Miasto

PKS proponuje przewoźnikom 2 zł za wjazd na dworzec

PKS proponuje przewoźnikom 2 zł za wjazd na dworzec

Na stronie PKS Myślenice pojawiło się pismo do przewoźników, w którym Bartosz Soból proponuje 2 złote za wjazd na dworzec. To jak dotąd najniższa stawka oferowana przez PKS

Próba wypracowania porozumienia na linii PKS-gmina-prywatni przewoźnicy trwa od kilku miesięcy. Początkowo przewoźnikom z Myślenic proponowano 50% ceny za odjazd z dworca (do końca 2012 roku), a następnie 25% ceny na czas nieokreślony oraz możliwość korzystania z mającego powstać na terenie byłej zajezdni PKS centrum motoryzacyjnego i pakiet lojalnościowy. Następnie cena za wjazd wahała się na poziomie 4 – 4,5 złotego o czym podczas konferencji prasowej mówił Michał Kik, prezes PKS Myślenice.

W liście do prywatnych przewoźników opublikowanym na stronie PKS Myślenice czytamy m.in., że „Kierując się odpowiedzialnością za pasażerów oraz mając na uwadze ich dobro w kontekście transportu zbiorowego, a także stwarzania możliwości rozwoju innym przewoźnikom z naszego regionu – PKS Myślenice sp. z o.o. w porozumieniu z Panem Maciejem Ostrowskim – Burmistrzem Myślenic, oferuje przewoźnikom z regionu wjazdy na nowy Dworzec Autobusowy przy ul. Słonecznej po 2 złote netto za każdy wjazd”.

W dalszej części listu znalazło się wyliczenie z którego wynika, że zabierając 20 pasażerów – cena biletu na jednym kursie wzrośnie o 10 groszy w przeliczeniu na jedną osobę. List kończy się zaproszeniem prywatnych przewoźników do współpracy. „Głęboko wierzymy w ich odpowiedzialność i chęć działania dla wspólnego dobra     pasażerów oraz naszej gminy” – pismo kończy Bartosz Soból.

Prywatni przewoźnicy mogą korzystać z placu przy ul. Słowackiego do końca lipca. Doszli do porozumienia z kupcami z Kongregacji Kupieckiej, którzy posiadają działkę w sąsiedztwie nowego dworca i w tym miejscu chcą zorganizować przystanki początkowe i końcowe. Nie zgadza się na to burmistrz Maciej Ostrowski, twierdząc, że jest to niemożliwe ze względu na plan zagospodarowania tego terenu.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  To ile tych Spółek, Prezesów,to teraz P.Bartosz chce porozumienia,narobiliście taki mętlik że tego nie ogarniam ,ale rozumiem przecież o to chodzi żeby z ludzi zrobić głupków.

  28 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Wstyd mi za takich ludzi żeby 2 złote ich nie było stać aby zapewnić komfort podróżującym tylko poniewierać się gdzieś po jakiś parkingach, no ale tak pewnie by najpierw trzeba było doprowadzić busy do stanu używalności bo dworzec trudniej by było opuścić na czas kontroli i pewnie o to chodzi (przypomnijcie sobie akcję kontroli z przed kilku miesięcy)

  21 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  cyt. z Forum : Zabawne są te wyliczenia pana prazesa o ile to wzrośnie koszt biletu do Krakowa, jest wiele innych kursów niekoniecznie do Krakowa, gdzie nie zawsze jest komplet pasażerów, wiele z nich moze stać się nierentowna a co za tym idzie zamknięta. Wyższe ceny i zmniejszona ilość kursów zostanie zrekompensowana zadaszonym blaszakiem ze sklepem Tesco z niewiadomych mi powodów nazywana przez niektórych tutaj nowoczesnym dworcem. Odnosze wrażenie że Ostrowski dba bardziej o intersey spółki Koźmińskich niż mieszkańców gminy, pasażerów których używa jako karty przetargowej, nie ważne że nikt nie wie w jaki sposób będzie dojeżdzał do pracy, nie ważne że niewiadomo gdzie będzie można do busa wsiąść, że pks łaskawie zawiesił kursy pokazując jak szanuje pasażerów, nie to nie ważne wszystko. Ważne jest żeby busiarze podpisali umowę z Koźminskimi wtedy ogłosimy sukces! WŁAŚNIE DLACZEGO NIKT SIĘ NIE INTERESUJE JAK LUDZIE MAJĄ DOJEŻDŻAĆ DO PRACY, NIKT NIE MA DWÓCH MIESIĘCY URLOPU.

  25 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  to prawda! jako pasazer mam gdzies czy pojade ze slowackiego czy z dworca - chce jechac zgodnie z rozkladem, w warunkach odpowiednich do ceny, bezpiecznie i przede wszystkim jechac!!! przepychacie sie juz panowie busiarze i panowie pksy i panie burmistrzu od kilku miesiecy i nic z tego nie wynika oprocz problemow z dojazdem do pracy. jestem zwyklym mieszkancem i nie interesuja mnie wasze gierki - ale jako zwykly mieszkaniec nie mam nic do powiedzenia

  17 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Moim zdaniem busiarze są po prostu manipulowani przez nasze władze i pks.

  Wjazd na dworzec miał kosztować ponad 10 zł, teraz da się za 2 zł. Kto to obliczył, jak można zejść ze stawką 5 x !!!!
  To znaczy że wtedy była bardzo zawyżona, a teraz jest adekwatna do kosztów?
  Kto im obieca, że za rok nie będzie to znowu 10 zł lub może 15?

  Ta propozycja to pomysł na to, żeby busiarze nie zatkali Myślenic strajkiem i nie przyciągnęli telewizji do naszego miasta w którym żyje się cudownie...

  31 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  2 zł netto przez jaki czas ? 1 miesiąc ? a potem 12 netto ?

  Olałbym burmistrza za jego postawę.

  Ładnie chwieli "wyszarpać" od nas za pośrednictwem busiarzy. Po kto, jak nie pasazerowie za to zapłacą ?

  32 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  buka rozsadnie piszesz, daja 2 zlote ale nie daja gwarancji... poza tym zostal tydzien do konca dizerzawy placu na slowackiego... a potem co? nie pojada? zablokuja cale miasto to ciekawe co wtedy powiedza wladze...

  26 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: buka]
  Kto im obieca, że za rok nie będzie to znowu 10 zł lub może 15?

  [/quote]

  Kto mi obieca że chleb jutro nie podrożeje, że nie będzie lało, że księżyc zwali mi się na głowe no kto !
  Po to są umowy i negocjacje żeby sobieto zapewnić na piśmie !

  11 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: aso] gość: buka napisał/a:

  Po to są umowy i negocjacje żeby sobieto zapewnić na piśmie ! [/quote]

  to niech je w koncu podpisza bo chce normalnie dojezdzac do pracy... na poniedzialek mam juz urlop bo boje sie ze nie dojade na czas,a nie mam zamiaru stracic pracy przez nieporadnosc przewoznikow i wladz

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  cóż to za partner w biznesie, który co kilka dni zmienia zdanie? to nieodpowiedzialne i żałosne. jaka w tej sytuacji jest gwarancja, że za chwilę nie będą podnosić opłaty za wjazd? każda ich decyzja to jeszcze większe pogrążanie się. czyżby władze PKS przestraszyły się strajku busiarzy i obiecanej telewizji?
  najpierw PKS wystawił pasażerów do wiatru nagle likwidując kursy, a teraz przerzucają odpowiedzialność na busiarzy. na działce kupców obok niby dworca jest miejsce na dworzec busów. dajcie im zgodę i po problemie. jak długo jeszcze będą trwały te manipulacje. ludzie chcą dojeżdżać do pracy i mieć gwarancję stabilności przewozów!!!

  23 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  „Głęboko wierzymy w ich odpowiedzialność i chęć działania dla wspólnego dobra pasażerów oraz naszej gminy”
  brzmi jak PRL-owska propaganda..

  19 5 Odpowiedz
 • adzygmunt 26 lip 2011

  Zachowanie ze strony PKS wyjątkowo przejrzyste. Kręcą swoją wersją na wszystkie strony.
  Ko dał prawo PKS-owi kierowania ruchem pasażerskim w gminie, mało w powiecie!
  Od tego są władze gminy i powiatu.

  25 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Czy ktoś wierzy chociaż w jedno słowo tych ludzi?Narobili bigosu i teraz BOJĄ SIĘ STRAJKU BUSIARZY BO WTEDY MEDIA ROZDMUCHAJĄ SPRAWĘ I WRESZCIE KTOŚ ZAINTERESUJE SIĘ SPÓŁECZKAMI I INTERESAMI .
  Busiarze nie dajcie się manipulować ,teraz 2 złote bo boją się rozgłosu a potem jak sprawa przycichnie to zrobią co będą chcieli i pies z kulawą nogą się za wami nie wstawi.TYM LUDZIOM NIE MOŻNA WIERZYĆ.

