Miasto

Myślenice: Nowy regulamin utrzymania czystości na terenie miasta i gminy

Myślenice: Nowy regulamin utrzymania czystości na terenie miasta i gminy

Radni uchwalili nowy regulamin dotyczący utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Myślenice. Mówi o zadaniach gminy i właścicieli nieruchomości, segregowaniu odpadów, ich odbierania, rodzajach pojemników i obowiązkach właścicieli zwierząt

Regulamin obowiązuje właścicieli nieruchomości na których zamieszkują lokatorzy oraz właścicieli nieruchomości, gdzie powstają odpady komunalne.

Przeczytaj pełną treść regulaminu

Regulamin ustala zadania należące do gminy i właścicieli nieruchomości, określa zasady dotyczące prowadzenia selektywnego zbierania i odbierania odpadów, rodzaje i wielkość pojemników na śmieci, sposób ich odbioru, a także obowiązki właścicieli zwierząt.

Zadania gminy i obowiązki właścicieli nieruchomości

Zgodnie z przyjętym przez radnych regulaminem, gmina zapewnia czystość i porządek na swoim terenie i tworzy warunki niezbędne do ich utrzymania. Ponadto zapewnia budowę, utrzymanie i eksploatację regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych i zobowiązuje się do zorganizowania przetargu na odbieranie odpadów od mieszkańców. To gmina zawiera umowę z przedsiębiorcą, który będzie odbierał nasze śmieci.

Będą one trafiały na składowisko odpadów w Myślenicach-Borzęcie. Jeszcze nie wiadomo ile będziemy płacić za taką usługę. 

Obowiązkiem właścicieli nieruchomości jest utrzymanie czystości i porządku na jej terenie  poprzez selekcjonowanie odpadów zgodnie z załącznikiem do regulaminu (tabela poniżej) 


Zobacz tabelę w dużej rozdzielczości

Obowiązkiem właścicieli będzie take włączanie się do kanalizacji sanitarnej i opadowej wybudowanej przez gminę oraz usuwanie sopli i śniegu zalegających na dachach.

Gdzie wrzucać śmieci?: Przestrzeń publiczna, domy i mieszkania

Bioodpady, papier i tektura, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal, tekstylia, szkło (białe i kolorowe) powinny być wrzucane do odpowiednich pojemników i worków. Do brązowego pojemnika powinny trafiać odpady podlegające biodegradacji, natomiast do szarego pozostałe, których nie da się segregować. Na odpady sortowane przewidziane są worki: żółty ( pastik, metal, papier i tekstylia), zielony (szkło), pomarańczowy (pieluchy jednorazowe) i czarny (odpady zielone). 

Pojemniki przewidziane do zbierania odpadów na terenie gminy to: kosze uliczne o pojemności, kosze dla klientów lokali spożywczych i ulicznych punktów szybkiej konsumpcji, pojemniki „dzwony”, kontenery.

UWAGA! Ilość przewidzianych pojemników i worków dla domów jednorodzinnych będzie dostosowana do ilości osób zamieszkałych na danej nieruchomości, zgodnie ze złożoną deklaracją. Będzie dostosowana do danych zawartych w WPGO dotyczących średniej rocznej produkcji poszczególnych rodzajów odpadów.

Zakaz grillowania na terenach zielonych i wzdłuż Raby

Regulamin szczegółowo wyjaśnia gdzie powinny trafiać poszczególne rodzaje odpadów takie jak opakowania po lekach, baterie, opony, gruz. Zabrania również palenia ognisk oraz grillowania na terenach zielonych pomiędzy blokami, na balkonach budynków wielomieszkaniowych oraz wzdłuż rzeki Raby z wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych.

Masz psa? Masz obowiązki

Osoby utrzymujące zwierzęta domowe, są zobowiązane do zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem utraty zdrowia lub życia ludzi i zwierząt. Do obowiązków właścicieli należy kontrolowanie zachowania zwierząt tak, aby nie było uciążliwe dla innych ludzi i otoczenia, a także do nie pozostawiania ich bez dozoru.

Wychodząc z psem na spacer właściciel musi pamiętać o smyczy lub w kagańcu, natomiast właściciele psów ras uznawanych za agresywną o smyczy i kagańcu dla swojego zwierzaka. W mało uczęszczanych miejscach pies może biegać bez smyczy pod warunkiem, że ma nałożony kaganiec, a właściciel sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem. 

