Miasto

Tak wygląda rondo "Dom Grecki" na tydzień przed terminem

Tak wygląda rondo "Dom Grecki" na tydzień przed terminem

Tak wygląda rondo budowane przy Muzeum Regionalnym "Dom Grecki" na tydzień przed podanym terminem. Czy uda się je skończyć przed 1 listopada?

Prace nad budową ronda przy "Domu Greckim" trwają od początku września. Do tej pory przebudowano chodniki na ulicach Dąbrowskiego i Sobieskiego. Na odcinku od Rynku do "Domu Greckiego" po obu stronach jezdni powstały wybrukowane zatoczki, które służyć będą za miejsca parkingowe. W miejscach gdzie krzyżują się ulice powstały wysepki oddzielające pasy, a drogi nadal pozostają bez nawierzchni. Na środku ronda nadal brakuje wysepki wokół której jeździć będą samochody.

Tak wyglądało skrzyżowanie przy

24 października: Od rana trwa budowa wyspy w środku ronda.

Przebudowa skrzyżowania kosztować będzie ponad 311 tys. zł, które w całości pochodzić będą z kasy powiatu. 

Według zapowiedzi starosty, rondo ma zostać oddane do końca października. Czy według Was uda się dotrzymać tego terminu?

Powiązane tematy

Komentarze (26)

 • mysleniczaninzdziada 24 paź 2014

  wedlug mnie zdaza, zostala wyspa i polozenie asfaltu - 3 dni roboty

  34 1 Odpowiedz
 • 24 paź 2014

  Samo rondo na spokojnie, później uporządkują teren i po krzyku. Dziś już wyspę robią, więc pewnie jutro ją skończą.

  32 2 Odpowiedz
 • 24 paź 2014

  Warto poczekać, ewentualne opóźnienie zrekompensuje bezpieczny przejazd przez to skrzyżowanie w przyszłości.Drogowcy natomiast w zimie będą musieli poczynić zwiększone starania aby utrzymać przyzwoite warunki drogowe szczególnie dla wjeżdżających na rondo od strony Sokoła i rynku z uwagi na nieco sromy podjazd.Wykonawcom życzę słonecznej pogody w przyszłym tygodniu a kierowcom zachowania szczególnej ostrożności i odrobinę jeszcze cierpliwości. Z utęsknieniem czekam na wiadomość o budowie ronda pod starą mleczarnią.

  30 1 Odpowiedz
 • 24 paź 2014

  Rondo za rondem i jeszcze rondem pogania a kierowcy (i kierowniczki) jak nie umieli poruszać się po nich tak im pozostało.
  Kierunkowskazy włączane przy wjeździe na rondo a przy wyjeździe wcale...
  Kupili sobie prawo jazdy na Kleparzu?

  29 1 Odpowiedz
 • 27 paź 2014

  Chyba jednak jeździć się nie umie. Po Pierwsze rondo nie skończone to gadanie ze się niezlozysz jest smieszne. A pod drugie ja jeżdżąc dużym samochodem nawet na niedokonczonym rondzie tego problemu nie mam. Ronda są dla ludzi którzy umieją po nich jeździć.

  27 Odpowiedz

Zobacz więcej