  27 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  HAHA JAKI TEN BURMISTRZ JEST ŚMIESZNY I PRZEWIDYWALNY! ZARAZ WAM BĘDZIE DOPŁACAŁ ZA PRZEJSCIE NA PSEUDO DWORZEC! NIE POWINNI SIE W ZYCIU BUSIARZE ZGODZIĆ! TO PROPAGANDA I MANIPULACJA, NAGLE TAKA ZMIANA? CHODZI TYLKO ŻEBY PRYWATNI PRZEWOŹNICY WPADLI W WASZE SIDŁA A WTEDY BEDĄ MUSIELI TAŃCZYĆ JAK IM ZAGRASZ! NIE DAJCIE SIE PRYWATNI PRZEWOŹNICY! SĄ SĄDY , JEST TELEWIZJA, JESTEŚMY MY LUDZIE!

  31 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Mnie już cała ta przepychanka męczy. Ja tylko chcę mieć możliwość dojeżdżania do pracy i to się liczy, a teraz nie mam pewności czy w poniedziałek gdziekolwiek dojadę i przez to jestem zmuszony wziąć dzień urlopu a mógłbym ten dzień spożytkować w jakiś inny sposób.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  chodzi tylko o to żeby ich na chama ściągnąć na dworzec. jak podpiszą umowy to są w garści. i przegrają wszystko. mam nadzieję że nie okażą się aż tak naiwni

  19 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Burmistrz i jego spółka jeszcze ma szczelność mówić że działa na korzyść naszego miasta? działa na korzyść ale swojego portfela! on myśli że jeśli udało mu sie wygrać drugi raz wybory to my ludzie jesteśmy tak ciemni! Otóż NIE panie O. Mamy dość zamętu jaki siejesz w naszym miescie, podałam sprawe do telewizji, i mam andzieje że 1 sierpnia przyjadą do Myślenic, niech zobaczą co nasz wspaniały burmistrz dorobił, do czego doprowadza ten człowiek nasze miasto!!!

  22 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: Rexroth] Mnie już cała ta przepychanka męczy. Ja tylko chcę mieć możliwość dojeżdżania do pracy i to się liczy, a teraz nie mam pewności czy w poniedziałek gdziekolwiek dojadę i przez to jestem zmuszony wziąć dzień urlopu a mógłbym ten dzień spożytkować w jakiś inny sposób. [/quote]
  Podziękuj burmistrzowi

  16 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Fascynujące jak to wszystko zależy od tego "gdzie siedzimy"

  Jak Busy stają gdzie popadnie - to super przecież będę miał biżej do domu, to nic że mu nie wolno przymkne na to oko,

  Jak budki z pieczywem stawiają gdzie popadnie - to nic przecież jest wolny rynek i trzeba walczyć o klienta (pomijając płacenie podatków, ciekawe kiedy się przyczepicie do steskala :)

  Jak PKS chce ściągnąć wszystkich na dworzec - wtedy zło się ze wszystkich wylewa że sami dworca nie mają i nie mogą kasować innych za wjazdy

  jakakolwiek dyskusja sprowadza się do obrzucania wyzwiskami [quote=gość: cruel] Nie można ufać tym sku.....nom.
  [/quote]
  to źle świadczy o nas, i naszej zaściankowej i zawistnej społeczności która działa na zasadzie psa ogrodnika

  Rzekłem

  2 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Zapytajcie pracowników PKS którzy wykupili udziały w tej spółce jak zostali oszukani,obiecywano złote góry -nowy dworzec, nowy tabor jak to firma będzie się rozwijać a przyszli do PKS tacy ludzie jak Pan B i zrobili co widać.Ciekawi skąd oni wynajdują takich fachowców?
  Na temat prawdomówności mogli się parę lat temu przekonać mieszkańcy jednej z miejscowości gdzie na wiejskim zebraniu były Prezes PKS obiecywał jak to dbać będą o pasażerów otworzą nowe linie a wiedział dobrze że większość kursów przez tą miejscowość zostanie w najbliższych dniach zlikwidowana.
  BUSIARZE GDY TERAZ USTĄPICIE JUŻ PO WAS !
  ONI IDĄ NA USTĘPSTWA ZE STRACHU,NIE ZNAJĄ SŁOWA KOMPROMIS,LUBIĄ BAWIĆ SIĘ LUDŹMI(niektórym pracownikom po kilka razy wręczali wypowiedzenia z kilkoma przegrali w sądzie lub podpisali ugody)JEŻELI POKAŻESZ SŁABOŚĆ PO TOBIE.

  26 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: tolka] do czego doprowadza ten człowiek nasze miasto!!! [/quote]

  łał fajnie to będzie w telewizji relacja ze strzelnicy, hali sportowej, dworca i budowy biblioteki - spoko myślę że powinien ci dać medal za wspieranie i darmowy PR...

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  A jaka to telewizja będzie gościć w Myślenicach bo z chęcią obejrzę relacje i komentarze dziennikarzy?

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: Rexroth] A jaka to telewizja będzie gościć w Myślenicach bo z chęcią obejrzę relacje i komentarze dziennikarzy? [/quote]

  dzwoncie po tvny rmfy beda miec news tygodnia w koncu sa wakacje to telewizje nie maja o czym mowic

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Jeszcze nie podali poblicznie - ile kasy zwrócą właściciele Dekady (MK) za "dostarczenie" ponad 1.000 klientów dziennie (licząc po ilościach kursów obsługiwanych przez busy). Dworzec dla Was - Busiarze powinien być za darmo, albo powinni Wam dopłacać do kursu..... Tego żądajcie. W Krakowie kursują gratis busy dowożące potencjalnych klientów do Hipermarketów. PKS zapewne sugerował w rozmowach z Dekadą, że "dostarczy" tylu a tylu klientów.....

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  A dokładnie to z którą spółką mają busiarze podpisywać umowy???
  PKS Myślenice praktycznie przestał istnieć a spółek PKS Grupa jest zarejestrowanych chyba więcej w KRS?
  Gdyby chodziło o interes PKS tego w którym pracownicy mają udziały nie kiwnęliby nawet palcem.

  12 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: rav] łał fajnie to będzie w telewizji relacja ze strzelnicy, hali sportowej, dworca i budowy biblioteki - spoko myślę że powinien ci dać medal za wspieranie i darmowy PR... [/quote]

  przynajmniej dowiemy się dlaczego strzelnica stanęła wcześniej niż dworzec i jak to było z gruntami na których stoi teraz dworzec... warto ustalić również dlaczego gmina nie przejęła dworca. jeśli już będą u nas gościć to niech wybiorą się przy okazji do mieszkań gminnych w Jaworniku. to będzie prawdziwy PR

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-lodz-areszt-dla-prezesa-i-bylego-dyrektora-mpk,nId,234660
  Najbardziej pocieszające w tym artykule jest cytuję
  Według prasy w sprawie działalności obu mężczyzn toczy się też osobne postępowanie, dotyczące prywatyzacji kilku regionalnych oddziałów PKS w Małopolsce
  Czekamy na ciąg dalszy.

  14 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Do mojej miejscowości często w jednym kursie - w busie znajduje się np 5 osób. Jeśli cena każdego wjazdu na dworzec wynosiła by 2 zł to przecież ja wolę chodzić na piechotę. Już w tym momencie cena kursu jest droższa o 1 zł niż kilka lat temu - a przecież nie wnoszono żadnych opłat. Strach pomyśleć jakie ceny będą po tym, jak busiarze zgodzili by się na to, żeby tam był ich dworzec. Nie dość, że ceny wzrosły by bardzo widocznie dla naszego portfela to dworzec znajduje się w dużo gorszym miejscu niż ten , gdzie busy stały dotychczas. Według mnie byłby to bezsens.

  BUSIARZE NIE ZRÓBCIE TEGO

  13 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Zarząd PKS to już nie "nasi" miejscowi coś mi się zdaje, roszady porobiły się niezłe, być może pracowników rotacja w tym cały procesie również zaszła, ale o tym to by już opisał najlepiej ktoś zatrudniony. W każdym bądź razie ci ludzie są do niczego zobowiązani, skoro nietutejsi to nawet psychologicznych oporów nie mają. Zresztą, wiele byłych firm państwowych wykańczali nawet tutejsi i oporów nie mieli (np. BPK, później zrobił się REMAD i po firmie ani śladu a majątek nie wiadomo gdzie przepadł). To ci dopiero śpece!

  11 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  A czy burmistrz Ostrowski lokując busy na Słonecznej zastanawiał się nad problemem wyjazdu ze Słonecznej na Słowackiego i dalej na mostek między jednokierunkowymi nitkami Słowackiego ?

  W tym momencie dochodzi tam do wypadków i jest to niebezpieczne skrzyżowanie z bardzo dużym natężeniem ruchu samochodów zjeżdżających z Zakopianki w kierunku centrum oraz samochodów jadących na Dobczyce, Wiśniową i Bochnię.

