza miasta i gminy Myślenice odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia, a w dogrywce zmierzy się obecny burmistrz Jarosław Szlachetka z byłym gospodarzem Maciejem Ostrowskim.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • 16 kwi

  Pani Barbaro podjęła Pani najlepszą decyzję.
  Współpraca, dialog i współdziałanie różnych środowisk jest najlepszą ścieżką żeby nasza gmina się dynamicznie rozwijała.
  Duet Maciek i Basia wsparty innymi ludźmi chcącymi działać (m.in władzami powiatowymi) jest wizją, która zdecydowanie mnie przekonuje.

  124 45 Odpowiedz
 • 16 kwi

  Nie znam sprawy pozyskiwania środków na fundację Owocna. Z Twojego tekstu wynika cytuję: " Kasę na jej Fundację Owocną załatwiał Szlachetka" i "Czy kasa powinna być transferowana do tej Owocnej Fundacji prowadzonej przez Basię to NIK się wypowie."
  Jak więc z tego wynika Twoim zdaniem NIK powinien sprawdzić działalność burmistrza Jarosława Szlachetki w tym zakresie. No to czekamy.

  100 7 Odpowiedz
 • 16 kwi

  Jest takie powiedzenie prezydenta zresztą: ,, Nie strasz, nie strasz bo.." . P.Szlachetka również nie miał wotum a jakoś wytrwał do końca, podwójne wotum nieufności r.gm skutkuje referendum za odwołaniem burmistrza , jeżeli nie będzie 60% frekwencji wyborców to rozwiązana zostaje rada gminy i ponowne wybory, zresztą nad pilnowaniem rady gminy i jej decyzji sprawuje też piecze wojewoda i prezes rady ministrów a jest nim .... nie Pis

  79 9 Odpowiedz
 • 16 kwi

  Jeszcze Ostrowski nie wygrał, a ty już o "gongach" od Rady Miejskiej ?
  To tacy będą ? (mają być ?) niezależni, dążący do naszego wspólnego dobra hołubieni przez Ciebie radni, mający w niej większość ?!
  Ludzie, czy nie uważacie, że na poziomie gminnym (np. tak jak naszego miasteczka) nie powinno być żadnej mowy o jakichś partyjnych strukturach i takichże aparatczykach ?!
  Jak ktoś chce coś robić dla mieszkańców - o ile go wybiorą - to niech działa bez podpierania się o jakiekolwiek partyjne struktury i zgraje ! Ich działalność powinna się skupiać na sprawach rangi krajowej i kończyć na (w) województwie, w żadnym razie nie schodząc niżej..

  56 4 Odpowiedz
 • 16 kwi

  Czyli rada w której większość mają kukiełki Jarka będzie dążyła do tego żeby utrudnić rządzenie ostrowskiemu i prowadzenie urzędu …czy to sugerujesz ? To po to jest ta rada ? Po to ich wybrali ? Brawo zatem dla nich i gratulacje dla ich wyborców … było napisać na plakatach że chcą do rady ale tylko gdy słoneczko będzie burmistrzem !

  59 10 Odpowiedz

Zobacz więcej