Miasto

PRZEGLĄD PRASY: Marek Łatas złożył doniesienie do prokuratury przeciwko dyrektorowi szpitala

Poseł Marek Łatas złożył doniesienie do myślenickiej prokuratury dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez dyrektora szpitala – informuje Dziennik Polski

Jak podaje Dziennik Polski, Prokuratura Rejonowa prowadzi czynności sprawdzające w tej sprawie.

POSEŁ MAREK ŁATAS powiedział Dziennikowi Polskiemu: - Ma to związek ze sprawą jednej z firm pogrzebowych, która dzierżawi przyszpitalne prosektorium. Firma ta dopuściła się oszustwa w stosunku do swoich klientów, pobierając od nich pieniądze za usługę, której koszty już wcześniej pokrywał szpital. Mam na myśli przechowywanie zwłok w prosektorium i przygotowanie ich do pochówku. Czytaj więcej w Dzienniku Polskim

Sprawą w lipcu szerzej zajęła się telewizja Polsat i dziennikarze programu Interwencja. Program poruszał kwestię dzierżawy prosektorium w Myślenicach przez jeden z zakładów pogrzebowych. W materiale głos zabiera m.in. dyrektor szpitala i starosta powiatu myślenickiego. 

Zobacz materiał "Interwencji"
 

W programie powiedzieli:

ADAM STYCZEŃ, dyrektor szpitala: - Na terenie mojego szpitala nigdy nie działał i nie działa zakład pogrzebowy. Nie ma przepisów, które by zabraniały wydzierżawienia pomieszczeń prosektorium podmiotowi, który prowadzi poza terenem wynajmowanych pomieszczeń działalność z tytułu usług pogrzebowych – w programie mówił dyrektor szpitala. Czytaj więcej

JÓZEF TOMAL, starosta myślenicki: Jest jedyny warunek, że na terenie prosektorium nie może wykonywać usług pogrzebowych. (...) Nikt nie udowodnił właścicielowi i proszę to jasno powiedzieć, że prowadził działalność pogrzebową na terenie prosektorium. Czytaj więcej

Cały materiał dostępny jest na stronie telewizji Polsat.

Powiązane tematy

Konflikt na linii właściciel stawów-gmina Myślenice trwa 11 lat
Okolice 97

Konflikt na linii właściciel stawów-gmina Myślenice trwa 11 lat

W 2001 roku, dokładnie 3 maja zauważyłem, że potok, z którego zasilałem w wodę dwa swoje stawy rybne niesie ze sobą fioletową maź. Poszedłem wzdłuż potoku i dotarłem do odległego o 3 km wysypiska śmieci - mówi Zbigniew Ćwierzyk, właściciel gospodarstwa rybnego w Krzyszkowicach

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 28 wrz 2012

  brawo panie marku! ponownie ma pan moj glos!

  32 38 Odpowiedz
  • 28 wrz 2012

   Panie Marku może jabłuszko? coś mądrzejszego może pan powie!

   14 12 Odpowiedz
 • Marcin 28 wrz 2012

  Panie marku, jakie jabłka pan poleca?

  35 33 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Gra, to jest tylko gra, ale jeden już dał się złapać.

  24 5 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  No ładne kwiatki przeciwko koledze hmmm

  16 2 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 28 wrz 2012

  robi sie ciekawie na naszej malej scenie politycznej

  14 Odpowiedz
  • 28 wrz 2012

   Dokładnie. Ale pan Marek dobrze zrobił moim zdaniem. Łamanie prawa i oszukiwanie ludzi nie może pozostać bez echa.

   18 8 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Pan Łatas, miał już swoje 3 minuty i nie wykorzystał ich.

  Proszę się więcej nie ośmieszać, dość już wstydu Pan nam przyniósł :-(

  Jeśli Pan zachoruje zapewne wybierze Pan sejmowe kliniki, a nam pozostanie rozwalony przez Pana szpital w Myślenicach. Pan ma wybór – My nie. Pana działanie, jest sprzeczne z interesem nas mieszkańców.

  Jeśli posiada Pan informacje na temat prosektorium inne niż dziennikarze, to dlatego do tej pory Pan ich nie ujawnił ? Jeśli dysponuje Pan wiedzą na ten temat, a nie złożył Pan wcześniej doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa stosować można wobec Pana przepisy prawa dotyczące ZANIECHANIA i niepoinformowania o sprawie stosownych służb.

  Ukręcił Pan bicz, sam na siebie !

  WSTYD i żenada :-(

  17 12 Odpowiedz
 • struś PĘDZIBIMBER 28 wrz 2012

  postaram się przyjrzeć głębiej tej sprawie,
  bez odbioru.

  15 1 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Tonący brzytwy się chwyta.

  17 5 Odpowiedz
 • Marcin 28 wrz 2012

  Pewnie już wykupił sady na Plebańskiej Górze:)

  7 13 Odpowiedz
  • 29 wrz 2012

   Lepszy poseł śpiący i jedzący jabłka, niż żaden.
   Mamy takiego posła jakiego wybraliśmy, widocznie lepszych kandydatów nasze miasto nie wydało.
   Nie nauczyciele w naszym mieście nie mają szans.

   4 6 Odpowiedz
 • Basia 28 wrz 2012

  ja powiem to tak a raczej napisze:,,pies psu ogona nie utnie;;

  7 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Nie jestem fanem ani tym bardziej wyborcą pana Łatasa ale po obejrzeniu tego reportażu trudno nie wyciągnąć wniosków, że ma trochę racji. Poza chęcią zaistnienia (nie tylko z racji konsumpcji jabłek) i okazji dokopania przeciwnikowi politycznemu, zwrócił uwagę na fakt, że pan Styczeń i pan Tomal nie są zainteresowani oczyszczeniem i tak już napiętej sytuacji wokół naszego szpitala. Pan Dzięgiel, poddając się karze, przyznał się de facto do stawianych zarzutów. O ich skali mówiła pani Sędzia i zupełnie nie rozumiem, dlaczego starosta i dyrektor umniejszają winy Dzięgiela. Uważam, że powinno się rozwiązać umowę z tym panem. Tylko czy inny dzierżawca prosektorium będzie postępował zgodnie z przepisami ? Może - wypowiadający się w reportażu - właściciel zakładu pogrzebowego z Pcimia przystąpi do przetargu i będzie rzetelnie wykonywał te usługi?

  16 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Sprawę prosektorium trzeba rzetelnie wytłumaczyć i jak trzeba ukarać.
  Pan poseł rozpaczliwie próbuje zaistnieć. Już tyle namieszał w powiecie, że dość. W sejmie nic nie może, to w powiecie miesza. Miał swoich koleżków na starostę i dyrektora. Nie wyszło, to się odgrywa.
  Pajka go zdradził, chce mu podziękować. W Pcimiu też za bardzo mieszać nie może , bo Obajtek go folią przykrył, a były asystent zastąpić chce. Młode wilki sam wychował na własnej piersi. Gratulować mu szczególnie Obajtka drugiej po sobie hlóby powiatu .
  Panie pośle, kończ Waść i wstydu oszczędź. Czego dotkniesz to s...z. senator się zbliżył, to przerżnął, bo Sucha bliższa niż swój.

  4 7 Odpowiedz
 • Jarosław Dziadkowiec 29 wrz 2012

  wypowiedź dyrektora dla gazety jak wcześniejsza w programie Interwencja jest żenująca. 292 przypadki stwierdzoe w prosektorium myślenickim z wpisem na fakturach usługa pogrzebowa /przygotownie zwłok do pochówku/ wg umowy z roku 2007 za każdy taki przypadek kara pieniężna dla dzierżawcy 5000zł. wg umowy z roku 2010 2000zł wg obliczen jest to strat na rzecz szpitala ok. 1000000 zł. 1 milion złotych. Pan starosta wiedział o całej sprawie juz dużo wczesniej i żadnych kroków nie pojął .Patrzącąc na bilans szpitala za rok 2011 z jego zadłużeniem jest super Panie starosto przygotowanie zwłok do pochówku jest to usługa pogrzebowa.

