Miasto

Rondo Śródmieście: Otwarcie w sobotę. UWAGA - wraca stara organizacja ruchu

Rondo Śródmieście: Otwarcie w sobotę. UWAGA - wraca stara organizacja ruchu

Prace przy budowie ronda zostały zakończone przed terminem. Otwarcie największego w Myślenicach skrzyżowania odbędzie się w sobotę o godz. 12. W mieście wraca stara organizacja ruchu

Otwarcie ronda zaplanowano na godz. 12 w sobotę. Od tego momentu na ulice miasta wraca stara organizacja ruchu. Których miejsc będzie dotyczyć? Przede wszystkim skrzyżowania ulic 3 Maja, Kniaziewicza i Dunin Brzezińskiego, gdzie drogą główną ponownie stanie się ul. 3 Maja. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Sobieskiego i Jordana, pierwszeństwo będą mieli kierowcy jadący ulicą Sobieskiego w kierunku Jordana. Na ul. Kościuszki samochody będzie można pakrować po prawej, a nie jak dotąd po lewej stronie.

Na temat tymczasowej zmiany organizacji ruchu wasze zdania są podzielone. Ponad połowa ankietowanych (52%) twierdzi, że utrudniła poruszanie się po mieście, 38% twierdzi, że jest wręcz odwrotnie, natomiast co dziesiąty nie ma na ten temat zdania. W sondażu oddano 1438 głosów.

 

RONDO ŚRÓDMIEŚCIE - JAKIE NADAĆ MU IMIĘ?

Rondo powstało na planie okręgów o średnicach 33 i 24 m, jezdnie mają szerokość 5 m, natomiast pierścień od 2 do 3,5 m. Od ulicy Słowackiego powstał dodatkowy pas do skrętu w prawo w ul. Tadeusza Kościuszki. Jak informuje starostwo powiatowe: Celem budowy ronda było stworzenie nowoczesnego skrzyżowania, które poprawi bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu przy jednoczesnym uspokojeniu i rozładowaniu ruchu w centrum Myślenic.

Włączając się do ruchu na rondzie należy pamiętać o tym, aby przepuścić uczestników znajdujących na skrzyżowaniu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 6 gru 2012

  aż boję się tamtędy jeździć przez pierwsze tygodnie. znajać umiejętności myślenickich kierowców następne tygodnie to będzie istny armageddon. ledwie sie przyzwyczaili (co poniektórzy) do ruchu na wspomnianych skrzyzowaniach a tu kolejna zmiana (niby na stare, ale bedzie zamiesanie) do tego dojdzie rondo - czyli skrzyzowanie po ktorych mysleniczanie nie potrafia jezdzic.

  namietnie wymuszaja pierwszenstwo pakujac sie pod sama maske jadacych po rondzie, a tu 3 zmiany na kluczowych skrzyzowaniaach. bedzie sie dzialo oj bedzie

  42 9 Odpowiedz
  • 6 gru 2012

   Masz rację i nawet redakcja to zauważyła, pisząc zasady poruszania się po rondzie na końcu artykułu. Masakra lepiej pozostawić to bez komentarza...

   12 3 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 6 gru 2012

   Nie byłem przy rondzie, ale ze zdjęcia wynika, że jest to rondo o statusie zwykłego skrzyżowania. Nie ma tutaj znaku "ustap pierwszeństwa" przy znaku o ruchu okrężnym, co oznacza, że osoba wjeżdzająca na rondo ma pierwszeństwo.

   Chyba, że znak taki jest, ale go nie widać na zdjęciu.

   7 9 Odpowiedz
  • 6 gru 2012

   Ja się boję tam wjechać jak Ty tam będziesz ! Wróć się na kurs prawa jazdy . To tylko rada - nie uszczypliwość . Po lekturze Twoich postów włos mi się na głowie zjeżył . Jeśli to nie tajemnica powiedz kiedy robiłeś "prawko" i czy były już wtedy ronda ?

   5 2 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 6 gru 2012

  piękne rondo, wspaniała inwestycja - CHLUBA MYŚLENIC!

  27 22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2012

  panowie blacharze i lakiernicy szykujcie młotki nabijacie pistolety farbą, idą żniwa

  26 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2012

  Znak ustąp pierwszeństwa widać na zmniejszonym zdjęciu na głównej.

