Myślenice

Myślenice. Burmistrz Jarosław Szlachetka z wotum zaufania

Myślenice. Burmistrz Jarosław Szlachetka z wotum zaufania
Fot. UMiG Myślenice

Podczas trzeciej sesji rady gminy w kadencji 2024-29, radni głosowali nad wotum zaufania dla burmistrza  oraz udzielili mu absolutorium za wykonanie budżetu w poprzednim roku kalendarzowym

 

Zanim doszło do głosowania burmistrz przedstawił raport o stanie gminy Myślenice za rok 2023 (dostępny w tym miejscu).

Następnie odbyła się debata nad jego zawartością. Radnych interesowały m.in. losy nieruchomości po zamkniętym przedszkolu na Zarabiu, działania poprawiające poziom segregacji odpadów, inwestycje w infrastrukturę drogową, edukacyjną i sportową, gospodarka wodno-ściekowa, zabezpieczenia przeciwpowodziowe i zapobieganie takim wydarzeniom w przyszłości.

Za udzieleniem wotum zaufania dla Jarosława Szlachetki (PiS) głosowało 14 danych, a 6 wstrzymało się od głosu.

Wyniki głosowania jawnego w sprawie: Projekt uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice; ZA: 14: Cachel Jerzy, Czepiel Jacek, Dyląg Halina, Fita Mirosław, Gorzelany-Dziadkowiec Magdalena, Górka Tadeusz, Grzybek Andrzej, Kutrzeba Izabela, Motyka Agnieszka, Motyka Piotr, Ryś Mieczysław, Szczotkowska Krystyna, Szymanowska Anna, Wierzba Czesław; WSTRZYMUJĘ SIĘ (6): Malinowski Wojciech, Ostrowski Maciej, Podmokły Bogusław, Styczeń Adam, Wincenciak-Walas Ewa, Wójtowicz Tomasz.

Następnie radni przegłosowali uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy za rok 2023 (15 za, 5 się wstrzymało) oraz udzielili burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu (14 za, 5 wstrzymało się od głosu).

- Dziękuję radnym za udzielenie wotum zaufania i absolutorium w imieniu swoim i wszystkich osób, które pracują na rzecz rozwoju miasta i gminy Myślenice. (…)Miniony rok to był dobry czas dla gminy Myślenice. Do użytku oddaliśmy nowe przedszkole w Jaworniku, salę gimnastyczną przy szkole w Drogini, wykonaliśmy prace termomodernizacyjne budynków szkolnych – SP nr 3 w Myślenicach, Drogini, Porębie, Zasani oraz Bęczarce. Wykonaliśmy odbudowę zniszczonego mostu w Krzyszkowicach oraz modernizację dróg gminnych w Myślenicach, Głogoczowie, Krzyszkowicach, Zawadzie.

Zrealizowaliśmy oświetlenie ścieżki pieszo rowerowej. Podpisaliśmy umowę na realizację kolejnych 14 zadań inwestycyjnych przy naszych jednostkach edukacyjnych. Kontynuowaliśmy prace przy rozbudowie Centrum Wodnego Aquarius, budowę nowego skateparku i pumptrucku oraz rozbudowę sieci wodno kanalizacyjnej. Nakłady na inwestycje zamknęły się kwotą ponad 63 mln zł. W 2023 roku pozyskaliśmy rekordowe środki zewnętrzne w kwocie ponad 180 mln zł na kolejne ważne inwestycje strategiczne w tym na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków. Jestem dumny, że Myślenice tak pięknie się rozwijają i wspólnie realizujemy coraz więcej ambitnych zadań – mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 24 cze

  No szok
  PiS zgodny na poziomie gminy bo na poziomie województwa bida wybrać marszałka
  W artykule przytoczono info o inwestycjach i pozyskanych funduszach i wszystko jest fajnie są inwestycje i gmina miasto się rozwija
  Jednak chciałbym zaznaczyć że nie ma informacji o tym jakie mamy długi i zobowiązania bo chyba po tym trzeba oceniać burmistrza a nie tylko po zdjęciach z fb że jest coś nowe wyremontowane i fajne
  I proszę nie mówić że kiedyś rządził Ostrowski bo Jarek rozpoczął trzecią kadencję i 9 !!!! Rok urzędowania !!!

  30 19 Odpowiedz
 • 25 cze

  Ciekawe jak to skomentował dugi kontrkandydat? Raczej był przeciw, bo w Krzyszkowicach niedokończone wyburzanie. Chyba , że wyszedł?

  9 9 Odpowiedz

Zobacz więcej