Myślenice

Myślenice. Policjanci oddali 19 litrów krwi. „To rekord myślenickiej komendy”

Myślenice. Policjanci oddali 19 litrów krwi. „To rekord myślenickiej komendy”

W ramach akcji ,,105 litrów krwi na 105 rocznicę powstania policji” policjanci, pracownicy komendy powiatowej w Myślenicach i mieszkańcy oddali 19 litrów krwi dla potrzebujących

 

W akcji oprócz policjantów i pracowników myślenickiej komendy, udział wzięli także mieszkańcy powiatu. „Pamiętajmy, że nasza krew to cenny dar, a dzięki takim inicjatywom możemy uratować nie jedno życie. W sezonie wakacyjnym jest jeszcze bardziej potrzebna i dlatego zachęcamy do jej oddawania” – przypomina Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

Niejednokrotnie, aby uratować życie ludzkie, potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów, jaki człowiek może podarować innej osobie.

 

Komentarze

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...