Miasto

Myślenice: Kierowcy ignorują znak STOP. Dwie stłuczki pod liceum w dwa dni

Myślenice: Kierowcy ignorują znak STOP. Dwie stłuczki pod liceum w dwa dni

W przeciągu dwóch dni na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Jagiellońskiej doszło do dwóch stłuczek. Powód? Kierowcy nagminnie ignorują znak STOP

 

Kierowcy wjeżdżający z ul. Jagiellońskiej na Piłsudskiego od lat nagminnie ignorują znak STOP, fot. KPP Myślenice

W pierwszej stłuczce 37-letnia krakowianka jadąca Skodą Fabią wjeżdżając na skrzyżowanie od strony budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących zignorowała znak STOP i zderzyła się z jadącą prawidłowo ul. Piłsudskiego w kierunku Zarabia Hondą Civic. Za jej kierownicą siedział 64-latek z Myślenic. Uczestnicy zdarzenia nie zostali ranni. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Następnego dnia [21 sierpnia] około godz. 13:30 na tym samym skrzyżowaniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, którego przebieg był niemal identyczny. Tym razem 45-letnia kobieta z gminy Myślenice, jadąca od strony liceum Audi 80 (razem z pasażerką), wjechała bez zatrzymywania się w bok Renaulta Thalii prowadzonego w kierunku Zarabia przez 64-latkę z Krakowa.

Siła uderzenia spowodowała, że Renault przemieścił się na wielokrotnie uszkadzane podczas stłuczek w tym miejscu ogrodzenie jednej z pobliskich posesji. Konieczne było udzielenie pomocy medycznej wszystkim uczestnikom zdarzenia, jednak ich obrażenia nie zagrażały życiu. Kierująca audi zapłaciła grzywnę.

Szymon Sala, rzecznik prasowy KPP Myślenice: - Po raz kolejny apelujemy o zwrócenie w tym miejscu szczególnej uwagi na oznakowanie dróg i stosowanie się do wskazań – czytelnych – pionowych i poziomych znaków drogowych nakazujących zatrzymanie przed przejazdem przez ruchliwą ul. Piłsudskiego i ustąpienie pierwszeństwa przejazdu jadącym tamtędy pojazdom lub pieszym.

 

Powiązane tematy

Skuter kontra samochód: 17-latek w szpitalu
Miasto 60

Skuter kontra samochód: 17-latek w szpitalu

W wyniku wypadku do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Jagiellońskiej, 17 latek jadący skuterem, ze złamaną nogą i wstrząśnieniem mózgu trafił do szpitala

Komentarze

 • 14 wrz 2012

  Apeluje Policja i apeluje no i co z tego wynika NIC!!!
  Trzeba tam wymyślić coś innego, jak tam przejeżdżam to zawsze mam obawę przed tymi, którzy wyjeżdżają spod liceum czy czegoś nie wykombinują.
  Albo zamknąć ta ulice albo zmienić kierunek jazdy w dół liceum nie wiem, ale dopóki tak będzie to będą wypadki.
  Biedny płot :p

  17 Odpowiedz
 • mirek@ 14 wrz 2012

  ja sie boje tamtedy chodzic a co dopiero jezdzic samochodem... od tylu lat nic nie zrobiono zeby zapobiegac takim katastrofom

  14 1 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 14 wrz 2012

  powinni tam zamontowac progi zwalniajace i byloby po sprawie

  15 2 Odpowiedz
 • 14 wrz 2012

  Zmienić kierunek jazdy na, od policji w dół do liceum.

  12 2 Odpowiedz
 • 14 wrz 2012

  Dyskusja na ten temat trwa już od paru lat i nic się nie dzieje. Ktoś "mądry" wymyślił, że tak będzie dobrze.
  Myślę, że przydałaby się zdecydowana interwencja Policji do Starostwa Powiatowego o zmianę kierunku ruchu na tym odcinku ul. Jagiellońskiej.
  W zamian można zmienić kierunek ruchu na Szpitalnej lub Batorego. Nie trzeba do tego wielkich debat, wystarczy odrobina pomyślunku.

  13 1 Odpowiedz
 • 15 wrz 2012

  Co da zmiana kierunku ruchu, kiedy widoczność na skrzyżowaniu będzie jeszcze gorsza. Znak zakazu B 20 stoi jak byk, a do tego mamy wymalowaną linię bezwzględnego zatrzymania, co dla kierowcy powinno być święte (zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania)- zastanówmy się lepiej kto powinien prowadzić samochód, a kto wcale- na całym świecie podobnych skrzyżowań jest wiele.

  8 Odpowiedz
 • 16 wrz 2012

  powinno byc rondo
  i było by po sprawie
  ale zgadzam sie w 100% z kakuloola
  kto wjezdza na plac bez zatrzymywnia sie!!!!!!!!!!!!!
  idioci a nie kierowcy

  4 1 Odpowiedz
 • Magdalena 17 wrz 2012

  nie wiem po co wymyślać jakieś kosmiczne kombinacje w tym miejscu, skoro sprawe rozwiązałyby najzwyklejsza na świecie sygnalizacja świetlna -_-

  1 2 Odpowiedz
 • 19 wrz 2012

  Dokąd sięga Polska, psuje prawo.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej