Polityka

Starosta Józef Tomal bez wotum zaufania. Kolejne głosowanie dotyczyć będzie odwołania zarządu powiatu

Starosta Józef Tomal bez wotum zaufania. Kolejne głosowanie dotyczyć będzie odwołania zarządu powiatu

Zabrakło jednego głosu, aby starosta Józef Tomal otrzymał wotum zaufania.

„Jest to równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu. To może się odbyć nie wcześniej niż po 14 dniach” – mówi przewodniczący rady Tadeusz Żaba (FZM)

 

Podczas trzeciej sesji rady powiatu w kadencji 2024-29, radni głosowali nad wotum zaufania dla zarządu powiatu myślenickiego. Za było 12 radnych z koalicji WDP i FZM, 10 przedstawicieli PiS wstrzymało się od głosu, a trzy głosy nie zostały oddane. Te należały do nieobecnych Kamila Ostrowskiego (WDP), Ryszarda Leśniaka ( FZM) i Marka Lenczowskiego (PiS).

Wcześniej starosta Józef Tomal (FZM) przedstawił raport o stanie powiatu myślenickiego za rok 2023, a następnie odbyła się debata na ten temat. Dyskusja dotyczyła m.in. budżetu i pozyskiwanych środków, budowy dróg i potrzeby planowania ścieżek rowerowych, rozbudowy systemu przeciwpowodziowego, możliwości stworzenia budżetu obywatelskiego dla miejscowości z terenu powiatu myślenickiego, czy sytuacji myślenickiego szpitala. 

Następnie radni przeszli do głosowania nad wotum zaufania dla zarządu powiatu myślenickiego.

"Uchwała nie uzyskała bezwzględnej większości głosów, która wynosi 13 głosów z 25-osobowego składu rady. Nie udzielenie wotum zaufania jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu. To może się odbyć nie wcześniej niż po 14 dniach. Mamy sytuację w tym zakresie jasną -z automatu podjęliśmy uchwałę o nieudzieleniu wotum zaufania dla zarządu powiatu" - mówił prowadzący obrady Tadeusz Żaba (FZM).

Aby odwołać zarząd, w tajnym głosowaniu taki wniosek musi poprzeć 15 z 25 radnych. Zarząd powiatu tworzą: Józef Tomal (starosta), Rafał Kudas (wicestarosta), Ewa Kęsek (pozaetatowy członek), Kamil Ostrowski (etatowy członek), Andrzej Słonina (pozaetatowy członek).

Powiązane tematy

Komentarze (22)

 • 19 cze

  Nurtuje mnie kwestia ciągłych nieobecności Kamila Ostrowskiego, czy on za to bierze kasę? Moją kasę?

  Kamil jak nie masz czasu to może trzeba było nie startować. Albo bierzesz się do roboty, albo do widzenia.

  60 26 Odpowiedz
 • 19 cze

  Sz.P. Cygnus. Oczywiście również chciałbym się zwrócić w tej odpowiedzi Per Ty, jednak zdaję sobie sprawę jakimi prawami rządzą się takie fora no i że anonimowo jest łatwiej i odważnej.
  Nie mam obowiązku podawać usprawiedliwienia czy zwolnienia lekarskiego z każdej swojej nieobecności na sesji do informacji publicznej.
  Moi wyborcy doskonale wiedzą co robię i jak ich reprezentuję od lat.
  Co do kwesti Pańskich/Twoich pieniędzy proszę być spokojnym gdyż dieta naliczana jest właśnie wg obecności. A osobiście uważam że marnowane to są one przez osoby które mają 100% obecności na sesjach nie wykazując żadnej aktywności oprócz wciskania przycisków i odczytywania raz na rok przygotowanych poematów.
  Zdrowia życzę i następnym razem jak coś związanego z moją osobą będzie Cię nurtować to zwrócić się bezpośrednio do mnie bo mam wrażenie że się znamy. “Wal w ciemno ! “Z chęcią udzielę odpowiedzi. Przepraszam za zakłócanie dyskusji nie mam w zwyczaju czytać komentarzy tym bardziej wchodzić w dyskusję. Obecnie jednak nie z własnej woli czasu mam więcej…
  Już mnie tu nie ma- Pozdrawiam i dobrej nocy.

  52 25 Odpowiedz
 • 19 cze

  Kamil jest chory i leży w szpitalu

  36 9 Odpowiedz
 • 19 cze

  Same ciekawe akcje w tym starostwie, ogłosili ostatnio nowy nabor na stanowisko inspektora do spraw promocji powiatu...coś czuję że nabór napisany pod jedyna slusza osobę która już piastowala takie stanowisko tylko w gminie LOL.

  31 16 Odpowiedz
 • 19 cze

  Mam w nosie co chciał ktoś spod zegara a czego nie. Jeśli jest pisany nabor pod konkretną osobę to po prostu patologia i kpina z mieszkańców. Ale dziękuję za potwierdzenie pani Kasiu.

  26 14 Odpowiedz

Zobacz więcej