  Dołóżmy na Słoneczną dużą ilość busów i mamy gotowe skrzyżowanie idealne do wielu tragedii .
  Rozumiem, że nie jest to istotne dla Pana Burmistrza - bo ważniejszy niż życie ludzkie jest interes Koźmińskiego ?

  W drugą stronę Słoneczna i Kazimierza Wielkiego nie jest lepiej. Również niełatwy wyjazd.

  Brawo za to, że ktoś myśli !

  20 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Co to za różnica czy 2 zeta czy 10 zeta?
  Busiarze i tak sobie to rozbiją na konkretny kurs i zapłacą za to ludzie. Będą mogli mówić ludzią że to nie ich wina ale w rzeczywistości jak na tym dobrze zakombinują to wyjdą na swoje i to dobrze. No bo na przykładzie takiego kursu do Krakowa (który w półtorej roku już zdrożał u większości do 5 zeta). Jak za odjazd czy wjazd no to liczę 4 zeta i 25 osób w busie to parę groszy więcej na ludka.
  Ale przecież nie będzie stawki 5,10 czy 5,15 do Krakowa.
  Wpakuje się od razu 5,50 albo i nawet 6,00 i zwali na PKS-a.
  Obydwie strony konfliktu tną ostro w kuleczki z zwykłymi ludzmi.
  Przydałaby się tu telewizja bo temat jest jak złoto.
  Ostatnio widzałem przez przypadek podobną sytuację z dworcem w mielcu w programiku Uwaga zdaje się.
  Prawda jest też taka że suma sumarum obydwie strony prędzej czy póżniej się do gadają. Pekaesik będzie wpuszczał z dworca ludzi do sklepików pana K. oraz kasował myto od busiarzy a właściwie to nie od nich tylko od ludzi których dowiezie do "dworca" bo to oni zapłacą za obsługę tego tworu.
  Busiarze pod pozorem opłat dworcowych będą mogli sobie spokojnie fiknąć z cenkami 0,50 do całego złocisza w górę jak nic od kursa.
  Co oczywiście nie będzie adekwatne do opłat za dworzec.
  Kursy na pewno podrożeją minimum 50 groszy to jest pewne w zależności dokąd.
  obawiam się iż do Krakowa może to być największy skok, tam dochodzi jeszcze to kolejne złodziejstwo viatool.
  Takie "uroki"s37 wolnego rynku również:)

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=Lukaszz] A czy burmistrz Ostrowski lokując busy na Słonecznej zastanawiał się nad problemem wyjazdu ze Słonecznej na Słowackiego i dalej na mostek między jednokierunkowymi nitkami Słowackiego ?W tym momencie dochodzi tam do wypadków i jest to niebezpieczne skrzyżowanie z bardzo dużym natężeniem ruchu samochodów zjeżdżających z Zakopianki w kierunku centrum oraz samochodów jadących na Dobczyce, Wiśniową i Bochnię.Dołóżmy na Słoneczną dużą ilość busów i mamy gotowe skrzyżowanie idealne do wielu tragedii . Rozumiem, że nie jest to istotne dla Pana Burmistrza - bo ważniejszy niż życie ludzkie jest interes Koźmińskiego ?W drugą stronę Słoneczna i Kazimierza Wielkiego nie jest lepiej. Również niełatwy wyjazd.Brawo za to, że ktoś myśli ! [/quote]

  ale chyba nieco ruch spadnie ze słowackiego skoro nie będzie tam aż takiego ruchu busowego ?

  1 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: koki] Lukaszz napisał/a:A czy burmistrz Ostrowski lokując busy na Słonecznej zastanawiał się nad problemem wyjazdu ze Słonecznej na Słowackiego i dalej na mostek między jednokierunkowymi nitkami Słowackiego ?W tym momencie dochodzi tam do wypadków i jest to niebezpieczne skrzyżowanie z bardzo dużym natężeniem ruchu samochodów zjeżdżających z Zakopianki w kierunku centrum oraz samochodów jadących na Dobczyce, Wiśniową i Bochnię.Dołóżmy na Słoneczną dużą ilość busów i mamy gotowe skrzyżowanie idealne do wielu tragedii . Rozumiem, że nie jest to istotne dla Pana Burmistrza - bo ważniejszy niż życie ludzkie jest interes Koźmińskiego ?W drugą stronę Słoneczna i Kazimierza Wielkiego nie jest lepiej. Również niełatwy wyjazd.Brawo za to, że ktoś myśli ! ale chyba nieco ruch spadnie ze słowackiego skoro nie będzie tam aż takiego ruchu busowego ? [/quote]

  Jesteś w błędzie. Jak wyjeżdzasz ze Słonecznej w stronę Zakopianki lub miasta to przecież jesteś na Słowackiego.
  Słowackiego ciągnie się w stronę Borzęty.

  4 3 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  Desperacja w każdym calu. Pozostaje kwestia kto wywiąże sie z "umowy" o zapewnieniu dowozu ludności do galerii Dekada - czy PKS Grupa wystarczy gdy Busy powiedzą twardo NIE!? Panie prezesie KIK, straszenie odebraniem koncesji "małym przewoźnikom" ugruntowało tylko Wasz problem. I jak tu będzie teraz spojrzeć w twarz inwestorowi Dekady? A miało być tak pięknie. Busiarze nie są tacy tępi jak coponiektórzy ich tu "malują"...

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Łukaszz wybudują za dwa lata następne RONDA i będzie po krzyku, a to że do tego czasu może się wydarzyć kilka wypadków to kogo to interesuje , będzie mniej krzykaczy na Forum.

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Skoro busiarzom rozchodziło się, że cena za wjazd będzie za wysoka, to skoro obniżono ją do akceptowalnej wartości nie widzę problemu. Zapisać w umowie przez jaki okres czasu obowiązuje ta stawka i po sprawie.

  3 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  teraz taka decyzja , dołóżcie jeszcze 50 lat TAK JAK WAM PAN BURMISTRZ OBIECAŁ !!!!

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: mateo] Skoro busiarzom rozchodziło się, że cena za wjazd będzie za wysoka, to skoro obniżono ją do akceptowalnej wartości nie widzę problemu. Zapisać w umowie przez jaki okres czasu obowiązuje ta stawka i po sprawie. [/quote]
  Niestety trzeba na sprawę spojrzeć bardziej długodystansowo - nie ważne ile potrwa okres "promocji", ważne że kiedy ten czas zapisany w papierach minie wtedy busiarze nie będą już mieli wyboru i muszą się zgodzić nawet na stawkę z kosmosu, chyba jeśli znajdą inny placyk, bo myślę że kupcy też nie będą wieki trzymać nie zagospodarowanego placu przy galerii

  9 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  [quote=gość: mateo] Skoro busiarzom rozchodziło się, że cena za wjazd będzie za wysoka, to skoro obniżono ją do akceptowalnej wartości nie widzę problemu. Zapisać w umowie przez jaki okres czasu obowiązuje ta stawka i po sprawie. [/quote]

  Problem nigdy nie dotyczył stawek za wjazd na dworzec. Czy Wy nie potraficie zrozumieć że tu chodzi o monopol na transport w powiecie i zapewnienie transportu dla Dekady?!!! Skoro PKS Grupa zapewniała o tym MK4 Invest, to teraz za wszelką cenę stara się przyciągnąć Busy na ten ich mini dworzec. Prawda jest taka że SAMI (PKS Grupa) nie dadzą rady. Oni POTRZEBUJA tych busów. Teraz gdy busy odmówiły sięgają po coraz bardziej radykalne środki. Tylko ślepy nie zauważy późniejszej zależności.

  15 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  BUSIARZE NIE DAJCIE SIĘ JESTEŚMY Z WAMI, musimy wam wynagrodzić że nie porzuciliście Nas na bruk ,jak to zrobił PKS. PKS ma pasażerów daleko w........ tylko żeby zrobić interes ,o to im chodzi.

  19 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: lol] BUSIARZE NIE DAJCIE SIĘ JESTEŚMY Z WAMI, musimy wam wynagrodzić że nie porzuciliście Nas na bruk ,jak to zrobił PKS. PKS ma pasażerów daleko w........ tylko żeby zrobić interes ,o to im chodzi. [/quote]

  jestem z wami chociaz nie znosze z wami jezdzic. bo tu chodzi o cos innego w tym momencie

  17 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  hehe,śmieszy mnie to "forum".Banda sfrustrowanych pseudo znawców na każdy temat....co wam przyjdzie z tej całej demagogii...i tak nie macie na nic wpływu...nabijacie sobie tylko postów(a może o to chodzi)...odcisków sie nabawicie od tego klepania w klawiaturę ...buhahah

  3 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  hej trzy kropki co ty wiesz?!, wstyd ci? powstydź się sam za siebie, że nie wiesz o co chodzi a komentujesz, opłata wzrośnie o 100 a nawet 200% jak tylko busiarze się zgodzą na tą pseudo ugodę z pks, bo takie warunki im podyktują. Monopolistami byli za czasów komuny i teraz też im się to marzy. Nie liczcie, że chodzi tu o interes pasażera, tu chodzi tylko o pieniądze i większy ściąg ludzi do tego pasażu handlowego, ja jestem na nie!!!

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))] Zapytajcie pracowników PKS którzy wykupili udziały w tej spółce jak zostali oszukani,obiecywano złote góry -nowy dworzec, nowy tabor jak to firma będzie się rozwijać a przyszli do PKS tacy ludzie jak Pan B i zrobili co widać.Ciekawi skąd oni wynajdują takich fachowców?
  Na temat prawdomówności mogli się parę lat temu przekonać mieszkańcy jednej z miejscowości gdzie na wiejskim zebraniu były Prezes PKS obiecywał jak to dbać będą o pasażerów otworzą nowe linie a wiedział dobrze że większość kursów przez tą miejscowość zostanie w najbliższych dniach zlikwidowana.
  BUSIARZE GDY TERAZ USTĄPICIE JUŻ PO WAS !
  ONI IDĄ NA USTĘPSTWA ZE STRACHU,NIE ZNAJĄ SŁOWA KOMPROMIS,LUBIĄ BAWIĆ SIĘ LUDŹMI(niektórym pracownikom po kilka razy wręczali wypowiedzenia z kilkoma przegrali w sądzie lub podpisali ugody)JEŻELI POKAŻESZ SŁABOŚĆ PO TOBIE. [/quote]
  zgadzam sie jak zostali wyrolowani z udzialami

  10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  myśleniczanin plus dla Ciebie! wiesz o co biega!

  10 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Ja tam nie widzę żadnego problemu,dla mnie busy mogą nie istnieć,raz tylko tym czymś jechałem i więcej do tego czegoś nie wsiądę,nie dosyć że większość to wraki to niema czym oddychać jak się wejdzie do tego czegoś..Panom busiarzom już dziękujemy,najlepiej oddajcie swoje złomy na szrot i problem sam się rozwiąże .

  7 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: agent 001] myśleniczanin plus dla Ciebie! wiesz o co biega! [/quote]

  e tam wie, pewnie ma sklepik przy busowisku albo inny lokalik :)

  6 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  JUZ WIECEJ NIE POJADE DO TEJ BIEDNEJ GALERII DEKADA! CIASNOTA, PARKING MAŁY! KORKI! BURMISTRZ CHCE TAM JESZCZE BUSY ŚCIĄGNĄĆ? MAMY SIE POZABIJAĆ? A CO MY ŚWINIE JESTEŚMY? NIE LICZY SIE WYGODA LUDZI TYLKO KASA? BUSY MAJĄ ZOSTAĆ NA SŁOWACKIEGO!!!! JEŚLI W PONIEDZIAŁEK NIE DOJEDZIEMY DO PRAC TO ROZPĘTA SIE WOJNA POD URZĘDEM MIASTA!!! MAM NADZIEJE ŻE WYJDZIE OSTROWSKI ZEBY DOSTAC JAJAMI!!!

  20 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: pieszy] Ja tam nie widzę żadnego problemu,dla mnie busy mogą nie istnieć,raz tylko tym czymś jechałem i więcej do tego czegoś nie wsiądę,nie dosyć że większość to wraki to niema czym oddychać jak się wejdzie do tego czegoś..Panom busiarzom już dziękujemy,najlepiej oddajcie swoje złomy na szrot i problem sam się rozwiąże . [/quote]

  Ciekawe który to bus był, bo odkąd to łajno się zaczęło, częściej przyglądam się busom i jakoś ciężko mi znaleźć te poskładane szroty, mające 2 mln km przebiegu. Ja tobie dziękuje pieszy za twoje bezsensowne 5 groszy, które niestety nie wiele wnosi do całej tej sprawy, jedynie pokazuje jaki zacofany jesteś. Nie można wszystkich mierzyć jedną miarą. I wiesz co: spadaj, piechotą!

  15 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  przesadzacie 2 złote to tyle co nic, tyle co wahania cen benzyny więc nie powinien żaden bilet podrożeć, niech przewoźnicy zreorganizują kursy wyrzucą po jednym, zamienią busy na większe i po kłopocie, bo nie które są w takim stanie że strach tam wsiąść a co dopiero jechać

  4 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podejrzewam że Busiarzom nie chodzi głównie o koszt wjazdu na Niby Dworzec, lecz o kontrole PKSu nad całym transportem w Powiecie, a nawet poza terenem Powiatu.
  I nie chodzi tu o to czy busy kursują punktualnie, bo to mogą teraz kontrolować odpowiednie służby nawet codziennie, bo do tego są stworzone.
  KIKOWI chodzi o kontrole nad każdą zmianą rozkładu i zezwolenia, a to byłby KONIEC BUSÓW.
  Nie byłoby problemu gdyby zamiast KIKA i jego SPÓŁECZEK stroną była GMINA MYŚLENICE.

  16 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Ciekawe który to bus był, bo odkąd to łajno się zaczęło, częściej przyglądam się busom i jakoś ciężko mi znaleźć te poskładane szroty, mające 2 mln km przebiegu. Ja tobie dziękuje pieszy za twoje bezsensowne 5 groszy, które niestety nie wiele wnosi do całej tej sprawy, jedynie pokazuje jaki zacofany jesteś. Nie można wszystkich mierzyć jedną miarą. I wiesz co: spadaj, piechotą! [/quote]

  No i spadam na piechotę a Tobie życzę żebyś kiedyś jechał tym złomem z nosem przygniecionym do szyby,żeby wszystkie poty z Ciebie pozostałych 50 pasażerów wycisnęło.Wnioskuję że jesteś właścicielem tych złomów.bo żaden inny człowiek by ich nie chwalił.

  4 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Odnośnie planu zagospodarowania działki kongregacji kupców twierdzenie że nie ma przeznaczenia pod komunikację jest totalną bzdurą bo właśnie w planie zagospodarowania taka funkcja jest określona. Jeśli się ktoś orientuje z jakich miejsc odjeżdzają busy w Krakowie to tam nikt nie pyta jakie te miejsca mają przeznaczenia, urzędy nie robią problemów z zezwoleniami a gdzie jest większa kompetencja?

  15 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  nawet na tej wizualizacji jest 6 stanowisk. to ile w koncu ich jest ? Jak dla mnie cena 2zl, to tylko przyneta. Umowa zostala zawarta, a jak to sie mowi... umow trzeba dotrzymywac w zwiazku z czym bedzie wieksza nagonka na busiarzy, w koncu toche z nich sie wylamie.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=majcinek] nawet na tej wizualizacji jest 6 stanowisk. to ile w koncu ich jest ? Jak dla mnie cena 2zl, to tylko przyneta. Umowa zostala zawarta, a jak to sie mowi... umow trzeba dotrzymywac w zwiazku z czym bedzie wieksza nagonka na busiarzy, w koncu toche z nich sie wylamie. [/quote]

  to nie jest wizualizacja tylko zdjecie :)

  1 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  Zasada jest prosta jak konik, kij I marchewka - chcemy by konik ruszyl, skracamy kij...

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  He he he. Widzę w większości oczków panikę :)
  Zgadza się jedno że nie macie żadnego ale ale to żadnego wpływu na to co się stanie. Dziwi mnie głupia decyzja tego Pana z nagłówka i zejście w tym momencie z ceny z 4 na 2 zł.
  To było totalnie głupie posunięcie. Nawet byle BusoSzef na tak głupi sposób by nie wpadł jak ten Pan z obniżeniem ceny. Na szczęście Ostrowski taki nie jest i nie popuści jak podjął decyzję, to na Amen. A decyzja brzmi: busy ze słowackiego to pewne i dwa z działki kongregacji - nici, więc finał jest już dawno wiadomy niezależnie co tutaj busiarze nabazgrają.
  Ale nie wszystko stracone, liczę na strajki i telewizję. Mam nadzieję że nie czekam nadaremnie?

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  2 zł to tylko przynęta!!!!! ,dlaczego nie piszą oficjalnie na jaki czas proponują taką stawkę??????????

  14 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podziemie ja też czekam na PKS od sierpnia, bo ja do pracy muszę dojechać, bo jak się dowiedziałam to PKS nielegalnie zawiesiły kursy, i niestety jeżeli nie będzie Busów od sierpnia to będę jeżdżiła taksówką na rachunek PKSu.

  11 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  piszecie o mediach maja to w nosie ani rmf ani krakow nikogo to nie interesuje

  3 3 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  a od poniedzialku busy strajkoja dzieki za minusa

  11 1 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  Coś mi się wydaje że władza konkretnie mięknie. Ja to widzę tak: sprzedano działkę, ktoś wziął kaskę ale żeby dzieci nie były pokrzywdzone i nie płakały zbudowano plac zabaw, plan dobry tylko na takich huśtawkach (gdzie pod czułym okiem odmierza się liczbę wahnięć) nikt się nie chce bawić , więc dobrotliwa władza zaczęła przeganiać dzieciaków z innych podwórek a gdy to nie pomogło teraz oferuje cukierki za zabawę. Był kij teraz marchewka.

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: rodzic] , bo jak się dowiedziałam to PKS nielegalnie zawiesiły kursy. [/quote]

  A gdzie to mówią że PKS nielegalnie zawiesił kursy?? na busowisku?

  [quote=gość: rodzic] i niestety jeżeli nie będzie Busów od sierpnia to będę jeżdżiła taksówką na rachunek PKSu. [/quote]

  jasne a jak pójdę do sklepu po piwko i go nie będą mieli to podejdę do konkurencji i niech ten pierwszy płaci za mnie bo nie miał :)

  fascynujące

  rzekłem

  3 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  PRAWDA W OCZY KOLE;)

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: leenny] Co to za różnica czy 2 zeta czy 10 zeta?
  Busiarze i tak sobie to rozbiją na konkretny kurs i zapłacą za to ludzie. Będą mogli mówić ludzią że to nie ich wina ale w rzeczywistości jak na tym dobrze zakombinują to wyjdą na swoje i to dobrze. No bo na przykładzie takiego kursu do Krakowa (który w półtorej roku już zdrożał u większości do 5 zeta). Jak za odjazd czy wjazd no to liczę 4 zeta i 25 osób w busie to parę groszy więcej na ludka.
  Ale przecież nie będzie stawki 5,10 czy 5,15 do Krakowa.
  Wpakuje się od razu 5,50 albo i nawet 6,00 i zwali na PKS-a.
  Obydwie strony konfliktu tną ostro w kuleczki z zwykłymi ludzmi.
  Przydałaby się tu telewizja bo temat jest jak złoto.
  Ostatnio widzałem przez przypadek podobną sytuację z dworcem w mielcu w programiku Uwaga zdaje się.
  Prawda jest też taka że suma sumarum obydwie strony prędzej czy póżniej się do gadają. Pekaesik będzie wpuszczał z dworca ludzi do sklepików pana K. oraz kasował myto od busiarzy a właściwie to nie od nich tylko od ludzi których dowiezie do "dworca" bo to oni zapłacą za obsługę tego tworu.
  Busiarze pod pozorem opłat dworcowych będą mogli sobie spokojnie fiknąć z cenkami 0,50 do całego złocisza w górę jak nic od kursa.
  Co oczywiście nie będzie adekwatne do opłat za dworzec.
  Kursy na pewno podrożeją minimum 50 groszy to jest pewne w zależności dokąd.
  obawiam się iż do Krakowa może to być największy skok, tam dochodzi jeszcze to kolejne złodziejstwo viatool.
  Takie "uroki"s37 wolnego rynku również:) [/quote]
  niestety tak bedzie, a galerią bym tego nie nazwała, pare sklepów i ciekawie bedzie sie do nich wchodzic w czasie deszczu i zima na mrozie
  przydałby się porządek z tymi busami, ale jak pks chciał robic z nimi porzadek to mógł zrobić ze 3x wiecej stanowisk
  szczerze mówiąc zyczyłabym sobie, żeby busy były oznakowane, miały jakiś znak firmowy, żebym miała tę możliwość wyboru, z kim chce jechać, i zapanowała wsród nich zdrowa konkurencja

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Obowiązkiem!!! gminy jest zapewnić w niej komunikację!!!! Przestańcie się przepychać, tylko pomyslcie o ludziach, którzy muszą, dojechać do pracy. Może Burmistrz mi taksówkę zapłaci!!!!!!

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  ZAPROŚMY DO MYŚLENIC TV ELŻBIETĘ JAWOROWICZ SPRAWA DLA REPORTERA lub EKSPRES REPORTERÓW !!! Tylko oni mogą nam pomóc nagłośnić tą sprawę... Niech wszyscy się dowiedzą jak nasi włodarze dbają o "nasze wspólne" dobro...

  http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/sprawa-dla-reportera/kontakt

  http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/kontakt

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: ojtamojtam] Obowiązkiem!!! gminy jest zapewnić w niej komunikację!!!! Przestańcie się przepychać, tylko pomyslcie o ludziach, którzy muszą, dojechać do pracy. Może Burmistrz mi taksówkę zapłaci!!!!!! [/quote]

  nie no druga osoba już szuka sponsora :)
  widzę więc rozwiązanie zlikwidować busy i pks, otworzyć firmę z mnóstwem taksówek, niech one płaca za wjazd na dworzec a fakturki wystawmy na PKP bo przecież u nas nie jeżdżą ...

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  to jest po prostu wstyd zeby był taki spór o komunikacje w naszym mieście!!! Dorośli ludzie i podobno wykształceni ,, madre głowy"zeby doprowadzili do czegos takiego to az sie w głowie nie mieści. Wstyd i jeszcze raz WSTYD!

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Maćkowi zostało parę dni do dymisji.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  W dawnej Polsce, był taki fajny zwyczaj wywożenia na taczkach nazwijmy to: "pewnych elementów", a za tę sytuację z komunikacją w naszej gminie, na taką "przejażdżkę" zasłużył sobie burmistrz. Co wy na to: wywozimy???

  8 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  Prędzej podstawić autosana pekaesowskiego i z całą świtą aż do Borku a potem w lewo :)

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: ojtamojtam] Nie denerwuj mnie!!!!! Same buraki...
  Taki jest obowiązek gminy!!!!!!! i udowodnij mi , że nie a potem pisz durnowate komentarze!!!! [/quote]

  sam się nie denerwuj i naucz czytać ze zrozumieniem w szerszym kontekście ...

  korniszon :)

  rzekłem

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Tu nie chodzi o kwotę za wjazd chociaż to też jest istotne.Jak była kalkulowana cena że zeszli z niej pięciokrotnie?
  Czy to nie ciekawe na początku było około 10 zł a teraz jest już 2.NA JAK DŁUGO???Na bardzo krótko.Teraz busiarze zjednoczeni są siłą i mają poparcie społeczne i jedyny sposób spacyfikowania ich to zapędzić na dworzec i odczekać jakiś czas.
  Potem jak sprawa przycichnie podniesie się ceny a niepokornych powoli" ściągnie na ziemię"
  Nie będę zdziwiony gdy w najbliższych dniach pojawi się znowu jakaś zmasowana kontrola busiarzy-oczywiście nie związana z tym że postawili się władzy,to będzie jak zwykle rutynowa kontrola dla bezpieczeństwa pasażerów.
  BUSIARZE JAK TERAZ ODPUŚCICIE TO PO WAS,ZROBIĄ Z WAMI TO CO Z PKSem I UDZIAŁAMI PRACOWNIKÓW.

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: lokalny patriota] ZAPROŚMY DO MYŚLENIC TV ELŻBIETĘ JAWOROWICZ SPRAWA DLA REPORTERA lub EKSPRES REPORTERÓW !!! Tylko oni mogą nam pomóc nagłośnić tą sprawę... Niech wszyscy się dowiedzą jak nasi włodarze dbają o "nasze wspólne" dobro...[/quote]

  He he i co ? Ty myślisz że ktoś będziecwam pomagał tylko po to by zadbać o wasze kieszenie? W waszą ściemę że chodzi o dobro mieszkańców mogą uwierzyć tylko cwierćinteligenci i ciemniaki, bo każdy myślący wie że bijecie się tylko o własne kieszenie i jeżeli to by przyniosło kasę to byście ludzi nawet traktorami z przyczepami chętnie wozili.
  Tak wam busiarze zależy na komforcie pasażerów że wmawiacie im coś co nie spowoduje dla nich żadnych zysków a jedynie to że dalej musieliby dziadować w deszczu, mrozie i upałach czekając na załadunek do waszych konserw jak prosięta.
  Jak nawet śmiecie pisać że walczycie o dobro pasażerów? Jak nawet śmiecie pisać że chcecie poprawy na rynku przewozowym?
  Przecież sami waszymi tępymi argumentami udowodniliście nie raz że nie chodzi wam o klientów a tylko i wyłącznie o własne zyski i dalszą samowolę komunikacyjną, o chaos który jest dla was żyłą złota.

  To się skończy i głęboko wieżę że dostaniecie tak po tyłkach, że będziecie tutaj wylewać krokodyle łzy przez następne 3 miesiące.

  Zero honoru = zero tolerancji. Każda akcja wymusza odpowiednią reakcję i sami się przekonacie że reakcja będzie koszerna :)

  5 7 Odpowiedz
 • 26 lip 2011

  Podzielam wraz z całą rodziną i znajomymi stanowisko właścicieli firm transportowych.

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Ciekawe z czego PKS spłaci swoje długi, a nie prowadzi już komunikacji i wielki dochód z niby dworca oddala się?
  Jeżeli busy nie wejdą na dworzec to dla Kika jest być albo niebyć.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Cóż, już kilka lat nie mieszkam w Myślenicach, ale z sentymentem patrze na rodzinne miasto. Każdy działa w swoim interesie: busiarze, pks (jako spółka prywatna) Zapominamy tylko o tym, że spółki muszą działać według prawa. Więc może mała kontrola w spółce pks i powiązanych?? Proponuję również zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa: podejrzenie działania na szkodę Miasta i Gminy Myślenice przez Pana Burmistrza, poprzez niedopełnienie obowiązków i nie zabezpieczenie oraz nie zapewnienie Miastu i Gminie Myślenice transportu lokalnego. wszak to ich obowiązek. Nawet jeśli to przez zaniedbanie a nie celowe działanie. Nas jako mieszkańców nie musi interesować jak to się stało, ale sprzedaż terenu pks oraz spółki pks przez gminę osobą prywatnym, bez stosownych zabezpieczeń i zapisów była głupotą. Gwarancje pewnych kursów, czy też np. budowy 10 miejsc postojowych dla autobusów/busów na terenie galeri, czy wpisanie w plan zagospodarowania np. 30% przeznaczonych na dworzec i funkcje komunikacyjne nie byłoby zawczasu takim problemem. Skoro na działce kongregacji nie można prowadzic działalności komunikacyjnej, to jak jest to zapisane w przypadku galerii?? Można było to lepiej i dokładniej zrobić. Ale może ktoś dobrze zapłacił?? I burmistrz, doradca, prawnik miasta i gminy "zapomniał"?? To mógłby być ciekawy wątek:)
  A tak, mamy prywatny mini-dworzec:)
  Ale luz, parking na parkingu busów będzie niewypałem:) może tam wrócą??

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Podziemie widać dbasz o interes PKS ale wtedy gdy pasażer nie dostaje bileciku to jakoś interes PKS z boku.Przecież nie wszystkich za to zwalniają??????:)))))))

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))]
  Nie będę zdziwiony gdy w najbliższych dniach pojawi się znowu jakaś zmasowana kontrola busiarzy-oczywiście nie związana z tym że postawili się władzy,to będzie jak zwykle rutynowa kontrola dla bezpieczeństwa pasażerów.
  BUSIARZE JAK TERAZ ODPUŚCICIE TO PO WAS,ZROBIĄ Z WAMI TO CO Z PKSem I UDZIAŁAMI PRACOWNIKÓW. [/quote]

  Akurat kontrole busów mogą być nawet codzienne:) Dziwnym trafem zawsze wtedy niektóre z kursów wylatują z rozkładu:P
  albo pustoszeje z busów przystanek na Słowackiego, itp
  Ciekawe też są rozmowy samych kierowców, czy to na przystanku pod Galerią w Krakowie na przystanku początkowym, czy czasem w busie podczas jazdy. Miodzio:)

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  PKS pisze, że w porozumieniu z burmistrzem oferuje za wjazd 2 zł.
  A jakie to porozumienie i czego dokładnie dotyczyło?
  A co burmistrz ma teraz do prywatnej spółki?
  Sam pozbył się udziałów w PKS-ie a teraz próbuje wpływać.
  Niech lepiej pokaże na niby ,,dworcu" tyle stanowisk odjazdowych ile przedstawiał na spotkaniu wyborczym na Dolnym Przedmieściu.

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  Robienie parkingu na Słowackiego to nienormalny pomysł. Na przeciwko obok Carrefouru można bezpłatnie parkować.

  Może to co teraz napiszę komuś się nie spodoba, ale moje doświadczenie wskazuje na to, że jeśli ktoś nie szanuje swojej rodziny - nigdy szanować nie będzie społeczeństwa.

  Historia się powtarza.

  Po Pcimiu , czas na Myślenice.

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  podziemie ryczy żeby zagłuszyć brak argumentów. jest tyle niejasnych wątków wokół PKS-u i pana Kika, że na kilka reportaży starczy ;)
  myślę, że jak już raz dziennikarze zainteresują się tym, co się u nas dzieje, to będą nas częściej odwiedzać, bo można by o tym wszystkim nakręcić metrowca.
  PKS-busy
  monopolizacja przewozów
  wysypisko śmieci i prace po wyroku
  sprawa zabezpieczenia Zarabia przed powodzią
  baraki w Jaworniku
  itd

  12 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: :)) :))] Podziemie widać dbasz o interes PKS ale wtedy gdy pasażer nie dostaje bileciku to jakoś interes PKS z boku.Przecież nie wszystkich za to zwalniają??????:))))))) [/quote]

  Kto nie wydaje bileciku? Pani w kasie dworcowej kasując za bilet i wręczając miejscówkę? Czy może kierowca zabiera klientowi ten bilecik i spienięża innemu pasażerowi?
  System się uszczelnia i to samo czeka busiarzy, którzy celowo zapominają o kasie fiskalnej. System się uszczelnia i wreszcie skończy się lewizna i łatwe lewe pieniążki.
  Cieszcie się jeszcze przez tydzień, bo tylko kilka dni wam zostało na pociągnięcie czegoś na lewo - potem baj baj fuchy bez paragonów, pożegnajcie się z nierejestrowanymi kursami. Ale nie przejmujcie się, życie na legalu także może być piękne :)

  Z niecierpliwością czekam na poniedziałkowe blokady, przykuwania się kierowców do znaków drogowych, palenia kukieł nielubianej trójcy na rynku, wolne sznury busowozów jeżdżące po Myślenicach, ataki hakerów na system komputerowy nowego dworca, roznegliżowanych busochlopców z tablicami "Precz z Podziemiem" lub "Precz z Gminą i PKs-em".

  Myślę że się na was kochani nie zawiodę. Byłam zawsze za wami i wierzyłam że potraficie wprowadzić trochę adrenalinki w znużenie spowodowane ciągłymi sukcesami myślenickiego zapracowanego i zagonionego społeczeństwa.

  Pozdrowienia od Podziemia

  2 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  A kto będzie parkował teraz koło carefura??? i to płatnie:) haha

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: Podziemie] gość: :)) :)) napisał/a:Podziemie widać dbasz o interes PKS ale wtedy gdy pasażer nie dostaje bileciku to jakoś interes PKS z boku.Przecież nie wszystkich za to zwalniają??????:))))))) Kto nie wydaje bileciku? Pani w kasie dworcowej kasując za bilet i wręczając miejscówkę? Czy może kierowca zabiera klientowi ten bilecik i spienięża innemu pasażerowi?System się uszczelnia i to samo czeka busiarzy, którzy celowo zapominają o kasie fiskalnej. System się uszczelnia i wreszcie skończy się lewizna i łatwe lewe pieniążki. Cieszcie się jeszcze przez tydzień, bo tylko kilka dni wam zostało na pociągnięcie czegoś na lewo - potem baj baj fuchy bez paragonów, pożegnajcie się z nierejestrowanymi kursami. Ale nie przejmujcie się, życie na legalu także może być piękne :)Z niecierpliwością czekam na poniedziałkowe blokady, przykuwania się kierowców do znaków drogowych, palenia kukieł nielubianej trójcy na rynku, wolne sznury busowozów jeżdżące po Myślenicach, ataki hakerów na system komputerowy nowego dworca, roznegliżowanych busochlopców z tablicami "Precz z Podziemiem" lub "Precz z Gminą i PKs-em".Myślę że się na was kochani nie zawiodę. Byłam zawsze za wami i wierzyłam że potraficie wprowadzić trochę adrenalinki w znużenie spowodowane ciągłymi sukcesami myślenickiego zapracowanego i zagonionego społeczeństwa.Pozdrowienia od Podziemia [/quote]

  Czy ty masz problemy emocjonalne ?

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=pietrek] ko-jot

  zapominasz że busiarze-a w zasadzie firmy transportowe, do świętych nie należą:) Wiele lat łamane były podstawowe prawa pasażera, głównie przez busiarzy. Pks pozbył się klientów brakiem wizji firmy, brakiem inwestycji, i małą liczbą kursów, starym taborem, itp. Ale dawał pewność kursów mniej rentownych, głownie z małych wsi itp. Busiarze wykorzystali swoje rynkowe 5 minut, Zrobili wielki krok, wyprzedzając pks, ale zapomieli że rynek się zmienia. Tak jak pks przebrzmiał, tak niektóre firmy transportowe "busów" odpadną z rynku. Co ciekawe, kilka z nich (nawet większość) przecież nie jest z Myślenic. Kierowcy tak, ale to pracownicy. [/quote]

  Bardzo mądre słowa. Widzę że nie wszyscy tutaj są palcem robieni lub są z tych w których lewe interesy godzi władza. Nie chodzi mi zupełnie w nich o to za kim jesteś ale że napisałeś coś co jest prawdą, a to że temu się to spodoba bo jest z tej strony a temu nie, mnie nie interesuje.