  11 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 6 gru 2012

   Faktycznie. W takim razie mirekm oraz redakcja mają rację. Pierwszeństwo mają zapinkalający po rondzie.

   12 2 Odpowiedz
 • 6 gru 2012

  Zawsze pierwszeństwo ma ten, kto już wjedzie na rondo!

  Lipa jest inna....moim zdaniem skrzyżowanie Kniaziewicza z Jordana i z Sobieskiego powinno zostać tak jak jest teraz, a nie wracać do poprzedniego stanu. Bo to naprawdę ułatwiało poruszanie się na tym skrzyżowaniu.

  9 11 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 6 gru 2012
   mirekm napisał/a:

   ZAWSZE PIERWSZEŃSTWO MA POJAZD JADĄCY PO RONDZIE - chyba ze znaki stanowią inaczej, w tym przypadku nie stanowią więc wszystko jasne

   Oj, oj, ktoś tu za szybko stwierdził, że jest mistrzem prawa jazdzy. Na rondzie pierwszeństwo mają wjeżdżający (zasada prawej ręki), CHYBA że znaki stanowią inaczej. Czyli, jeśli rondo jest bez znaków - zachowuje się jak zwykłe skrzyżowanie (wpuszczasz wszystkich po prawej stronie). Jeśli rondo ma znaki (tak jak piszesz, trójkąty na jezdni lub znak "ustąp pierwszeństwa") to wtedy pierszeństwo mają Ci, którzy po rondzie już jeżdzą.

   8 8 Odpowiedz
 • mirek@ 6 gru 2012
  def_ibrylator napisał/a:

  mirekm napisał/a:aż boję się tamtędy jeździć przez pierwsze tygodnie. znajać umiejętności myślenickich kierowców następne tygodnie to będzie istny armageddon. ledwie sie przyzwyczaili (co poniektórzy) do ruchu na wspomnianych skrzyzowaniach a tu kolejna zmiana (niby na stare, ale bedzie zamiesanie) do tego dojdzie rondo - czyli skrzyzowanie po ktorych mysleniczanie nie potrafia jezdzic. namietnie wymuszaja pierwszenstwo pakujac sie pod sama maske jadacych po rondzie, a tu 3 zmiany na kluczowych skrzyzowaniaach. bedzie sie dzialo oj bedzieNie byłem przy rondzie, ale ze zdjęcia wynika, że jest to rondo o statusie zwykłego skrzyżowania. Nie ma tutaj znaku "ustap pierwszeństwa" przy znaku o ruchu okrężnym, co oznacza, że osoba wjeżdzająca na rondo ma pierwszeństwo.

  Chyba, że znak taki jest, ale go nie widać na zdjęciu.

  masz znak poziomy na ziemi trójkąty - one też oznaczają "ustąp pierwszeństwa" ludzie wszyscy do poprawki na egzamin teoretyczny albo najlepiej od nowa pzymusowe robienie prawa jazdy

  ZAWSZE PIERWSZEŃSTWO MA POJAZD JADĄCY PO RONDZIE - chyba ze znaki stanowią inaczej, w tym przypadku nie stanowią więc wszystko jasne

  13 8 Odpowiedz
  • 6 gru 2012

   Zawsze pierwszeństwo ma pojazd jadący z prawej strony - chyba ,że znaki stanowią inaczej ! Widzisz tę subtelną różnicę

   6 1 Odpowiedz
 • 6 gru 2012
  mirekm napisał/a:

  def_ibrylator napisał/a:mirekm napisał/a:aż boję się tamtędy jeździć przez pierwsze tygodnie. znajać umiejętności myślenickich kierowców następne tygodnie to będzie istny armageddon. ledwie sie przyzwyczaili (co poniektórzy) do ruchu na wspomnianych skrzyzowaniach a tu kolejna zmiana (niby na stare, ale bedzie zamiesanie) do tego dojdzie rondo - czyli skrzyzowanie po ktorych mysleniczanie nie potrafia jezdzic. namietnie wymuszaja pierwszenstwo pakujac sie pod sama maske jadacych po rondzie, a tu 3 zmiany na kluczowych skrzyzowaniaach. bedzie sie dzialo oj bedzieNie byłem przy rondzie, ale ze zdjęcia wynika, że jest to rondo o statusie zwykłego skrzyżowania. Nie ma tutaj znaku "ustap pierwszeństwa" przy znaku o ruchu okrężnym, co oznacza, że osoba wjeżdzająca na rondo ma pierwszeństwo.

