Myślenice

Myślenice. W ZSTE odbyły się VIII Targi Pracy. Najczęściej poszukiwani kierowcy i specjaliści

Myślenice. W ZSTE odbyły się VIII Targi Pracy. Najczęściej poszukiwani kierowcy i specjaliści
Fot. Starostwo Powiatowe w Myślenicach

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno Ekonomicznych w Myślenicach odbyły się VIII Myślenickie Targi Pracy. To okazja do połączenia firm i pracowników. Przedsiębiorcy najczęściej szukają specjalistów i kierowców 

 

W VIII edycji Targów Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy brali udział pracodawcy z powiatu myślenickiego i osoby szukające zatrudnienia.

To okazja do bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami. Zainteresowani mogli zostawić swoje CV bezpośrednio u danej firmy, a potencjalny pracodawca mógł od razu zaproponować udział w rekrutacji.

- Targi pracy dedykowane są przede wszystkim osobom bezrobotnym oraz kandydatom, którzy mają już pracę, ale rozważają jej zmianę. Udział w nich może być również korzystny dla studentów i absolwentów. Uczestniczące w wydarzeniach osoby mają możliwość spotkania w jednym miejscu przedstawicieli zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych firm – mówi Izabela Cygan-Młynarczyk, dyrektor PUP w Myślenicach.

Jak podkreśla; w powiecie myślenickim stopa bezrobocia wynosi 3,6% i daje nam to trzeci wynik po mieście Kraków i powiecie bocheńskim. W Małopolsce stopa bezrobocia wynosi 4,1% z kolei w Polsce 5,4%.

- Mamy 1700 osób bezrobotnych. Wśród pracodawców jest bardzo duże zainteresowanie na pracowników z konkretnymi specjalizacjami jak spawacz, ślusarz, ślusarz narzędziowy, kierowcy z uprawnieniami do przewozu rzeczy niebezpiecznych, z kat. C, C+E i D oraz przede wszystkim na pracowników produkcji – dodaje dyrektor PUP w Myślenicach.

W czasie targów pracy można było również spotkać się z doradcą zawodowym, który pomagał w określeniu największych zalet kandydata, obszarów do rozwoju oraz doradzał, jakie podjąć kroki, aby zdobyć pracę, która pozwoli najlepiej wykorzystać jego doświadczenie, wiedzę oraz kompetencje. Nieodzownym elementem targów są zajęcia edukacyjne w postaci warsztatów. Dotyczą one przede wszystkim zagadnień z zakresu autoprezentacji, przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej oraz aktualnych trendów na rynku pracy.

Komentarze

Zobacz więcej