  1 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lip 2011

  [quote=gość: jam] gość: ojtamojtam napisał/a: Obowiązkiem!!! gminy jest zapewnić w niej komunikację!!!! Przestańcie się przepychać, tylko pomyslcie o ludziach, którzy muszą, dojechać do pracy. Może Burmistrz mi taksówkę zapłaci!!!!!!

  nie no druga osoba już szuka sponsora :)
  widzę więc rozwiązanie zlikwidować busy i pks, otworzyć firmę z mnóstwem taksówek, niech one płaca za wjazd na dworzec a fakturki wystawmy na PKP bo przecież u nas nie jeżdżą ... [/quote]
  jak by nie pisac bedzie kik bez nerwa;

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=pietrek] ko-jot

  zapominasz że busiarze-a w zasadzie firmy transportowe, do świętych nie należą:) Wiele lat łamane były podstawowe prawa pasażera, głównie przez busiarzy. Pks pozbył się klientów brakiem wizji firmy, brakiem inwestycji, i małą liczbą kursów, starym taborem, itp. Ale dawał pewność kursów mniej rentownych, głownie z małych wsi itp. Busiarze wykorzystali swoje rynkowe 5 minut, Zrobili wielki krok, wyprzedzając pks, ale zapomieli że rynek się zmienia. Tak jak pks przebrzmiał, tak niektóre firmy transportowe "busów" odpadną z rynku. Co ciekawe, kilka z nich (nawet większość) przecież nie jest z Myślenic. Kierowcy tak, ale to pracownicy. [/quote]

  Młodyś Pietrek i nie pamiętasz jacy kierowcy jeździli PKS'em zwłaszcza takich dwóch z Myślenic. A o kulturze nie wspomnę. A PKS Grupa to skąd jest? Może Podziemie napisze? A cała ta galeria to też niby skąd?

  7 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Zastanawia mnie ile osób pisze pod pseudo podziemie? Dwie? Trzy? Dwóch mężczyzn jedna kobieta? Jeden mężczyzna i jedna kobieta? Z kąd wyciągam takie wnioski otóż wystarczy popatrzeć;

  Cytat pierwszy;
  [quote]Dlaczego tak myślisz? Ja nic takiego nie napisałem. możesz sobie krytykować ile wlezie bo i tak na nikim nie robi to wrażenia, a poza tym to raczej nie krytykowanie a narzekanie i żal że jest się po przeciwnej stronie barykady i zawierzyło się przegranym, a ci dopiero robili wodę z mózgu mieszkańcom :)

  Narzekaj ile ci się podoba, może tylko to ci pozostało ?

  reszta tekstu to bezsens więc się nie wypowiem coby było gdyby z twojego domu zrobili wylęgarnie muchówek ;)[/quote]

  Cytat drugi;
  [quote]Włada bo pozwoliła mu na to większość i możesz tylko sobie ponarzekać że nie byłeś w tej większości która niepozwoliła na to by Myślenice były folwarkiem przedsiębiorców od klatek i pieczywa :)

  Poza tym gdzie ty widzisz wymiękanie władzy, bo chyba nie łączysz wymiękania zarządu PKSu z wymiękaniem Ostrowskiego/ Ostrowski tylko poparł decyzję że PKS chce obniżyć ceny za wjazd a to nie powoduje by odstąpił od swoich decyzji których będzie się trzymał: koniec z busami na Słowackiego i brak zezwolenia na stacjonowanie na terenie kongregacji.

  Ostrowski nie popuści bo na takiego burmistrza głosowała większość i byłaby to zdrada wobec wyborców którzy mu zaufali.[/quote]

  Cytat trzeci;
  [quote]Jak nawet śmiecie pisać że walczycie o dobro pasażerów? Jak nawet śmiecie pisać że chcecie poprawy na rynku przewozowym?
  Przecież sami waszymi tępymi argumentami udowodniliście nie raz że nie chodzi wam o klientów a tylko i wyłącznie o własne zyski i dalszą samowolę komunikacyjną, o chaos który jest dla was żyłą złota.

  To się skończy i głęboko wieżę że dostaniecie tak po tyłkach, że będziecie tutaj wylewać krokodyle łzy przez następne 3 miesiące.

  Zero honoru = zero tolerancji. Każda akcja wymusza odpowiednią reakcję i sami się przekonacie że reakcja będzie koszerna :)[/quote]

  I wreszcie cytat czwarty;
  [quote]
  Z niecierpliwością czekam na poniedziałkowe blokady, przykuwania się kierowców do znaków drogowych, palenia kukieł nielubianej trójcy na rynku, wolne sznury busowozów jeżdżące po Myślenicach, ataki hakerów na system komputerowy nowego dworca, roznegliżowanych busochlopców z tablicami "Precz z Podziemiem" lub "Precz z Gminą i PKs-em".

  Myślę że się na was kochani nie zawiodę. Byłam zawsze za wami i wierzyłam że potraficie wprowadzić trochę adrenalinki w znużenie spowodowane ciągłymi sukcesami myślenickiego zapracowanego i zagonionego społeczeństwa.[/quote]

  Trzy różne style pisania przy czym ten ostatni, czyżby błąd w sztuce? Zaraz, dwa błedy! Czy może dział promocji w akcji?

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Podziemie broń swoich pryncypałów jak możesz bo tylko w nich ratunek,normalnie nie zostałbyś nawet cieciem,tylko oni promują biernych ,miernych ale wiernych.Ci którym nie wyszły biznesy szukają ratunku na państwowym garnuszku i zazdroszczą prywatnym że im się udało.Co do biletów to nadal kierowcy PKS sprzedają bilety więc nie wypisuj głupot.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=Mysleniczanin007] Zastanawia mnie ile osób pisze pod pseudo podziemie? Dwie? Trzy? Dwóch mężczyzn jedna kobieta? Jeden mężczyzna i jedna kobieta? Z kąd wyciągam takie wnioski otóż wystarczy popatrzeć;

  ....

  Trzy różne style pisania przy czym ten ostatni, czyżby błąd w sztuce? Zaraz, dwa błedy! Czy może dział promocji w akcji? [/quote]

  no tak kolejna teoria spiskowa, a może koleś po piwku i ma problemy z samookreśleniem :)

  rzekłem

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: Derwisz] pietrek napisał/a: ko-jot

  zapominasz że busiarze-a w zasadzie firmy transportowe, do świętych nie należą:) Wiele lat łamane były podstawowe prawa pasażera, głównie przez busiarzy. Pks pozbył się klientów brakiem wizji firmy, brakiem inwestycji, i małą liczbą kursów, starym taborem, itp. Ale dawał pewność kursów mniej rentownych, głownie z małych wsi itp. Busiarze wykorzystali swoje rynkowe 5 minut,. Zrobili wielki krok, wyprzedzając pks, ale zapomieli że rynek się zmienia. Tak jak pks przebrzmiał, tak niektóre firmy transportowe "busów" odpadną z rynku. Co ciekawe, kilka z nich (nawet większość) przecież nie jest z Myślenic. Kierowcy tak, ale to pracownicy.

  Młodyś Pietrek i nie pamiętasz jacy kierowcy jeździli PKS'em zwłaszcza takich dwóch z Myślenic. A o kulturze nie wspomnę. A PKS Grupa to skąd jest? Może Podziemie napisze? A cała ta galeria to też niby skąd? [/quote]

  Przestań kolego wracać do przeszłości, bo ta linia obrony jest dobra dla tych którzy już nic więcej nie mają konkretnego do powiedzenia. A przeszłość to nie tylko nieuprzejmi kierowcy PKS ale i czołgi na ulicach. Dla ciebie pewnie to to samo :)

  M007 - jesteś prze gość. chylę czoła bo jak widzę tylko ty zauważyłeś mój CELOWY błąd gdzie w dwóch miejscach napisałem (jako ONA). Po prostu pisząc bawię się a nie tak jak oponenci , denerwują się, gryzom paluch, podnoszą sobie ciśnienie.

  Bardzo będę czekała na strajki, bo jestem kobietą która lubi jak się coś dzieje ;)

  Ale ważne że jesteś bardzo spostrzegawczy i widzę że czytasz to co piszę nie tak jak busiarze, odpisują, wkurzają się, wyzywają mnie ale tak na prawdę nie czytają albo co gorsze nie rozumieją słowa pisanego.

  Cóż wtedy co było się uczyć ci siedzieli pod kioskiem i kurzyli papierosy lub obalali jabola i taki są dzisiaj tego efekty :)

  5 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  [quote=gość: jam] no tak kolejna teoria spiskowa, a może koleś po piwku i ma problemy z samookreśleniem :)
  [/quote]

  I w dodatku fantazje erotyczne też ma niezłe;
  [quote]roznegliżowanych busochlopców z tablicami "Precz z Podziemiem" lub "Precz z Gminą i PKs-em".[/quote]

  [quote=Podziemie]Ale ważne że jesteś bardzo spostrzegawczy i widzę że czytasz to co piszę[/quote]
  Polecam się na przyszłość ;)

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Polecam artykuł
  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1161078-pks-wodzi-busiarzy-na-pokuszenie.html,0:pag:4,0:pag:1#nav0
  Widać że w Starostwie pracują normalni urzędnicy i nie widzą powodu nie wydania decyzji dla kilku busiarzy tak samo z tymi którzy mają odjeżdżać ze stacji benzynowej.
  TO JAK TO JEST DLA JEDNYCH MOŻNA DLA INNYCH NIE,MOŻE CHODZI O UKARANIE PRZYWÓDCÓW BUNTU????
  Wypowiedzi rzecznika MPK nie komentuję ponieważ nie wypada dyskutować na tym poziomie,czy ten Pan czyta to co wypisuje wcześniej?Zależy im na dobrze pasażerów?Konkurencja miała czas przejąć linie?To dlaczego nie oddali zezwoleń?
  Czy wreszcie ktoś przerwie ten chocholi taniec wokół PKS?
  Zastanawia jedno czy te konflikty nie są wywoływane celowo aby odwrócić uwagę od innych spraw?

  6 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Od tych co ruszyły na nowo pełną parą? Bo Starosta też wydał zezwolenie. A co na to WSA bo nie przypominam sobie żeby odwieszono sądowy zakaz prowadzenia prac budowlanych?

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  czyli jednak burmistrz nie popuści. a busy będą korkowały miasto od 1 sierpnia. To chyba niezbyt dobry pomysł bo tylko obrócą przeciw sobie mieszkańców paraliżowaniem ruchu.

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Szanowni Pasażerowie
  Musimy Was poinformować, że Burmistrz Myślenic wypowiedział nam umowy na korzystanie z placu busów, przy ul. Słowackiego do 31.07.2011. Jednocześnie nie wyraził pozytywnej zgody na wydanie nowych zezwoleń z lokalizacją przystanku przy ul. Słonecznej (należącej do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej). W związku z czym jeżeli pan Burmistrz, Maciej Ostrowski, nie zmieni do 31.07.2011 swojego stanowiska z dniem 1.08.2011 nie będziemy mogli Was nigdzie dowieźć. Wyczerpaliśmy wszystkie możliwe sposoby polubownego załatwienia sprawy. Umowa na korzystanie z "dworca" (należącego do PKS-u), przy Galerii Dekada, była nie do przyjęcia z powodu warunków w niej zawartych i absurdalnych zapisów. W tej sytuacji jeżeli pan Burmistrz Myślenic nie zmieni swojej decyzji, nie będziemy mogli prowadzić przewozów na liniach regularnych i od 1.08.2011 naszym jedynym i ostatecznym rozwiązaniem może być PROTEST. Protest w Waszej i naszej sprawie. Protest w obronie praw obywatelskich i zdrowej konkurencji.
  Przewoźnicy

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  jak ja do pracy w pon. dojade kto mi za to zwroci!!!!!!

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: Przewoźnicy] Szanowni Pasażerowie
  Musimy Was poinformować, że Burmistrz Myślenic wypowiedział nam umowy na korzystanie z placu busów, przy ul. Słowackiego do 31.07.2011. Jednocześnie nie wyraził pozytywnej zgody na wydanie nowych zezwoleń z lokalizacją przystanku przy ul. Słonecznej (należącej do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej). W związku z czym jeżeli pan Burmistrz, Maciej Ostrowski, nie zmieni do 31.07.2011 swojego stanowiska z dniem 1.08.2011 nie będziemy mogli Was nigdzie dowieźć. Wyczerpaliśmy wszystkie możliwe sposoby polubownego załatwienia sprawy. Umowa na korzystanie z "dworca" (należącego do PKS-u), przy Galerii Dekada, była nie do przyjęcia z powodu warunków w niej zawartych i absurdalnych zapisów. W tej sytuacji jeżeli pan Burmistrz Myślenic nie zmieni swojej decyzji, nie będziemy mogli prowadzić przewozów na liniach regularnych i od 1.08.2011 naszym jedynym i ostatecznym rozwiązaniem może być PROTEST. Protest w Waszej i naszej sprawie. Protest w obronie praw obywatelskich i zdrowej konkurencji.
  Przewoźnicy [/quote]
  hehehe dobre....wierzycie w to?? ze busiarze sobie odpuszczą zarabianie kasy choćby przez jeden dzień? nie sądze....ale swoją drogą ten tekst śmieszny...widać ze jakiś "kierowca" pisał...hehehe

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  Jako mały przewoźnik dopisze jeszcze że Starostwo Powiatowe w Myślenicach wydaje pozytywne opinie co do Działki Kongregacji Kupieckiej jako przystanek dla busów, bo niema takiego prawa aby zakazać użytkować Placu jako przystanek BUS.
  Widocznie Maciek O. ma swoje prywatne przepisy.

  6 Odpowiedz
 • 27 lip 2011

  Zapytałem dzisiaj u źródła, czyli u kierowcy busa. Na słowackiego będzie zostawiona jakaś ilość przystanków przelotowych-na wsiadanie i wysiadanie, i przystanek busów na działce Kongregacji.
  Rozwiązanie całkiem ok.

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  [quote=gość: jam] gość: ojtamojtam napisał/a: Nie denerwuj mnie!!!!! Same buraki...
  Taki jest obowiązek gminy!!!!!!! i udowodnij mi , że nie a potem pisz durnowate komentarze!!!!

  sam się nie denerwuj i naucz czytać ze zrozumieniem w szerszym kontekście ...

  korniszon :)

  rzekłem [/quote]

  Poszerzyć to ty sobie spodnie możesz...w kontekscie...burak ćwikłowy.
  doskonale wiem, co piszę, Gmina ma obowiązek zapewnić nam komunikację....doczytaj jak nie wiesz.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 lip 2011

  podziemie: ty się lepiej schowaj w tym podziemiu, władza to za komuny była, udaj się do Chin i sobie podyskutuj.
  Teraz są osoby które reprezentują wyborców, a jesli wyborcy nie podoba się co robi jego reprezentant, to mamy prawo to głosno powiedzieć.

  5 Odpowiedz
 • 28 lip 2011

  [quote=gość: hihi] podziemie: ty się lepiej schowaj w tym podziemiu, władza to za komuny była, udaj się do Chin i sobie podyskutuj.
  Teraz są osoby które reprezentują wyborców, a jesli wyborcy nie podoba się co robi jego reprezentant, to mamy prawo to głosno powiedzieć. [/quote]

  A wiesz że busiarze i ich szefowie w większości nie podlegali nawet w czasie wyborów pod naszą gminę i tak samo wtedy jak i teraz nie mają w tej sprawie nic do powiedzenia.
  Wpadnijcie sobie do Wója Obajtka w Pcimiu i tam zmuście go by wam oddał boisko na potrzeby Dworca. Tam przynajmniej macie prawo wymagać :)

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=gość: ojtamojtam] gość: jam napisał/a: gość: ojtamojtam napisał/a: Nie denerwuj mnie!!!!! Same buraki...
  Taki jest obowiązek gminy!!!!!!! i udowodnij mi , że nie a potem pisz durnowate komentarze!!!!

  sam się nie denerwuj i naucz czytać ze zrozumieniem w szerszym kontekście ...

  korniszon :)

  rzekłem

  Poszerzyć to ty sobie spodnie możesz...w kontekscie...burak ćwikłowy.
  doskonale wiem, co piszę, Gmina ma obowiązek zapewnić nam komunikację....doczytaj jak nie wiesz. [/quote]

  dokładnie, gmina ma zapewić komunikacje a nie dowóz do pracy
  to nie jest jednoznaczne !!!

  pks pewnie będzie jeździł...

  kartofel :)

  rzekłem

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2011

  [quote=Podziemie] gość: hihi napisał/a: podziemie: ty się lepiej schowaj w tym podziemiu, władza to za komuny była, udaj się do Chin i sobie podyskutuj.
  Teraz są osoby które reprezentują wyborców, a jesli wyborcy nie podoba się co robi jego reprezentant, to mamy prawo to głosno powiedzieć.

  A wiesz że busiarze i ich szefowie w większości nie podlegali nawet w czasie wyborów pod naszą gminę i tak samo wtedy jak i teraz nie mają w tej sprawie nic do powiedzenia.
  Wpadnijcie sobie do Wója Obajtka w Pcimiu i tam zmuście go by wam oddał boisko na potrzeby Dworca. Tam przynajmniej macie prawo wymagać :) [/quote]

  Sam mu to powiedz, ręka rękę myje...Wy się wszyscy po pleckach klepać umiecie....Tylko klepie się do czasu.....

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 61

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...