  Chyba, że znak taki jest, ale go nie widać na zdjęciu.masz znak poziomy na ziemi trójkąty - one też oznaczają "ustąp pierwszeństwa" ludzie wszyscy do poprawki na egzamin teoretyczny albo najlepiej od nowa pzymusowe robienie prawa jazdy

  ZAWSZE PIERWSZEŃSTWO MA POJAZD JADĄCY PO RONDZIE - chyba ze znaki stanowią inaczej, w tym przypadku nie stanowią więc wszystko jasne

  Do poprawki autor tego posta

  3 6 Odpowiedz
 • mirek@ 6 gru 2012
  def_ibrylator napisał/a:

  TactusAbsonus napisał/a:Zawsze pierwszeństwo ma ten, kto już wjedzie na rondo! mirekm napisał/a:ZAWSZE PIERWSZEŃSTWO MA POJAZD JADĄCY PO RONDZIE - chyba ze znaki stanowią inaczej, w tym przypadku nie stanowią więc wszystko jasneOj, oj, ktoś tu za szybko stwierdził, że jest mistrzem prawa jazdzy. Na rondzie pierwszeństwo mają wjeżdżający (zasada prawej ręki), CHYBA że znaki stanowią inaczej. Czyli, jeśli rondo jest bez znaków - zachowuje się jak zwykłe skrzyżowanie (wpuszczasz wszystkich po prawej stronie). Jeśli rondo ma znaki (tak jak piszesz, trójkąty na jezdni lub znak "ustąp pierwszeństwa") to wtedy pierszeństwo mają Ci, którzy po rondzie już jeżdzą.

  chyba zwariowales, skoro jade po rondzie to nie jest moim zadaniem zatrzymywanie sie i puszczanie wszystkich z prawej strony. jade na rondzie mam pierwszenstwo. przeciez wjezdzajac na nie musisz czekac az samochod zjedzie z niego i dopiero ty mozesz na nie wjechac. czlowieku kto ci dal prawko?

  8 23 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 6 gru 2012

  Wiesz Mirku, aż się dziwię, że przed pisaniem takich głupot nie sprawdzisz chociażby w internecie jak to jest. Cóz, sam siebie błaźnisz.

  "Jeśli natomiast przed skrzyżowaniem z ruchem okrężnym nie ma znaku „ustąp pierwszeństwa”, a jedynie C-12 lub A-8 "uwaga, skrzyżowanie z ruchem okrężnym", wówczas obowiązują na nim takie same zasady jak na skrzyżowaniu równorzędnym.

  - Chodzi o regułę prawej ręki, czyli pierwszeństwo w takiej sytuacji ma kierowca wjeżdżający na rondo – mówi Marek Florianowicz. – Kierowca będący na rondzie, musi ustąpić."

  Źródło: http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/jazda-po-rondzie-zasady-ruchu-zawracanie-kierunkowskazy

  Ps. Przez takichludzi jak Ty mamy własnie te wypadki. Radzę szybko powtórzyć ten kurs, do którego tak bardzo innych namawiasz. A prawko dał mi egzaminator, u którego zdałem za pierwszym razem, gdyż do sprawy się porządnie przyłożyłem. I odpukać, od 6 lat za kółkiem nie miałem nigdy ani stłuczki ani wypadku. Mam wiedzę i umiejętności. Szczerze polecam.

  15 8 Odpowiedz
  • mirek@ 6 gru 2012

   ale mówimy o myslenickich rondach a tutaj wszedzie panuje ustapienie pierwszenstwa jadacym po okregu...

   wiec nie pisz mi tu o blaznieniu sie

   7 18 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 6 gru 2012

  Nie mówimy o myślenickich rondach, tylko o przepisach jeździe po rondzie. Prawo jest jedno i tyczy się wszystkich rond. Myślenickie nie są z innej planety.

  Jeśli te słowa wypowiedzone przez Ciebie odnoszą się tylko do Myślenic :

  mirekm napisał/a:

  ZAWSZE PIERWSZEŃSTWO MA POJAZD JADĄCY PO RONDZIE - chyba ze znaki stanowią inaczej,

  to ja chyba nie umiem czytać polsku. Więc nie obracaj kota ogonem.

  I proszę, nie mieszaj ludziom w głowie bo skończy się to źle nie tylko dla Ciebie ale również dla innych uczestników ruchu, którzy będą musieli oddać auto do "klepania".

  Rondo bez znaków - zasada ze zwykłego skrzyżowania.
  Rondo ze znakami - jechać wg znaków.

  9 6 Odpowiedz
 • mirek@ 6 gru 2012

  Jezdzij sobie jak chcesz nie będę sie z toba spieral w nieskończoność... Na szczęście na każdym myslenickim rondzie są znaku i skoro masz prawo jazdy to najprawdopodobniej wiesz co one oznaczaja,zatem szerokiej drogi KIEROWCO;)

  8 17 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 6 gru 2012

  Jeśli ja cytuję obecnie obowiązujące prawo drogowe, to kłucąc się ze mną kłucisz się z prawem drogowym. Brawo drogi ZNAWCO :)

  A jeśli tak bardzo chcesz dopiąć swego, proszę bardzo - zacytuj chociaż jedno zdanie, które ja wypowiedziałem, a nie jest zgodne z obowiązującym prawem. Proszę, zawalcz o swoje !

  A to zdanie :

  mirekm napisał/a:

  skoro jade po rondzie to nie jest moim zadaniem zatrzymywanie sie i puszczanie wszystkich z prawej strony. jade na rondzie mam pierwszenstwo. przeciez wjezdzajac na nie musisz czekac az samochod zjedzie z niego i dopiero ty mozesz na nie wjechac. czlowieku kto ci dal prawko?

  tylko mnie uświadcza, że piszesz z sali informatycznej siedząc w gimnazjum :)

  10 6 Odpowiedz
 • 6 gru 2012

  Panie mirekm, błaźnisz się Pan z każdym kolejnym komentarzem. Najpierw uparcie bronisz swoich wymyślonych przepisów, a jak Ci na tacy podają przepisy to nagle wymyślasz, że o Myślenice Ci chodziło. Co z tego że wszystkie ronda w Myślenicach mają przy wjeździe "ustąp pierwszeństwa"? Pojedziesz gdzieś poza Myślenice i już może być inaczej. Fakt, że najczęściej występują takie właśnie ronda, ale jazda na pamięć jest zgubna, trzeba patrzeć na znaki, bo przejedziesz bezkolizyjnie 1000 razy po rondzie, a tu nagle trafisz na takie bez znaku A-7 i stłuczka gotowa.

  Niedowiarkom polecam krakowskie rondo przy M1 pod Praktikerem ;)

  12 5 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 6 gru 2012

  Dzięki J29_, bo ostałem się sam na polu bitwy :)

  Inna sprawa, że faktycznie odchodzi się od pomysłu rond bez znaków "ustąp pierwszeństwa" bo w większości przypadków są mniej intuicyjne i powodują jedynie problemy. Ale kierowca po to zdaje prawo jazdy, żeby znał wszsystkie możliwe aspekty ruchu drogowego. Dokładnie tak jak J29_ piszesz. Dlatego moim zdaniem Redakcja powinna nie tylko mówić, jak jeździ się u nas, ale wręcz zacytować prawo drogowe odnoszące się do jazdy po wszystkich rondach.

  Przez niedomówienia, przez wybiórcze traktowanie prawa ktoś wyjedzie z Myślenic i będzie problem (tak jak mówi J29_). A lepiej przeczytać, douczyć się o tym nawet teraz, niż udawać mądrego i klepać samochód.

