Miasto

Medialny dyrektor: Jeden dzień z życia Jerzego Cachla [WIDEO]

Medialny dyrektor: Jeden dzień z życia Jerzego Cachla [WIDEO]

Dyrektor Jerzy Cachel zgodził się na pokazanie kulis swojej pracy. Kamera towarzyszyła mu przez cały dzień. Widzimy go w trakcie narady z kadrą kierowniczą, meczu piłki nożnej z uczniami czy podczas wręczania nagany. To pierwszy tego typu projekt na terenie powiatu myślenickiego

kadr z filmu "Dzień z życia Dyrektora

Reportaż nakręcili uczniowie Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, którym zarządza Jerzy Cachel. Dziesięciominutowy film przedstawia m.in. dojazd dyrektora do szkoły, fragment zebrania kadry kierowniczej, wizytację w sali informatycznej, integracje z uczniami podczas zajęć sportowych.

W połowie reportażu umieszczony został wywiad z dyrektorem w którym mówi m.in. o doborze grona pedagogicznego, o tym co daje mu największą satysfakcję w tym zawodzie i czas jaki na nią poświęca, opowiada o przyszłości szkoły i tym jak wyglądałaby szkoła bez dyrektora.

JERZY CACHEL: Uważam, że uczniowie są najlepszymi uczniami ze wszystkich szkół średnich powiatu myślenickiego. Uczą się na miarę swoich możliwości.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 28 wrz 2012

  niezly luzak, nigdy nie widzialem takiego dyrektora

  22 8 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 28 wrz 2012

   Dla ciebie pan jurek to pi pierwsze.Chyba wehrmachtu.szkoda,że tak niewie sie nauczyles w tej szkole. Przydałyby ci sie zajęcia dodatkowe lub korepetycje. Co do filmu to naprawdę zacna inicjatywa.prawdziwi myslenizanie mogą zobaczyć go z bliska. Ta szkoła staje sie dumą myślenic

   14 21 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Jurek był w porządku za to Hans zachowywał się jakby był z wermachtu :)

  13 15 Odpowiedz
  • Tolo 28 wrz 2012

   Tak się składa że miałem do czynienia w życiu z obydwoma Panami,
   moim zdaniem obaj równi goście.Wszystko zależy od tego jak kto do swoich obowiązków podchodzi.Można liczyć na zrozumienie zarówno u jednego jak i u drugiego.

   7 2 Odpowiedz
 • mirek@ 28 wrz 2012
  mysleniczaninzdziada napisał/a:

  mirekm napisał/a:niezly luzak, nigdy nie widzialem takiego dyrektoraDla ciebie pan jurek to pi pierwsze.Chyba wehrmachtu.szkoda,że tak niewie sie nauczyles w tej szkole. Przydałyby ci sie zajęcia dodatkowe lub korepetycje. Co do filmu to naprawdę zacna inicjatywa.prawdziwi myslenizanie mogą zobaczyć go z bliska. Ta szkoła staje sie dumą myślenic

  zawsze uwazalem ze piszesz bzdety mysleniczaninzdziada ale tym razem sie z toba zgadzam. mlodzi nie maja do nikogo za grosz szacunku sami niewiele soba reprezentujac

  10 4 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  ;;Mzdziada;;ale jesteś mądry,umiesz nawet napisać słowo,,wehrmat''

  6 8 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 28 wrz 2012

   tak sie sklada ze po sredniej szkole powinno posiadac sie taka umiejetnosc. widze ze jestes kolezanka tamtego pana wiec nie ma sensu z toba dyskutowac. wiem ze racja jest po mojej stronie, a khaike wykazal sie totalnym brakiem wychowania. tyle na ten temat.

   7 10 Odpowiedz
 • paulinka 28 wrz 2012

  ciekawe czy nasz dyrektor by sie na cos takiego zgodzil...

