Wybory samorządowe 2024

Wybory Samorządowe 2024. Kampania na ostatniej prostej. Na Zarabiu bieg z Maćkiem

Wybory Samorządowe 2024. Kampania na ostatniej prostej. Na Zarabiu bieg z Maćkiem
Fot. Piotr Jagniewski

Na 6 dni przed wyborami, w niedzielne przedpołudnie odbył się bieg z Maciejem Ostrowskim. „To ważne gesty wsparcia w różnym czasie, w różnych momentach” – mówił kandydat na burmistrza.

Solidaryzujący się z nim mieszkańcy wspólnie pokonali ścieżkę biegową wzdłuż Raby

 

Kampania wyborcza w Myślenicach wchodzi na ostatnią prostą. Minione dni przyniosły nie tylko informację o dogrywce między Jarosławem Szlachetką a Maciejem Ostrowskim, ale również przekazanie swojego poparcia przez byłą kandydatkę na jednego z nich.

"Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”na 9 dni przed wyborami zadeklarowała Barbara Bylica (KWW Owocnie dla Gminy).

W ostatnich dniach kampanii kandydaci zwracają się w kierunku Zarabia, czyli rekreacyjnej części miasta. W sobotę burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) otwierał skatepark, z kolei w niedzielę 14 kwietnia jego kontrkandydat zorganizował „bieg z Maćkiem”.

- Wiele osób przyszło, żeby z nami tu być, żeby się solidaryzować - za co dziękujemy. To, że my tu jesteśmy, to jest całe to wydarzenie, cały event, który świadczy o nas. Za to serdecznie dziękujemy. Bo to są właśnie ważne gesty wsparcia w różnym czasie, w różnych momentach – mówił Maciej Ostrowski.

Następnie głos zabrała Barbara Bylica; Cieszę się, że jest was tutaj tak dużo w otoczeniu pana burmistrza Macieja Ostrowskiego. Mam nadzieję, że ten dzisiejszy bieg scali nas jeszcze bardziej i będziemy jeszcze bardziej aktywnie uczestniczyć w tym ostatnim tygodniu, gdzie zmierzamy po zwycięstwo. To jest nasz cel, tak jak cel tego biegu - aby go ukończyć i aby efekt był wymierny. Wszystkim wam życzę wszystkiego dobrego, cieszę się, że jestem z wami – mówiła.   

Rozgrzewkę poprowadził Robert Kostecki - zawodnik trójboju siłowego i trener z Myślenic, a uczestnicy spotkania wyruszyli ścieżką biegową w kierunku mostu przy ul. Piłsudskiego, a następnie na Dolny Jaz i w stronę mostu osieczeńskiego.

Powiązane tematy

Komentarze (54)

 • 14 kwi

  Koleś kupuje głosy za czekoladę… takie pomysły to tylko szlachetka i jeździ całą niedziele po zarabiu tym oklejonym busem, niech po Jaworniku i Głogoczowie se pojeździ bo tam na niego głosują

  164 21 Odpowiedz
 • 14 kwi

  Negatywna kampania nabiera rozpędu. To przerażające jak można w takim stylu walczyć o utrzymanie stanowisk w urzędzie. Opluć, wyszydzić, obrazić, zainsynuować, obrzucić błotem z nadzieją że coś się przylepi i pozwoli pozostać przy władzy. Kim trzeba być aby tak postępować.

  157 9 Odpowiedz
 • 14 kwi

  Trzeba było na rynek jechać, za darmo czekoladę rozdawali , ciekawe ile to podatników kosztowało w porównaniu z bieganiem po Zarabiu😀

  163 22 Odpowiedz
 • 14 kwi

  Przypomnij nam proszę, czy ona startowała w wyborach jako Barbara Bylica, czy jako podopieczna albo desygnowana Jarosława Szlachetki? Jej sprawa, kogo popiera, mi ani tobie nic do tego, choć domyślam się, że gdyby poparła Szlachetke, nic byś przeciwko nie miał.

  154 13 Odpowiedz
 • 14 kwi

  Miasto szlachetce też mówi nie, może niech startuje na sołtysa jawornika i zrobi tam stolicę małopolski a w pierwszej kolejności metropolię

  155 24 Odpowiedz

Zobacz więcej