  11 5 Odpowiedz
 • mirek@ 6 gru 2012

  popatrzcie drodzy panowie co znalazłem:

  http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2008/39/Myslenicka-ANTY-JAZDA.html

  " Instruktor radzi: Recepta na rondo

  Wjazd na myślenickie rondo powinien odbywać się bez kierunkowskazu, natomiast wyjazd należy odpowiednio wcześnie zasygnalizować - najpóźniej za ostatnią przecznicą za którą będziemy zjeżdżać, tak żeby ci którzy chcą wjechać na rondo widzieli nasz zamiar i mogli bezpiecznie wjechać. Pamiętajmy, że jadący po rondzie ma pierwszeństwo.
  Nawet ten który przez rondo jedzie prosto musi pamiętać, że w pewnym momencie zjeżdża z ronda i musi to zasygnalizować. Kierowcy o tym zapominają wprowadzając w błąd, tych którzy chcą na rondo wjechać. "

  ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA TEN FRAGMENT: "Pamiętajmy, że jadący po rondzie ma pierwszeństwo."

  4 20 Odpowiedz
 • 6 gru 2012

  @mirku szkoda że nie zakładasz że wszystkie ronda przy wjazdach mają oznaczenia 2 znakami C-12 oraz A-7 (ustąp...). A pierwszeństwo nie wynika z samego "ronda"!
  Ale nie wszystkie tak mają (2 znaki) i zdarza się że tak! Wtedy obowiązuje zasada prawej ręki!

  ///edit
  tutaj znalzłem podobny wątek... polecam!
  http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?t=16159

  ///edit2
  jasne mirku klep minusy...

  12 3 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 6 gru 2012
  mirekm napisał/a:

  "ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA TEN FRAGMENT: "Pamiętajmy, że jadący po rondzie ma pierwszeństwo."

  ... w przypadku, kiedy są na nim umieszczone odpowiednie znaki. Czyli AKURAT w Myślenicach tak. Ale problem w tym, że Ty odnosisz się w pooprzednich wypowiedziach do wszystkich rond. To jest dramat !

  Może w innym języku trzeba Ci wytłumaczyć ?

  5 6 Odpowiedz
 • mirek@ 6 gru 2012

  Nie wiem skąd tyle w was wrogości,przeciez nie wykluczam ze istnieją też takie ronda o których mowisz choć musisz przyznać ze naleza do rzadkości, dlatego nie rób ze mnie idioty i nie wmawiaj mi ze tylko ty masz rację bo tak nie jest.

  Wracajac do tematu w myslenicach będąc na rondzie masz pierwszenstwo i tyle z mojej strony w ttm temacie. piszcie sobie co chcecie ;) i szerokiej drogi.

  7 13 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 6 gru 2012

  Przepraszm, ale to Pan Panie Mirku pierwszy zarzucił mi "przyjacielsko", że nie znam się na rzeczy i muszę szybko robić nowe prawo jazdy. Więc jeśli chodzi o wrogość to szukałbym jej źródła w innym miejscu...

  Dla mnie temat zamknięty.

  6 4 Odpowiedz
 • paulinka 6 gru 2012

  to jak to sie powinno jezdzic juz nic teraz nie wiem :(

  5 6 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 6 gru 2012

   Na każdym rondzie, jeśli NIE MA znaków "ustąp pierwszeństwa" to osoba wjeżdżająca MA PIERWSZEŃSTWO.

   Jeśli przed wjazdem na rondo jest znak "ustąp pierwszeństwa", wtedy należy USTĄPIĆ autom poruszającym się po rondzie.

   W przypadku Myślenic (akurat) na dzień dzisiejszy na WSZYSTKICH rondach należy ustępować tym, którzy już na nie wjechali. Dlatego, iż przed każdym wjazdem na rondo jest znak - ustąp pierwszeństwa.

   6 2 Odpowiedz
  • 6 gru 2012

   Oj , Paulinka to jak do tej pory jeździłaś ?Nie patrzyłaś na znaki? Skąd masz prawko?

   A swoją drogą to po co władze czekają z otwarciem ronda do soboty ,skoro już tydzień temu skończyli? Muszą odbywać się te rauty , przecinanie wstążeczek i robienie fotek? Dla kierowców i mieszkańców ważniejszy jest przejazd i rozładowanie korków niż jakieś tam imprezy.

   5 3 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 6 gru 2012
  def_ibrylator napisał/a:

  paulinka_mce napisał/a:to jak to sie powinno jezdzic juz nic teraz nie wiem :(Na każdym rondzie, jeśli NIE MA znaków "ustąp pierwszeństwa" to osoba wjeżdżająca MA PIERWSZEŃSTWO.

  Jeśli przed wjazdem na rondo jest znak "ustąp pierwszeństwa", wtedy należy USTĄPIĆ autom poruszającym się po rondzie.