  11 1 Odpowiedz
 • Jarosław Dziadkowiec 29 wrz 2012

  wg umowy najmu z roku 2007 dzierżawca powinien zostać ukarany karą pieniężna za każdy ztwierdzony przypadek kwotą 5000 zł / pięć tysięcy żlotych wg umowy z roku 2010 za każdy stwierdzony przypadek kota 2000zł. Takich przypadków zostało stwierdzonych 292 na co potwirdzeniem są faktury wystawione przez p. Roberta D. /wpis usługa pogrzebowa przygotowanie zwłok do pochówku. Wg moich obliczeń kara powinna wynosić ok. 1000000 zł jeden milion złotych a nie jak ukarł pan dyrektor 2460zł. Przy sytuacji finansowej szpitala i bilansie za rok 2011 to jest skandal i mozna tylko domniemywać o co chodzi. złożenie zawiadomienia do prokurtury jak najbardziej zasdne dyrektor działa na szkodę szpitala i foruje jeden podmiot gospodarczy.

  13 2 Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 29 wrz 2012

  O Pan Emimencja Poseł Łatas to jusz troszczono o zdrowie nie raz wcześni wew spułpracy w Pan Derekcja Styczeń! Spaniały duet dzie połomczono doświadczenie w tematah witamin i zarzomdu prosektorium!
  zez poszanowamniem
  Zdzichó

  6 8 Odpowiedz
 • 29 wrz 2012

  Kolejny krok na drodze restrukturyzacji naszego szpitala zarządzanego przez jednego z najlepszych fachowców w tej dziedzinie.
  Liczą sie tylko pieniądze i nic więcej a szpital to nie wysypisko śmieci czy jakaś asfaltownia,tam leczą się i także pracują ludzi ale kto przejmowałby sie takimi drobiazgami.Czy nie wygląda to na targ niewolników gdy z dnia na dzień kilkadziesiąt osób zostaje "sprzedanych" bo inaczej tego nie można określić?Firma która przez 3 lata zajmowała sie sprzątaniem przegrywa przetarg i kilkadziesiąt osób zostaje na lodzie.Nie dość że pracowali za płacę minimalną to jeszcze teraz mogą stracić i to .
  Ale władza ma sie dobrze.
  http://www.youtube.com/watch?v=hgb3wpiNRnk&feature=related

  6 1 Odpowiedz
 • 30 wrz 2012
  mirekm napisał/a:

  MGGG napisał/a:Panie marku, jakie jabłka pan poleca?zalosny wpis...

  A co prawdy nie napisał MGGG ?
  Trzeba linka podać z żałosnym tłumaczeniem się tego pana?
  Taki polityk powinien być od razu skreślony z życia politycznego. I to nie ważne czy PIS,PO,PSL i inne partie. Władza ma w dupie obywatela ważny by dał głos by nadal być u żłoba.

  4 2 Odpowiedz
 • 30 wrz 2012

  Niestety takich Marków Ł jest w każdej partii i dlatego jestem za tym aby z 460 posłów było ok 200 i senat zlikwidować po co trzymać tych darmozjadów.

  10 2 Odpowiedz
 • 30 wrz 2012

  Pytanie pierwsze -a jak będzie 200 to nie będą pili?
  Oczywiście popełnił zbrodnię(głównie chyba to że jest z PiS?)w przeciwieństwie do tych kulturalnych,szarmanckich posłów z innych partii że przypomnę najczęściej zapraszanego do mediów miłującego przeciwników profesora(kto przydzielał im te tytuły a co ciekawsze brzydzili się niby komuną ale tytuły nagrody itp od nich przyjmowali)
  https://www.youtube.com/watch?v=yUZtjdcJEN0&feature=related

  1 3 Odpowiedz
 • 3 paź 2012

  brawo panie marku!

  3 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy
Kościół 10

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbywają się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myśleni...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami
Kościół 1

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami

"Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami, ideologie ateistyczne, odrzucające prawdę o Bogu, który stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo i nie dziwmy się temu, że jeżeli odrzuca się Boga -za tym idą także groźne konsekwencje odnoszące się do człowieka" - podcz...

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 
Kościół 1

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 

Koronacji wizerunku Matki Bożej w Myślenicach 24 sierpnia 1969 roku dokonał ks. kardynał Karol Wojtyła. Jakimi słowami przemawiał do wiernych zgromadzonych pod myślenickim sanktuarium? Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku kor...

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garstka nie daje o tym zapomnieć
Myślenice 1

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garstka nie daje o tym zapomnieć

Dokładnie 77 lat temu 22 sierpnia 1042 roku Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic. Garstka wciąż nie pozwala o tym zapomnieć W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku widnieje tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć je...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...