Zabronione jest: wprowadzanie zwierząt na teren placów gier i zabaw oraz piaskownic dla dzieci, wprowadzanie ich do Raby od 1 maja do 30 września, wprowadzania zwierząt do urzędów, zakładów opieki zdrowotnej i opieki społecznej, szkół i placówek wychowawczych, placówek kulturalno-oświatowych o ile właściciele nie postanowią inaczej. Zakaz nie dotyczy psów przewodników.

Właściciel ma obowiązek natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta w szczególności na klatkach schodowych lub innych pomieszczeniach wspólnego użytku, na chodnikach, ulicach, placach, zieleńcach, w parkach i innych miejscach publicznych i wrzucanie ich do pojemników na odpady komunalne.

Przeczytaj pełną treść regulaminu

Gmina wyjaśnia: Na czym polega znowelizowana ustawa "O utrzymaniu porządku w gminach"?

Powiązane tematy

Komentarze

 • Dominika Wójcik 29 wrz 2012

  no i po ogniskach.......dla mnie wiosna i lato były zawsze takim okresem kiedy spotykamy się ze znajomymi nad Rabą grzejemy do słonka,kapiemy i palimy grila bądz ognicho i co teraz..???Mam świadomość ze są tacy ludzie którzy po takiej imprezie zostawiaja syf nad rzeką ale jeśłi ja sprzątam po sobie i nie zanieczyszczam rzeki to czemu nie moge już tak wypoczywać..??Dziękuję Radnym za odebranie mi tej przyjemności i czekam na więcej zakazów,bo to wszystko zmienia w złą stronę....

  17 1 Odpowiedz
 • mirek@ 29 wrz 2012

  Potrafię zrozumiec wymogi dotyczace segregacji odpadow bo to wymóg unii europejskiej,ale zakaz grillowania oprocz jednej dzialki to świństwo ze strony radnych. Może ktoś sprawdzic ktore to miejsce? Nie wiem jak to zrobic :( W tym mieście nie ma zadnych rozryweki zabraniają nawet spotykania sie ze znajomymi przy ognisku. Rozumiem na balkonach,ale zeby nie moc palić ogniska nad rzeka to juz przegiecie...

  17 Odpowiedz
 • 29 wrz 2012

  wszystko przez takich co po "udanym" griiu" nad rabą zostawiają syf... podziękujcie właśnie takim za nową politykę czystości w gminie... o tyle.... sami sobie jesteśmy winni......

  9 10 Odpowiedz
 • paulinka 29 wrz 2012

  czyli co jak rozpalimy ognisko nad raba to przyjedzie policja? przeciez zawsze mozna powiedziec ze ogien sie juz palil

  5 11 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 29 wrz 2012

  "Gmina zobowiązuje się do zorganizowania przetargu na wywóz nieczystości ..." Chcę aby ta firma co wygra przetarg robiła to, a nie, że znowu ona ogłaszała przetarg na wywóz nieczystości ... i ta kolejna ogłaszała przetarg. Koszty będą ogromne i bylejakość roboty.

  5 3 Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 29 wrz 2012

  I dobrzerze uchwalono czystoś gdzie był wcześni brud i smrud popoprzez Państwo Radni z podjuszczenia Pan Burmiszcz Maciej!
  A jak chco gryl nieh ido do Hojnor!
  z poszanowamniem
  Zdzichó

  9 8 Odpowiedz
 • adzygmunt 29 wrz 2012

  Konia z rzędem ludziom z bloków, którzy będą respektowali nowe prawo segregacji odpadów. Wrzucą do blokowego śmietnika nie zgniatając nawet butelek plastikowych.
  Segregacja tak, tak, tak, ale jak będę płacił mniej niż dotychczas. Połowę "roboty" - czyt segregację wykonam ja!
  Sprzątanie po zwierzętach? może kilku właścicieli tak czyni. Reszta wieczorem za rogiem bloku pali papieroska, a piesio hula po blokowisku.
  To będzie martwe prawo!

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2012

  Odnosze wrażenie że portal ten jest elektroniczną wersją Gazety Myslenickiej,żadnej krytyki a i na forum też bardziej kulturalnie od czasu gdy trzeba sie logować?Czyżby zbliżały sie wybory że zaczynają zabierać głos dawne twarze forum?
  Ale do rzeczy.
  Nawet za okupacji nikt nie zabraniał palenia ognisk a teraz w wolnym kraju radni decydują czy mogę zapalić ognisko.
  Wystarczyło że ktoś poskarżył się że nie idzie interes na kiełbaskach bo nieliczni turyści przywożą swoją a radni w tri miga uchwalili jedną z najgłupszych uchwał.Pieskowi też nie wolno wejść do Raby ? A co z lisami i innymi dziko żyjącymi krewniakami psa im też nie będzie wolno wchodzić do wody?Czy w tej perle małopolski nie ma już innych spraw,przycichła wojna z busiarzami to wzięli sie za peudoporządki niby z dbałości o środowisko.
  Ciekawe co następne wymyślą nasi wybitni przedstawiciele?
  Ale co wymagać jak przykład idzie z góry.
  http://www.youtube.com/watch?v=OuxfwPTZJYs
  http://www.youtube.com/watch?v=Lub_5IkE0Sg

  9 3 Odpowiedz
  • profesor profesor 30 wrz 2012

   Jeśli radni tworzą prawo,które dotyczy wszystkich mieszkańców,a portal informuje o tym podajac szczegóły i kierując do ustawy to znaczy ze sieje propagande czy robi to w interesie obywatela,ktory dzieki temu wie jak poczynaja sobie rqdni? Czytam tę strone od 3 lat i zauważyłem że podaje tylko informacje,a opinie tworzą użytkownicy,więc mówienie o stronniczosci w takim przypadku jest delece nie trafione.

   7 1 Odpowiedz
 • 29 wrz 2012

  Masz racje Pesymisto, mam wrażenie, że to portal urzędu, krytyki zero, wszystkiemu przyklaskują, segregacja do tej pory wyglądała tak, że ja segregowałam śmieci a śmieciarze podjeżdżali i pyk do jednego kontenerka z woreczków :-)
  hymny pochwalne na portalu o organizacji ruchu, a przejechać się nie da, Jeden mostek na Bysince czynny, aby przejechać na drugą stronę, żenada, a większość chwali jak super. Ruch sprawniejszy, tak bo ludzie jeżdżą na rowerach :-) i dobrze bo zdrowiej. Droga na Dobczyce faktycznie cud miód S1.
  A Zarabie cóż dawno wymarło, a teraz jeszcze bardziej wymrze

  5 5 Odpowiedz
 • 30 wrz 2012

  W myśl nowego regulaminu dotyczącego utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Myślenice do rzeki Raby można wprowadzać od 1 maja do 30 września takie zwierzęta jak
  kot
  koń
  krowa
  chomik
  świnka miniaturka, modna w tym sezonie
  lis
  i co ktoś jeszcze by chciał
  Natomiast psa nie!!

  Można natomiast wprowadzać go do każdego dopływu do rzeki Raby, być może owe zanieczyszczenie których obawiają się Radni do Raby nie dotrą....

  Jako mieszkaniec gminy też mam prawo korzystać z dobrodziejstw Raby na swój sposób. Oczywiście wprowadzanie psa do wody powinno się obywać w miejscu gdzie ludzie nie wypoczywają, ponieważ to może im przeszkadzać. To należy uszanować.

  8 Odpowiedz
  • Raphaell 1 paź 2012

   ...to zmierza do tego że gdy temp. w powietrzu w 2013 roku będzie wynosić +35st.Celsjusza to będę musiał własnemu psu nosić bidon?..Bo jak ma się "gość" napić wody,gdy do Raby nie może łap wsadzić??..:(...paranoja

   4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2012

  Cytat".......robi to w interesie obywatela,ktory dzieki temu wie jak poczynaja sobie rqdni?..."
  Akurat to owiane jest u nas tajemnicą a co do rzetelnego informowania to raczej nie powinien być "dziennik urzędowy" czy' kronika sukcesów i dokonań władzy" tylko miejsce gdzie pisze się o ważnych dla lokalnej społeczności sprawach .
  Właściciel uważa inaczej,jego prawo a moje mieć swoje zdanie.
  Widzę że Profesora najbardziej zbulwersowało porównanie do GM(co w tym złego miły panie??????) a nie niektóre idiotyczne moim zdaniem przepisy z jednym utworzonym jakby na zamówienie-tym o grillowaniu.
  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1235546-zakaz-grilla-nad-raba.html,,0:pag:2#nav0
  Stara zasada mówi-cui bono – na czyją korzyść.........a to raczej nie społeczeństwo domagało się tych idiotycznych przepisów a władza jak rozumiem powinna działać w interesie społeczeństwa a nie wybranych?
  Gratuluje dobrego samopoczucia i a na poprawę humoru proponuję
  https://www.youtube.com/watch?v=IwwCOcuHnC4
  Czekam czy w dobie wolności ktoś odważy sie napisać dalszy ciąg.

  4 2 Odpowiedz
 • inkwizytor 30 wrz 2012

  Zastanawia mnie jedno...

  skoro wiele Rodzin nie ma przyłączenia do ścieków gminnych i kanalizacji, mimo składanych wniosków itd., gdzie odrzucono wiele razy wniosek (tutaj śmieszne powody gminy) to co mają zrobić?
  Przyłącz na swój rachunek, gdzie czasami odległość jest klika kilometrów - jak to sugerują pseudo-monarchowie zasiadający na stołku?

  Nim ustalicie regulaminy i zaczniecie wymagać od mieszkańców, pomóżcie Im się przyłączyć, a nie rozkładajcie rąk spławiając mieszkańców z wciskaniem Im że to ich wina bo mieszkają daleko, i że tak gmina nie planuje projektów doprowadzenia kanalizacji, a nawet zrobienia drogi!!!!

  To że tam mieszkają z dziada pradziada, to co?
  Dajcie nam szanse, obniżcie sobie pensje i podatki, to wówczas będzie dobrze!!!!

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 paź 2012

  Ilość pojemników adekwatna do ilości mieszkańców w domkach jednorodzinnych? Skoro w chwili obecnej z racji, że segreguję śmieci i wciągu całego miesiąca zapełniam jeden jedyny pojemnik z innymi odpadami i jest nas 3 osoby...to jak mam to rozumieć...? Wychodzi na to, że dwa pojemniki będą wystawiane puste? To w takim razie przestanę segregować śmieci...bo jaki to będzie miało sens skoro i tak będę obciążona kosztami pozostałych dwóch ?

  3 Odpowiedz
 • 1 paź 2012

  Firmy zajmujące się produkcją z odpadów (na ogół zagraniczne) mają zasadniczy problem: skąd pozyskać materiał do produkcji. Jest to szczytny cel aby z puszek robić nowe, z plastikowych butelek robić je ponownie... Ale trzeba te odpady pozyskać, w tym celu należy je wyłuskać spośród innych śmieci. Można to zrobić zatrudniając ludzi którzy będą przeprowadzać segregację (oczywiście nie za darmo) albo wymusić na społeczeństwie obowiązek segregacji odpadów przeprowadzając globalna paranoje ratowania świata. Firmy recyklingowe zarabiają miliardy nie dając ani grosza za materiały podane na talerzu, posegregowane przez jeleni w domach, a jeśli nawet płacą to płacą firmom które zdzierają z nas pieniądze za wywiezienie posegregowanych przez nas śmieci. Jesteśmy na samym początku łańcucha i jeszcze za to słono płacimy. Cieszmy się, bo dyrekcje składowisk zacierają rączki.

  5 1 Odpowiedz
  • ania 2 paź 2012

   tyle wiesz co zjesz, z naszych odpadów produkują Polskie firmy, w samych Myślenicach i okolicy jest ich conajmniej kilkanaście
   wyobraź sobie, że ten syf który produkujesz(pomnóż przez ilość mieszkańców), w tym surowce wtórne, ląduje cały na składowisku, teren pod takie składowisko musiał by się ciągle powiększać, koniec końców żyli byśmy na śmieciach.
   Co do zacierania rączek przez sortownie.
   Tonę peta można obecnie sprzedać za cenę 600-1200 zł, tona butelek to jakieś 23 tyś sztuk, peta trzeba przesortować i obedrzeć z PVC, każdą butelkę trzeba wziąć do ręki, uważasz, że to takie wielkie pieniądze? Szkło -sprzedasz między 4-16 gr/kg, też trzeba przesortować, białe, brązowe, zielone,pozostałe, przebranie też kosztuje.
   Jak chcesz, to się postaraj i sam sprzedaj to co przesegrgujesz, na K. Wielkiego jest firma, kupuje surowce wtórne, tylko trzeba się postarać i chcieć a z tym u niektórych ciężko, tylko biadolić potraficie

   1 Odpowiedz
 • adzygmunt 1 paź 2012

  Niech klęknie jak żyrafa - naucz go!