  W przypadku Myślenic (akurat) na dzień dzisiejszy na WSZYSTKICH rondach należy ustępować tym, którzy już na nie wjechali. Dlatego, iż przed każdym wjazdem na rondo jest znak - ustąp pierwszeństwa.

  hehe czyli w sumie wychodzi ze trzeba jezdzic tak jak pisal mirek :)

  4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2012

  Biedni ci Myśleniczanie, dwa małe "rondka" i się gubią :(. Zapraszam w takim razie na ronda Kocmyrzowskie, węzeł Mogilski (z punktu widzenia kodeksu drogowego to nie jest rondo), rondo Czyżyńskie, węzeł Wielicka, czy chociażby Plac Centralny... Tyle tych pasów, pogubicie się z pierwszeństwami, znakami itd skoro w Myślenicach macie jakieś wątpliwości :D.

  Oh wait, czemu mnie to dziwi? 3/4 zdaje prawko w Nowym Sączu, a tam jak wiemy ostatnio niezła afera korupcyjna w wordzie... :)
  Miłego wieczoru!

  12 5 Odpowiedz
 • mirek@ 6 gru 2012
  piękny maryjan napisał/a:

  mirekm napisał/a:aż boję się tamtędy jeździć przez pierwsze tygodnie. znajać umiejętności myślenickich kierowców następne tygodnie to będzie istny armageddon. ledwie sie przyzwyczaili (co poniektórzy) do ruchu na wspomnianych skrzyzowaniach a tu kolejna zmiana (niby na stare, ale bedzie zamiesanie) do tego dojdzie rondo - czyli skrzyzowanie po ktorych mysleniczanie nie potrafia jezdzic.

  namietnie wymuszaja pierwszenstwo pakujac sie pod sama maske jadacych po rondzie, a tu 3 zmiany na kluczowych skrzyzowaniaach. bedzie sie dzialo oj bedzieJa się boję tam wjechać jak Ty tam będziesz ! Wróć się na kurs prawa jazdy . To tylko rada - nie uszczypliwość . Po lekturze Twoich postów włos mi się na głowie zjeżył . Jeśli to nie tajemnica powiedz kiedy robiłeś "prawko" i czy były już wtedy ronda ?

  po ktorych fragmentach wlos ci sie jezy hm? przeciez jazde po rondach opisalem prawidlowo, tylko co poniektorzy zaczeli czepiac sie ze istnieja inne ronda. to prawda, ale wroc do pierwsdzego z moich postow, tam pisalem o jezdzie po myslenicach. chetnie wroce na kurs, ale nie znajde szkoly gdzie ucza ze znak "ustap pierwszenstwa" przed wjazdem na rondo oznacza, ze na rondzie nie mam pierwszenstwa, co staracie mi sie wmowic :)

  3 5 Odpowiedz
 • 6 gru 2012

  "na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Sobieskiego i Jordana, pierwszeństwo będą mieli kierowcy jadący ulicą Sobieskiego w kierunku Jordana"

  czyli oznacza to , że całe osiedle jadące do pracy rano przejeżdża jako ostatnie w lewo w kierunku zakopianki - to będa koreczki.

  Co do strzałek na zdjęciu skoro nakaz jazdy w prawo za znakiem jest za Florianem należy przypuszczać , że nie będzie szans strzelić nawrotkę w Słowackiego w kierunku dworca ? Czyli z przymusu jedziemy w kierunku 3-go Maja ?

  Będzie wesoło po zmianach.

  4 1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 6 gru 2012
  Vivaldi napisał/a:

  "
  Co do strzałek na zdjęciu skoro nakaz jazdy w prawo za znakiem jest za Florianem należy przypuszczać , że nie będzie szans strzelić nawrotkę w Słowackiego w kierunku dworca ? Czyli z przymusu jedziemy w kierunku 3-go Maja ?.

  wydaje mi sie ze ta strzalka jest tymczasowa bo - patrzac z perspektywy zdjecia - lewa strona ciagle jest wylaczona z ruchu i jadac slowackiego kieruje cie na kosciuszki. w sobote powinno tego znaku tam nie byc

  4 Odpowiedz
 • 6 gru 2012

  Chciałam zapytać o inną sprawę wynikającą z postaci ronda-na ulice Kościuszki prowadzą dwa pasy-jeden wzdłuż Pabu-drugi z ronda-na ulicy kościuszki będzie możliwość parkowania po prawej a nie jak dotychczas po lewej stronie jezdni-którzy zjeżdżający będą mieli pierwszeństwo?

  4 Odpowiedz
  • 6 gru 2012

   Według przepisów pierwszeństwo będą mieć ci, którzy wjeżdżają z prawej strony, czyli pasem zjazdowym z ulicy Słowackiego. Zjeżdżający z ronda będą musieli ustąpić pierwszeństwa tym pierwszym. No chyba, że postawią tam znaki. które będą stanowić inaczej.

   1 2 Odpowiedz
 • 6 gru 2012
  mirekm napisał/a:

  .[cytat=mirekm]popatrzcie drodzy panowie co znalazłem:

  http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2008/39/Myslenicka-ANTY-JAZDA.html

  " Instruktor radzi: Recepta na rondo

  Wjazd na myślenickie rondo powinien odbywać się bez kierunkowskazu, natomiast wyjazd należy odpowiednio wcześnie zasygnalizować - najpóźniej za ostatnią przecznicą za którą będziemy zjeżdżać, tak żeby ci którzy chcą wjechać na rondo widzieli nasz zamiar i mogli bezpiecznie wjechać. Pamiętajmy, że jadący po rondzie ma pierwszeństwo.
  Nawet ten który przez rondo jedzie prosto musi pamiętać, że w pewnym momencie zjeżdża z ronda i musi to zasygnalizować. Kierowcy o tym zapominają wprowadzając w błąd, tych którzy chcą na rondo wjechać. "

  ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA TEN FRAGMENT: "Pamiętajmy, że jadący po rondzie ma pierwszeństwo."

  Tu już zaczynasz zmieniać wątek bo pokapowałeś ,że w poprzednim się pogubiłeś

  4 2 Odpowiedz
 • 6 gru 2012

  Po przytoczonych fragmentach włos mi się właśnie jeży ! Nie zmuszaj mnie abym dalej tak łopatologicznie musiał Ci przytaczać twoje błędy bo chyba jesteś inteligentny i sam wiesz ,że czasem lepiej najpierw doczytać a potem zabierać głos niż odwrotnie .

  3 2 Odpowiedz
 • 7 gru 2012

  Mirekm nie ciebie się czepiają tylko ty się czepiasz i nie potrafisz się przyznać do błędu musisz popracować nad sobą

  4 2 Odpowiedz
  • mirek@ 7 gru 2012

   tak tak jednak nikt z was nie potrafi sie przyznac do tego ze jadac po rondzie mam pierwszenstwo a ten kto chce na nie wjechac musi czekac. oczywiscie jesli znaki stanowia inaczej co nie podlega dyskusji :)

   wiec jak to jezdzicie panowie? puszczacie na rondzie tych ktorzy czekaja czy jedziecie po okregu?

   2 5 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 7 gru 2012

  Panie Mirku, w Myślenicach, jako, że znaki stanowią inaczej, puszczę Pana za każdym razem, jak będzie Pan jechał po rondzie. Poczekam spokojnie i wjadę, gdy będzie pusto. I mam nadzieję, że vice versa.

  2 1 Odpowiedz
  • mirek@ 7 gru 2012

   drogi panie, rowniez pana przepuszcze czekajc na swoja kolej aby na rondo wjechac. dziekuje za troske ktora mnie obdarzyliscie, ale nie martwcie sie jezdze po calej polsce a tam jak sugerujecie ronda sa rozne i wiecie co? one tez maja znaki lub nie - dzieki temu wiem jak sie po nich poruszac.

   2 3 Odpowiedz
 • 7 gru 2012

  Tak Panie Mirku w Myślenicach na każdym rondzie będąc na nim ma Pan pierwszeństwo. Oby trafiał Pan tylko na takie ronda jak w Myślenicach bo inaczej może mieć Pan problem z poruszaniem się...

  3 1 Odpowiedz
 • 7 gru 2012

  A na niektórych są jeszcze światła :)

  1 Odpowiedz
 • 7 gru 2012

  Już trudno, że niektórzy nie znają przepisów i nie wiedzą jak jeździć po rondzie. Mają OC to lekkie kolizje zostaną zadośćuczynione.

