Kultura

Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny oraz Jana Pawła II w Myślenicach

Obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny oraz Jana Pawła II w Myślenicach

 

Obraz Jezusa Miłosiernego w Myślenicach
Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i Jana Pawła II został przywieziony do Myślenic. W środę 4 lipca przyjęto go w kościele pw. NNMP w Rynku, a kolejnego dnia w parafii św. Brata Alberta
Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i Jana Pawła II przywieziono do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w środę 4 lipca. Przedmioty przeniesiono z Rynku do kościoła, a podczas mszy proboszcz poświęcił odnowiony ołtarz polowy. Znajdują się na nim obrazy św. Faustyny, Jezusa Miłosiernego i Jana Pawła II.
W czwartek obraz wraz z relikwiami został przewieziony do parafii św. Brata Alberta w Myślenicach.

 

Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i Jana Pawła II został przywieziony do Myślenic

W środę 4 lipca przyjęto go w kościele pw. NNMP w Rynku, a kolejnego dnia w parafii św. Brata Alberta.

Przedmioty przeniesiono z Rynku do kościoła, a podczas mszy proboszcz poświęcił odnowiony ołtarz polowy. Znajdują się na nim obrazy św. Faustyny, Jezusa Miłosiernego i Jana Pawła II.

W czwartek obraz wraz z relikwiami został przewieziony do parafii św. Brata Alberta w Myślenicach.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  Średniowiecze

  30 60 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  sama jesteś średniowiecze

  39 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  Średniowiecze jak wyżej.

  26 51 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  Jeszcze wcześniej niż średniowiecze.

  20 52 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  Krótkie pytanie do widać kulturalnych i nowoczesnych inaczej-CO WAM TO PRZESZKADZA?Nie bierzecie w tym udziału to nie komentujcie.Tak na marginesie to w swoim życiu widziałem nie takich kozaków jak wy a gdy przytrafiło sie im jakieś nieszczęście to godzinami klęczeli w kaplicy.W średniowieczu też byli tacy mądrale i jakoś chrześcijaństwo przetrwało i mamy XXI i dalej bedzie trwać tylko jakoś o takich filozofach ludzie szybko zapominają.
  Wybaczcie ale musiałem zejść do waszego poziomu chociaż i tak pokonacie mnie doświadczeniem.

  53 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  to zadam pytanie dlaczego po wsiach jak osieczany droginia obierają drogę a w m-ce nic to jest dla mnie wiocha pokazywanie jednych przed innymi i nabijanie kasy dal sklepów.Lepiej sie módlcie i żebyście się poprawili

  8 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  Chrześcijaństwo przetrwało? Wiara w Jezusa w Polsce ma tysiąc lat i już się rozpada, coraz więcej ludzi deklaruje, że nie wierzą, Czesi już od dawna są niewierzący, Szwedzi, Holendrzy, Japończycy... I to jest ta silna wiara? Światowid i gusła lepiej się trzymały zanim je siłą obalono. Popatrz na religie starożytnego Egiptu ile dynastii utrzymywało tą samą wiarę... A Chrześcijaństwo?... to tylko malutki epizod który przemija.

  12 43 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  [quote=gość: mama] Średniowiecze [/quote]

  To obraza uczuć religijnych.... jesli nie chcesz za to beknąć to radzę sie zastanowić co wypisujesz!!!!

  37 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  Guślarz mogę ci tylko współczuć,wiedzę masz rozległą widać?
  Piszesz że chrześcijaństwo to epizod tylko jakoś trwa i przetrwało nie tyle kataklizmów i nie tylu oświeconych mędrców.
  NIE MA LUDZI NIEWIERZĄCYCH BO TO WŁAŚNIE ODRÓŻNIA NAS OD ZWIERZĄT-KAŻDY W COŚ WIERZY JEDEN W BOGA DRUGI W PIENIĄDZ TRZECI W TO CO PODAJE MU TVN.Postudiuj biografię wielkich ludzi ilu z nich było wierzących i nie wstydzili sie tego .
  Możecie wierzyć w co chcecie ale jak jesteście tacy nowocześni i tolerancyjni to nie kpijcie sobie z innych.Jeszcze raz powtórzę że gdy przychodzi nieszczęście czy nieuleczalna choroba to tacy kozacy jak Ty szukają wszędzie ratunku .Tacy już jesteśmy więc jeżeli Masz trochę kultury to nie drwij sobie z innych bo dajesz tym świadectwo jak jesteś malutki.

  40 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  Dużo do powiedzenia maja ludzie wychowani przez media którym wydaje się że są wolni i mają własne zdanie a są produktem(niestety)zaplanowanych działąń.Głupim narodem łatwiej rządzić.
  http://niezalezna.pl/30741-wojewodzki-i-ten-drugi-pajac

  29 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  I o co tyle krzyku? Odrobina tolerancji może by nie zaszkodziła. Są ludzie dla których jest to bardzo ważne wydarzenie, ale są i tacy którzy się z tym nie zgadzają. Może jednak warto zerknąć na stronę parafii, i w aktualnościach mamy informację sprzed miesiąca o Marszu i pikniku, ani słowa o obrazie. Każdy ma swoje priorytety!

