Miasto

Nagrody dla uczniów ZS im. A. Średniawskiego za spot promujący zdrowie

Nagrody dla uczniów ZS im. A. Średniawskiego za spot promujący zdrowie

Spot zespołu p pixel reprezentującego Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nakręć się na zdrowie"

 

Zespół "p pixel" złożony z uczniów Technikum Informatycznego w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego zdobył 3. miejsce w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu "Nakręć się na zdrowie". Maksymilian Stoch, Jacek Opydo, Igor Skałka, Karol Cież, Krzysztof Skrzeczek i Mateusz Kościelniak pod opieką Krzysztofa Janusa mieli za zadanie nakręcić film, który przekona rówieśników do zdrowego odżywania się. Przygotowania do konkursu koordynowała Małgorzata Jakuta-Ćwierz.

W budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Oprócz nagrodzonych zespołów wzięli w niej udział również przedstawiciele ministerstwa rolnictwa, ministerstwa edukacji narodowej oraz organizatora konkursu - Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Wszystkie zwycięskie spoty zostały przedstawione, a ich autorzy udzielili krótkich wywiadów. Uczniowie odebrali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, natomiast szkoła wzbogaciła się o kamerę cyfrową.

Zespół "p pixel" zebrał szczególne pochwały za włożenie dużej pracy w przygotowanie spotu, m.in. za obróbkę komputerową i zastosowanie techniki "greenscreen". W konkursie wzięło udział 220 zespołów (1900 uczestników) z całej Polski.

Powiązane tematy

Medialny dyrektor: Jeden dzień z życia Jerzego Cachla [WIDEO]
Miasto 42

Medialny dyrektor: Jeden dzień z życia Jerzego Cachla [WIDEO]

Dyrektor Jerzy Cachel zgodził się na pokazanie kulis swojej pracy. Kamera towarzyszyła mu przez cały dzień. Widzimy go w trakcie narady z kadrą kierowniczą, meczu piłki nożnej z uczniami czy podczas wręczania nagany. To pierwszy tego typu projekt na terenie powiatu myślenickiego

Komentarze

Zobacz więcej