Myślenice

Myślenice. Tak strażacy świętowali swój dzień

Myślenice. Tak strażacy świętowali swój dzień
Fot. PSP Myślenice

Przemarsz jednostek PSP i OSP, msza i złożenie wieńca pod pomnikiem Świętego Floriana na Rynku. Tak swój dzień świętowali strażacy z Myślenic

 

Myślenickie obchody Dnia Strażaka rozpoczął uroczysty przemarsz jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnym gminy Myślenice, podczas którego Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach - st. bryg Sławomir Kaganek dokonał uroczystego złożenia wieńca pod pomnikiem Świętego Floriana na myślenickim Rynku.

Tego dnia w Bazylice Św. Floriana w Krakowie Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski przewodniczył mszy w intencji Krakowian, wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, pracowników cywilnych oraz emerytów i rencistów pożarnictwa województwa małopolskiego.

W corocznej uroczystości udział wziął Komendant PSP Sławomir Kaganek wraz z pocztem sztandarowym Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach.

W Myślenicach o godz. 16:30 odbyła się msza odprawiona przez proboszcza Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach ks. Zdzisława Balona w intencji wszystkich strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych pow. myślenickiego.

Ten dzień dedykowany jest tym niezwykłym bohaterom, którzy codziennie ryzykują swoje życie, by chronić innych oraz ich mienie przed niebezpieczeństwem pożarów i innymi zagrożeniami, jak i również tym, którzy odeszli na wieczną służbę, ratując niejednokrotnie czyjeś życie.

Obchody Dnia Strażaka przebiegały przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice.

PSP Myślenice oraz KW PSP Kraków

Powiązane tematy

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2024
Myślenice 0

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 2024

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka to okazja do podziękowania wszystkim strażakom za ich służbę, dbając o zdrowie, życie oraz mienie mieszkańców powiatu myślenic...

Komentarze

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...