Miasto

PKS proponuje przewoźnikom 2 zł za wjazd na dworzec

PKS proponuje przewoźnikom 2 zł za wjazd na dworzec

Na stronie PKS Myślenice pojawiło się pismo do przewoźników, w którym Bartosz Soból proponuje 2 złote za wjazd na dworzec. To jak dotąd najniższa stawka oferowana przez PKS

Próba wypracowania porozumienia na linii PKS-gmina-prywatni przewoźnicy trwa od kilku miesięcy. Początkowo przewoźnikom z Myślenic proponowano 50% ceny za odjazd z dworca (do końca 2012 roku), a następnie 25% ceny na czas nieokreślony oraz możliwość korzystania z mającego powstać na terenie byłej zajezdni PKS centrum motoryzacyjnego i pakiet lojalnościowy. Następnie cena za wjazd wahała się na poziomie 4 – 4,5 złotego o czym podczas konferencji prasowej mówił Michał Kik, prezes PKS Myślenice.

W liście do prywatnych przewoźników opublikowanym na stronie PKS Myślenice czytamy m.in., że „Kierując się odpowiedzialnością za pasażerów oraz mając na uwadze ich dobro w kontekście transportu zbiorowego, a także stwarzania możliwości rozwoju innym przewoźnikom z naszego regionu – PKS Myślenice sp. z o.o. w porozumieniu z Panem Maciejem Ostrowskim – Burmistrzem Myślenic, oferuje przewoźnikom z regionu wjazdy na nowy Dworzec Autobusowy przy ul. Słonecznej po 2 złote netto za każdy wjazd”.

W dalszej części listu znalazło się wyliczenie z którego wynika, że zabierając 20 pasażerów – cena biletu na jednym kursie wzrośnie o 10 groszy w przeliczeniu na jedną osobę. List kończy się zaproszeniem prywatnych przewoźników do współpracy. „Głęboko wierzymy w ich odpowiedzialność i chęć działania dla wspólnego dobra     pasażerów oraz naszej gminy” – pismo kończy Bartosz Soból.

Prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu przy ul. Słowackiego do końca lipca. Doszli do porozumienia z kupcami z Kongregacji Kupieckiej, którzy posiadają działkę w sąsiedztwie nowego dworca i w tym miejscu chcą zorganizować przystanki początkowe i końcowe. Nie zgadza się na to burmistrz Maciej Ostrowski, twierdząc, że jest to niemożliwe ze względu na plan zagospodarowania tego terenu.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (107)

 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  HAHA JAKI TEN BURMISTRZ JEST ŚMIESZNY I PRZEWIDYWALNY! ZARAZ WAM BĘDZIE DOPŁACAŁ ZA PRZEJSCIE NA PSEUDO DWORZEC! NIE POWINNI SIE W ZYCIU BUSIARZE ZGODZIĆ! TO PROPAGANDA I MANIPULACJA, NAGLE TAKA ZMIANA? CHODZI TYLKO ŻEBY PRYWATNI PRZEWOŹNICY WPADLI W WASZE SIDŁA A WTEDY BEDĄ MUSIELI TAŃCZYĆ JAK IM ZAGRASZ! NIE DAJCIE SIE PRYWATNI PRZEWOŹNICY! SĄ SĄDY , JEST TELEWIZJA, JESTEŚMY MY LUDZIE!

  31 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  2 zł netto przez jaki czas ? 1 miesiąc ? a potem 12 netto ?

  Olałbym burmistrza za jego postawę.

  Ładnie chwieli "wyszarpać" od nas za pośrednictwem busiarzy. Po kto, jak nie pasazerowie za to zapłacą ?

  32 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Moim zdaniem busiarze są po prostu manipulowani przez nasze władze i pks.

  Wjazd na dworzec miał kosztować ponad 10 zł, teraz da się za 2 zł. Kto to obliczył, jak można zejść ze stawką 5 x !!!!
  To znaczy że wtedy była bardzo zawyżona, a teraz jest adekwatna do kosztów?
  Kto im obieca, że za rok nie będzie to znowu 10 zł lub może 15?

  Ta propozycja to pomysł na to, żeby busiarze nie zatkali Myślenic strajkiem i nie przyciągnęli telewizji do naszego miasta w którym żyje się cudownie...

  31 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  To ile tych Spółek, Prezesów,to teraz P.Bartosz chce porozumienia,narobiliście taki mętlik że tego nie ogarniam ,ale rozumiem przecież o to chodzi żeby z ludzi zrobić głupków.

  28 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Zapytajcie pracowników PKS którzy wykupili udziały w tej spółce jak zostali oszukani,obiecywano złote góry -nowy dworzec, nowy tabor jak to firma będzie się rozwijać a przyszli do PKS tacy ludzie jak Pan B i zrobili co widać.Ciekawi skąd oni wynajdują takich fachowców?
  Na temat prawdomówności mogli się parę lat temu przekonać mieszkańcy jednej z miejscowości gdzie na wiejskim zebraniu były Prezes PKS obiecywał jak to dbać będą o pasażerów otworzą nowe linie a wiedział dobrze że większość kursów przez tą miejscowość zostanie w najbliższych dniach zlikwidowana.
  BUSIARZE GDY TERAZ USTĄPICIE JUŻ PO WAS !
  ONI IDĄ NA USTĘPSTWA ZE STRACHU,NIE ZNAJĄ SŁOWA KOMPROMIS,LUBIĄ BAWIĆ SIĘ LUDŹMI(niektórym pracownikom po kilka razy wręczali wypowiedzenia z kilkoma przegrali w sądzie lub podpisali ugody)JEŻELI POKAŻESZ SŁABOŚĆ PO TOBIE.

  26 2 Odpowiedz

Zobacz więcej