Zdrowie

Wspaniała metamorfoza z Projekt Zdrowie! Pani Ewelina zredukowała 14,5 kg w 5 miesięcy

Pani Ewelina – młoda, ambitna, wytrwała i pracowita kobieta, cudowna mama i żona zmieniła nawyki żywieniowe nie tylko u siebie, ale także w całej rodzinie. W ciągu zaledwie 5 miesięcy zredukowała 14.5kg.

Przede wszystkim zaangażowanie i ciężka praca przyniosły wspaniałe efekty. Nigdy, mimo małych potyczek na drodze nie poddała się i za wszelką cenę dążyła do upragnionego celu, który osiągnęła.

W obliczu rosnących wyzwań zdrowotnych związanych z otyłością, Polskie Centra Dietetyczne Projekt Zdrowie pragną zwrócić uwagę na potrzebę mówienia o tym problemie na wielu płaszczyznach. Akcja społeczno-edukacyjna „Pomagamy, nie oceniamy” ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości na temat skutków otyłości, ale również promowanie empatycznego i wspierającego podejścia do osób dotkniętych tym problemem.

Otyłość to złożony problem zdrowotny, który wpływa na życie milionów ludzi na całym świecie. Nie jest to tylko kwestia estetyki czy osobistych wyborów, ale złożona interakcja czynników genetycznych, środowiskowych, społecznych i psychologicznych.

Nadwaga i otyłość stały się globalnymi wyzwaniami zdrowotnymi, mającymi istotny wpływ na zdrowie i jakość życia milionów ludzi. W Polsce, według danych opublikowanych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (2023), problem otyłości dotyczy około 23% dorosłych. W przypadku nadwagi, wskaźnik ten wzrasta, obejmując dodatkowe 30% dorosłych Polaków.

Problem nie omija również dzieci. Około 17% dzieci w wieku 6-18 lat jest otyłych, podczas gdy nadwaga występuje u dodatkowych 15% dzieci w tej grupie wiekowej. Wzrost tych wskaźników wskazuje na rosnące wyzwania związane ze sposobem odżywiania i stylem życia, które wymagają pilnych działań

Jak rozpoznać otyłość?

Głównym wskaźnikiem diagnozującym otyłość jest BMI (Body Mass Indeks), czyli wskaźnik masy ciała. Oblicza się go jako iloraz masy ciała i wzrostu podniesionego do drugiej potęgi.

W odpowiedzi na narastające problemy związane z nadwagą i otyłością, Polskie Centra Dietetyczne już po raz trzeci ruszają z akcją „Pomagamy, nie oceniamy”. Celem tej społeczno-edukacyjnej inicjatywy jest zwiększenie świadomości na temat prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wsparcie osób zmagających się z problemem nadwagi i otyłości.

Najważniejszym elementem akcji są darmowe konsultacje dietetyczne w gabinetach Projekt Zdrowie, z których może skorzystać każdy. Z racji ogromnego zainteresowania, dietetycy zachęcają do jak najszybszej rezerwacji terminów. Na wizytę można umówić się online  lub telefonicznie

 

Jak wziąć udział w akcji “Pomagamy, nie oceniamy”?

Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych w ramach akcji „Pomagamy, nie oceniamy”, wystarczy, że wykonasz poniższe kroki.

1. Znajdź Najbliższy Gabinet

Znajdź gabinet Projekt Zdrowie w Twojej okolicy. W Myślenicach znajdziesz nas pod adresem: ul. 3 maja 14a.

2. Sprawdź sukcesy naszych Pacjentów

Nie jesteś pewien, czy warto? Zajrzyj do zakładki „METAMORFOZY” na naszej stronie. Znajdziesz tam inspirujące historie naszych Pacjentów, którzy dzięki wsparciu dietetyków z Projektu Zdrowie, osiągnęli swoje cele. Przekonaj się, jak wiele można zyskać, decydując się na profesjonalną pomoc w drodze do zdrowej sylwetki.

3. Umów się na konsultację dietetyczną

Czas na rezerwację wizyty! Możesz to zrobić online za pośrednictwem naszej strony internetowej. Możesz także zadzwonić bezpośrednio do naszego gabinetu 577 133 322.

4. Odwiedź Nasz Gabinet

W dniu wizyty odwiedź wybrany gabinet Projekt Zdrowie. Nasi dietetycy z niecierpliwością czekają, aby pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów.

Więcej informacji na temat akcji na stronie: pomagamynieoceniamy.pl

PROJEKT ZDROWIE - POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE
ul. 3 maja 14a
32-400 Myślenice
tel. +48 577 133 322
e-mail: myslenice@projektzdrowie.info

 

Powiązane tematy