Miasto

ALARMUJECIE: Myślenice zaśmiecone reklamami i ogłoszeniami

ALARMUJECIE: Myślenice zaśmiecone reklamami i ogłoszeniami

- Reklamy umieszczone w najdziwniejszym miejscach skutecznie przysłaniają, to co warte jest sfotografowania (…) są stare, nieaktualne i brzydkie - na forum pisze jeden z naszych Czytelników. Czy według Was reklamy w Myślenicach są w stanie zawładnąć przestrzenią publiczną?


Widok na kościół NMP z ul. 3-Maja, zdjęcie nadesłał Ottoman

- Była piękna pogoda, więc postanowiłem zrobić kilka zdjęć w Myślenicach w okolicach Rynku. Po zrzuceniu zdjęć na komputer ogarnęła mnie zgroza. Dopiero na ekranie monitora zobaczyłem jak Myślenice zaśmiecone są reklamami i ogłoszeniami poprzypinanymi do drzew. I to w samym środku miasta - pisze Ottoman, przesłał zdjęcia Końskiego Rynku.

- Reklamy umieszczone w najdziwniejszym miejscach skutecznie przysłaniają, to co warte jest sfotografowania. Na Końskim Rynku jest kilkanaście reklam w tym dwie duże na murze od plebanii. Stare, nie aktualne i po prostu brzydkie. Również wątpliwej urody są reklamy, których właścicielem jest Urząd Miasta, a ulokowane wzdłuż Bysinki. I tu nasuwa się pytanie, czy Urząd Miasta nie ma w swoich obowiązkach dbanie o estetykę miasta? Czy architekt miasta wydaje zgody na te reklamy, czy je kontroluje? - pyta Ottoman.

Radni uchwalili nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Myślenice, ale nie znaleźliśmy w nim wzmianki o zasadach dotyczących umieszczania reklam na terenie miasta lub centrum.

Piszecie na ten temat:

(…) najbardziej mnie denerwują oszpecone drzewa. Najgorsze w tym jest to że zwrócenie uwagi przybijającym tam reklamy zazwyczaj kończy się arogancką pyskówką wieszającego. (…) Zazwyczaj są to powtarzające się reklamy więc wyłapać paru dla przykładu konkretny mandacik i zapewne byłoby piękniej w tym miasteczku.

Cała Polska się z tym boryka bo nie ma przepisów ograniczających wieszania reklam jakichkolwiek, gdziekolwiek i cokolwiek i tylko jakaś mocna inicjatywa obywatelska mogłaby choć trochę zamieszać w temacie.

 

 

Czy reklamy umieszczane na terenie Myślenic szpecą miasto i są wyrazem bezguścia, czy może nadają miastu kolorytu? Czekamy na Wasze opinie.

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • Brak zdjęcia
  8 paź 2012

  Dla radnych ważne jest aby piesek nie wszedł do wody a jego właściciel nie zapalił ogniska i upiekł kiełbasę nad Rabą.Władza" musi "popierać biznes a biznes to między innymi brutalna reklama na każdym kroku.Można dyscyplinować i karać mieszkańców bo oni potrzebni są tylko raz na kadencję aby oddać głos ale nie można swoich.

  28 2 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 8 paź 2012

  plakac sie chce patrzac jak oszpecaja nasze miasto! to nasza mala ojczyzna, dlaczego nikt nie dba o jej wyglad? to skandal! rozsypane ulotki, ulotki za wycieraczkami, plakaty na drzewach, murach i reklamy jedna na drugiej. prawdziwa reklamowa aleja to ul. kazimierza wielkiego, kosciuszki tez niszczy zabytkowy wyglad rynku. ottoman ma rację, nie da sie zrobic zdjecia w tym miescie. ostatnio byla u mnie rodzina i mowili to samo - ladnie urokliiwie ale nie da sie uwiecznic miejsca na pamiatke bo reklamy z kazdej strony!!!! przywroccie czyste kamienice

  21 2 Odpowiedz
 • mirek@ 8 paź 2012

  bardzo dobrze ze poruszyl ktos ten temat!! myslenice wygladaja jak smietnisko. co nam z regulaminu utrzymania porzadku jak ciezko idzie utrzymanie go... z reklamami i ogloszeniami trzeba zrobic raz na zawsze porzadek

  18 1 Odpowiedz
 • 8 paź 2012

  Co do śmieci za wycieraczkami,to pownio być zakazane ,nakładą mi a jak włącze wycieraczki to wszystko ląduje na ziemi.

  16 1 Odpowiedz
 • 8 paź 2012

  Temat mielony od wielu lat, który kończy się wyłącznie na narzekaniu i biciu piany. Myślenice to jedno wielkie śmietnisko, oblepione drzewa, przystanki, niesprzątane ulice, syf gdzie się tylko spojrzy. Jeszcze do niedawna zrywałem te śmieci z drzew i słupów. Jednak ta garstka osób, którym to przeszkadza jest bezsilna. Tu potrzebna jest jakaś naturalna wymiana pokoleniowa, bo nie da się wieśniakom wbić do tych pustych łbów elementarnych zasad kultury... Żenada.

  12 1 Odpowiedz

Zobacz więcej