Rozrywka

The Bastard najlepszy w tegorocznym Przeglądzie

31 maja 2008

The Bastard najlepszy w tegorocznym Przeglądzie

- Za świeżość, energie i dawanie ludziom radości, za płynącego z głębi serca punka - tak decyzję jury uzasadniał Jacek Miśko przyznając The Bastard drugie (i najwyższe) miejsce podczas tegorocznego Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych

fot. Mariusz Drzyzga

W tym roku jury nie przyznało pierwszego miejsca. Drugie przypadło The Bastard po jedynym koncercie podczas którego pod sceną pogowali fani.

Poziom przeglądu nie odbiegał zbytnio od zeszłorocznego. Na deskach MOKiS-u prezentowały się zróżnicowanie stylistyczne zespoły, które oscylowały wokół heavy-metalu i mocnego rocka, nie zabrakło także kapel alternatywnych, jednak to punk trafił w gusta jury.

Podczas przeglądu po dwa utwory zaprezentowało 10 kapel. Na scenie kolejno prezentowała się Kartka Papieru (rock-jazz), The meatless fridays (rock), Evander (rock), Inna perspektywa (rock), The Way (rock-blues), The Bastard (punk-rock), Wieprze (alternativ rock), Fame Fatal (heavy-heavy-metal), Hell haven (heavy metal), Arythmia (trash-metal).

- Za świeżość, energie i dawanie ludziom radości, za płynącego z głębi serca punka - uzasadniał Jacek Miśko przyznając The Bastard drugie (i najwyższe) miejsce, fot. Mariusz Drzyzga 

W przerwie, kiedy na zapleczu toczyły się obrady sędziów Uropesuppostation z Krakowa raczył widzów progresywnym rockiem.

Po koncercie na scenę wyszli jurorzy, aby ogłosić wynik. - Za świeżość, energię i dawanie ludziom radości, za płynącego z głębi serca punka - tak decyzję przyznania drugiego i zarazem najwyższego miejsca uzasadniał członek jury Jacek Misko. Nagroda w wysokości 700 złotych powędrowała do zespołu The Bastard.

Przyznano także dwa trzecie miejsca (nagroda po 400 złotych) powędrowała do myślenickich Wieprzy oraz Fame Fatal. Wśród wyróżnionych znalazły się The Way oraz Arytmia grającej bez wokalisty, który jak tłumaczyli członkowie zespołu – wybrał imieniny u babci.

Zwycięska grupa The Bastard to młodzi ludzie grający punka. Zespół tworzy dwóch braci Kaczmarczyków - Szymon gra na basie, a Grzesiek obsługuje solówkę i podśpiewuje. Na garach tłucze Tomek Lesiński, twarzą zespołu i głównym wokalistą jest Przemek Cienkosz, a na drugiej gitarze wyżywa się Rafal Cienkosz.

Podczas przeglądu zaprezentowali nowe utwory "Samotnosc" i "Bunt". Jak sami przyznają nie spodziewali się takiego sukcesu. Kolejną nagrodą, o wiele cenniejszą niż pieniądze będzie występ przed piątkową gwiazdą Dni Myślenic.

Więcej o zespole

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZEGLĄDU

ZOBACZ VIDEO

FameFatal "Na skrzydłach"


fachmistrz/www.youtube.com

Arythmiapillon85/www.youtube.com

HellHaven "Divide Et Impera"6thSentient/www.youtube.com

Powiązane tematy

Komentarze

 • Bartek Bartkowski 31 maj 2008

  skoro nie bylo pierwszego miejsca to wyglada na to ze nie ma potnecjalu w tych naszych ekipach

  Odpowiedz
 • 1 cze 2008

  Moze po prostu tego roku nikt sie nie wybil w opinii jury ;P

  Odpowiedz
 • 2 cze 2008

  może tego roku jury było zbyt nawiedzone, a może nikt miał nie wygrać by nie było problemu z ulokowaniem zwycięzcy na Dniach Myślenic ?!

  Odpowiedz
 • 2 cze 2008

  Jury,które niedawno grało na przeglądzie,dobre!I śpiewało o kurach,jeszcze lepsze!Tak trzymać!

  4 Odpowiedz
 • 2 cze 2008

  W artykule jest błąd w nazwie jednego zespołu. Zamiast Uropesuppostation powinno być Urope Suffocation.

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 2 cze 2008

  Sorki, to taki czeski ruski bład...dzieki za poprawke, tak to sie jest dogadywac przez telefon...ehh no dzieki w kazdym razie :-))

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Bastardzi (zasłużenie) wygrali, a na scenie podczas Dni Myślenic pojawił się również HellHeaven. Czyżby łatwy sposób na obejście własnej nieudolności. Skoro mają takie plecy, to po co biorą udział w przeglądzie. To jest po prostu niesmaczne, a zespół Hellheaven, WTRÓRNY!!! O ile muzyka Bastardów może powodować uśmiech na twarzy, to jednak sam zespół ma do tego zdrowe, zdystansowane podejście. Zaś "metalowcy" z Hellheaven na nadmiar skromności nie cierpią. Jak tylko można zachować poważną twarz i uważać się za kogoś ambitnego, wykonując ograne już dawno riffy i solówki a'la Metallica. I jaka w tym progresja, bo też nie mogę się doszukać. Wokalista nadaje się do pop-rocka a nie do metalu, którego raczej też w tej muzyce nie słychać, choć instrumentarium zacne. Inne zespoły przegrały, ale nikt nie wepchał ich na scenę.

  Odpowiedz
 • 10 maj 2009

  Errata, miało być "wtórny".

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  ten nick to sobie w dupę wsadź anonimus . . .może na następnym przeglądzie Ty pokaż swoje zasrane umiejętności a nie krytykuj innych.. .

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  jak się chce to się wszystko załatwi brachu....

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  trzeba tylko chcieć a nie plecy mieć... no! :D:D

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  Jak się chce, to się wszystko załatwi, to jest prawda... Tylko że trzeba ruszyć dupę, i chcieć czegoś od życia. Próbować, próbować i nie poddawać się. Gdybyśmy nie byli tak zakochani w tym co robimy, pewnie nigdy nie zagrali byśmy koncertu, co sprawia nam niesamowitą radość z życia i możliwości dzielenia się naszą muzyką z innymi. Wygrywają nie Ci, którzy wytykają świat dookoła palcem siedząc schowanym za bezpieczną anonimowością... Wygrywają Ci, którzy się nie poddają. Anonimus, z całego serca życzę powodzenia w Twojej walce.

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  Jeszcze jedna rzecz. Drogi Panie Anonimus. Gdybyś przed przystąpieniem do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z innymi przeczytał tekst powyższego artykułu, szybko byś spostrzegł, że przy nazwie "HellHaven" widnieje napis "Heavy Metal", który - na Twoje nieszczęście - nic nie wspomina o próbie grania metealu progresywnego przez zespół na tamten okres.

  Ps. Pamiętaj, że anonimowość to domena strachu.

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  Anonimus... gwoli ścisłości nie Hellheaven tylko HellHaven... jeżeli krytykujesz zespół wiedz jak się on nazywa... ahahahaha :D:D
  gorące buziaki :*:*:*

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  a może gdzieś w odległej galaktyce istnieje zespół "Hellheaven" i teraz BĘDZIESZ PRZYCZYNĄ INWAZJI na naszą planetę ?

  a co do twojego posta to bastardzi których nawet lubię i można mnie zobaczyć na koncertach są jednak wtórni. Cały ten gatunek jest wtórny muzyczna a jedynie teksty bardziej odróżniają zespoły . HellHaven pracuje pewnie nawet kilka miesięcy nad jednym wałkiem. Taka specyfika muzyki,a Bastard jak większość Punk Rockowych dużo krócej.
  A co stało się złego ze HellHaven wystąpiło wcześniej ? Wiesz nie sądze by chłopaki z bastard miały o to żal bo wiem ze oba zespoły się raczej lubią.
  Jeżeli więc nie jesteś członkiem zespołu bastard lub nie zaznałeś osobistej szkody to ZAMILCZ

  Maciej Pitala ja nie boje się swojego nazwiska

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  prawidłowo Toudi. . .:) jak to powiedział mi dziś Pillon, coś w tym jest że zespół ma wrogów . . . znaczy, że jest dobry . . . i albo Ty Anonim zwyczajnie zazdrościsz, albo po prostu swoje zdanie w niewłaściwy wypowiadasz sposób (o ile tak to mogę nazwać). . . natomiast mógłbyś się choć trochę zastanowić nad tym co mówisz, bo nie jest sztuką wyrazić swoje zdanie na temat czegoś o czym nie ma się pojęcia . . . więc gdy zgłębisz wiedzę na temat HellHaven wtedy możemy porozmawiać . . . :)

  Odpowiedz
 • 31 maj 2009

  Lepiej nie nakręcać tej spirali. Porada dla Gala Anonima - poranny spacer koi ciało i duszę. I świat staje się troszkę wspanialszy. Poza tym, pomyślcie - Jego gniew jest uzasadniony. Ale teraz rzućcie okiem z naszej perspektywy - który początkujący zespół zrezygnował by z możliwości grania na DM ? Jeśli my mieliśmy taką możliwość - najgłupszym wyjściem było szlachetnie podziękować. I w pełni podpisałem się pod tą decyzją. A z drugiej (trzeciej ?) strony... Wszystko poszło o marne 20 minut. Więcej zyskaliśmy tam doświadczenia, niż przyjemności z koncertowania. Z resztą o to chodziło. Co nie zmienia faktu, że praktycznie mówimy o innym zespole. Dzisiejsze HellHaven to już zupełnie co innego. Myślę, że temat został wyczerpany i zamknięty.

  Miłego dnia wszystkim !

  Odpowiedz
 • 2 cze 2009

  masz zupełną rację Ryba ...:)

  Odpowiedz
 • 1 paź 2010

  ADHD Syndrom rozłożyło by wszystkich na łopatki...

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc
Rozrywka 7

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

Niedzielny koncert zespołu Lady Pank w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata zakończył miesiąc pełen koncertów i festiwali muzycznych. Która impreza wypadła najlepiej? Tradycyjnie lipiec to miesiąc w którym miasta powiatu myślenickiego obchodzą swoje imieniny, a stałym elementem lata od kilku sezonów stają się rozmaite festiwale. Swoimi imieninami f...

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?
Myślenice 5

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?

W najbliższy weekend w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata na Zarabiu zagra m.in. Zakopower i Lady Pank. Organizator w dzielnicy rekreacyjnej miasta spodziewa się tłumów i zaleca spacer. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu i gdzie najlepiej zaparkować Jeśli wybierasz się na jeden z koncertów w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni My...

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]
Rozrywka 3

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]

W tym roku lipiec to miesiąc imprez i festiwali. Swoimi imieninami rozpoczęły go Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Gwiazdami tegorocznych Dni Sułkowic był Kordian i Feel