Myślenice

Myślenice. Ruszyła rozbiórka stadionu Dalinu. Budowa nowego potrwa do połowy 2025 roku

Myślenice. Ruszyła rozbiórka stadionu Dalinu. Budowa nowego potrwa do połowy 2025 roku

Jako pierwsze ze stadionu im. Gustawa Grochala na Zarabiu demontowane są krzesełka na trybunie. Tak rozpoczyna się gruntowna przebudowa miejskiego stadionu, która kosztować będzie 30,5 mln zł i potrwa do połowy 2025 roku

 

Stadion im. Gustawa Grochala na Zarabiu czeka gruntowna przebudowa, która kosztować będzie 30,5 mln zł (25 mln pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych, a pozostałą kwotę dokłada gmina Myślenice). W marcu burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał umowę na remont stadionu, który ma potrwać do połowy 2025 roku. Obecnie trwa demontaż krzesełek z trybuny. 

Inwestycja będzie zawierać m.in. nową murawę z automatycznym systemem nawadniania, bieżnię lekkoatletyczną (4 tory na prostej i 3 tory dookoła – przyp. red), dwa dodatkowe boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią i trybunę na 2000 miejsc z pełnym zagospodarowaniem przestrzeni pod siedziskami.

Projekt obejmuje również budowę budynku sanitarno-szatniowego z pomieszczeniami pomocniczymi i budowę wolnostojącej wiaty biletowej.

 W ostatnim meczu z udziałem publiczności, który rozegrano w sobotę 23 marca, piłkarze Dalinu Myślenice ulegli Popradowi Muszyna 0:4 (0:2). 

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • 17 kwi

  Aby na bieżni lekkoatletycznej można było organizować zawody (najniższej rangi tzn. VA/B bieżnia musi posiadać minimum 4 tory tzw. okrężne. Bieżnia musi być wykonana z prefabrykowanej nawierzchni kauczukowej lub nawierzchni poliuretanowej z pełnego poliuretanu (dla kategorii VA) lub nawierzchni poliuretanowej z pełnego poliuretanu z innym wypełnieniem niż EPDM oraz typu sandwich lub typu natryskowego (dla kategorii VB).

  https://www.pzla.pl/file/4519-kategorie-stadionow-lekkoatletycznych.pdf

  Dlatego bezsensem jest budowa bieżni z trzema torami. Trzeba było zaprojektować 4 tory, lub stadion typowo piłkarski, bez bieżni.

  54 1 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Ja mam tylko jedno pytanie.
  Czy firma prezesa Dalinu będzie robić trybunę na Dalinie?

  48 3 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Pisałem o tym w moim wcześniejszym poście. Projekt jeśli ktoś go przejrzy, a ma jakiekolwiek pojęcie o wymaganiach takich obiektów, jest pełen "wad". Zamiast zrobić coś co będzie naprawdę funkcjonalne i będzie służyć mieszkańcom, skończy się jak np z naszym basenem, gdzie nie można rozgrywać zawodów oficjalnych bo brakuje kilku cm niecki... Wydać publiczne ( nasze) pieniądze i postawić pomnik... No chyba, że faktycznie potzebna jest sala konferencyjna, loża VIP z super siedzeniami, dziesiątki kamer , zamki szyfrowe czy setki punktów komunikacyjnych pod siedzeniami :)

  45 1 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Chwila, poprawa infrastruktury sportowej jest potrzebna.
  Wymaga jej nie tylko obiekt Dalinu, ale również Orła.

  Zastanawiam się nad kosztami.
  Na realizację projektu rewitalizacji centrum Myślenic wraz z budową muzeum zdaje się, że wydano 32 mln zł.

  Wiem. Inflacją i inne takie, ale koszt inwestycji na Dalinie jest kosmicznie duży.

  Tym bardziej, że za chwilę kończy się umowa na wynajem Wiśle obiektu na Zarabiu (wypowiedzenie skuteczne na dzień 3.7.2024) i powstą dziurę trzeba będzie zasypać.
  Zarząd spółki Myślenice Sport wydaje się być bierny w temacie.

  40 5 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 17 kwi

  bedzie podgrzewana murawa? a basen juz na zarabiu gotowy?

  32 8 Odpowiedz

Zobacz więcej