Powiat myślenicki

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. "Nie podnoście, nie dotykajcie i nie rozłamujcie szczepionek"

Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. "Nie podnoście, nie dotykajcie i nie rozłamujcie szczepionek"

W dniach od 20 do 26 kwietnia roku zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Nie podnoście, nie dotykajcie i nie rozłamujcie szczepionek

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myślenicach informuje, że w dniach od 20 do 26 kwietnia 2024 roku na terenie Województwa Małopolskiego zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. 

Szczepienie lisów obejmie obszar całego Województwa Małopolskiego. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów oraz wykładana ręcznie. Nie podnoście, nie dotykajcie i nie rozłamujcie szczepionki. 

"Przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej" - informuje Powiatowy Lekarz Weterynarii. 

Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. 

Zaleca się, aby w okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu. 

Informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udziela Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Myślenicach – tel. (12) 272 08 19. 

Komentarze

Zobacz więcej