Miasto

Busy zostaną na placu przy Słonecznej do 2014

Busy zostaną na placu przy Słonecznej do 2014

 

Busy zostaną na placu przy Słonecznej do 2014
Wszystko wskazuje na to, że ciągnąca się kilka miesięcy sprawa dotycząca przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników znalazła tymczasowy finał. Busy będą mogły odjeżdżać z placu przy ul. Słonecznej do 2014 roku
Prywatni przewoźnicy będą mogli korzystać z placu należącego do Kongregacji Kupieckiej co najmniej do końca 2014 roku. Taką informację podano po spotkaniu starosty Józefa Tomala z przedstawicielami Kongregacji Kupieckiej do której należy działka przy ul. Słonecznej. Deklaracja kupców dotycząca możliwości korzystania z tego terenu przez przewoźników będzie dla starosty podstawą do wydania decyzji o zezwoleniach dla przewoźników do końca 2014 roku.
- Wielokrotnie (z burmistrzem - przyp. red.) rozmawialiśmy na ten temat. Dla mnie jest jasne, że nie możemy sobie pozwolić na to, aby ludzie zostali bez możliwości dojazdu do szkoły czy do pracy – Dziennikowi Polskiemu http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1190737-koniec-konfliktu-komunikacyjnego-przewoznicy-zostaja-na-dzialce-kupcow.html powiedział starosta Józef Tomal.
Do tej pory burmistrz nie chciał zgodzić się na organizację przystanku początkowego i końcowego na działce Kongregacji, tłumacząc że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie dopuszcza do tego, aby w tym miejscu zlokalizować przystanek początkowy i końcowy. Od tej decyzji prywatni przewoźnicy odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, które uchyliło decyzję burmistrza i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia http://miasto-info.pl/myslenice/2937,przystanek-poczatkowy-dla-busow-do-ponownego-rozpatrzenia.html . Do Gminnego Serwisu Informacyjnego wysłaliśmy pytanie o obecne stanowisko burmistrza w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.
Prywatni przewoźnicy korzystają z placu z placu Kongregacji Kupieckiej po tym, jak z dniem 1 sierpnia umowę na korzystanie z placu przy ul. Słowackiego wypowiedziała im gmina http://miasto-info.pl/myslenice/2827,prywatni-przewoznicy-na-plac-przy-ul-slowackiego-juz-nie-wjedziemy.html . W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele, odrzucając ofertę PKS Myślenice (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 sierpnia przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest http://miasto-info.pl/myslenice/2828,myslenice-prywatni-przewoznicy-rozpoczeli-strajk.html. W związku z tym starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy do połowy października mogli korzystać z placu przy ul. Słonecznej.
Prywatni przewoźnicy ostrzegali http://miasto-info.pl/myslenice/2967,busy-beda-jezdzic-z-placu-przy-ul-slonecznej-na-razie.html , że bez zezwolenia czeka nas paraliż komunikacyjny. Właściciele busów każdego dnia wykonują około 600 kursów dziennie. Twierdzą, że przenosiny na dworzec są niemożliwe z dwóch powodów: jest tam za drogo, a dworzec nie jest w stanie obsłużyć ruchu autobusów i busów jednocześnie. Przewoźnicy zapowiadali, że bez pozwoleń nie będą jeździć i może dojść do paraliżu. Burmistrz zapewniał, że do tego nie dojdzie, a w takim przypadku zostałaby uruchomiona komunikacja zastępcza.
Pierwsze rozmowy PKS Myślenice z prywatnymi przewoźnikami miały miejsce na wiosnę 2011 roku http://miasto-info.pl/myslenice/2586,przewoz-osob-pks-rozmawia-z-prywatnymi-przewoznikami.html .  Od tego czasu minęło niespełna pół roku. Wygląda na to, że przynajmniej do 2014 roku sprawa komunikacji zbiorowej w Myślenicach zostanie zamknięta.

