Myślenice

Myślenice. Trzecia niecka basenu ma być gotowa do końca roku

Myślenice. Trzecia niecka basenu ma być gotowa do końca roku
Fot. Piotr Jagniewski

"Obecnie instalowane są słupy, które będą podtrzymywać zjeżdżalnię" - mówi burmistrz. Remont na krytej pływalni w Myślenicach ma potrwać do końca roku i kosztować 11,9 mln zł 

 

Na Zarabiu trwają prace nad modernizacją basenu letniego, którego otwarcie zapowiedziano na 1 lipca, z kolei od marca 2023 roku odbywa się rozbudowa krytej pływalni na Osiedlu Tysiąclecia. 

Podczas drugiej sesji rady miejskiej w kadencji 2024-29 burmistrz informował radnych o postępach prac prowadzonych na terenie krytej pływalni Aquarius w Myślenicach.  

- Po miesięcznej przerwie, po 20 kwietnia centrum wznowiło swoją pracę na starej części, gdzie zostały wykonane pewne prace modernizacyjne, m.in. wymiana systemu przeciwpożarowego i nie tylko. W części trzeciej niecki prace postępują, obecnie instalowane są słupy, które będą podtrzymywać zjeżdżalnię i prace wykończeniowe w tych pomieszczeniach, które powstały do obsługi tej części  - mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Z kolei radny Mirosław Fita (KWW JSZ) dopytywał o termin zakończenia prac i uruchomienie nowej części pływalni. Jarosław Szlachetka twierdzi, że ten zostanie dotrzymany, a trzecia niecka myślenickiego basenu będzie udostępniona mieszkańcom z końcem tego roku. 

- Termin to końcówka tego roku. Na chwilę obecną wykonawca go podtrzymuje. Jeżeli nie będzie opóźnień związanych z dostawą elementów, które są już w trakcie produkcji, to mam nadzieję, że w tym okresie umownym uda nam się oddać do użytku inwestycję — mówił gospodarz gminy Myślenice. 

 

Przebudowa basenu ma kosztować 11,9 mln zł 

W marcu 2023 roku ówczesny dyrektor MOKiS Piotr Szewczyk podpisał umowę z przedstawicielem firmy Texom z Krakowa, na realizację zadania związanego z modernizacją Centrum Wodnego Aquarius w Myślenicach. Jak informowano rok temu; prace miały potrwać 18 miesięcy, a oddanie inwestycji powinno przypaść na wrzesień 2024 roku.

W ramach prac miały zostać wykonane m.in. dwie zjeżdżalnie, które na wizualizacji wiją się wokół wieży, a także powiększona kubatura budynku. Wewnątrz znajdzie się basen rekreacyjno-rehabilitacyjny, dodatkowe wanny z hydromasażem, a dodatkowo wymienione zostaną stare instalacje i "technologie basenowe". 

"Czy to będzie się opłacać? - pytali radni 

Budowa trzeciej niecki basenu była zapowiadana w sierpniu 2021 r.,  kiedy dyrektor MOKiS podpisał umowę na opracowanie koncepcji rozbudowy niecki wraz z wyposażeniem rekreacyjnym.

Jak wówczas informowano; budowa miała zostać zrealizowana dzięki wsparciu Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych, z którego gmina otrzymała 6 mln zł.

Według ówczesnych zapowiedzi; prace projektowe i uzgodnienia miały potrwać do końca 2021 r., natomiast start budowy planowano na 2022 r.

Pierwszego przetargu nie udało się rozstrzygnąć, ponieważ oferty wykonawców oscylowały między 12,7 a 17,5 mln zł, a gmina miała na ten cel 7,4 mln zł. W drugim wybrano firmę Texom, która wybuduje trzecią nieckę basenu za 11,9 mln zł.

Dyskusję na temat przebudowy basenu oraz tego czy przyniesie zyski podczas 60. sesji kadencji 2018-24 z burmistrzem podjęli radni.  Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Gmina rozstrzygnęła przetarg na budowę trzeciej niecki krytej pływalni. Będzie kosztować niespełna 12 mln zł".

Powiązane tematy

Komentarze (7)

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...