Myślenice

Myślenice. Miesiąc do otwarcia basenu letniego na Zarabiu. Prace postępują

Myślenice. Miesiąc do otwarcia basenu letniego na Zarabiu. Prace postępują

„Małymi krokami do celu... będzie moc już niebawem” - w mediach społecznościowych pisze nowy dzierżawca basenu letniego. Według zapowiedzi Aloha Myślenice oficjalnie zostanie otwarta 1 lipca. Sprawdziliśmy jak postępują prace w tym miejscu

 

Do oddania basenu letniego został niespełna miesiąc. Nowy dzierżawca prowadzi prace niezbędne do uruchomienia obiektu i pisze, że „małymi krokami zbliża się do celu”. Według zapowiedzi lokalnych władz mieszkańcy będą mogli korzystać z niego od 1 lipca.

Gotowa jest część wokół budynku z toaletami, częściowo zmienione zostało ogrodzenie, pojawiają się rośliny, wyłożone zostały płytki na alejkach prowadzących do zabudowań oraz w kierunku basenu. W tym miejscu również trwają prace, a budowlańcy układają płytki wokół niecki.

Wakacje 2023 były pierwszymi od lat bez czynnego basenu letniego na Zarabiu - o czym informowaliśmy jako pierwsi. Według wyjaśnień burmistrza powodem takiej sytuacji była rezygnacja dotychczasowego dzierżawcy. W trakcie lata gmina zachęcała mieszkańców  do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach” wzdłuż brzegów Raby i w kurtynach wodnych. 

We wrześniu 2023 r. radni zgodzili się na 10-letnią dzierżawę tego terenu, a w lutym 2024 r. burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)  informował o podpisaniu umowy z dzierżawcą (firmą Qlbar z Sieprawia) oraz zaprezentował wizualizację obejmującą zagospodarowanie tego terenu. 

„W umowie zawarliśmy też zapisy, że do początku lipca bieżącego roku, dzierżawcy mają przeprowadzić konieczne i potrzebne remonty, aby obiekt mógł służyć mieszkańcom w okresie letnim. Do 1 lipca przy współpracy z gminą Myślenice nowy dzierżawca zobowiązał się do wymiany płyt chodnikowych w obejściu całej niecki basenowej, doprowadzenia niecki do stanu używalności, do wymiany oraz regeneracji elementów ogrodzenia, odnowienia toalet i natrysków, wybudowania budynków kas i budynku ratowników oraz uruchomienia budynku małej gastronomii” – wyjaśniał Jarosław Szlachetka.

Według zapowiedzi; do końca 2025 roku ma zostać przeprowadzone całkowite nasadzenie roślinności, budowa brodzika dla dzieci, a także remont lokalu gastronomicznego. W kolejnych latach w planach jest również montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła w celu podgrzania wody oraz montaż zjeżdżalni.

Na ten cel gmina przeznaczy 200 tys. zł na zakup materiału budowlanego na posadzkę oraz ogrodzenie panelowe. Ponadto bierze na siebie modernizację starego przyłącza wodno-kanalizacyjnego.

Temat rozbudowy basenu letniego na Zarabiu wśród lokalnych polityków kadencji 2018-24 wzbudzał sporo emocji, był również elementem kampanii podczas wyborów samorządowych 2024.

Nowy basen to element koncepcji Zarabia 2.0, którego plany burmistrz wraz ze swoim zastępcą pokazali w marcu 2023 roku. 

Powiązane tematy

Komentarze (9)

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...