Ciągnąca się kilka miesięcy sprawa dotycząca przystanku początkowego i końcowego dla prywatnych przewoźników znalazła finał. Busy będą mogły odjeżdżać z placu przy ul. Słonecznej do 2014 roku


Prywatni przewoźnicy będą mogli korzystać z placu należącego do Kongregacji Kupieckiej co najmniej do końca 2014 roku. Taką informację podano po spotkaniu starosty Józefa Tomala z przedstawicielami Kongregacji Kupieckiej do której należy działka przy ul. Słonecznej. Deklaracja kupców dotycząca możliwości korzystania z tego terenu przez przewoźników będzie dla starosty podstawą do wydania decyzji o zezwoleniach dla przewoźników do końca 2014 roku.

- Wielokrotnie (z burmistrzem - przyp. red.) rozmawialiśmy na ten temat. Dla mnie jest jasne, że nie możemy sobie pozwolić na to, aby ludzie zostali bez możliwości dojazdu do szkoły czy do pracy – Dziennikowi Polskiemu powiedział starosta Józef Tomal.

Do tej pory burmistrz nie chciał zgodzić się na organizację przystanku początkowego i końcowego na działce Kongregacji, tłumacząc że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nie dopuszcza do tego, aby w tym miejscu zlokalizować przystanek początkowy i końcowy. Od tej decyzji prywatni przewoźnicy odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie, które uchyliło decyzję burmistrza i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia. Do Gminnego Serwisu Informacyjnego wysłaliśmy pytanie o obecne stanowisko burmistrza w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Prywatni przewoźnicy korzystają z działki Kongregacji Kupieckiej po tym, jak z dniem 1 sierpnia umowę na korzystanie z placu przy ul. Słowackiego wypowiedziała im gmina. W tym miejscu powstał parking. Gmina zaproponowała przeniesienie ruchu tzw. busów na dworzec, na co nie chcieli się zgodzić ich właściciele, odrzucając ofertę PKS Myślenice (2 zł za wjazd na teren dworca). Z dniem 1 sierpnia przewoźnicy zorganizowali zbiorowy protest. W związku z tym starosta Józef Tomal udzielił odstępstwa od warunków określonych w zezwoleniach i prywatni przewoźnicy do połowy października mogli korzystać z placu przy ul. Słonecznej.

Prywatni przewoźnicy ostrzegali, że bez zezwolenia czeka nas paraliż komunikacyjny. Właściciele busów każdego dnia wykonują około 600 kursów dziennie. Twierdzą, że przenosiny na dworzec są niemożliwe z dwóch powodów: jest tam za drogo, a dworzec nie jest w stanie obsłużyć ruchu autobusów i busów jednocześnie. Przewoźnicy zapowiadali, że bez pozwoleń nie będą jeździć i może dojść do paraliżu. Burmistrz zapewniał, że do tego nie dojdzie, a w takim przypadku zostałaby uruchomiona komunikacja zastępcza.

O pierwszych rozmowach PKS  Myślenice z prywatnymi przewoźnikami pisaliśmy w kwietniu 2011.  Od tego czasu minęło przeszło pół roku. Wygląda na to, że przynajmniej do 2014 roku sprawa komunikacji zbiorowej w Myślenicach zostanie zamknięta.

 

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • 17 lis 2011

  tylko co bedzie potem ? Ten czas szybko zleci, a pozniej znowu zacznie sie batalia o przystanki, czy trzeba liczyc ze M.O nie bedzie juz u wladzy i bedzie latwiej cos uzgodnic.

  25 3 Odpowiedz
 • profesor profesor 17 lis 2011

  no to wywalczyli przewoznicy to na czym im zalezalo. mam teraz nadzieje, ze skupia sie na jakosci i cenie uslug, a brak niepewnosci nie sprawi, ze popadna w stan sprzed tej calej awantury...

  18 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  Co na to Kramer?
  Co na to PKSBoy?

  12 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  [quote=profesor] no to wywalczyli przewoznicy to na czym im zalezalo. mam teraz nadzieje, ze skupia sie na jakosci i cenie uslug, a brak niepewnosci nie sprawi, ze popadna w stan sprzed tej calej awantury... [/quote]
  Na podniesienie jakości usług i obniżenie ceny można liczyć jedynie jak pojawi się konkurencja. Po co jakolwiek usługodawca ma cokolwiek polepszać skoro i tak skorzystasz z jego usług. Bo nie masz innego wyjścia...

  11 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  jest ok rynek zweryfikuje kropka w tematrxie

  17 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  [quote=gość: lol] Co na to Kramer?
  Co na to PKSBoy? [/quote]

  Kramer musi się najpierw dobrze zastanowić co teraz napisać.
  Jak odkręcić te wszystkie zapowiedzi jak to konsekwentny burmistrz wyrzuci busiarzy...
  Ewentualnie może też schować głowę w piasek i udać że tu na forum nie zagląda.

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  Ha ha ale heca miał być jeden miesiąc póżniej następny miesiąc i koniec a tu nagle!!... 2014!!! Ha ha w sam raz do następnego mundialu podajże w Brazylii!! He ciekawe ile wypili przy dogadywaniu się !!

  11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  A dlaczego teraz jest tak, że niektóre busy nie podjeżdżają na Osiedle po pasażerów ani chocby na przystanek na ulicy Słowackiego? Albo rano, żeby pojechac z osiedla trzeba przyjśc godzine wcześniej? Bo między 7:30-8:30 wszystko pełne i busy nie zabierają? Dlaczego teraz nikt ich nie kontroluje, kłócą się busiarze z władzami miasta a tylko ludzie obrywaja. gdzie tu sprawiedliwośc? :(

  10 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  w końcu konkrety

  13 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  DO 2014 r.? A DALEJ CO ? ZNOWU PKS KONTRA BUSY?

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  Dalej będzie tak , że ludzie zdenerwują się na BUSY i PKS i będą chodzić pieszo i takie będą efekty tej całej polityki :)

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  Według mnie trzeba oddzielnie patrzeć na sprawę busów jeżdżących do Krakowa i w okolicach Myślenic.Większość busiarzy obsługujących Kraków zachowuje sie tak jak wielokrotnie piszecie,taktują pasażera jak towar,palenie papierosów chamstwo i tak dalej.O dziwo na liniach lokalnych(nie wszystkimi jeździłem więc mogę się mylić )jest o wiele lepiej a jak na ironie najwięcej problemów mieli właśnie ci bo to im zezwolenia wydaje gmina czy starostwo.Na Kraków przydałby sie jakiś nowy duży przewoźnik to może Panowie kierowcy zmieniliby się na lepsze?

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  [quote=gość: ???] DO 2014 r.? A DALEJ CO ? ZNOWU PKS KONTRA BUSY? [/quote]
  W 2014 to nikt nie będzie wiedział co to PKS?
  Chyba że gazety będą pisały o aresztowaniach:) :)
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html

  7 4 Odpowiedz
 • 17 lis 2011

  Czyli tłumacząc na Polski: z dniem dzisiejszym skończą się regularne kursy, odjazdy co kilkanaście minut i dbanie o klienta ?

  9 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  [quote=eofen] Czyli tłumacząc na Polski: z dniem dzisiejszym skończą się regularne kursy, odjazdy co kilkanaście minut i dbanie o klienta ? [/quote]

  dokladnie o to chodzi

  9 6 Odpowiedz
 • 17 lis 2011

  No i "sprawa się rypła". Widać starosta poważnie podszedł do stanowiska "małych" przewoźników. Kwestia kompromisu w sprawie utrzymania busów przy "Dekadzie" łagodzi napięcie pomiędzy gminą a prywatnymi przewoźnikami- klasyczny wilk syty i owca cała. Pozostaje sam fakt kontrowersyjnego wyrzucenia busów z parkingu przy ul. Słowackiego. Myślę ze na ten temat jeszcze usłyszymy.
  Przy okazji ponawiam prośbę do Kramera vel Podziemie - Proszę napisz nam "krzykaczom" co się stało z tak groźnymi zapowiedziami o "ukaraniu" busiarzy przez brygadę MM (Maciej & Mietek)?

