Miasto

Rondo Śródmieście: Otwarcie w sobotę. UWAGA - wraca stara organizacja ruchu

Rondo Śródmieście: Otwarcie w sobotę. UWAGA - wraca stara organizacja ruchu

Prace przy budowie ronda zostały zakończone przed terminem. Otwarcie największego w Myślenicach skrzyżowania odbędzie się w sobotę o godz. 12. W mieście wraca stara organizacja ruchu

Otwarcie ronda zaplanowano na godz. 12 w sobotę. Od tego momentu na ulice miasta wraca stara organizacja ruchu. Których miejsc będzie dotyczyć? Przede wszystkim skrzyżowania ulic 3 Maja, Kniaziewicza i Dunin Brzezińskiego, gdzie drogą główną ponownie stanie się ul. 3 Maja. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Sobieskiego i Jordana, pierwszeństwo będą mieli kierowcy jadący ulicą Sobieskiego w kierunku Jordana. Na ul. Kościuszki samochody będzie można pakrować po prawej, a nie jak dotąd po lewej stronie.

Na temat tymczasowej zmiany organizacji ruchu wasze zdania są podzielone. Ponad połowa ankietowanych (52%) twierdzi, że utrudniła poruszanie się po mieście, 38% twierdzi, że jest wręcz odwrotnie, natomiast co dziesiąty nie ma na ten temat zdania. W sondażu oddano 1438 głosów.

 

RONDO ŚRÓDMIEŚCIE - JAKIE NADAĆ MU IMIĘ?

Rondo powstało na planie okręgów o średnicach 33 i 24 m, jezdnie mają szerokość 5 m, natomiast pierścień od 2 do 3,5 m. Od ulicy Słowackiego powstał dodatkowy pas do skrętu w prawo w ul. Tadeusza Kościuszki. Jak informuje starostwo powiatowe: Celem budowy ronda było stworzenie nowoczesnego skrzyżowania, które poprawi bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu przy jednoczesnym uspokojeniu i rozładowaniu ruchu w centrum Myślenic.

Włączając się do ruchu na rondzie należy pamiętać o tym, aby przepuścić uczestników znajdujących na skrzyżowaniu.

Powiązane tematy

Komentarze (56)

 • mirek@ 6 gru 2012

  aż boję się tamtędy jeździć przez pierwsze tygodnie. znajać umiejętności myślenickich kierowców następne tygodnie to będzie istny armageddon. ledwie sie przyzwyczaili (co poniektórzy) do ruchu na wspomnianych skrzyzowaniach a tu kolejna zmiana (niby na stare, ale bedzie zamiesanie) do tego dojdzie rondo - czyli skrzyzowanie po ktorych mysleniczanie nie potrafia jezdzic.

  namietnie wymuszaja pierwszenstwo pakujac sie pod sama maske jadacych po rondzie, a tu 3 zmiany na kluczowych skrzyzowaniaach. bedzie sie dzialo oj bedzie

  42 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 gru 2012

  panowie blacharze i lakiernicy szykujcie młotki nabijacie pistolety farbą, idą żniwa

  26 5 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 6 gru 2012

  piękne rondo, wspaniała inwestycja - CHLUBA MYŚLENIC!

  27 22 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 6 gru 2012

  Wiesz Mirku, aż się dziwię, że przed pisaniem takich głupot nie sprawdzisz chociażby w internecie jak to jest. Cóz, sam siebie błaźnisz.

  "Jeśli natomiast przed skrzyżowaniem z ruchem okrężnym nie ma znaku „ustąp pierwszeństwa”, a jedynie C-12 lub A-8 "uwaga, skrzyżowanie z ruchem okrężnym", wówczas obowiązują na nim takie same zasady jak na skrzyżowaniu równorzędnym.

  - Chodzi o regułę prawej ręki, czyli pierwszeństwo w takiej sytuacji ma kierowca wjeżdżający na rondo – mówi Marek Florianowicz. – Kierowca będący na rondzie, musi ustąpić."

  Źródło: http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/jazda-po-rondzie-zasady-ruchu-zawracanie-kierunkowskazy

  Ps. Przez takichludzi jak Ty mamy własnie te wypadki. Radzę szybko powtórzyć ten kurs, do którego tak bardzo innych namawiasz. A prawko dał mi egzaminator, u którego zdałem za pierwszym razem, gdyż do sprawy się porządnie przyłożyłem. I odpukać, od 6 lat za kółkiem nie miałem nigdy ani stłuczki ani wypadku. Mam wiedzę i umiejętności. Szczerze polecam.

  15 8 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 6 gru 2012

  Faktycznie. W takim razie mirekm oraz redakcja mają rację. Pierwszeństwo mają zapinkalający po rondzie.

  12 2 Odpowiedz

Zobacz więcej