  Moim zdaniem jednak organizacja ruchu na skrzyżowaniu Knieziewicza-Jordana-Sobieskiego powinna pozostać taka jaka była po rozpoczęciu prac budowlanych. Natężenie ruchu było tam mniejsze, mniej sytuacji "podbramkowych" z tego co wiem nie jestem odosobniony i może warto się nad tym zastanowić. Może jakaś petycja do UMiG ??

  7 1 Odpowiedz
 • 7 gru 2012

  Niestety większośc kierowców w Myslenicach to jakieś relikty z czasów wielkiego zlodowacenia i jazda po naszych rondach przypomina wolną amerykankę, pierwszeństwo ma ten kto wpycha się na bezczela i tyle. Sam zacząłem stosować taki styl jazdy po naszych skrzyżowaniach bo tylko ona zapewnia bezstresową jazde po mieście.
  Natomiast co chodzi o organizację ruchu to na skrzyżowaniu dąbrowskiego z Jordana powinno pozostać tak jak jest, znacznie poprawiło to ruch bo przecież wlot od orlena nie ma takiego wielkiego natęzenia a droga z rynku to własciwie wylot z parkingu, natomiast ulicami Dąbrowskiego i Jordana omijamy rynek więc ruch jest tam większy.

  9 3 Odpowiedz
 • mirek@ 8 gru 2012

  z dedykacją dla wszystkich którzy ze mnie kpili:

  http://miasto-info.pl/myslenice/6113,policja-przypomina-jak-sie-poruszac-po-rondzie.html

  hm powinienem napisać "a nie mówiłem?"

  4 3 Odpowiedz
  • 9 gru 2012

   Mówiłeś coś zupełnie innego

   mirekm napisał/a:

   chyba zwariowales, skoro jade po rondzie to nie jest moim zadaniem zatrzymywanie sie i puszczanie wszystkich z prawej strony. jade na rondzie mam pierwszenstwo.

   Na tym nowym rondzie tak ale na innych niekoniecznie ! Dotarło !

   3 Odpowiedz
 • 9 gru 2012

  bywają ronda na które pierwszeństwo ma ten kto na nie wbija np rondo Mickiewicza w Częstochowie (na szczęsciejuż zmieniona organizacja ruchu)i na rondzie owym nalezy wpuścić kazdego kto na nie chce wjechac, chcąc tam zjechac w lewo trzebabyło ustąpić 4 razy piwrwszenstwa chory system ale taki tez istnieje a na rodzie pierwszonstwo jest wówczas gdy są przed wjazdem znaki USTĄP lub Inne zanki wnoszące korekte do ogólnej zasady prawej strony

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2012

  dajcie znak ustąp pierwszeństwa bo jest masakra!!

  2 1 Odpowiedz
  • mirek@ 10 gru 2012

   przeciez jest, najwidoczniej nie byles na tym rondzie albo go nie widziales

   2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2012
  mirekm napisał/a:

  ksgrzes napisał/a:dajcie znak ustąp pierwszeństwa bo jest masakra!!przeciez jest, najwidoczniej nie byles na tym rondzie albo go nie widziales

  piszę o zdjęciu!!

  2 Odpowiedz
 • 10 gru 2012

  na rondzie z sygnalizacja świetlną przy wjeździe dajemy kierunkowskaz jeśli skręcamy w prawo bądź w lewo i oczywiście jak zmieniamy pasy ruchu,
  na rondzie bez sygnalizacji kierunkowskaz dajemy przy wyjeździe z ronda, bądź jak zmieniamy pasy ruchu.
  jeśli przed rondem są znaki ustąp pierwszeństwa i ruch okrężny to pierwszeństwo jest ma kierujący na rondzie, jeśli tych znaków nie ma to pierwszeństwo ma kierujący wjeżdżający na rondo - są to tak zwane dzikie ronda.

  1 Odpowiedz
 • 25 lip 2017

  Tu się znajduje wszystko https://www.prawo-jazdy-360.pl/kodeks-drogowy . Jak się z tym dobrze zapoznacie to będziecie wszystko wiedzieć.

  Odpowiedz

Zobacz więcej