Miasto

Myślenice: Kolejny płatny parking. Tym razem przy. ul. Słowackiego

Myślenice: Kolejny płatny parking. Tym razem przy. ul. Słowackiego

Na terenie placu przy ul. Słowackiego, skąd odjeżdżały busy prywatnych przewoźników półtora roku temu powstał parking. Obecnie dołączył do płatnej strefy parkowania na terenie miasta. Gdzie zostawiacie swoje samochody? W płatnych strefach, czy polujecie na wolne miejsca w pozostałych częściach miasta? Czekamy na Wasze opinie


Od 1 października 2012 plac przy ul. Słowackiego dołączył do płatnej strefy parkingowej miasta. 

Z dniem 1 sierpnia 2011 roku gmina wypowiedziała prywatnym przewoźnikom umowę na korzystanie z placu przy ul. Słowackiego. Przewoźnicy przenieśli się na działkę przy ul. Słonecznej, natomiast w miejscu przystanków miał powstać parking.

Tak też się stało, jednak niespełna półtora roku później z dniem 1 października za parkowanie w tym miejscu kierowcy muszą płacić. Plac przy ul. Słowackiego to parking niestrzeżony na terenie którego opłaty pobierane są w godz. od 6 do 19 (poniedziałek-piątek) oraz od 6 do 14 w soboty. Kierowcy płacą 2 zł za godzinę, a gmina przewidziała możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu za 80 zł.

Plac przy ul. Słowackiego jako kolejny dołączył do płatnej strefy parkingowej w mieście. Policja coraz częściej zwraca uwagę na pozostawione przez kierowców samochody w niedozwolonych miejscach, natomiast mieszkańcy skarżą się na nieodpowiednią liczbę miejsc parkingowych.

Najczęściej łamane przepisy przez kierowców i pieszych na ulicach Myślenic 

 Płatne strefy parkingowe w Myślenicach znajdują się na ul: Jana Kilińskiego (tzw. Koński Rynek), przy ul. Kościuszki, na placu Rynku, Klakurki, Jordana, Bema, Gałczyńskiego i Słowackiego.

Miejsca parkingowe w miejscu targowiska w 2013 roku

Nowe miejsca parkingowe mają powstać w miejscu obecnego placu targowego przy ul. Traugutta w 2013 roku, ponieważ targowisko przeniesione zostanie na Dolne Przedmieście . W komunikacie prasowym gmina informowała o tym, że "(…) na miejscu dawnego placu targowego ma powstać parking dostępny dla wszystkich osób, które będą chciały pozostawić samochód w centrum miasta". Nie podano informacji, czy za pozostawienie samochodu w tym miejscu kierowcy również będą musieli zapłacić.

Na temat miejsc parkingowych dyskutujecie na forum 

Waszym zdaniem (pisownia oryginalna):

(...) nie ma w myślenicach praktycznie parkingu wolnego bez opłat, po za tym większość ludzi zostawia na bezpłatnych parkingach samochody i leci busem do krakowa do roboty , LUDZIE !  czy nie zdajecie sobie sprawy że blokujecie miejsce dla innych niech w końcu z tym zrobią coś bo niedlugo nawet dla rowerów będą opłaty.

(...) na parkingu należącego do DEKADY i do skrzyżowania słonecznej z kazimierza wielkiego szanowni kierujący swoimi "autami" parkują przed świtem samochody poczym mykają na busiki do krk zostawiając swoje pojazdy na cały dzień zajmując cenne w mieście Myślenice miejsce parkingowe.

(...) jestem za podziałem na strefy cenowe. 1 strefa - kto na rynku musi albo lubi zaparkować lub też stać go na to niech płaci nawet 10zł na godzinę. 2 strefa 100-400 metrów od rynku 5 ciaków za godzinę bo to przecież 5 min drogi na nóżkach więc również każdy będzie miał wybór. 3 strefa tak jak dzieje się obecnie 2 zł wszędzie poza osiedlowymi parkingami (karty mieszkańców za szybką) oraz wydzielonymi miejscami rozładunku/załadunku.

(...) nie jest problemem zostawianie auta a sposob parkowania. robi sie ciasno a ludzie parkuja byle jak. np pod dekada mozna by zmiescic za kazdym razem 5-6 aut wiecej, ale niedbalosc kierowcow sprawia ze jest to niemozliwe. juz jest ciezko w miescie zaparkowac zeby nie placic i od razu za godzine...  moze lepiej byloby zamontowac parkometry

 

Powiązane tematy

Komentarze (44)

 • o.Tadeusz 20 paź 2012

  Jestem za tym aby gmina zlikwidowała rynek i zastąpiła go płatnym parkingiem będzie więcej kasy na zabawę.

  52 6 Odpowiedz
 • 21 paź 2012

  Burmistrz obiecywał po likwidacji przystanku busów, że plac na Słowackiego będzie bezpłatnym parkingiem.

  Widać, ile jego słowa są warte.

  24 Odpowiedz
 • 20 paź 2012

  J ma za malo kasy,moze zrobi parking na cmentarzu w Polance,

  20 1 Odpowiedz
 • 20 paź 2012

  proponuję parking na Zarabiu przy hali zrobić płatny i przy byłej kaskadzie i przy dolnej stacji wyciągu i w małpim gaju i przy mojej chałupie

  19 1 Odpowiedz
 • Tolo 20 paź 2012

  Z pewnością UM zbije kokosy na tym parkingu:)
  nie pasowało ja busiarze płacili kasę, to teraz dostaną same resztki !
  aczkolwiek przychylam się do opinii ogółu że miejsc parkingowych nie płatnych jest stanowczo za mało !!!
  Może na placu targowym dostaniemy jakieś bonusy, w końcu z naszych to podatków szanowna elita UM jest opłacana.

  16 Odpowiedz

Zobacz więcej