Myślenice. Seniorzy korzystający z krytej pływalni powinni mieć więcej czasu na przebranie?
O wydłużenie bezpłatnego czasu na przebranie się dla seniorów i osób niepełnosprawnych korzystających z krytej pływalni wnioskuje radna Ewa Wincenciak-Walas.
„Seniorzy mogą liczyć na zniżki, które są właśnie rekompensatą za ewentualnie dłuższy czas potrzebny do przebrania się” – odpowiada Łukasz Antkiewicz, dyrektor MOKiS
W najnowszym cyklu "Radni interpelują" sprawdzamy Biuletyny Informacji Publicznej i zawarte w nich zapytania radnych. Te najczęściej dotyczą utrzymania i rozbudowy infrastruktury drogowej, inwestycji, czy wprowadzenia ułatwień do codziennego życia mieszkańców różnych miejscowości.
Jednym z udogodnień według radnej Ewy Wincenciak-Walas może być wydłużenie bezpłatnego czasu dla seniorów i osób niepełnosprawnych korzystających z krytej pływalni na przebranie się.
"Ludzie starsi i osoby niepełnosprawne z uwagi na stan zdrowia mają utrudnioną możliwość sprawnego przebrania się, co sprawia, że ich czas korzystania z pływalni jest krótszy w stosunku do pozostałych grup klientów" – argumentuje radna.
Takie działanie jako „niezasadne” określa dyrektor MOKiS, który zarządza krytą pływalnią Aquarius. W odpowiedzi opublikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej; Łukasz Antkiewicz wyjaśnia, że czas liczony dla wszystkich klientów basenu jest jednakowy i wynosi 60 minut, za które płaci się z góry. Za każdą dodatkową minutę spędzoną na basenie doliczana jest dodatkowa opłata.
„Seniorzy mogą liczyć na zakup biletu ulgowego, a posiadający Myślenicką Kartę Seniora mają zniżkę w wysokości 50%. Z kolei osoby z orzeczoną niepełnosprawnością traktowane są preferencyjnie i uprawnione są do zakupu biletu ulgowego niezależnie od orzeczonego stopnia niepełnosprawności” – wyjaśnia dyrektor Antkiewicz. Dodatkowo-jak zwraca uwagę; opiekun osoby niepełnosprawnej, który pomaga w przebraniu się i korzystaniu z pływalni, może kupić bilet za 5 zł na okres 60 minut.
Łukasz Antkiewicz, dyrektor MOKiS: Wszyscy seniorzy oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mają możliwość korzystania z całej palety zniżek, wejść grupowych, na zajęcia organizowane przez rożne dedykowane osobom starszym kluby i stowarzyszenia działające na terenie Myślenic. Również z kart abonenckich, na podstawie których przysługują im również upusty od cen regularnych - senior kupujący bilet ulgowy z karty może uzyskać dodatkowy rabat w wysokości 20 lub 27% od biletu.
Seniorzy, to osoby w wieku 60 lat, co oznacza, że zniżkami jest objęta już znaczna ilość klientów naszej pływalni. Zniżki te są właśnie rekompensatą za ewentualnie dłuższy czas potrzebny do przebrania się. Każda osoba niepełnosprawna potrzebująca pomocy lub wydłużenia czasu na przebranie się jest traktowana w sposób indywidualne, udzielana jest jej niezbędna pomoc. Rozliczany jest wcześniej zegarek, tak by klient mógł przebrać się na spokojnie bez dopłaty.
Uważam, że wydłużenie czasu dla seniorów i osób niepełnosprawnych na przebranie się na myślenickiej pływalni spowoduje konieczność utworzenia i zastosowania dodatkowych pozycji w cenniku pobytowym pływalni, który na chwile obecną jest już bardzo mocno rozbudowany, a przez dodatkową modyfikację może stać się nieczytelny i niezrozumiały dla klienta. Wprowadzenie dodatkowej taryfy wymusi także dodatkową weryfikację uprawnień do zniżek przy wejściu w kasie krytej pływalni, co może prowadzić do sytuacji konfliktowych, może skutkować niezrozumieniem ze strony zainteresowanej osoby, a także osób postronnych korzystających równocześnie z pływalni. Może również prowadzić do prób nadużywania przywileju przez osoby, które nie będą miały takich uprawnień.
W naszej ocenie nie jest zasadnym wydłużanie czasu na przebieranie się wybranej grupie klientów.
Jednocześnie deklarujemy, że jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i podpowiedzi dotyczące możliwości usprawnienia obsługi klienta na myślenickiej pływalni uwzględniające specyfikę prowadzonej przez nas działalności.
Obecnie trwa przebudowa krytej pływalni w Myślenicach. W ramach prac wykonywane są m.in. dwie zjeżdżalnie oraz rozbudowa budynku. Wewnątrz znajdzie się basen rekreacyjno-rehabilitacyjny, dodatkowe wanny z hydromasażem, a dodatkowo wymienione zostaną stare instalacje i "technologie basenowe". Remont ma potrwać do końca roku i kosztować 11,9 mln zł.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.