Myślenice

Sebastian Gabryś - człowiek, który stworzył polską bezę

Sebastian Gabryś - człowiek, który stworzył polską bezę

Mieszkaniec Myślenic został bohaterem filmowego cyklu „Pasjonaci”, w którym przedstawiani są ludzie o wyjątkowych zainteresowaniach. 

Znany z w mieście restaurator i laureat licznych nagród międzynarodowych, tym razem został okrzyknięty „człowiekiem, który stworzył polską bezę”

 

PasjonaciTv to kanał z filmami o ludziach z pasją. Twórców interesują osoby, które mają oryginalne zainteresowania lub ciekawy pomysł na biznes. Prowadzony jest przez małżeństwo z Krakowa, które od kilku lat kręci krótkie filmy tworząc „Wielką kronikę pasjonatów”. Jednym z jej bohaterów został myśleniczanin Sebastian Gabryś, który stworzył polską bezę.

„Beza to niby takie zwykłe ciastko. Po wizycie w domu Sebastiana Gabrysia człowiek uświadamia sobie, deser może być czymś więcej niż tylko słodkim przysmakiem. Razem ze swoją żoną Renią w Myślenicach pod Krakowem stworzyli dom Bezy Polskiej. Uwierzcie nam - można mieć serce z bezy” – piszą autorzy reportażu.

W filmie Sebastian Gabryś opowiada m.in. o swoim marzeniu, którym jest mały lokal w Krakowie, gdzie można zamówić deser w postaci bezy i kawy.

„Bezy będą na półkach, wchodzisz i mówisz – poproszę tę z sercem, albo zwykłą. Beza z espresso - proszę bardzo. I albo wypijasz, albo polewasz ciastko kawą. Ja to nazywam wersja „Wenecja” - mamy gelato, espresso, Włosi zakochani i nasza beza w kształcie serduszka. To powinno kosztować 19,99 zł” - mówi podczas serwowania swojego wypieku producentom filmu.

W filmie opowiada o swojej pasji, wizjach i prezentuje sposób wypiekania bezy. Te przygotowuje razem z żoną oraz autorami reportażu. 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...