Myślenice

Myślenice. Bysinka wymaga czyszczenia. „Jak przyjdzie kiedyś spora woda, to wszyscy pożałujemy”

Myślenice. Bysinka wymaga czyszczenia. „Jak przyjdzie kiedyś spora woda, to wszyscy pożałujemy”

„Cembrowina Bysinki wymaga czyszczenia” – zwraca uwagę radny Jan Bylica (PiS). Z kolei starosta przypomina, że to zadanie Wód Polskich i przestrzega przed dalszym zanieczyszczaniem koryta potoku

 

Podczas trzeciej sesji rady powiatu w kadencji 2024-29 radny Jan Bylica (PiS) zwracał się do starosty, aby ten zgłosił wniosek do zarządu Wód Polskich dotyczący „wyczyszczenia cembrowiny potoku Bysinka”.

- Jest to dosyć mocno zaniedbane. Dobrze, żeby w ten sposób przygotowali się do ewentualnej większej wody – argumentował radny.

Starosta zwracał uwagę, że mieszkając nad potokiem zauważa, że Bysinka coraz częściej zasypywana jest urobkami z ogrodów i ziemią z budów. Jak mówi taka sytuacja wynika z braku nadzoru Wód Polskich i braku egzekwowania prawa.

- Bysinka jest zasypywana urobkami z ogrodów z budów. Robione są zakola. Mieszkańcy organizują garaże, budują domy. Jak przyjdzie kiedyś spora woda, to wszyscy pożałujemy i będziemy się zastanawiali z czego to wynika. Z głupoty ludzkiej i braku nadzoru Wód Polskich.

Nie jest to tylko przykład Bysinki, bo także wielu innych rzek w miasteczkach. Wody Polskie bardzo dobrze współpracowały z panem burmistrzem, nie wiem dlaczego nic nie robią w tym względzie. Powinni egzekwować prawo – mówił Józef Tomal (FZM).

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 24 cze

  i zaś przerzucanie się odpowiedzialnością więcej urzędników będziecie się kłócić jak pajace a ludzie będą cierpieć wszyscy do wymiany

  30 8 Odpowiedz
 • 24 cze

  Podobno pracujecie dla nas to radny i starosta moga pisać do wód polskich a mam wrazenie że kazdy temat to "nie da sie, to nie nasze kompetencje"... nic tylko siedziec i gadac co by mozna zrobic gdybysmy mogli a my za to placimy, super macie robote

  37 2 Odpowiedz
  • 24 cze

   A potem będzie jak się coś stanie
   Wielokrotnie zwracałem na to uwagę że tak się może stać …
   Ale gdzie ?
   No na miastoinfo !
   A wystosował pan jakieś pismo do odpowiednich instytucji?
   Nie bo wody polskie dobrze współpracowały z burmistrzem !

   30 1 Odpowiedz
 • 24 cze

  A czy wiecie kto utworzył te Wody Polskie.. PiS więc w czym problem?
  A czy ktoś widział jak wygląda linia brzegowa Raby od Osieczan na Droginie?
  Nikt się do tego stanu nie przyznaje. Nowe domy są budowane w teranie zalewowym i nikt się tym nie przejmuje.

  35 1 Odpowiedz
 • 2 lip

  Wymaga nie tylko czyszczenia ale remontu - braki w obudowie.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej