Miasto

PRZEGLĄD PRASY: Marek Łatas złożył doniesienie do prokuratury przeciwko dyrektorowi szpitala

PRZEGLĄD PRASY: Marek Łatas złożył doniesienie do prokuratury przeciwko dyrektorowi szpitala

Poseł Marek Łatas złożył doniesienie do myślenickiej prokuratury dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez dyrektora szpitala – informuje Dziennik Polski

Jak podaje Dziennik Polski, Prokuratura Rejonowa prowadzi czynności sprawdzające w tej sprawie.

POSEŁ MAREK ŁATAS powiedział Dziennikowi Polskiemu: - Ma to związek ze sprawą jednej z firm pogrzebowych, która dzierżawi przyszpitalne prosektorium. Firma ta dopuściła się oszustwa w stosunku do swoich klientów, pobierając od nich pieniądze za usługę, której koszty już wcześniej pokrywał szpital. Mam na myśli przechowywanie zwłok w prosektorium i przygotowanie ich do pochówku. Czytaj więcej w Dzienniku Polskim

Sprawą w lipcu szerzej zajęła się telewizja Polsat i dziennikarze programu Interwencja. Program poruszał kwestię dzierżawy prosektorium w Myślenicach przez jeden z zakładów pogrzebowych. W materiale głos zabiera m.in. dyrektor szpitala i starosta powiatu myślenickiego. 

Zobacz materiał "Interwencji"
 

W programie powiedzieli:

ADAM STYCZEŃ, dyrektor szpitala: - Na terenie mojego szpitala nigdy nie działał i nie działa zakład pogrzebowy. Nie ma przepisów, które by zabraniały wydzierżawienia pomieszczeń prosektorium podmiotowi, który prowadzi poza terenem wynajmowanych pomieszczeń działalność z tytułu usług pogrzebowych – w programie mówił dyrektor szpitala. Czytaj więcej

JÓZEF TOMAL, starosta myślenicki: Jest jedyny warunek, że na terenie prosektorium nie może wykonywać usług pogrzebowych. (...) Nikt nie udowodnił właścicielowi i proszę to jasno powiedzieć, że prowadził działalność pogrzebową na terenie prosektorium. Czytaj więcej

Cały materiał dostępny jest na stronie telewizji Polsat.

Powiązane tematy

Konflikt na linii właściciel stawów-gmina Myślenice trwa 11 lat
Okolice 97

Konflikt na linii właściciel stawów-gmina Myślenice trwa 11 lat

W 2001 roku, dokładnie 3 maja zauważyłem, że potok, z którego zasilałem w wodę dwa swoje stawy rybne niesie ze sobą fioletową maź. Poszedłem wzdłuż potoku i dotarłem do odległego o 3 km wysypiska śmieci - mówi Zbigniew Ćwierzyk, właściciel gospodarstwa rybnego w Krzyszkowicach

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 28 wrz 2012

  brawo panie marku! ponownie ma pan moj glos!

  32 38 Odpowiedz
  • 28 wrz 2012

   Panie Marku może jabłuszko? coś mądrzejszego może pan powie!

   14 12 Odpowiedz
 • Marcin 28 wrz 2012

  Panie marku, jakie jabłka pan poleca?

  35 33 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Gra, to jest tylko gra, ale jeden już dał się złapać.

  24 5 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  No ładne kwiatki przeciwko koledze hmmm

  16 2 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 28 wrz 2012

  robi sie ciekawie na naszej malej scenie politycznej

  14 Odpowiedz
  • 28 wrz 2012

   Dokładnie. Ale pan Marek dobrze zrobił moim zdaniem. Łamanie prawa i oszukiwanie ludzi nie może pozostać bez echa.

   18 8 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Pan Łatas, miał już swoje 3 minuty i nie wykorzystał ich.

  Proszę się więcej nie ośmieszać, dość już wstydu Pan nam przyniósł :-(

  Jeśli Pan zachoruje zapewne wybierze Pan sejmowe kliniki, a nam pozostanie rozwalony przez Pana szpital w Myślenicach. Pan ma wybór – My nie. Pana działanie, jest sprzeczne z interesem nas mieszkańców.

  Jeśli posiada Pan informacje na temat prosektorium inne niż dziennikarze, to dlatego do tej pory Pan ich nie ujawnił ? Jeśli dysponuje Pan wiedzą na ten temat, a nie złożył Pan wcześniej doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa stosować można wobec Pana przepisy prawa dotyczące ZANIECHANIA i niepoinformowania o sprawie stosownych służb.

  Ukręcił Pan bicz, sam na siebie !

  WSTYD i żenada :-(

  17 12 Odpowiedz
 • struś PĘDZIBIMBER 28 wrz 2012

  postaram się przyjrzeć głębiej tej sprawie,
  bez odbioru.

  15 1 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Tonący brzytwy się chwyta.

  17 5 Odpowiedz
 • Marcin 28 wrz 2012

  Pewnie już wykupił sady na Plebańskiej Górze:)

  7 13 Odpowiedz
  • 29 wrz 2012

   Lepszy poseł śpiący i jedzący jabłka, niż żaden.
   Mamy takiego posła jakiego wybraliśmy, widocznie lepszych kandydatów nasze miasto nie wydało.
   Nie nauczyciele w naszym mieście nie mają szans.

   4 6 Odpowiedz
 • Basia 28 wrz 2012

  ja powiem to tak a raczej napisze:,,pies psu ogona nie utnie;;

  7 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Nie jestem fanem ani tym bardziej wyborcą pana Łatasa ale po obejrzeniu tego reportażu trudno nie wyciągnąć wniosków, że ma trochę racji. Poza chęcią zaistnienia (nie tylko z racji konsumpcji jabłek) i okazji dokopania przeciwnikowi politycznemu, zwrócił uwagę na fakt, że pan Styczeń i pan Tomal nie są zainteresowani oczyszczeniem i tak już napiętej sytuacji wokół naszego szpitala. Pan Dzięgiel, poddając się karze, przyznał się de facto do stawianych zarzutów. O ich skali mówiła pani Sędzia i zupełnie nie rozumiem, dlaczego starosta i dyrektor umniejszają winy Dzięgiela. Uważam, że powinno się rozwiązać umowę z tym panem. Tylko czy inny dzierżawca prosektorium będzie postępował zgodnie z przepisami ? Może - wypowiadający się w reportażu - właściciel zakładu pogrzebowego z Pcimia przystąpi do przetargu i będzie rzetelnie wykonywał te usługi?

  16 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 wrz 2012

  Sprawę prosektorium trzeba rzetelnie wytłumaczyć i jak trzeba ukarać.
  Pan poseł rozpaczliwie próbuje zaistnieć. Już tyle namieszał w powiecie, że dość. W sejmie nic nie może, to w powiecie miesza. Miał swoich koleżków na starostę i dyrektora. Nie wyszło, to się odgrywa.
  Pajka go zdradził, chce mu podziękować. W Pcimiu też za bardzo mieszać nie może , bo Obajtek go folią przykrył, a były asystent zastąpić chce. Młode wilki sam wychował na własnej piersi. Gratulować mu szczególnie Obajtka drugiej po sobie hlóby powiatu .
  Panie pośle, kończ Waść i wstydu oszczędź. Czego dotkniesz to s...z. senator się zbliżył, to przerżnął, bo Sucha bliższa niż swój.

  4 7 Odpowiedz
 • Jarosław Dziadkowiec 29 wrz 2012

  wypowiedź dyrektora dla gazety jak wcześniejsza w programie Interwencja jest żenująca. 292 przypadki stwierdzoe w prosektorium myślenickim z wpisem na fakturach usługa pogrzebowa /przygotownie zwłok do pochówku/ wg umowy z roku 2007 za każdy taki przypadek kara pieniężna dla dzierżawcy 5000zł. wg umowy z roku 2010 2000zł wg obliczen jest to strat na rzecz szpitala ok. 1000000 zł. 1 milion złotych. Pan starosta wiedział o całej sprawie juz dużo wczesniej i żadnych kroków nie pojął .Patrzącąc na bilans szpitala za rok 2011 z jego zadłużeniem jest super Panie starosto przygotowanie zwłok do pochówku jest to usługa pogrzebowa.

  11 1 Odpowiedz
 • Jarosław Dziadkowiec 29 wrz 2012

  wg umowy najmu z roku 2007 dzierżawca powinien zostać ukarany karą pieniężna za każdy ztwierdzony przypadek kwotą 5000 zł / pięć tysięcy żlotych wg umowy z roku 2010 za każdy stwierdzony przypadek kota 2000zł. Takich przypadków zostało stwierdzonych 292 na co potwirdzeniem są faktury wystawione przez p. Roberta D. /wpis usługa pogrzebowa przygotowanie zwłok do pochówku. Wg moich obliczeń kara powinna wynosić ok. 1000000 zł jeden milion złotych a nie jak ukarł pan dyrektor 2460zł. Przy sytuacji finansowej szpitala i bilansie za rok 2011 to jest skandal i mozna tylko domniemywać o co chodzi. złożenie zawiadomienia do prokurtury jak najbardziej zasdne dyrektor działa na szkodę szpitala i foruje jeden podmiot gospodarczy.

  13 2 Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 29 wrz 2012

  O Pan Emimencja Poseł Łatas to jusz troszczono o zdrowie nie raz wcześni wew spułpracy w Pan Derekcja Styczeń! Spaniały duet dzie połomczono doświadczenie w tematah witamin i zarzomdu prosektorium!
  zez poszanowamniem
  Zdzichó

  6 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2012

  Kolejny krok na drodze restrukturyzacji naszego szpitala zarządzanego przez jednego z najlepszych fachowców w tej dziedzinie.
  Liczą sie tylko pieniądze i nic więcej a szpital to nie wysypisko śmieci czy jakaś asfaltownia,tam leczą się i także pracują ludzi ale kto przejmowałby sie takimi drobiazgami.Czy nie wygląda to na targ niewolników gdy z dnia na dzień kilkadziesiąt osób zostaje "sprzedanych" bo inaczej tego nie można określić?Firma która przez 3 lata zajmowała sie sprzątaniem przegrywa przetarg i kilkadziesiąt osób zostaje na lodzie.Nie dość że pracowali za płacę minimalną to jeszcze teraz mogą stracić i to .
  Ale władza ma sie dobrze.
  http://www.youtube.com/watch?v=hgb3wpiNRnk&feature=related

  6 1 Odpowiedz
 • 30 wrz 2012
  mirekm napisał/a:

  MGGG napisał/a:Panie marku, jakie jabłka pan poleca?zalosny wpis...

  A co prawdy nie napisał MGGG ?
  Trzeba linka podać z żałosnym tłumaczeniem się tego pana?
  Taki polityk powinien być od razu skreślony z życia politycznego. I to nie ważne czy PIS,PO,PSL i inne partie. Władza ma w dupie obywatela ważny by dał głos by nadal być u żłoba.

  4 2 Odpowiedz
 • 30 wrz 2012

  Niestety takich Marków Ł jest w każdej partii i dlatego jestem za tym aby z 460 posłów było ok 200 i senat zlikwidować po co trzymać tych darmozjadów.

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2012

  Pytanie pierwsze -a jak będzie 200 to nie będą pili?
  Oczywiście popełnił zbrodnię(głównie chyba to że jest z PiS?)w przeciwieństwie do tych kulturalnych,szarmanckich posłów z innych partii że przypomnę najczęściej zapraszanego do mediów miłującego przeciwników profesora(kto przydzielał im te tytuły a co ciekawsze brzydzili się niby komuną ale tytuły nagrody itp od nich przyjmowali)
  https://www.youtube.com/watch?v=yUZtjdcJEN0&feature=related

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 paź 2012

  brawo panie marku!

  3 2 Odpowiedz

Zobacz więcej