  13 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  Xena napisał\a :A dlaczego teraz jest tak, że niektóre busy nie podjeżdżają na Osiedle po pasażerów ani chocby na przystanek na ulicy Słowackiego? Albo rano, żeby pojechac z osiedla trzeba przyjśc godzine wcześniej? Bo między 7:30-8:30 wszystko pełne i busy nie zabierają?

  czemu macie tak krótką pamięć, Busy zabierają teraz tylko komplet i dlatego nie podjeżdżają.

  10 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  [quote=gość: lol] Xena napisała :A dlaczego teraz jest tak, że niektóre busy nie podjeżdżają na Osiedle po pasażerów ani chocby na przystanek na ulicy Słowackiego? Albo rano, żeby pojechac z osiedla trzeba przyjśc godzine wcześniej? Bo między 7:30-8:30 wszystko pełne i busy nie zabierają?

  czemu macie tak krótką pamięć, Busy zabierają teraz tylko komplet i dlatego nie podjeżdżają. [/quote]

  to skoro jest tak duzo chetnych to czemu nie podstawia wiekszych busow albo wiekszej ilosci busow!!!

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  Bardzo dobrze:]

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  No i w końcu są konkrety, a wy dalej narzekacie - a co po 2014? Nie wiecie, czy dożyjecie następnego roku, a martwicie się na zapas. Jest dobrze i z tego trzeba się cieszyć ;)

  11 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  To jeszcze nie koniec :)))
  Ale możecie się chwilę pocieszyć - tyle waszego :))

  4 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  a nie może przystanek początkowy wrócić na osiedle?? wtedy takich problemów nie było z busami do Krakowa nie było ... ;/

  6 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2011

  Kramer jesteś żałosny.Ciekawi mnie kogo reprezentujesz czy władzę która walczy z busiarzami czy dynamicznie rozwijającą się firmę?Jedni i drudzy nie mają zielonego pojęcia o komunikacji.Bo i skąd mają mieć?Konkurs na prezesa PKS organizowano za komuny a później byli mianowani co widać po tym co zostało z firmy.To co robiono i gadano o PKS nadawało się do kabaretu
  http://www.youtube.com/watch?v=gBt9xDRbkN0
  Jest paru obrońców PKS,fakt trochę cwaniaków dorobiło się dzięki tej firmie i gdyby nie busiarze kręciliby nadal lody stąd pewnie ta nienawiść.Paru ludzi też na widok busa dostaje gęsiej skórki zwłaszcza jeden były kierowca awansowany który chce się wykazać a inaczej nie potrafi.

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2011

  a nie może przystanek początkowy wrócić na osiedle?? wtedy takich problemów nie było z busami do Krakowa nie było ... ;/

  o ile mi wiadomo to ludzie z osiedla narezkali, że śa tam busy i głośno, ciano itp. Zdecydujcie sie w końcu.

  Ja natomiats mam pytanie, SKĄD w końcu odjeżdzają busy do krakowa? Raz czekają na słonecznej, czasami na słowackiego. Nosz, niech ktos sie tym zajmie.

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2011

  podobno od 1 stycznia zawieszają te co się ostały jeszcze kursy pks-u do Krakowa

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2011

  bbhhunnnn - busy do Krakowa odjezdzaja z placu na Slonecznej, a na Slowackiego jest po prostu przystanek...

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lis 2011

  busiarze powinni przedewszystkim popracowac nad kulturą bo widzac ich hamskie zachowanie najchetniej parkingi i przystanki zrobiłbym im w szczerym polu.

  2 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 38

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 4

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 1

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...