Miasto

PRZEGLĄD MEDIÓW: Sprawa myślenickiego hodowcy ryb i składowiska odpadów w telewizji Polsat

PRZEGLĄD MEDIÓW: Sprawa myślenickiego hodowcy ryb i składowiska odpadów w telewizji Polsat

 

PRZEGLĄD MEDIÓW: Sprawa myślenickiego hodowcy ryb i składowiska odpadów w telewizji Polsat
Państwo Ćwierzykowie z Myślenic zajmujący się hodowlą pstrągów 11 lat temu zauważyli, że do ich stawów dostają się zanieczyszczenia. Jak twierdzą pochodzą one z pobliskiego wysypiska śmieci. Sprawą zajęła się telewizja Polsat w programie "Państwo w Państwie"
Dzisiaj mija 11 lat odkąd Państwo Ćwierzykowie z Myślenic zajmujący się hodowlą pstrągów zauważyli, że potok z którego czerpali wodę do stawów niesie ze sobą fioletową maź. Od kilku lat jak twierdzą nie mogą prowadzić gospodarstwa z powodu znajdującego się w pobliżu wysypiska śmieci. Sprawą zainteresowała się telewizja Polsat w programie "Państwo w Państwie" http://www.panstwowpanstwie.polsat.pl/Strona_Glowna,6067/News,6068/Maria_I_Zbigniew_Cwierzykowie,1290214/index.html . Materiał w całości można obejrzeć w dziale Onet Biznes http://biznes.onet.pl/nie-tylko-ryby-glosu-nie-maja,18490,5119558,1,news-detal .
"Państwo w Państwie" - co zawiera reportaż
W reportażu rodzina Państwa Ćwierzyków opowiada o początkach działalności oraz jej funkcjonowaniu. - Dokładnie  3 maja 2001 roku przyjechałem na stawy z psem i zauważyłem, ze cały potok i staw mam brunatny - opowiada właściciel stawów w Krzyszkowicach. Wraz z pracownikiem odnalazł rurę z której wydobywały się zanieczyszczenia. Według bohaterów reportażu do zatrucia ryb dochodziło w 20008 i w 2010 roku. Jak podano w programie, rodzina z Myślenic wydała ponad 400 tys. zł na oczyszczanie stawów, a według jej wyliczeń łącznie stracili ponad 12 ton ryb.
Na temat przedstawionej historii w czasie programu dyskutują eksperci Krzysztof Ważny z Krajowej Izby Gospodarki Odpadami i Arkadiusz Matusiak adwokat i były prokurator. W materiale reporterka rozmawia m.in. z burmistrzem Myślenic Maciejem Ostrowskim, prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Ewą Kęsek. W dalszej części materiału na temat składowiska odpadów wypowiadają się osoby mieszkające w sąsiedztwie składowiska odpadów.
Obszerny wywiad na temat zanieczyszczania stawów przez wycieki ze składowiska odpadów w Myślenicach-Borzęcie przeprowadzili dziennikarze lokalnego miesięcznika Sedno. Jego przedruk ukazał się na miasto-info.pl w lutym 2012 roku http://miasto-info.pl/myslenice/5110,konflikt-na-linii-wlasciciel-stawow-gmina-myslenice-trwa-11-lat.html .
O hodowcach z Myślenic pisał również Puls Biznesu w artykule "Ryby i biznes głosu nie mają" http://pwp.pb.pl/2599448,95257,ryby-i-biznes-glosu-nie-maja .

Państwo Ćwierzykowie z Myślenic zajmujący się hodowlą pstrągów, 11 lat temu zauważyli, że do ich stawów dostają się zanieczyszczenia. Jak twierdzą, pochodzą one z pobliskiego wysypiska śmieci. Sprawę porusza telewizja Polsat w programie "Państwo w Państwie"

Kadr z programu "Państwo w Państwie". Zobacz pełny materiał wideo

Dzisiaj mija 11 lat, odkąd Państwo Ćwierzykowie z Myślenic zajmujący się hodowlą pstrągów zauważyli, że potok z którego czerpali wodę do stawów, niesie ze sobą fioletową maź. Od kilku lat - jak twierdzą - nie mogą prowadzić gospodarstwa z powodu znajdującego się w pobliżu wysypiska śmieci. Sprawą zainteresowała się telewizja Polsat w programie "Państwo w Państwie". Materiał w całości można obejrzeć w dziale Onet Biznes portalu Onet.

"Państwo w Państwie" - co zawiera reportaż

W reportażu rodzina Państwa Ćwierzyków opowiada o początkach działalności, jej funkcjonowaniu oraz momencie, kiedy właściciel pierwszy raz zauważył zanieczyszczenia. - Dokładnie  3 maja 2001 roku przyjechałem na stawy z psem i zauważyłem, że cały potok i staw mam brunatny - opowiada właściciel stawów w Krzyszkowicach. Wraz z pracownikiem odnalazł rurę, z której wydobywały się zanieczyszczenia. Według bohaterów reportażu, do zatrucia ryb dochodziło w 2008 i w 2010 roku. Jak podano w programie, rodzina z Myślenic wydała ponad 400 tys. zł na oczyszczanie stawów, a według jej wyliczeń łącznie stracili ponad 12 ton ryb.

Kadry pochodzą z programu "Państwo w Państwie". Zobacz pełny materiał wideo

ZOBACZ PROGRAM "PAŃSTWO W PAŃSTWIE"

Na temat przedstawionej historii w czasie programu dyskutują eksperci - Krzysztof Ważny z Krajowej Izby Gospodarki Odpadami i Arkadiusz Matusiak, adwokat i były prokurator. W materiale reporterka rozmawia m.in. z burmistrzem Myślenic Maciejem Ostrowskim, prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Ewą Kęsek, a w dalszej części materiału na temat składowiska odpadów wypowiadają się osoby mieszkające w jego sąsiedztwie.

Obszerny wywiad na temat zanieczyszczania stawów przez wycieki ze składowiska w Myślenicach-Borzęcie przeprowadzili dziennikarze lokalnego miesięcznika Sedno. Jego przedruk ukazał się na miasto-info.pl w lutym 2012 roku.

O hodowcach z Myślenic pisał również Puls Biznesu w artykule "Ryby i biznes głosu nie mają".

 

Powiązane tematy

Konflikt na linii właściciel stawów-gmina Myślenice trwa 11 lat
Okolice 97

Konflikt na linii właściciel stawów-gmina Myślenice trwa 11 lat

W 2001 roku, dokładnie 3 maja zauważyłem, że potok, z którego zasilałem w wodę dwa swoje stawy rybne niesie ze sobą fioletową maź. Poszedłem wzdłuż potoku i dotarłem do odległego o 3 km wysypiska śmieci - mówi Zbigniew Ćwierzyk, właściciel gospodarstwa rybnego w Krzyszkowicach

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  a pan Ostrowski nie przyjechał bo "był weekend", pewnie bał się przyjechać.

  26 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  [quote=gość: aSDf] a pan Ostrowski nie przyjechał bo "był weekend", pewnie bał się przyjechać. [/quote]

  moze obejrzyj reportaz. widzialem to w telewizji i jakims cudem sie wypowiada wiec po co piszes takie farmazony?

  7 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  Śmiał się i to było widać (burmistrz) , a mianowicie to przez te 10 lat P.Ostrowscy wypuszczali rybki do jedzenia ? (Handlowali?). Jeżeli przez 11 lat mogli tym czymś handlować to jednak dalej chyba mogą a to ze 2 razy wciągu 11lat staw został zanieczyszczony to myśle ze zależy od rodzaju śmieci jakie wysypisko na swój teren przyjmowało .

  3 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  tylko szkoda, ze jakims cudem od 11 lat nic nie zrobil :)

  18 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  Tak się zastanawiam dlaczego ogłupiali wyborcy nie zadbają o to, żeby była ZMIENNOŚĆ na stanowiskach urzędniczych tylko od paru kadencji wybierają jeden i TEN SAM UKŁAD z rodzinką na urzędzie, urbańskimi, kęskami itp. A potem zdziwienie że ktoś taki a owaki jest nie do ruszenia i nie ma na niego bata, bo chody w organach ścigania i stworzył wokół siebie wierną grupę interesów. Głupota polskiego społeczeństwa!

  40 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  to Wy ich wybieracie mieszkancy,to czemu placzecie?

  22 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  bo mamy nadzieję, że się już najedli, a boimy się nowych władz i ich głodnych rodzin

  20 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  Nóż się w kieszeni otwiera..
  Najgorsze jest to że na żadne zmiany "na górze" się nie zanosi, wszyscy narzekają, psioczą, a jak przychodzą wybory to wszystko rostrzyga się już w pierwszej turze...

  A Państwu Cwierzyk życzę duże dobrego i powodzenia!

  20 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  [quote=gość: ...] bo mamy nadzieję, że się już najedli, a boimy się nowych władz i ich głodnych rodzin [/quote]
  I Ty w to wierzysz? - Ludziom tego pokroju nigdy nie będzie dość.

  26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  A czy to prawda że pan Ćwierzyk sprzedawał te śnięte ryby w swoim sklepie?? Słyszałem że ma za to sprawę w sądzie.

  9 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  Tytuł programu pasuje jak ulał-Państwo w Państwie ale cóż taką niby demokrację stworzyliśmy po 1989 roku.
  Nic się nie zmieni z dwóch powodów
  -wielu jest na rękę taki układ a pozostali boją sie zmian bo już przyzwyczaili sie do tej władzy a niektórzy "porobili sobie dojścia".
  Na szczeblu lokalnym trudno ocenić panujący system władzy czy to dyktatura,monarchia ,junta bo z demokracja nie ma to wiele wspólnego?
  -nawet gdyby stał sie cud i "głupi naród" wybrałby inny lokalny układ to NIC SIĘ NIE ZMIENI bo winni są nie tyle ludzie co system stworzony dla nich aby raz zdobytej władzy nie oddać.Nie czarujmy się prędzej czy później nowa władza wytworzy podobne mechanizmy nawet niewiele zmieni się wśród "żyjących dzięki władzy biznesmenów".
  Zresztą niektórzy pewnie pamietają jak przed wyborami opozycja krytykowała władzę gdzie tylko się dało(na forum też) a teraz co ruki po szwam czy już tak dobrze że nie ma co zmieniać?Dieta radnego czy posła ma potężną siłę -potrafi zmieniać ludzi.
  W całym reportażu najlepiej oddaje podejście władzy odpowiedź dlaczego nie weźmie udziału w programie w studiu-jest długi weekend a zresztą to nie są moi wyborcy.

  21 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  [quote=gość: nieoświecony pesymista]
  W całym reportażu najlepiej oddaje podejście władzy odpowiedź dlaczego nie weźmie udziału w programie w studiu-jest długi weekend a zresztą to nie są moi wyborcy. [/quote]

  w ktorej to jest minucie bo chyba przegapilem

  10 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  A czy to prawda że pan Ćwierzyk sprzedawał te śnięte ryby w swoim sklepie?? Słyszałem że ma za to sprawę w sądzie.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  Patologie zdarzają się wszędzie, ale taka jak w Myślenicach jest naprawdę wyjątkowa.

  24 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  A sprawę w sądzie to jak na razie ma pan Burmistrz, występujący w charakterze oskarżonego w sprawie manipulacji przy dokumentach ZUO.

  26 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  A to jest ta sprawa czy ja umorzyli? bo to już dawno o tym było coś?

  5 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  Kto ma rację Ćwierzyk czy Burmistrz - nie wiem , nie znam sprawy - ale Polsat kreujący się na obrońców uciśnionych - paranoja...

  8 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  [quote=gość: co za post nade mna] gość: nieoświecony pesymista napisał/a:
  W całym reportażu najlepiej oddaje podejście władzy odpowiedź dlaczego nie weźmie udziału w programie w studiu-jest długi weekend a zresztą to nie są moi wyborcy.

  w ktorej to jest minucie bo chyba przegapilem [/quote]
  Widać przegapiłeś?Oglądałeś obydwie części ,bo program szedł w dwóch częściach.

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  [quote=gość: nieoświecony pesymista] gość: co za post nade mna napisał/a: gość: nieoświecony pesymista napisał/a:
  W całym reportażu najlepiej oddaje podejście władzy odpowiedź dlaczego nie weźmie udziału w programie w studiu-jest długi weekend a zresztą to nie są moi wyborcy.

  w ktorej to jest minucie bo chyba przegapilem
  Widać przegapiłeś?Oglądałeś obydwie części ,bo program szedł w dwóch częściach. [/quote]

  to w tym odcinku na onecie nie ma tego fragmentu?

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  [quote=gość: otto] A sprawę w sądzie to jak na razie ma pan Burmistrz, występujący w charakterze oskarżonego w sprawie manipulacji przy dokumentach ZUO. [/quote]
  podobno umorzona

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  [quote=gość: antyabsurdalna] gość: otto napisał/a: A sprawę w sądzie to jak na razie ma pan Burmistrz, występujący w charakterze oskarżonego w sprawie manipulacji przy dokumentach ZUO.
  podobno umorzona [/quote]

  Przecież nie było jeszcze pierwszej rozprawy

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  A mnie osobiście najbardziej podobał się Jarek Szlachetka, wysławiał się jak prezes pis-u, albo jak śp. prezydent. Normalnie polityk wielkiego formatu. Tak "wielkiego" jak sam Pcim.

  11 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  zastanawiająca wypowiedź pana Prokockiego: "... ludzim bliżej Myślenic przez ubikacje wychodziły ścieki ..."

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  W 90% zgodzę się z nieoświeconym pesymistą, z tą różnicą że mądre społeczeństwo może poprzez dbałość o zmienność urzędników zrywać zawiązywane przez nich układy. Co innego jeśli ktoś jest burmistrzem 1 kadencję, ale jeśli jest to już 2, 3, 4. Pytanie czy Polska jest bliżej demokracji, czy oligarchii pozostaje otwarte.

  15 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  A w ogóle Pan burmistrz porobił wszędzie kolektory do oprowadzania ścieków, chyba większość wsi je ma, pieniądze dostał z uni ... no i ładnie bo zrobiło się czysto ...poza faktem że teraz ceny za ścieki powinny spaść ( bo czym więcej ludzi płacących za ścieki to powinno być taniej ) a w Myślenicach chyba zrobił się monopol bo ścieki zaczynają drożeć i to chyba nie tak mało.....czy nikt nie ma wpływu na to !!!!! Skoro ma być tak drogo to niech dadzą zarobić , a tu dostaniesz pensji 1100zł. Za co żyć!!!!

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  Ostrowski do dymisji!!! Cwaniaczek,niszczy nasze miasto, najpierw busy teraz wysypisko!!!

  27 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  z całego serca życzę Państwu Ćwierzykom wygrania sprawy i uzyskania odszkodowania za straty materialne i krzywdy moralne!!!

  19 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  dzisas i to u nas w myslenicach. ostrowski masakra, jezu czemu ja na niego oddalem glos

  17 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 maj 2012

  Panstwo Cwierzyk leja wode ..... tyle lat sprzedawali rybki teraz nagle afera tylko dlaczego dopiero teraz ..czyżby skończył sie interes ???????????????

  15 11 Odpowiedz
 • 4 maj 2012

  Poczekajcie jak rozliczą kanalizację wsi gminy myślenickiej to się dowiecie ile skoczy cena za ścieki, bo wstępne wyliczenia już mają - z*****o będzie wielkie. Na razie prezes Urbański boi się o tym głośno mówić!!!

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  To reportaż na zamówienie, żadnych dowodów - tylko przesłanki; a w nim ci sami ludzie - przeciwnicy składowiska, znani z innych telewizyjnych występów. Poziom dziennikarski reportażu mierny...

  8 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  o odciekach i błędach proceduralnych przy budowie ZUO należy jak najszybciej poinformować instytucję, która tę inwestycję dofinansowała z pieniędzy unijnych!

  15 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  [quote=gość: tak trzymać] o odciekach i błędach proceduralnych przy budowie ZUO należy jak najszybciej poinformować instytucję, która tę inwestycję dofinansowała z pieniędzy unijnych! [/quote]

  wiec zrob to

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  cwierzyk szuka kwadratowych jaj niech teraz zrobi reportarz jak przez 11 lat sprzedawal ryby z tych zatrutych stawow pewnie juz sie mu to nieoplaca i chce odszkodowania

  13 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  mogą zgłosić to poszkodowani. oni mają ekspertyzy i opinie biegłego, czyli dokumentację, która jest podstawą podstawą do takich czynności.

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  a stawy to legalne są

  2 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  mnie zastanawia jak rura znaleziona zapchana błotem czy jak to powinna być zamulona czy jak odkopana...

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  a czy to wysypisko powstało na dzikim wysypisku? kto się tym kiedyś zajmował - kilkanaście lat temu jak powstawało ?