  1 Odpowiedz
 • mirek@ 2 paź 2012

  slusznie pisze mieszkaniec! bardzo slusznie

  3 Odpowiedz
 • ania 2 paź 2012
  mieszkaniec napisał/a:

  anula napisał/a:.tyle wiesz co zjesz, z naszych odpadów produkują Polskie firmy, w samych Myślenicach i okolicy jest ich conajmniej kilkanaścieJa nie piszę o spółce pana Józka z wujkiem Frankiem tylko o ogromnych hutach i przedsiębiorstwach np niemieckich pochłaniających setki tysięcy ton miażdżonego szkła z odzysku co w skali roku daje miliardy dzięki temu, że nie muszą same segregować bo opłaca się kupić już segregowane.Piszesz, żebym sam sprzedawał to co posegreguje... no cóż, jak zapewne wiesz, nie opłaca mi się to. Nakład pracy jest nie adekwatny do zysku. Ale chętnie sprzedam to, co posegreguje 20 tys myśleniczan! Nie rozumiesz? Z takiego samego założenia wychodzą składowanie odpadów. Nie opłaca im się sortować, ale chętnie sprzedadzą już posortowane. Tylko trzeba zmusić szarych ludzików do kilku dodatkowych czynności w ciągu dnia. Oddawaliśmy śmieci nie sortowane i wszystkie na kupę i płaciliśmy tyle samo ile mamy płacić teraz za sortowane, przygotowane do zysku. Coś tu nie tak. Niedługo trzeba będzie utylizować we własnym zakresie i nadal za to płacić.

  a dlaczego umniejszasz ogrom pracy pana franka, ty myślisz, że myśleniczanie wysegregują miliony ton surowców rocznie? grubo się mylisz. Przecież RPGK od lat rozwozi worki na segregowane, nie segregowałeś?
  jeśli piszesz o latach przed 2000 rokiem to co wtedy miałeś w plastikowej butelce? A kiełbasę w co Ci zawijali, w woreczek czy może w papier? Wszyscy narzekacie, że się mało zarabia, że paliwo drogie, że ceny wszystkiego niebotyczne, ale taka sortownia też płaci rachunki, paliwo, prąd i o zgrozo! ZATRUDNIA LUDZI, którzy chcą zarabiać a nie wegetować a Ty chcesz płacić rachunki za śmieci jak 1980. Myślicie nielogicznie, jakoś Wam się to nie klei i nie twierdzę, że wszystko jest w porządku, dużo rzeczy jest nie tak ale akurat nie te o których piszecie.
  Jaki problem macie, wyrzucając śmiecia, żeby wrzucić go do odpowiedniego worka, jednego z czterech?
  Co do cen, jeżeli przewidują 4 worki na segregowane i 1 kosz na syf a płacisz tylko za kosz bo segregowane odbierają za darmo, to gdybyś nie segregował to potrzebował byś 3 koszy na syf więc nie płacił byś miesięcznie za odbiór jednego kosza (25 zł miesięcznie) tylko za odbiór trzech (75 zł) już wiesz gdzie Twoja oszczędność?
  Chyba, że nie miał byś 3 koszy, ale wtedy oznaczało by to, że plastiki wrzucasz w piec, a na to, to ja się już nie godzę.

  1 Odpowiedz
  • 2 paź 2012

   Ja nie piszę o spółce pana Józka z wujkiem Frankiem tylko o ogromnych hutach i przedsiębiorstwach np niemieckich pochłaniających setki tysięcy ton miażdżonego szkła z odzysku co w skali roku daje miliardy dzięki temu, że nie muszą same segregować bo opłaca się kupić już segregowane.