  5 5 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Prof.Szafraniec napisała;;obecna młodzież ma inne nastawienie do życia.dominują pozytywne emocje.Potencjał młodzieży nie tkwi w wielkich ideach,ale związany jest z codziennością.Chcą się zaadoptować do tego świata i realizować w nim swoje plany życiowe,aspiracje i dążenia''Wierzmy w młodzież.

  2 9 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 28 wrz 2012

   to nie wyklucza dobrego zachowania i szacunku do innych - nie sadzisz? Sztuka jest przyznac sie do bledu nie tkwienie w nim.

   6 6 Odpowiedz
 • mirek@ 28 wrz 2012
  mysleniczaninzdziada napisał/a:

  jasmin napisał/a:Prof.Szafraniec napisała;;obecna młodzież ma inne nastawienie do życia.dominują pozytywne emocje.Potencjał młodzieży nie tkwi w wielkich ideach,ale związany jest z codziennością.Chcą się zaadoptować do tego świata i realizować w nim swoje plany życiowe,aspiracje i dążenia''Wierzmy w młodzież.to nie wyklucza dobrego zachowania i szacunku do innych - nie sadzisz? Sztuka jest przyznac sie do bledu nie tkwienie w nim.

  dziad ma wiele racji !

  6 4 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Mzdziada;; Szacunek,sposób jest jeden,wystarczy spojrzeć na samego siebie,poszukać w sobie tych najgorszych cech.Zobaczyć kim naprawde się jest i co naprawde na co dzien soba reprezentujemy

  2 6 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 28 wrz 2012

   Dlatego bardzo prosze wytlumacz mi co reprezentujesz soba przekrecajac moj nick, albo co reprezentuje soba khaike nayzwajac dyrektora po imieniu a kogos innego mianem hans i "wermaht" ? Tylko skup sie na konkretnej odpowiedzi.

   4 7 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  ;;Mzdziada;;1]nie osądzam ;;khaike;;nie znam go,może to kolega Dyrektora.2]Radzisz korepetycje za przekręcenie jednego słowa.3]zapytałeś''a co ty soba reprezentujesz''Jestem człowiekiem i kocham ludzi .

  2 5 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 28 wrz 2012

  będzie startował na burmistrza?

  11 2 Odpowiedz
 • XXX ... 28 wrz 2012

  JERZY CACHEL: Uważam, że uczniowie są najlepszymi uczniami ze wszystkich szkół średnich powiatu myślenickiego. Uczą się na miarę swoich możliwości.
  OJ TO MA JESZCZE WIELE DO NAUKI !!!

  ale p. CACHEL ...

  5 15 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Szacunek dla Pana Dyrektora za to jaki jest oraz za dystans do swojej osoby.

  Zdecydowanie nie podoba mi się - rozmowa dyscyplinująca Pana Dyrektora, brak umotywowania wręczenia nagany oraz "programu naprawczego" który byłby realizowany przez ucznia.

  Mam wątpliwości czy można było użyć wizerunku karanego ucznia oraz umieścić widocznych na naganie jego danych osobowych (imię i nazwisko) :-(

  14 2 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Pan dyrektor Cachel o ile się orientuję uczył/uczy matematyki.
  Nie powinien mieć więc problemów z logiką.
  Tymczasem na filmie widzimy jak po przyjeździe do szkoły koło godziny 8 otwiera kluczem zamknięte drzwi gabinetu, uchyla okno i podchodzi do biurka, na którym czeka na niego kawa. Kto ją zrobił i przyniósł jeśli drzwi były zamknięte? Została z poprzedniego dnia?
  Godz. 8.46 - pan Cachel podpisuje dokumenty. Kawa wciąż na biurku, niemal nietknięta - chyba wystygła przez te 45 minut:).
  Nie smakowała? Nic dziwnego jeśli przygotowano ją poprzedniego dnia.

  Poza tym całe o dzieło pachnie na kilometr propagandą a upublicznienie danych osobowych ukaranego ucznia jest wysoce naganne.

  18 5 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 28 wrz 2012

   chyba ze sam uczen jak i kawa tylko graja swoje role :)

   13 1 Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 28 wrz 2012

  A ja pamiętam jak pan (jescze wtedy tylko nauczyciel matematyki) na rowerze z Polanki codziennie przyjezdżał...Pozdrawiam!

  12 1 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Wiekopomne dzieło wychowanków Jerzego Cachla zawiera w sobie same perełki.:)
  Popatrzmy na 20 sekundę filmu. Jest 7.31 - pan dyrektor jest w drodze do szkoły. Tymczasem po jego lewej ręce pojawia się w tle coś... to przecież Bysinka. Zwróćmy uwagę na kierunek w jakim płynie woda - nasz bohater skręca w prawo i jedzie w dół potoku czyli do centrum miasta.
  W kolejnych kadrach samochód dyrektora (godz. 7.53) nadjeżdża ulicą 3-go Maja w kierunku od Myślenic i zatrzymuje się przed szkołą.
  Czy dyrektor Cachel przez ponad 20 minut krążył po Górnym Przedmieściu nie mogąc odnaleźć swojego miejsca pracy?:)

  Litości Dyrektorze! Gdzie szacunek dla widza?:):):)

  15 9 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  O! Widzę że powróciła na Miasto Info myślenicka Mata Hari ;) Znowu będzie ostro i dosadnie. Jak gorący wosk na nagim ciele, Greta nie pozostawi nawet najmniejszego włoska na swoich "ofiarach". Czyżby "Powrót Rycerzy Jedi"? :D

  6 3 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 28 wrz 2012

   powrocila jak tylko zapytalem czy bedzie startowal na burmsitrz, a niebawem kolejne wybory i musi sie wdrazac... hehe sa sezonowi forumowicze do zadan specjalnych nie da sie ukryc to zdzichu, greta i wuj juzef znikaja w taki sposb. Cyrka tez bardzo dawno nie bylo... jakies 2 lata

   6 5 Odpowiedz
 • Bogdan Hyrlicki 28 wrz 2012

  Lukaszz - Filmik był brany przez Dyrektora z lekkim przymrużeniem oka, co można zresztą zaobserwować w toczonych scenach, a samo wręczenie nagany z pewnością zostało wyreżyserowane, ponieważ współautor nagrania był tym, który ją otrzymał.

  Greta J. - Skoro kreujesz się na niesamowicie spostrzegawczą, jak mogłaś przeoczyć aspekt z naganą?! Poza tym, dlaczego zarzucasz Dyrektorowi problemy z logiką i lekceważeniem widza, skoro z pewnością nie on montował ten filmik i mógł mieć ograniczony/znikomy wgląd na takie szczegóły, tudzież w ogóle na wypłynięcie tego materiału na tak szerokie wody (zachowując odpowiednie proporcje) jak powiatowy portal informacyjno-społecznościowy?

  7 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012
  bartek napisał/a:

  Mysleniczanin007 napisał/a:O! Widzę że powróciła na Miasto Info myślenicka Mata Hari ;) Znowu będzie ostro i dosadnie. Jak gorący wosk na nagim ciele, Greta nie pozostawi nawet najmniejszego włoska na swoich "ofiarach". Czyżby "Powrót Rycerzy Jedi"? :Dpowrocila bo niebawem kolejne wybory i musi sie wdrazac... hehe sa sezonowi forumowicze nie da sie ukryc to zdzichu, greta i wuj juzef

  Greta J. nie będzie się więcej bawić w lokalna politykę:).
  Natomiast tego rodzaju propagandówki jak film o dyrektorze Cachlu, służące niewiadomo czemu, utrzymane w lizusowskim tonie zawsze będą budzić moją dezaprobatę.
  Jak napisano to pierwszy tego typu projekt na terenie powiatu. Mam nadzieję ,że również ostatni.

  11 7 Odpowiedz
 • 28 wrz 2012

  Z tego co wiem to film ma nakreślić dzień z życia dyrektora a nie pokazywać go co do minuty. Wyrafinowany język nie pokaże logiki myślenia i właściwego odbierania tego typu projektów "Greto J.". Brak logiki można zarzucić jedynie Tobie patrzac na Twoje wypowiedzi. Nie zrozumiałaś istoty projektu. Tyle.

  6 7 Odpowiedz
 • 29 wrz 2012

  No tak, kolega nauczyciel jest starostą, kolega nauczyciel jest burmistrzem, teraz czas na zmiany.
  Ludzie bardzo łatwo wybierają nauczycieli do władz terenowych, wiec jak są ambicje to czemu z tego nie skorzystać, koledzy wcześniej też się lansowali, temu przyłożyli i tamtemu.
  Jak już będzie nazwisko częściej tu i tam, to należy od krytyki poprzedników i może znowu nauczyciel będzie na czele gminy lub powiatu?
  Kto wie?

  6 5 Odpowiedz
 • 29 wrz 2012

  Oczywiście, że nagana dyrektora była improwizowana.
  W ogóle jestem zdziwiony, że film zrobiony przez uczniów na potrzeby szkolne znalazł się na tym portalu i rodzi takie zainteresowanie.
  Pozdrawiam wszystkich.

  15 9 Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 29 wrz 2012

  Panie dyrektorze może by jakies konsekwencje wobec uczniów wyciągnąć skoro był tylko na potrzeby szkoły a ten film ma wątpliwą korzyść na Pana wizerunek....

  2 14 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 29 wrz 2012

  ot i to całe myślenice - ktoś się pokaże wystawi na świecznik to od razu sie go niszczy i staje się wrogiem publicznym nr 1... co za miasto, co za ludzie ;/

  11 7 Odpowiedz
 • 29 wrz 2012
  malyloll1 napisał/a:

  Ja mam pytanie czemu pan dyrektor miał niezapięte pasy podczas prowadzenia pojazdu

  Co prawda nie pokazali licznika a już było blisko ale w moim odczuciu ograniczenie do 40 w okolicy szkoły nie było zachowane nawet na filmie, a mnie zawsze się czepiali bo miałem deczko za ciężką nogę i skłonności do zaciągania ręcznego po zakrętach ;)

  10 4 Odpowiedz
 • Kamil Szymoniak 30 wrz 2012

  Nie wszystko złoto co się świeci ;)

  9 4 Odpowiedz
 • 30 wrz 2012

  MR Jurek jest ok.

  3 6 Odpowiedz
 • Katarzyna Wilk 30 wrz 2012

  hehe 'nauczyciele mający dobry kontakt z uczniami'' dobre...

  3 3 Odpowiedz
 • Katarzyna Wilk 1 paź 2012

  Oraz to ze wyksztaleni nauczyciele...
  z pewnego zrodla wiem ze 3 osoby maja tam prace po znajomosci...hmm ciekawe jak z reszta
  Ciekawe czemu moj poprzedni wpis zostal usuniety...czyzby dlatego ze napisana byla prawda o szkole

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 paź 2012

  Praca, jak każda inna.. Dzień, jak co dzień....ale czy faktycznie dzień medialnego Dyrektora przedstawia się tak jak go malują...? Wiadomo, że w warunkach poza medialnych bez kamer, fleszy...wszystko wygląda inaczej, a robienie dobrej miny...gdy się każe i dobrze za to płacą....to norma w dzisiejszych czasach. Nie znam Pana Dyrektora osobiście, ale jakoś ten spocik nie bardzo mnie przekonał.... Praca zapewne ciężka...ale która praca dziś jest lekka (...)...natomiast spot mnie nie przekonuje ponieważ więcej w nim fabuły niż dokumentu... :-(

  5 2 Odpowiedz

Zobacz więcej