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  obydwie strony sa dobre tak urzad jak i ci panstwo w sklepie pijany alkohol kupi rybki tez byle interes szedl,czy to syn za lada czy wlascicielka

  5 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  Jakby się okazało, że ZUO z premedytacja uwalnia mieszaniny odcieków o różnym stopniu toksyczności (o których skladzie to w sumie sam nic nie wie) do zlewni Skawinki to sprawa jest kryminalna.
  Kto może wiedzieć co zostało przywiezione na wysypisko przez tyle lat, co się tam kisi w ziemi i co z tego dostaje się do środowiska. To skandal, że zbiornik na odcieki (opinia biegłego) jest gdzieś nie wiadomo gdzie, albo wręcz w ogóle go nie ma.
  A przecież ktoś za jego budowę wziął kasę.

  12 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  Oglądałem ten program a tak się złożyło że kilka dni wcześniej byłem w miejscach gdzie były robione zdjęcia w nim pokazane .
  Pan burmistrz powiniem podać do sądu wszystkich którzy wystąpili w tym programie a taże jego autorów ( oczywiście z wyjątkiem siebie ) . Wszystko co zostało pokazane jest nieprawdą , ten teren wygląda inaczej niz w tym programie . Jest tam po prostu pięknie ! Nie ma żadnych brzydkich zapachów , woda wokół jest przezroczysta, żyją w niej liczne owady a wokół kwitną rośliny i szumi las .

  7 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  [quote=gość: tak trzymać] z całego serca życzę Państwu Ćwierzykom wygrania sprawy i uzyskania odszkodowania za straty materialne i krzywdy moralne!!! [/quote]
  A ty myslisz że jak gmina zapłaci to nie z naszych kieszeni odszkodowanie będzie wypłacane - co ty z księżyca jesteś?

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  [quote=gość: xxxxxx] Oglądałem ten program a tak się złożyło że kilka dni wcześniej byłem w miejscach gdzie były robione zdjęcia w nim pokazane .
  Pan burmistrz powiniem podać do sądu wszystkich którzy wystąpili w tym programie a taże jego autorów ( oczywiście z wyjątkiem siebie ) . Wszystko co zostało pokazane jest nieprawdą , ten teren wygląda inaczej niz w tym programie . Jest tam po prostu pięknie ! Nie ma żadnych brzydkich zapachów , woda wokół jest przezroczysta, żyją w niej liczne owady a wokół kwitną rośliny i szumi las . [/quote]
  tak tak... a zdjecia to na wysypisku w zakopanem robili - panią kęsek tam wkleili razem z tą rurą. Przemyj sobie tą mazią oczy...
  ... dziennikarze, prokurator i ten WAŻNY raczej obiektywni byli - dziennikarze ciency do tego reportażu. Nic mnie nie przekonało oprócz opini biegłych sądowych...

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  obcy napisał/a
  "A ty myslisz że jak gmina zapłaci to nie z naszych kieszeni odszkodowanie będzie wypłacane - co ty z księżyca jesteś?"

  A ty myślisz, że wysypisko nie truje nas wszystkich? jeśli o mnie chodzi, to chętnie dorzucę się do jego zamknięcia. będziemy mieć czystszą wodę i będziemy zdrowsi. zdrowie jest bezcenne!

  Jakby na to nie patrzeć, ktoś ZUO zaprojektował, ktoś projekt przyjął, ktoś go zrealizował, ktoś odebrał pozwalając na funkcjonowanie obiektu. jest dość ludzi, którzy powinni za to odpowiedzieć, jeśli czegoś nie dopatrzyli!

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 maj 2012

  Ostatnia szarża opozycji (przegranych). W maju otwarcie jednej z priorytetowych inwestycji gminy Myślenice. Porządkuje ona na długie lata politykę śmieciową. Wiem jak trudno przyznać, ale jednak Maciek Ostrowski GÓRĄ. I CAŁKIEM SŁUSZNIE.

  7 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  Witam , mieszkam obok tego stawu i wiem że urząd gminy w myslenicach działa z premedytacją. Chciano np. postawić rzeżnie w bliskiej odległości tego stawu, nie patrząc że obok ludzie mieszkają od lat. Co za problem patrząc na mapy jakimi posługiwała się gmina nie było ani jednego domu w pobliżu.
  Dzięki zdecydowanym dzialań Państwa Ćwierzyk nie ma tego syfu.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  Ćwierzyk nie jest taki święty dopiero on robił różne rzeczy pod przykrywką stawów - o tym nikt nie mówi a teraz udaje niewiniątko

  8 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  Kęskowo ale z ciebie wiesniara

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  [quote=gość: edi] Ćwierzyk nie jest taki święty dopiero on robił różne rzeczy pod przykrywką stawów - o tym nikt nie mówi a teraz udaje niewiniątko [/quote]
  A co takiego robił bo nie wiem? Co można robić pod przykrywką hodowli ryb.

  8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  [quote=gość: AMISZ] gość: edi napisał/a: Ćwierzyk nie jest taki święty dopiero on robił różne rzeczy pod przykrywką stawów - o tym nikt nie mówi a teraz udaje niewiniątko
  A co takiego robił bo nie wiem? Co można robić pod przykrywką hodowli ryb. [/quote]

  hodować glony

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  Moim zdaniem pod przykrywką ryb próbował skrycie i podstępnie obalić majestat Jaśnie Nam Panującego Burmistrza!

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  W Cywilizowanym kraju smieci sie utylizuje przetwarza poddaje recyklingowi lub spala w sposob najmniej szkodliwy dla srodowiska natomiast w PL po prostu sie wyrzuca na kupe a pieniadze na wywoz do kieszeni

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  W każde Swieto rybka jest otwarta!pazerni ludzie!najlepiej zawalic wszystko na burmistrza skoro wszystko jest takie oczywiste to dlaczego tyle lat prokuratura nic nie zrobila?odpowiedz jest bardzo prosta WSZYSTKO JEST LEGALNE I UCZCIWE!ZADNYCH DOWODÓW!SAME POMOWIENIA ! co tam robil szlachetka?czlowiek z ilorazem inteligencji na poziomie ucznia szkoly podstawowej?Jestem mieszkanicem Rynku i zglosze sprawe do uwagi na tvn z powodu paskudnego zapachu ze sklepu cwierzyka czuje sie podtruwany i nie mam ochoty zyc w smrodzie jaki wydobywa sie z ich sklepu!Cwierzyki idzcie w swieta sie pomodlic a nie uprawiajcie handlu!wszystkie komercyjne sklepy sa zamkniete a wam zawsze malo!

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  Dyskusja sięgnęła dna. Zostało już tylko sprawdzić (lub nie) i napisać: jaki kolor majtek ma Pan Ćwierzyk , czy trawa obok jego domu jest zielona, oraz napisać do kurii że prowadzi handel!

  przy okazji handluje rowniez pan Sawicki + kupuje tam w niedziele po kosciele

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  [quote=gość: xxxxxx] Oglądałem ten program a tak się złożyło że kilka dni wcześniej byłem w miejscach gdzie były robione zdjęcia w nim pokazane .
  Pan burmistrz powiniem podać do sądu wszystkich którzy wystąpili w tym programie a taże jego autorów ( oczywiście z wyjątkiem siebie ) . Wszystko co zostało pokazane jest nieprawdą , ten teren wygląda inaczej niz w tym programie . Jest tam po prostu pięknie ! Nie ma żadnych brzydkich zapachów , woda wokół jest przezroczysta, żyją w niej liczne owady a wokół kwitną rośliny i szumi las . [/quote]
  ... ja wiem więcej obszar starego składowiska został zrekultywowany więc się buduj tam kolego! z pewnością zaszumi Ci tam w głowie !

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 maj 2012

  Nie wiem jakim cudem gwardia burmistrza, składająca się z przeważnie młodych osób zdołała tak doskonale przyswoić sobie SB-ckie metody propagandy, rodem z lat 80-tych.
  Opozycjonistów przedstawiało się jako przestępców, degenratów, alkoholików, w najlepszym razie niezrównoważonych umysłowo.

  Teraz to samo. Sprawa zatrucia stawów jest ewidentna, opinia biegłego miażdżąca dla urzędu to się odwraca rybkę ogonem :) i próbuje oczernić rodzinę Ćwierzyków.