  21 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  Odbijając lekko od tematu przy uroczystościach zobaczyłem LUDZI robiących zdjęcia parafianom, ok nie ma problemu pamiątka, nie rozumiem tylko jednego dlaczego zaraz po wyjściu ci sami ludzie (dwóch mężczyzn i kobieta) te same zdjęcia sprzedawali przed kościołem, nie związane w ogóle tematyką, obrazem tylko po kolei ludzi idących do kościoła?? Do kościoła nie weszli, a gdzie prawa autorskie tych ludzi skoro trzeba kupić zdjęcie, kto na to zezwolił że ktoś mi będzie robił zdjęcie i jeszcze mam za nie zapłacić??Wiem że się wielu ze mną nie zgodzi ale do kościoła idziemy się pomodlić czy pokazać żeby zdjęcia nam robili jak tak za stronie parafii zawsze można je znaleźć.

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2012

  [quote=gość: Guślarz] Chrześcijaństwo przetrwało? Wiara w Jezusa w Polsce ma tysiąc lat i już się rozpada, coraz więcej ludzi deklaruje, że nie wierzą, Czesi już od dawna są niewierzący, Szwedzi, Holendrzy, Japończycy... I to jest ta silna wiara? Światowid i gusła lepiej się trzymały zanim je siłą obalono. Popatrz na religie starożytnego Egiptu ile dynastii utrzymywało tą samą wiarę... A Chrześcijaństwo?... to tylko malutki epizod który przemija. [/quote]

  Słuchaj, jest takie powiedzenie: " jak trwoga to do Boga" !

  Jak masz mózg to weź sobie to rozłóż na 'czynniki pierwsze', sięgnij w historię i przemyśl.

  17 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  ale nikt nic na siłę nie musi robić , każdy ma swoje prawo do wiary ja wierzę w Jezusa Chrystusa i to jest moja sprawa . nikogo nie neguje za to co wierzy , kim jest . To jest indywidualna sprawa każdego człowieka . Tylko te niestosowne komentarze mogą świadczyć o tym kim kto jest i co robi .

  20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  [quote=gość: catolicus] gość: Guślarz napisał/a: Chrześcijaństwo przetrwało? Wiara w Jezusa w Polsce ma tysiąc lat i już się rozpada, coraz więcej ludzi deklaruje, że nie wierzą, Czesi już od dawna są niewierzący, Szwedzi, Holendrzy, Japończycy... I to jest ta silna wiara? Światowid i gusła lepiej się trzymały zanim je siłą obalono. Popatrz na religie starożytnego Egiptu ile dynastii utrzymywało tą samą wiarę... A Chrześcijaństwo?... to tylko malutki epizod który przemija.

  Słuchaj, jest takie powiedzenie: " jak trwoga to do Boga" !

  Jak masz mózg to weź sobie to rozłóż na 'czynniki pierwsze', sięgnij w historię i przemyśl. [/quote]

  A gdzie tu Bóg-czczenie obrazów i ludzkich szczątków nie jest zgodne z nauką Jezusa.

  7 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  wiedziałem że prędzej czy później będzie ostra dyskusja ideologiczno-filozoficzna pod tym tekstem... no bo przecież myśleniczanie to tacy oświeceni i tolerancyjni ludzie...

  10 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  podyskutujmy analizując zapisy w Biblii

  „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby, ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają Moich przykazań”.
  2 Mojż. 20:4-6; (również 5 Mojż. 5:8-10;).

  W Księdze Izajasza 46:5-9, Bóg mówi: -

  "Z kim Mnie porównacie i z kim zestawicie albo do kogo upodobnicie, abyśmy byli sobie równi? Wysypują złoto z worka, a srebro ważą na szalach, wynajmują złotnika, aby z tego zrobił bożka, przed którym się pochylają i któremu pokłon oddają. Biorą go na ramiona, noszą go i stawiają na swoim miejscu, gdzie stoi i skąd się nie rusza, a gdy się woła do niego, nie odpowiada, nikogo nie może wyrwać z jego niedoli.
  Pamiętajcie o tym i przyznajcie się do winy, weźcie to do serca, wy odstępcy! Wspomnijcie na sprawy dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak JA".
  http://biblia.webd.pl/forum/printview.php?t=967&start=0&sid=c62bcf74ccc1178fa0ae83e2d28bdd5e

  warto przeczytać
  http://www.scribd.com/doc/71850681/Deschner-Karlheinz-I-znowu-zapia%C5%82-kur-01
  http://www.scribd.com/doc/71850731/Deschner-Karlheinz-I-znowu-zapia%C5%82-kur-02

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  nie zamierzam hołdować obrazkom (nawet poświęconym wodą) nie po to uczyłem się 10 przykazań Bożych żeby teraz ich nie przestrzegać - staram się żyć zgodnie z przykazaniami i być dobrym człowiekiem ale Bóg nam dał wolną wolę i rozum.

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  Tak "filozof" jak i "wierzący w Boga" i wielu innych, bardzo spłycacie wiarę i ustawiacie ją pod siebie, za chwilę usłyszymy, że oczywiście wierzycie i jesteście Chrześcijaninami ale do kościoła nie chodzicie bo jesteście lepszymi ludźmi od tych co do kościoła chodzą albo, że księża są be. A wracając do relikwi i obrazu to chyba czegoś nie do końca rozumiecie - My wierzymy w Jezusa Chrystusa i cześć oddajemy Jezusowi a nie obrazowi. Relikwie zaś dają mam poczucie bliskości z osobami do których się modlimy i prosimy ich o wstawiennictwo u Boga - mają wydźwięk symboliczny. Proszę was byście nie komentowali czegoś w co nie wierzycie bo obrażacie nasze uczucia religijne. Filozof wiary do końca nie da się zrozumieć, w Boga trzeba po prostu wierzyć!!! Myślę, że każdy ma chwilę zwątpienia ale przychodzi czas refleksji - Komunia Św. i jakaś nowa siła wstępuje w człowieka...

  11 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  do zacofanego przestań już dawać artykuły niezależni coś tam bo to jest pranie mózgu dopiero zero obiektywizmu tam nie ma

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  biorąc pod uwagę ile nasz piękny świat liczy... pare miliardów lat to mówienie że chrześcijaństwo jest już tak długo i że nie upadło to trochę śmeszny argument. Jak porównać 2 tys. lat do 5 miliardów ..

  8 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  Ja jestem zafascynowana artykułem zacofanego, a Tobie gosc6 mogą się nie podobać widocznie nie dorosłeś ,no chyba że jesteś z tych wielu................
  Ale właśnie twoje wpisy są nic znaczące, tylko zmieniasz autora.

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  Nie dorosłem niby do czego ? nie jestem zwolennikiem PO, to nie znaczy że nie myślę samodzielnie PiS jeszcze gorszy zwłaszcza sprawach gospodarczych jak np podatek bankowy od czynności bankowych ulgi itp jak można cytować niezależnych, które tylko z nazwy są tacy przecież to jest rzecznik prasowy PIS-u to mają być niby dziennikarze?

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  Kluzia a ty wierzysz jeszcze w bajeczkę ze zostaliśmy stworzeni w Raju?

  pochodzimy od zwierząt. dzięki ewolucji rozwijamy się nieustannie
  http://www.bryk.pl/teksty/gimnazjum/biologia/cz%C5%82owiek/11698-pochodzenie_cz%C5%82owieka.html

  opis stworzenia w ogrodzie Eden jest poezją. nie można tego brać dosłownie. trzeba czytać "między wierszami"
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,279

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  tak ale nam dano dusze sumienie i czyste piekne serce

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Teoria o ewolucji jest właśnie tylko teorią, a teorię można obalić. Za mało ogniw w łańcuchu między nami a zwierzętami. Poza tym - człowiek od zwierzęcia... Hm.

  [quote=gość: wierzący w Boga] nie zamierzam hołdować obrazkom (nawet poświęconym wodą) nie po to uczyłem się 10 przykazań Bożych żeby teraz ich nie przestrzegać [/quote] Tak się składa, że ów obraz kazał namalować św. Faustynie sam Chrystus. Nie wystarczy nauczyć się 10 przykazań w wieku 7 lat. Warto pogłębiać swoją wiedzę religijną.

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  [quote=gość: Honorata] Teoria o ewolucji jest właśnie tylko teorią, a teorię można obalić. Za mało ogniw w łańcuchu między nami a zwierzętami. Poza tym - człowiek od zwierzęcia... Hm.

  pewnie wierzysz również, że Ziemia jest centrum Wszechświata;)

  [quote=gość: zuzu] tak ale nam dano dusze sumienie i czyste piekne serce [/quote]

  czystość serca niektórych księży i sióstr zakonnych załamuje

  http://ksiezapedofile.info/
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Brendan_Smyth
  http://www.youtube.com/watch?v=v10yyfIPSyg

  Honorato czy oni mają sumienia?

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Honorato, żeby rozumieć słowo 'teoria' trzeba pogłębić swoją wiedzę ale nie tę religijną. Zaraz nam podważysz tezę, że ziemia kręci się wokół słońca - to przecież też tylko teoria.
  Powtarzam - Średniowiecze, gusła, ludowe wierzenia - obwoźny cyrk.

  6 5 Odpowiedz
 • 8 lip 2012

  Jeżdżenie z obrazem budzi emocje ale tylko u niektórych wierny, jak dołożymy do tego kawałek paznokcia, ząb lub kawałek śledziony to takie dziwo chce zobaczyć każdy nawet okazjonalny katolik. To tak jakby załóżmy przyjechała Doda ale śpiewająca z gitarą - przyjdzie garstka wiernych fanów, ale jak się rozbierze i puści bąka ogniem to każdy chce zobaczyć.
  I nie mówcie mi, że nie mam prawa komentować, bo mam, bo żyję w Polsce do szpiku kości przesiąkniętej zabobonem, ze świętymi od każdej przypadłości, "umęczonej", "rozkradanej", wciąż "zdradzanej o świcie", w mentalnym średniowieczu.

  11 12 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 8 lip 2012

  "że ziemia kręci się wokół słońca - to też teoria"-napisała mama
  Niestety, ale to nie teoria, to udowodnione naukowo, bo latamy w kosmos.
  Ludzi w kościele było mnóstwo, więcej niż jak zawita do nas cyrk, więc mało jest tych przeciwników.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  [quote=gość: gosc6] niezależni coś tam bo to jest pranie mózgu dopiero zero obiektywizmu tam nie ma [/quote]
  A możesz mi łaskawie, gościu6, wskazać OBIEKTYWNE media ?
  Proszę, jest tutaj wielu zainteresowanych. Tylko nie zbywaj prośby, odpowiedz konkretnie na pytanie

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Oj, Jagienka, nieuctwo.
  A obwoźny cyrk to komentarz do wydarzeń z artykułu a nie ilości ludzi w kościele.

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Dziwi że w katolickim kraju tak niektórym przeszkadza krzyż,religia anie przeszkadzają zdrajcy i agenci którzy od wojny gnębili i oszukiwali Naród?
  A może właśnie o to chodzi żeby głupi naród zajął się tym a oni będą dalej kręcić swoje interesy a na opamiętanie będzie za późno.

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Marla, uważaj, bo Cię zdekonspiruję.

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Pochodzicie od małpy? - współczuję.

  5 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Zdrajcy, agenci, kłamliwe media, spiski objazdowe szczątki, ciemnota i nieuctwo - a to Polska właśnie.
  pirneccsa - chyba ty.
  a Ryba co dzisiaj Piła?

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Moim skromnym zdaniem : uważam, ze robimy wszyscy problem zupelnie z niczego. jest to wydarzenie jak kazde- dlaczego mowie jak kazde? otoz: ma swoje miejsce, swoich zwolennikow, swoje aspekty, ktore nan sie skladaja. nie sadze, ze potrzebne jest obgadywanie, negatywne komentowanie i negowanie. Jezeli jestes chrzescijaninem- wierz, nie zwracajac uwagi na tych ktorzy Twoja wiare niwecza. jezeli nim nie jestes- zyj wedlug wlasnego uznania, szanujac innych. Wyciagane sa w powyzszych postach fragmenty starego testamentu, ktore sa wyrywkami i w calosci tj. nowym testamentem maja zupelnie inne znaczenie- klania sie tutaj znajomosc Biblii, zarowno przez tych, dla ktorych ona cos znaczy, jak i dla tych, dla ktorych nie znaczy, ale jej tekstem sie posluguja. W akcie wyznania wiary mowimy "wierze w swietych obcowanie" - to do tych, ktorzy kpia z czczenia relikwii. wiara w obcowanie swietych upowaznia katolika do oddawania czci BOGU, ktorego SYMBOLEM sa np. relikwie czy obrazy. NIE MYLIC PROSZE- nikt nie czci "rzeczy". abstra*****c - bardzo, ale to bardzo szanuje kazdego czlowieka - niewazne czy jest wierzacy czy nie. powiem wiecej - zdaza sie czasem ze czlowiek niewierzacy bardziej moralny jest od tych "klepaczy paciorkow". dlatego wlasnie uwazam ze powinnismy sie szanowac- siebie i swoje poglady - po prostu ze wzgledu na nasze czlowieczenstwo. zgadzam sie z przedmowca- jak trwoga do Boga. ja osobiscie naleze do osob wierzacych i wiele razy przetrwalam swoje rodzinne problemy wlasnie dzieki uduchowniu religijnemu. nazwijcie to zalosnym wierzeniem, placebem, idiotyzmem- ja was nazwe ludzmi, ktorzy maja prawo nie wierzyc i tym sposobem zachowam takt. powodzenia ;) dziekuje za mozliwosc wyrazenia swojej opinii.

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  [quote=gość: pirneccsa] Pochodzicie od małpy? - współczuję. [/quote]

  "Uznawanie, że człowiek i małpa pochodzą od wspólnego przodka, a Wszechświat zaczął się od Wielkiego Wybuchu, nie jest sprzeczny z nauką Kościoła katolickiego, jak i wielu innych. Ostatecznie w 1996 r. ówczesna głowa Kościoła Katolickiego, Jan Paweł II - przy poparciu katolickich teologów - oficjalnie uznał ewolucyjną teorię powstania człowieka jako nie stojąca w sprzeczności z chrześcijańską koncepcją stworzenia, tak jak i wiele innych."http://pl.wikipedia.org/wiki/Stw%C3%B3rca

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  Bardzo cieszę się z peregrynacji obrazu i relikwii. To ważne i piękne wydarzenie w życiu parafii. Boże Miłosierdzie to lek na nasze wszystkie rany. Pozdrawiam Forumowiczów.

  12 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2012

  Guślarz-> kij ma dwa końce. Badania statystyczne pokazują, że z jednej strony coraz mniej ludzi jest praktykującymi chrześcijanami w Polsce, a z drugiej strony coraz więcej osób regularnie i w pełni uczestniczy we Mszy Świętej nie tylko w niedzielę. Więc tak czysto po ludzku patrząc wcale nie wysuwałbym wniosku o upadku chrześcijaństwa. Poza tym najwyraźniej mówisz o Europie, bo poza nią w Afryce liczba chrześcijan rośnie dość szybko.

  4 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2012

  Wielkie dysputy teologiczne, wielostronicowe a nikt nie zwrócił uwagę na błąd merytoryczny w artykule. Ilu z was było na tej uroczystości?

  Nie proboszcz, ale biskup Damian Muskus poświęcił ołtarz polowy i nie podczas Mszy a przed jej rozpoczęciem.

  4 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2012

  Szczerze też mi się nie do końca podobały pewne okoliczności towarzyszące peregrynacji szczególnie ten biznes ze zdjęciami, ale to nie jest powód aby podważać sens całego przedsięwzięcia, albo z tego powodu nie uczestniczyć w modlitwach związanych z uroczystością.

  Pragnę przypomnieć, że bycie dobrym katolikiem wymaga wiary w obcowanie świętych, ale już w objawienie św. siostry Faustyny itd nie.

  Bóg "standardowo" posługuje się osobami słabymi i pokornymi, a że Ci słabi go nieraz zawiodą, to tak już jest - samo życie.
  Pamiętacie jeszcze wczorajsze czytanie mszalne? Słowa wielkiego apostoła, który za młodu przewodniczył zabijaniu chrześcijan:

  "Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował - żebym się nie unosił pychą. Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, lecz Pan mi powiedział: Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny."

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  ciekawy np
  Forbes Polsat Gazeta Prawna Puls Biznesu
  Oczywiście nie ma 100% obiektywnych, bo w każdy dziennikarz ma określone poglądy chodzi o to, aby nie byli oni rzecznikami partii politycznych co robi np niezależni pl
  ich nie można nazywać dziennikarzami, bo to deprecjonuję pojęcie dziennikarz

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  Cyrk to to co tu wypisują pseudo postępowcy. Buhhaha !!
  Jak ktoś w coś nie wierzy to po co komentować ? Nigdy tego nie czaiłem. Znam kilku ateistów ale prawdziwych z tego wszystkiego można by rzec i nigdy żaden z nich nie najechał na mnie czy kogokolwiek że mam krzyżyk czy chodzę oglądać obrazki. Nie wierzy to co go to obchodzi w co ja wierzę.

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  leenny buhhaha - nie szydzę z twojego krzyżyka na szyi ale z wożenia fragmentów ciał i przedmiotów po świecie zwanego przez niektórych świętych obcowaniem. To zwykłe bałwochwalstwo nie mające nic wspólnego z duchowością i moralnością. To rozpalanie prostych emocji ludu wznoszących modły do rzekomej świętej i zmarłego papieża, Chrystus, jeśli żył przewraca się w niebie a wskazana przez wierzącego fraza "wierzę w świętych obcowanie" ma się do tego jak pięść do nosa. Klasyczna interpretacja wierzącego - interpretuję jak mi pasuje.

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  "a z drugiej strony coraz więcej osób regularnie i w pełni uczestniczy we Mszy Świętej nie tylko w niedzielę." Skąd ta wiedza?
  http://gosc.pl/doc/1193934.Statystyki-religijne-bez-zmian

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  Mamo, dlaczego nas atakujesz? Jeśli jesteś ateistką, to zostań w swoim świecie. Po co nas opluwasz i śmiejesz się z nas? Kościół z Chrystusem trwał, trwa i będzie trwać.
  Poczytaj więcej. Peregrynacja Obrazu i relikwii nie jest żadnym bałwochwalstwem. I próbujesz zestawiać to z duchowością i moralnością. Nie zapędzasz się trochę?

  Ateiści... fajnie jest poleżeć sobie brzuchem do góry po Wigilii i po odpakowaniu prezentów albo przejść się z dzieckiem do święcenia pokarmów w koszyczkach. Pewnie napiszesz, że nie lubisz świąt.

  6 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2012

  [quote=gość: mama] "a z drugiej strony coraz więcej osób regularnie i w pełni uczestniczy we Mszy Świętej nie tylko w niedzielę." Skąd ta wiedza?
  http://gosc.pl/doc/1193934.Statystyki-religijne-bez-zmian [/quote]
  No cóż ostatnie dwa zdania powyższego artykułu potwierdzają to co napisałem.
  http://iskk.pl/images/stories/Instytut/dane/Dominicantes2010.ppt

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  kościół w Polsce i na świecie. nie jest tak kolorowo i ma to swoje uzasadnienie

  "Według badań statystycznych przeprowadzanych przez Kościół (tzw. "liczenie wiernych") odsetek praktykujących katolików przynajmniej raz w tygodniu wyniósł w 2010 roku ok. 41%[66]; co roku regularnie do kościoła przestaje chodzić około 400 tys. osób[67]; młodzieży i dzieci praktykuje 36%, a młodzieży akademickiej - 18%[68]."
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_katolicki_na_%C5%9Bwiecie

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  każda tego typu uroczystość ma za zadanie pobudzać nas do wiary. nikt, nawet sam Bóg nie każe nam w siebie wierzyć to nasz wolny wybór - z tym pewnie sie wszyscy zgodzimy. a zatem jesli wolny to prosze nie przeszkadzajcie nam wierzyć zostawcie nam wolność i uszanujcie ją. Każdy niech sam zdecyduje czy chce czy nie chce wierzyć tylko potem ci niewierzący niech nie latają do ksiedza z chrztem komunią pogrzebem sakramenty i sakramentalia są dla wierzących a pochować zawsze może kazdy upoważniony do tego celu zakład pogrzebowy bez udziału ks. Bądźmy radykalni w tym co głosimy i żyjmy tym a nie zmieniajmy swiatopoglądu kiedy przychodzi takie "zapotrzebowanie" Pozdrawiam - Nie Wstydzę Się Jezusa a święci niech za nami orędują u Pana

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  do filozofa - może i praktykowanie dominikantes zmniejsza się ale czy nie jest oszukiwaniem samego siebie i społeczenstwa ze 96% dzieci jest chrzczonych mniej wiecej tyle samo przystepuje do I komunii Św. ponad 85% młdych ludzi przystepuje do bierzmowania i w zasadzie niemal 100% jest chowanych po katolicku bo popłakana rodzina wprowadza wierzącego od swieta na siłe do koscioła po jego zgonie? Gdzie podziewa sie wtedy ten Ateizm przez duże "A" hmmmmm oszukali Pana Boga ? Księdza? Siebie? Bliskich sąsiadów społeczeństwo? Bądźmy radykalni i odpowiedzialni za to kim jestesmy a nie oszukujmy rzucając ateistyczne hasła na forach

  3 3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2012

  [quote=gość: dziadkensen] i w zasadzie niemal 100% jest chowanych po katolicku bo popłakana rodzina wprowadza wierzącego od swieta na siłe do koscioła po jego zgonie? [/quote]
  Jak ktoś nie chodził do kościoła i nie chciał katolickiego pogrzebu to KONIECZNIE TRZEBA uszanować jego wolność i nie uszczęśliwiać go na siłę.
  Kiedyś słyszałem jak ks. opowiadał jak sobie można samemu narobić problemów takim uszczęśliwianiem zmarłych na siłę...

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2012

  Ja powiem tak, byłem ministrantem kilka lat i przekonałem się jacy księża są pazerni. Jak np. po kolędzie nie dostawali od kogoś pieniędzy to wychodzili z domu w złym humorze, a pieniądze ze zbierania na tace nie zawsze przekazywali na kościół.
  Ale powiem tak nie wierzę w kościół, ale wierzę w BOGA!
  I proszę was byście nie obrażali wierzących, bo to nie jest zachowanie przyzwoitego człowieka.

  8 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 10 lip 2012

  lololol-> A te twoje spostrzeżenia ilu księży dotyczyły?

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2012

  7 w parafii w Krk i 2 w Myślenicach

  4 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 10 lip 2012

  Na ilu z którymi "współpracowałeś" po kolędzie?

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2012

  Tacy na pewno nie pilnowałeś bo tymi finansami zarządza bezpośrednio ks Proboszcz wiec taki slogan o tacy itp schowaj do szuflady :)

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2012

  zastanawia mnie to czy takie podłe komentarze skierowane w stronę naszej wiary , wiary która przetrwała....... padałyby gdyby nasze społeczeństwo nie poddałobysie modzie Palikotyzacji i Tuskoligi ?? czy nie pamiętacie tych czasów gdy całe rodziny chodziły w niedzelne ranki aby uczestniczyć we msz świętej ??? tych pięknych nabożeńst majowych , fatimskich ,czerwcowych ?? napewno nie jeden z was brał w nich udział a dzisiaj strzepicie języki i obrzucacie sie błotem nawzajem ................. zastanówcię się !!!! jak trwoga to do Boga no bo do kogo ??

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2012

  jak trwoga to do księdza panie kruca faks. taka realność.....

  gdy zechcesz zapoznać się ze słowami Jezusa zawartymi w Piśmie Świętym, to z pewnością zobaczysz do czego nawoływał. co z tego przejęli, a co odrzucili księżą na przestrzeni wieków?
  większość chrześcijan tego nie wie, bo nie znają swojej Świętej Księgi, ani historii kościoła.

  3 2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 11 lip 2012

  Jak trwoga, problemy zdarzało się lecieć do kościoła. Pomodlić w niezwykłej obecności Boga i Człowieka Jezusa. Jakoś nie przypominam sobie abym leciał do księdza, chyba że sam narozrabiałem i potrzebowałem jego pośrednictwa w pojednaniu się z Bogiem w sakramencie pojednania. I nigdy nie dałem księdzu na Mszę we własnej intencji z wyjątkiem Eucharystii ślubnej, ale w tym przypadku zostałem zapewniony o przekazaniu tej kasy na cele związane z remontem świątyni.

  1 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lip 2012

  Orędzie nr 472 z serii Ostrzeżenie

  Czwartek, 21.06.2012, godz.17.30

  Moja droga, umiłowana córko, odkąd zaczął się czas i świat został stworzony przez Mojego Przedwiecznego Ojca, było wiele zamieszania na temat pochodzenia ludzkiego rodzaju.

  Kiedy Mój Ojciec stworzył świat, tak aby mógł mieć rodzinę, dokonanych zostało wiele przygotowań.

  Stworzył ziemię, morza, rośliny, drzewa, góry, rzeki, zwierzęta a następnie, w drugiej kolejności, ostatniego dnia, gdy wszystko w Raju było na swoim miejscu, stworzył człowieka.

  Człowiek, chociaż skażony grzechem, jest świętym stworzeniem. Zwierzęta są po to, aby służyć ludzkości.

  Człowiek nie ewoluował od zwierząt, ale ci, którzy nie wierzą w Boga, chcieliby was zmusić, abyście właśnie w to uwierzyli.

  Teorie ewolucji, które twierdzą, że człowiek pochodzi od zwierząt, są kłamstwem. Nigdy nie mogą być udowodnione.

  Szatan, jego upadli aniołowie i każdy demon, który pochodzi od wrogów Boga, przekonywał człowieka do tego strasznego kłamstwa.

  Człowiek jest dzieckiem Boga, ale aby poniżyć ludzkie dziecko Boga, szatan chce wprowadzić zamęt w sercach ludzi.

  Dlaczego on propaguje to kłamstwo poprzez fałszywe nauki? W ten sposób może dowodzić, że człowiek wyewoluował z małpy, a następnie przekonać ludzi, że nie zostali stworzeni Ręką Mojego Przedwiecznego Ojca.

  Jest to jedno z największych kłamstw popełnionych przez diabła, wykorzystującego dusze tych ludzi, którzy twierdzą, że są bardziej inteligentni, niż reszta ich braci i sióstr.

  Naukowcy oświadczają, że człowiek ewoluował od zwierzęcia, ale oni zostali oszukani.

  Nauka jest w błędzie, gdy próbuje oznajmiać prawdę o stworzeniu wszechświata.

  Żaden człowiek nie rozumie cudu Bożego Stworzenia.

  Jeśli człowiek wierzy, że na podstawie ludzkiego rozumowania zna wszystkie odpowiedzi na temat początków ludzkości, to oszukuje nie tylko inne biedne dusze, ale samego siebie.

  Kiedy nie ma miłości Boga w takich duszach, które wierzą w wyższość ludzkiej inteligencji, wtedy ateizm szerzy się jak chwast.

  Ten chwast, który rozrasta się w każdym kierunku, skaża i niszczy każdy plon w zasięgu wzroku oraz tworzy choroby.

  Jedynym lekarstwem jest szukanie pomocy u Boga przez pokorną modlitwę i prośbę, aby Prawda została ujawniona.

  Tak wiele nieprawd szerzonych przez ateistów, którzy próbują udowodnić, że Bóg nie istnieje, zniszczyło miliony dusz. Ich ofiary potrzebują waszych modlitw.

  Ateizm jest największą religią na świecie, a ci, którzy poświęcili swoje życie dla tego oszustwa, są zgubieni na wieczność.

  Spotkają ich ognie Piekła.

  Jeśli nie zwrócą się do Mnie podczas lub po Ostrzeżeniu, cierpieć będą straszliwą karę.

  Módlcie się za nich.

  Wasz Jezus

  1 4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 12 lip 2012

  Po pierwsze ww list jest w sprzeczności z pierwszym rozdziałem Ewangelii wg św. Jana
  Po drugie wiara katolicka nie zaprzecza ani nie potwierdza teorii ewolucji.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lip 2012

  warto także dotrzeć do źródła teorii ewolucji darwina który wcale nie mówi o pochodzeniu człowieka od małp tylko o istnieniu 2 równorzednych gatunków z których jeden sie rozwijał (człowiek) drugi pozostał w pierwotnej swej naturze (malpa)
  wystarczy popatrzec na to od strony logiki Ewolucja to rozwój gatunku forma słabsza wymiera doskonalsza trwa i ewoluuje dalej gdyby pierwszymi ogniwami ewolucji człowieka była małpa dzis by nie istniały a jednak są nadal a australopitek neanderltańczyk juz zeszli z tego swiata

  2 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 12 lip 2012

  lololol-> z początku Ci uwierzyłem, ale teraz przestałem ponieważ:
  - chociaż na pierwsze pytanie odpowiedziałeś błyskawicznie, to drugie pozostało bez odpowiedzi choć minęły już dwa dni
  - jakoś nigdy nie widziałem aby podczas wręczania koperty księdzu po kolędzie był obecny przy tym ministrant. Skąd zatem może być pewny kto dał a kto nie?
  - podałeś dużą ilość księży

  1 3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 12 lip 2012

  Nie odmawiam prawa wypowiadania się tutaj nie praktykującym oraz wyznawcom innych religii. Niemniej w sprawach organizacji różnych nabożeństw religijnych w danym kościele najwięcej do powiedzenia powinni mieć praktykujący członkowie danej wspólnoty wyznaniowej. Ja tam mogę sobie wyrazić opinię o tych czy innych praktykach Świadków Jehowy. Ale co mi do tego? Dopóki w sposób ewidentny i niepodważalny nie krzywdzą ludzi?

  1 3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 12 lip 2012

  W związku z powyższym proszę aby te dwie osoby które w wypowiedziach powoływały się na dekalog w interpretacji typowej dla kościołów protestanckich (i to dwukrotnie w dwóch tematach) określiły się czy uważają się za katolików i czy są praktykującymi katolikami.

  1 3 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 12 lip 2012

  Ateiści uważają się za wielkich oświeconych. Za ludzi światłych i mądrych. Za lud, który wyrwał się z rąk średniowiecznego zacofania. Bezpośrednią konsekwencją takiej mądrości życiowej powinno być szerzenie przez nich szacunku do innych religii. Bo szacunek jest domeną ludzi mądrych i społecznie świadomych.

  Ludzie, którzy wypowiadają się w tym konkretnym wątku prześmiewczo o wydarzeniu oraz kpią sobie z tego tematu, to zwykłe "oświecone wieśniaki", które z prawdziwym ateizmem nie mają nic wspólnego. To dzieciaki, które w nic nie wierzą, bo stało się to modne. A gdy chcesz z nimi porozmawiać na tematy związane z egzystencją człowieka, jego naturą, bądź elementami filozofii życiowej (którą w szczególności posiadają ateiści) nie są w stanie nawet zrozumieć pytania.

  Ludzie, którzy poszli tego wieczoru do kościoła, wyszli z niego tysiąckroć silniejsi. Bo na tym polega ich wiara i mają pełne prawo do tego. Nikt nie wpychał się z tym obrazem do prywatnych domów. Poszli tam jedynie Ci, którzy chcieli. Prześmiewczy charakter niektórych użytkowników ukazuje jak zacofanie zaczyna siać plon właśnie w ludziach niewierzących.

  Szczera wiara umacnia i pomaga przetrwać trudne chwile. Nawet naukowcy, na których ludzie niewierzący tak bardzo lubią się powoływać, potwierdzili, że silna wiara człowieka potrafi nawet oszukać organizm i pomóc w ciężkiej chorobie. Pozwólmy ludziom wierzącym cieszyć się ich darem wiary w Boga. Nie każdy to posiada, nie każdy chce, ale to nie zwalnia od pełnego szacunku do wyznania.

  I pamiętajcie. Z całej religii chrześcijańskiej jest tylko jedno najmądrzejsze przykazanie, które powinno stać się domeną nie tylko ludzi wierzących, ale całego rodzaju ludzkiego : "Szanuj bliźniego jak siebie samego".

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lip 2012

  bądźmy dla siebie trochę lepsi :)

  9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lip 2012

  Trafiła kosa na kamień ;)

  Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 22 lip 2012

  Zadałem pytanie. Odpowiedzi brak, ale za to spokój w temacie.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej