Myślenice

Trwa modernizacja basenu letniego na Zarabiu. Otwarcie zapowiedziano na 1 lipca

Trwa modernizacja basenu letniego na Zarabiu. Otwarcie zapowiedziano na 1 lipca

Do oddania basenu letniego zostało 6 tygodni. Nowy dzierżawca prowadzi prace niezbędne do uruchomienia obiektu, a według zapowiedzi lokalnych władz, mieszkańcy będą mogli korzystać z niego od 1 lipca

 

Wakacje 2023 były pierwszymi od lat bez czynnego basenu letniego na Zarabiu. Według wyjaśnień burmistrza powodem takiej sytuacji była rezygnacja dotychczasowego dzierżawcy. W trakcie lata gmina zachęcała mieszkańców do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach” wzdłuż brzegów Raby i w kurtynach wodnych. 

We wrześniu 2023 r. radni zgodzili się na 10-letnią dzierżawę tego terenu, a w lutym 2024 r. burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) informował o podpisaniu umowy z dzierżawcą (firmą Qlbar z Sieprawia) oraz zaprezentował wizualizację obejmującą zagospodarowanie tego terenu. 

„W umowie zawarliśmy też zapisy, że do początku lipca bieżącego roku, dzierżawcy mają przeprowadzić konieczne i potrzebne remonty, aby obiekt mógł służyć mieszkańcom w okresie letnim. Do 1 lipca przy współpracy z gminą Myślenice nowy dzierżawca zobowiązał się do wymiany płyt chodnikowych w obejściu całej niecki basenowej, doprowadzenia niecki do stanu używalności, do wymiany oraz regeneracji elementów ogrodzenia, odnowienia toalet i natrysków, wybudowania budynków kas i budynku ratowników oraz uruchomienia budynku małej gastronomii” – wyjaśniał Jarosław Szlachetka.

Według zapowiedzi; do końca 2025 roku ma zostać przeprowadzone całkowite nasadzenie roślinności, budowa brodzika dla dzieci, a także remont lokalu gastronomicznego. W kolejnych latach w planach jest również montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła w celu podgrzania wody oraz montaż zjeżdżalni.

Na ten cel gmina przeznaczy 200 tys. zł na zakup materiału budowlanego na posadzkę oraz ogrodzenie panelowe. Ponadto bierze na siebie modernizację starego przyłącza wodno-kanalizacyjnego.

Temat rozbudowy basenu letniego na Zarabiu wśród lokalnych polityków kadencji 2018-24 wzbudzał sporo emocji, był również elementem kampanii podczas wyborów samorządowych 2024.

Jak czytamy na facebookowym profilu poświęconym tej inwestycji; „trwają intensywne prace wykończeniowe wokół basenu oraz dopinaniem wszystkiego przed wielkim otwarciem”.

Pojawiły się też pierwsze ogłoszenia o prace w tym miejscu. Na sześć tygodni przed wyznaczonym terminem teren wokół basenu wygląda następująco.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 16 maj

  Czyli popękana , stara niecka basenu pozostaje 😀 Czy to bezpieczne ?

  30 7 Odpowiedz
 • 16 maj

  przed wyborami następnymi tak jak pociąg i wiele innych obiecanek

  28 10 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 16 maj

  a zarabie 2.0 na kiedy bedzie gotowe?

  29 13 Odpowiedz
 • 16 maj

  To nasadzenie roślin, rozpocząłbym od palm. Chyba daktylowe, bo kokosowe ze względu na ciężkie owoce nie są bezpieczne. I koniecznie w donicach jak na Rynku i na zimę przenoszone do podgrzewanych namiotów.

  Poza tym podgrzanie wody to chyba najlepszy pomysł .

  30 15 Odpowiedz
 • 16 maj

  O kurcze jak tam kiedyś będzie podgrzewana woda to może nie będzie najzimniejszy punkt w polsce podczas wakacji :D

  20 10 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...