  To samo robiono przed wyborami z Sawickim.
  Widać zadziałało to się trzymają sprawdzonych metod

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 maj 2012

  koryta trzymac sie trzeba zebami, rekami i nogami a przy okazji odstraszac innych mielac jezorem - kolokwilny ale realny obraz. Raz zdobytego koryta nie oddamy łatwo.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 maj 2012

  Ciekawe że wszędzie się tylko mówi o gminie i ZUO. A co, zapomnieliście kto wcześniej tym zarządzał?Kto co tam przyjmował i za co?Wy z borzęty powinniście o tym najlepiej wiedzieć i mieć pretensje do swojego sąsiada a nie do gminy która zamyka dziurę śmieci a otwiera zakład.Żal mi Was, poprostu jesteście dramatyczni!

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 maj 2012

  myślenice miasto skorumpowane jak cała polsk rządzą ci co mają za co i tyle banda chamów i złodzieji będzie wojna w tym kraju musi być

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2012

  ciekawe czemu nie ma nigdzie słowa o tym ze Pan Cwierzyk dostał jush 2 bodź 3 krotnie odszkodowanie do gminy bo tak ponoć było i ze nie ma ani słowa jak wpadła kontrola i znaleźli lewy alkohol w sklepie gdzie dawniej tylko taki u niego był .... i tez pozałatwiał i sklep dalej funkcjonował...

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2012

  Z innej beczki - ostatnio miałem okazję iść na zajezdnię busów w Myślenicach. To karygodne, żeby w takim mieście iśc przez "oranki" żeby dostać się do busa. Nie ma tam nawel ludzkiego chodnika, po deszczu wszystko ginie w błocie. Może któryś z urzędników przeszedłby się tamtędy, żeby zrozumieć bolączki ludu, który nie ma własnych samochodów i jest zmuszony dojeżdzac tym transportem. Czyżby władze dbały tylko o bogatych?

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2012

  ciekawe czemu nie ma nigdzie słowa o tym ze Pan Cwierzyk dostał jush 2 bodź 3 krotnie odszkodowanie do gminy bo tak ponoć było i ze nie ma ani słowa jak wpadła kontrola i znaleźli lewy alkohol w sklepie gdzie dawniej tylko taki u niego był .... i tez pozałatwiał i sklep dalej funkcjonował...

  Co za ubeckie metody. Szkodzić z premedytacją i to w imię dobra publicznego, a jak się ktoś przyczepi lub zacznie się bronić to znaleźć haki odwrócić uwagę i przerzucić odpowiedzialność.

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2012

  [quote=gość: nik] Z innej beczki - ostatnio miałem okazję iść na zajezdnię busów w Myślenicach. To karygodne, żeby w takim mieście iśc przez "oranki" żeby dostać się do busa. Nie ma tam nawel ludzkiego chodnika, po deszczu wszystko ginie w błocie. Może któryś z urzędników przeszedłby się tamtędy, żeby zrozumieć bolączki ludu, który nie ma własnych samochodów i jest zmuszony dojeżdzac tym transportem. Czyżby władze dbały tylko o bogatych? [/quote]
  To jest dworzec busiarzy. Gmina go tam nie chciała więc idź do przewoźników im powiedz żeby zrobili Ci chodnik...

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2012

  ale to gmina zmusiła busiarzy, żeby się wynieśli z poprzedniego miejsca! teraz wiele osób starszych, schorowanych musi drałować do i ze szpitala aż na dworzec, bo wiele busów nie wjeżdża do miasta. ponoć nie dostali od gminy zgody na zatrzymywanie się na przystankach. tak to tłumaczą busiarze

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2012

  ja czytam tych ostrowszczyków to mi się przypominają najgorsze gomułkowsko-stalinowskie wspomnienia
  to nie jest nawet żal, to jest kosmiczna żałość

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2012

  Urzędasy pozwalają a prezesi zatruwają ,tereny naszego kraju.
  To jest jakaś mafia śmieciowo-odpadowa, na czym jeszcze można
  robić interesy.
  A co z naszym zdrowiem, naszą przyrodą i porządkiem urzędowych przepisów?
  Ile tego w Polsce jest ,ile jeszcze powstanie i ile się jeszcze da na tym zrobić kasę?
  Jedyny sposób, dać urzędasom aby zmusić ich do wypicia tej wody,umyli sobie zęby, nakarmili swoje rodziny!
  Napewno pomoże! Gwarantowane!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej