Wybory samorządowe 2024

Wybory Samorządowe 2024. Barbara Bylica poparła jednego z kandydatów. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

Wybory Samorządowe 2024. Barbara Bylica poparła jednego z kandydatów. "Mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

„Po głębokiej analizie wszystkich za i przeciw z uwagi na to, że jestem ekonomistą, finansistą i wszystkie działania analizuje dogłębnie, uznałam, że wiele przemawia za tym, że mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski”

- na 9 dni przed wyborami mówi Barbara Bylica (KWW Owocnie dla Gminy), która w pierwszej turze wyborów uzyskała trzeci wynik.

 

 

Barbara Bylica (KWW Owocnie dla Gminy) to pierwsza kandydatka na burmistrza, która po wyborach 7 kwietnia zadeklarowała poparcie dla kandydatów walczących w drugiej turze. Myśleniczanka starająca się o urząd burmistrza zebrała 2 038 głosów (10,35%) i był to trzeci wynik wśród kandydatów.

Największym poparciem po pierwszej turze może się pochwalić Jarosław Szlachetka, na którego swój głos oddało 8 670 mieszkańców (44,04%) oraz Maciej Ostrowski z wynikiem 7 271 głosów (36,93%). To ta dwójka zmierzy się ze sobą w drugiej turze - 21 kwietnia.  

Na 9 dni przed wyborami Barbara Bylica deklaruje poparcie dla Macieja Ostrowskiego „Po głębokiej analizie wszystkich za i przeciw z uwagi na to, że jestem ekonomistą, finansistą i wszystkie działania analizuje dogłębnie, uznałam, że wiele przemawia za tym, że mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski” – mówi na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych kandydata. 

Barbara Bylica (KWW Owocnie dla Gminy): Szanowni państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Myślenice. Polityka lokalna na szczeblu samorządowym to polityka z ludźmi i dla ludzi. Jesteśmy po pierwszej turze wyborów samorządowych, ich wyniki już znamy. Z całego serca dziękuje wam za moje 10% poparcie. Ale jesteśmy przed drugą turą, ważny dzień demokracji przed nami.

Po głębokiej analizie wszystkich za i przeciw, z uwagi na to, że jestem ekonomistą, finansistą i wszystkie działania analizuje dogłębnie, uznałam, że wiele przemawia za tym, że mój głos 21 kwietnia otrzyma burmistrz Maciej Ostrowski.

 

Jarosław Szlachetka: "Po ludzku jest po prostu przykro"  

W mediach społecznościowych pojawił się wpis burmistrza Jarosława Szlachetki w którym odnosi się do sytuacji. Nie ukrywa, że jest mu przykro, ale "mimo to nie traci wiary w ludzi".

"Kiedy na ostatniej prostej zwraca się przeciwko tobie jeden z najbliższych współpracowników, któremu ufałeś, tworzyłeś wspólną wizję rozwoju Myślenic, z którym przez lata działałeś w jednej drużynie, tak po ludzku jest ci po prostu przykro. Mimo to nie tracę wiary w ludzi, działam dalej dla Was" - pisze Jarosław Szlachetka publikując zdjęcie z Barbarą Bylicą. 

 

Druga tura za 8 dni  

Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia. Mieszkańcy miasta i gminy Myślenice wybierać będą pomiędzy urzędującym burmistrzem Jarosławem Szlachetką, a byłym gospodarzem Maciejem Ostrowskim.

Jednego popiera miasto, drugiego wieś. Pełna aniliza wyników dostępna w artykule: "Druga tura w niedzielę 21 kwietnia. Jak do dogrywki przygotowują się kandydaci na burmistrza Myślenic?".

Po raz ostatni ci dwaj politycy w walce o stanowisko burmistrza starli się w 2014 roku. Wówczas z wynikiem 55,3% został nim Maciej Ostrowski na którego oddano 9696 głosów, natomiast Jarosław Szlachetka zdobył ich 7827, co stanowiło 44,7%. Jak będzie tym razem?

 

Powiązane tematy

Komentarze (163)

 • 12 kwi

  Jarosław Szlachetka i Mateusz Suder - toksyczny duet. Pycha i arogancja widoczne na co dzień to i tak nie są ich najgorsze cechy. Uśmiechnięte twarze to tylko maski.
  W wyborach startowało kilka komitetów. To nie przypadek że żaden z nich nie zadeklarował chęci współpracy z tymi panami.

  303 39 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi

  Widocznie p. Barbara po tylu latach pracy w Urzędzie bardzo dobrze poznała się na p. Szlachetce i uznała, że jednak nie nadaje się, żeby dalej sprawował tę funkcję. Proszę się nie przejmować nienawistnymi komentarzami, bo niektórych prawda boli.

  289 34 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 12 kwi

  i to sie nazywa mocny game changer tyle awanturnictwa na facebooku o to z kim trzymaja kobiety a tu taka deklaracja jeszcze pracownicy umig gdzie swieci slonce prosto znad naszego beskidu. myslalem ze ta pani gra w inna gre a tu taka niespodzianka 😯

  a teraz hejty za 3...2...1 i sie dowiemy jak ludzie ze srodowiska pis szanuja kobiety

  281 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi

  Brawo za odwagę Pani Barbaro! Dla dobra miasta i gminy- Razem dla Myślenic!

  294 57 Odpowiedz
 • 12 kwi

  Coś musi byc nie tak w tym urzędzie, najpierw wygrana sprawa Ostrowskiego że dobrze powiedział o Szlachetce, nie lubi kobiet, szasta bezpodstawnymi zwolnieniami na prawo i lewo, teraz zaskakująca decyzja p.Balicy również pracownicy urzędu . A to wczorajsze zdjęcie pracownic na rynku, kto stał za obiektywem aparatu, Suder czy Szlachetka? Ciekawe co wykaże jeszcze trwająca teraz kontrola NIK

  249 17 Odpowiedz

Zobacz więcej