   Piszesz, żebym sam sprzedawał to co posegreguje... no cóż, jak zapewne wiesz, nie opłaca mi się to. Nakład pracy jest nie adekwatny do zysku. Ale chętnie sprzedam to, co posegreguje 20 tys myśleniczan! Nie rozumiesz? Z takiego samego założenia wychodzą składowanie odpadów. Nie opłaca im się sortować, ale chętnie sprzedadzą już posortowane. Tylko trzeba zmusić szarych ludzików do kilku dodatkowych czynności w ciągu dnia. Oddawaliśmy śmieci nie sortowane i wszystkie na kupę i płaciliśmy tyle samo ile mamy płacić teraz za sortowane, przygotowane do zysku. Coś tu nie tak. Niedługo trzeba będzie utylizować we własnym zakresie i nadal za to płacić.

   4 Odpowiedz
 • adzygmunt 2 paź 2012

  Co do zasady należy się segregować!
  Lecz za zmiana warunków odbioru śmieci powinny iść inne regulacje. Nie ukrywam, że powinniśmy za posegregowane śmieci płacić mniej.
  Są tu jeszcze inne problemy o czym Anula nie pomyślała.
  Napisała: do segregacji zatrudnieni są ludzie, a jeśli będzie nie segregowanych dużo mniej, to kilkoro z nich zostanie zwolnionych a koszty osobowe RPGK spadną. Zostaje zysk, dla kogo przeznaczony?
  Inny problem. Zakładam: odbiór raz w miesiącu jak jest teraz, pełnego 120 l. kubła śmieci nie segregowanych mi wystarcza. Posegregowane to na pewno połowa kubła będzie pusta Może więc płaciłbym za odbiór połowę mniej?
  Anula problem jest w tym, że prawo miejskie, teraz uchwalone, nic nie ma wspólnego z rzeczywistością. Widać to jak na otwartej dłoni. To kasa miasta gwałtownie się wykrusza i trzeba ja jakoś zapełnić!
  Czy głównie nie tym kierowali się radni?

  Odpowiedz
  • ania 2 paź 2012

   adzygmunt nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałam!!
   chodziło mi o to, że jeśli ktoś zatrudnia ludzi to musi na ich wunagrodzenie zarobić!
   A co ma zatrudnienie w RPGK wspólnego z odbiorem śmieci? Od 1 stycznia zgodnie z ustawą na odbiór niesegregowanych będzie przetarg, wygra ten, który najtaniej odbierze te śmieci. Jak już piszesz to pomyśl, jeśli zmniejszy się ilość śmieci odbieranych przez RPGK i zostaną zwolnieni ludzie(idżmy Twoim tokiem rozumowanie-choć błędnym), to automatycznie przychód z działalności się zmniejszy, bo mniej śmieci będzie odbierane, poza tym pewności nie mam ale RPGK jest firmą prywatną, nie ma nic wspólnego z UM, więc jakim prawem dopytujesz o ich zyski. To może ja Ciebie zapytam co Ty do cholery robisz ze swoją wypłatą?
   Chodzi mi o to, że nie macie pojęcia o segregacji, to co Wy wrzucacie do worka na plastik musi zostać podzielone jeszcze na kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt innych grup i do tego potrzebni są ludzie, nie w RPGK, tylko na sortowni

   Posegregowane odbierane są za darmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, czytaj ze zrozumieniem, ZA DARMO, dalej więc płacisz tylko za 120l nieposegregowanych, więc dla Ciebie obojętne czy oddasz pół kosza segregowanych czy cały. bo odbierane są za darmo

   2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 paź 2012

  Coś dla radnych którzy raz chcą chronić zwierzątka a innym razem nie wpuszczać ich nawet do ścieku zwanego Rabą
  http://www.tvn24.pl/proces-o-prawa-psa-wilczyca-zostala-za-drzwiami,281387,s.html

  Odpowiedz
 • adzygmunt 9 paź 2012

  Anula - do cholery, wydaje swoją pensję!
  Segregacji zawsze mówię i mówiłem tak.
  Ale... jeśli pracę wykonuję i dostaję za nią pensję, to do jakiej kategorii zaliczamy segregację?, czy nie pracy?
  Zatem należy mi się wynagrodzenie. W jakiej formie? o tym możemy do cholery podyskutować?

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej