Okolice

Osieczany: Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i Jana Pawła II

Osieczany: Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i Jana Pawła II

W piątek (6 lipca) i sobotę (7 lipca) Jezus Miłosierny w Kopii Cudownego Obrazu Łagiewnickiego nawiedzi parafię p.w. św. Wojciecha BM w Osieczanach

W piątek obraz zostanie przekazany parafii w Osieczanach przez parafię św. Brata Alberta w Myślenicach. Natomiast w sobotę parafia w Osieczanach przekaże obraz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaworniku.

W parafii od wielu tygodni trwają przygotowania. Została przystrojona droga od ronda im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do samego kościoła. Co 10 m umieszczone są paliki ozdobione bukszpanem i kolorowymi wstążkami, a na nich umieszczone znicze, natomiast co 50 m znajduje się flaga. Na trasie przejazdu samochodu-kaplicy, jak również wokół kościoła znajdują się banery z Jezusem Miłosiernym, św. Siostrą Faustyną i bł. Janem Pawłem II.

Wszystkie te przygotowania możliwe były wyłącznie dzięki czynnemu zaangażowaniu się parafian.

W programie Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Łagiewnickiego w parafii p.w. św. Wojciecha BM w Osieczanach przewidziane są m.in.: 2 Msze św. w piątek o godz. 17:30 i 22:00, 6 Mszy św. w sobotę o godz. 00:00; 2:00; 4:00; 6:30; 8:00 i 15:30, Apel Jasnogórski w piątek o godz. 21:00, Anioł Pański w sobotę o godz. 12:00, Akt Zawierzenia.

Program Peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z Relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II w Parafiach Dekanatu Myślenice (4 – 16 VII 2012)

4 lipca 2012 Myślenice Narodzenia NMP, 5 lipca Myślenice – Osiedle św. Brata Alberta, 6 lipca Osieczany św. Wojciecha BM, 7 lipca Jawornik Podwyższenia Krzyża Świętego, 8 lipca Myślenice – Zarabie św. Franciszka z Asyżu, lipca Bysina Najświętszego Serca Pana Jezusa, 10 lipca Trzemeśnia św. Klemensa, 11 lipca Polanka k/Myślenic św. Jana Chrzciciela, 12 lipca Zawada Podwyższenia Krzyża Świętego, 13 lipca Borzęta Niepokalanego Serca NMP, 14 lipca Brzączowice Wszystkich Świętych, 15 lipca Zakliczyn MB Królowej Polski.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby, ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają Moich przykazań”.
  2 Mojż. 20:4-6; (również 5 Mojż. 5:8-10;).

  W Księdze Izajasza 46:5-9, Bóg mówi: -

  "Z kim Mnie porównacie i z kim zestawicie albo do kogo upodobnicie, abyśmy byli sobie równi? Wysypują
  złoto z worka, a srebro ważą na szalach, wynajmują złotnika, aby z tego zrobił bożka, przed którym się pochylają i któremu pokłon oddają. Biorą go na ramiona, noszą go i stawiają na swoim miejscu, gdzie stoi i skąd się nie rusza, a gdy się woła do niego, nie odpowiada, nikogo nie może wyrwać z jego niedoli.
  Pamiętajcie o tym i przyznajcie się do winy, weźcie to do serca, wy odstępcy! Wspomnijcie na sprawy
  dawne, odwieczne, że Ja jestem Bogiem i nie ma innego, jestem Bogiem i nie ma takiego jak JA".
  http://biblia.webd.pl/forum/printview.php?t=967&start=0&sid=c62bcf74ccc1178fa0ae83e2d28bdd5e

  warto przeczytać
  http://www.scribd.com/doc/71850681/Deschner-Karlheinz-I-znowu-zapia%C5%82-kur-01
  http://www.scribd.com/doc/71850731/Deschner-Karlheinz-I-znowu-zapia%C5%82-kur-02

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  nie zamierzam hołdować obrazkom (nawet poświęconym wodą) nie po to uczyłem się 10 przykazań Bożych żeby teraz ich nie przestrzegać - staram się żyć zgodnie z przykazaniami i być dobrym człowiekiem ale Bóg nam dał wolną wolę i rozum.

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  Każdy robi to co lubi,jedni lubią piłkę nożną inni rajdy,co niektórzy leżą nad woda ,są też nałogowi gracze i są ludzi którzy czczą obrazki.Więc niech już tak zostanie.Nic nikomu do tego,mamy demokrację.

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  Do filozof -
  Mniej filozofii więcej wiary

  2 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  to była tylko pokazówka żeby się pochwalić

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  chrzescijanin

  "Do filozof -
  Mniej filozofii więcej wiary"

  wiary w co?

  w kościół i jego głównych zarządców przedstawicieli czyli księży i zakonników?

  a może lepiej w Boga?

  6 1 Odpowiedz
 • 7 lip 2012

  Słyszałem już wiele niefajnych opinii na temat proboszcza z Osieczan, z tym przystrojeniem przeszedł samego siebie, wiecie jakie ogromne koszty niosą za sobą takie przedsięwzięcia ?

  z tych łat z których robił paliki przykryło by się nie jeden dom, a to naprawdę droga sprawa, nie mówiąc już o wstążkach i zniczach, jestem przekonany w 100%, jako katolik, że Bóg był by zdecydowanie bardziej zadowolony gdyby kwotę tą przeznaczono na cele charytatywne, a tak to wszystko pójdzie pewnie na opał dla proboszcza SAJGON !!, u mnie w parafii, przystroili tylko sam podjazd do Kościoła, i wg mnie było to wystarczające.

  a co do wypowiedzi "Filozofa" to pewnie Świadek Jehowy, tylko oni gadają w ten sposób. Więc nie ma się czym przejmować i brać tego na serio.

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  Kościół kat(olicki) spółka z.o.o coraz bardziej mnie w*****ia. Ten proboszcz na każdej mszy gada o finansach parafii.

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lip 2012

  nie jestem Świadkiem Jehowy. w przeciwieństwie do wielu czytam Święte Pisma i wyciągam wnioski do czego zachęcam forumowiczów.
  do tego potrzeba odwagi i samodzielnego myślenia.

  gdyby ludzie czytali Słowo Boże nie daliby się manipulować i naciągać na kasę. Jezus nauczał prostych rzeczy. Jego czyny były zgodne ze słowami. jak jest w przypadku księży? odpowiedzcie sobie sami

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  filozof Ty nie czytaj świętych pism tylko Pismo Swiete a zwlaszcza Nowy Testament bo zalatujesz na jehowca i nie wrzucaj wszystkich ksiezy do jednego worka.

  6 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  cóż, dla wielu słowa księdza są bardziej święte niż słowa i nakazy zawarte w Starym i Nowym Testamencie.
  to rodzaj nowej religii?

  w mojej powyższej wypowiedzi rozpoczynającej dyskusją pod tematem zacytowane jest Pismo Święte. czy to bez znaczenia?

  śmiem uważać, że nie tylko Świadkowie Jehowy powinni czytać i znać Pismo Święte!

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  Parafianie pozwalają się strzyc więc tak jest od lat ,nie pyta nikogo o zdanie bo On wie najlepiej.To przykład jak ksiądz potrafi zniechęcić ludzi do parafii,można śmiało powiedzieć że połowa mieszkańców uczęszcza na Msze Św.w sąsiednich parafiach.
  „Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam kilku takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem” te słowa Tischnera akurat tu się sprawdzają

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2012

  otóż to.

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lip 2012

  Żeby móc się wypowiadać na tematy wiary i Kościoła, powinno się mieć jakąś wiedzę na ten temat. To, że ktoś otworzy sobie przypadkową stronę Pisma Świętego i będzie na zawartych na niej słowach opierał swoje wszystkie poglądy dotyczące tak rozległego tematu jakim jest wiara w Boga, jest czymś niedopuszczalnym oraz świadczącym o małostkowości i ograniczeniu tego człowieka. W dobrym zrozumieniu Pisma Świętego bardzo często pomagają zamieszczone w nim komentarze rozpoczynające każdą księgę. Święta Kościoła Katolickiego - św. Siostra Faustyna pisze w swoim "Dzienniczku": "Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. (...) Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci."
  Niech te słowa Apostołki Miłosierdzia - św. Siostry Faustyny staną się dla nas fundamentem do ufności Bogu i Jego Miłosierdziu.

  3 5 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 9 lip 2012

  ->Filozof i "wierzący w Boga"
  Nie ładnie tak ctr-c i ctr-v stosować niemal hurtowo w tym samym czasie w dwóch tematach.
  Czy Jezus Chrystus jest dla was jednocześnie Bogiem i człowiekiem? (a przy okazji Żydem)

  ->"wierzący w Boga"
  Albo jesteś protestantem lub Świadkiem Jehowy, albo nie kumam twojej wypowiedzi.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2012

  W Zaliczenie niema parafii M B Królowej Polski.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2012

  [quote=sh_ma] ->Filozof i "wierzący w Boga"
  Nie ładnie tak ctr-c i ctr-v stosować niemal hurtowo w tym samym czasie w dwóch tematach.
  Czy Jezus Chrystus jest dla was jednocześnie Bogiem i człowiekiem? (a przy okazji Żydem)

  ->"wierzący w Boga"
  Albo jesteś protestantem lub Świadkiem Jehowy, albo nie kumam twojej wypowiedzi. [/quote]

  jak ktoś ma inne zdanie niż ty i twój proboszcz to musi być świadkiem jehowy - naprawdę przerażające jak otępiali są ludzie twojego pokroju - brak ci wolnej woli albo ją narzucasz innym

  mi nie podoba się ten cały cyrk z tym obrazem, relikwiami itd.
  jezus uczył skromności nie przepychu - pieniądze wydane na dekoracje, czy ze składek powinny trafić do wielodzietnych rodzin - zresztą jak i składki podczas tych dni - wątpię by tak się stało

  nie budynki, pomniki i obrazy świadczą o naszej wierze - ale dobroć bo przynajmniej tego mnie uczono na lekcjach religii

  ludzie mówią że wierzą w boga, że są chrześcijanami bo chodzą do kościoła - każdy wie jak jest naprawdę...
  ... wszystko na pokaz tylko dla kogo? bo chyba nie dla boga

  4 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 10 lip 2012

  Czy ja napisałem gdzieś że jesteś Świadkiem Jechowy? Nie!
  Ja napisałem:
  "Albo jesteś protestantem lub Świadkiem Jehowy, albo nie kumam twojej wypowiedzi."
  To jesteś katolikiem czy nie? Bo jeżeli tak to po prostu nie rozumię twojego sposobu myślenia i tyle. A konkretnie tego:
  "nie zamierzam hołdować obrazkom (nawet poświęconym wodą) nie po to uczyłem się 10 przykazań Bożych żeby teraz ich nie przestrzegać "

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2012

  przykre jest, że jest tu tak wielu ludzi "niedojrzałych" bo jeśli ktoś ma swoje zdanie i swoje zasady nie potrzebuje dyskutować i oczerniać i krytykować innych na forum

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2012

  Już nie dyskutujcie kto jest kim czy wierzącym czy nie . Ale nie zauważacie że katoland i kler się rozpada . Ciekawe co będą robić klechy za 15 lat jak mało kto będzie chodził do kościoła.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2012

  do tego dąży ciągłe wołanie o pieniądze,
  przecież za pieniądze nieba nie kupimy,
  księża powodują że Ci bogatsi myślą że jak dadzą ofiarę na tacę to już sprawa jest załatwiona.
  Uważam że ksiądz nie powinien wychowywać kilku pokoleń,
  przyklad Osieczan gdzie ludzie pragną już od wielu lat księdza z powołaniem który będzie potrafił zjednoczyć ludzi i zachęcić by parafia była parafią a nie żeby ludzie uciekali do innych kościołów bo nie mogą już słuchac, że są źli i niedobrzy i że kolejna składka i że chodzenie po domach i że cały czas długi w parafii i to że nawet na ogłoszeniach czytane jest ile woda i ścieki na plebani kosztowały... człowiek pragnie iść do kościoła na spotkanie mistyczne z Chrystusem...

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2012

  [quote=seba] Słyszałem już wiele niefajnych opinii na temat proboszcza z Osieczan, z tym przystrojeniem przeszedł samego siebie, wiecie jakie ogromne koszty niosą za sobą takie przedsięwzięcia ?

  z tych łat z których robił paliki przykryło by się nie jeden dom, a to naprawdę droga sprawa, nie mówiąc już o wstążkach i zniczach, jestem przekonany w 100%, jako katolik, że Bóg był by zdecydowanie bardziej zadowolony gdyby kwotę tą przeznaczono na cele charytatywne, a tak to wszystko pójdzie pewnie na opał dla proboszcza SAJGON !!, u mnie w parafii, przystroili tylko sam podjazd do Kościoła, i wg mnie było to wystarczające.

  a co do wypowiedzi "Filozofa" to pewnie Świadek Jehowy, tylko oni gadają w ten sposób. Więc nie ma się czym przejmować i brać tego na serio. [/quote]

  A kto mówił że to było z łat do tego ksiądz nie wydał ani złotówki bo to ludzie ubierali, a ubierali bo chcieli kto nie chcial to go tam nie było. Nie dałeś ani grosza to nie wyliczaj

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lip 2012

  "Po owocach ich poznacie" mówi Pismo Święte. Ubrana droga, Trzemeśnia, Łęki, Droginia, Osieczany, wydana spora suma i co?

  czy to dało coś naszym bliźnim? komuś tym pomogliście? można było te pieniądze przeznaczyć np. na uratowanie życia choremu dziecku. tymczasem trochę osób połechtało swoje ego. przykre to, bo Jezus zawsze widział wartość w ludziach. za ludzi oddał Swoje życie. tu liczą się rzeczy materialne, zabłyśnięcie przed sąsiadami, innymi parafiami itp. gdzie miłość bliźniego, skromność i duchowość?

  3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 11 lip 2012

  [quote=gość: filozof] można było te pieniądze przeznaczyć np. na uratowanie życia choremu dziecku. [/quote]
  Może i masz rację w powyższym poście, a może nie. Nie wiem. Wiem natomiast, że powyższe twoje zdanie skojarzyło mi się ze słowami Judasza zapisanymi na kartach Ewangelii. Wiesz jakimi?

  3 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 12 lip 2012

  [quote=Ewangelia wg św Jana 12] 3 Maria zaś wzięła funt2 szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła2. A dom napełnił się wonią olejku. 4 Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: 5 «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» 6 Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. 7 Na to Jezus powiedział: «Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu3. 8 Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie».[/quote]

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej