Miasto

Myślenice: Pierwsza ofiara zimna i pijani na mrozie leżący na chodniku

Myślenice: Pierwsza ofiara zimna i pijani na mrozie leżący na chodniku

Na leśnej ścieżce góry Chełm idący do sklepu mężczyzna natknął się na ciało 56-latka, który zamarzł podczas samotnego spaceru. To nie jedyny przypadek tej zimy

W sobotę 8 grudnia, około godz. 9 do dyżurnego KPP w Myślenicach dotarło zgłoszenie o zwłokach mężczyźnie leżących na Chełmie w Myślenicach. Ciało nieżyjącego już 56-letniego mieszkańca Myślenic zauważył na leśnej ścieżce idący do sklepu mężczyzna.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że zgon mężczyzny nastąpił z przyczyn naturalnych, bez udziału osób trzecich, a pośrednią przyczyną jego śmierci było wychłodzenie organizmu.

Nietrzeźwi leżeli na chodniku

Tego samego dnia – około godz. 1 w nocy i 21:30 – patrole policyjne pomogły dwóm nietrzeźwym mężczyznom, którzy przy kilkunastostopniowym mrozie leżeli na chodniku oraz przy sklepie. Obie interwencje miały miejsce przy ul. 3 Maja w Myślenicach.

O zdarzeniach tych zgłosili telefonicznie mieszkańcy miasta. W pierwszym przypadku łączony patrol policjant-strażnik miejski przetransportował mężczyznę, któremu z powodu wypitego alkoholu „nogi odmówiły posłuszeństwa”, do miejsca zamieszkania. Drugi, znany już służbom 58-latek, z powodu braku stałego miejsca zamieszkania, został doprowadzony do wytrzeźwienia w Krakowie.

SZYMON SALA, rzecznik prasowy myślenickiej policji: Apelujemy, aby w przypadku zauważenia np. osób leżących na mrozie, w śniegu, czy w podobnej sytuacji, kiedy ich życie i zdrowie jest zagrożone – powiadomić o tym jak najszybciej, nawet anonimowo, dyżurnego policji.

Liczymy także na sygnały dotyczące osób potrzebujących pomocy w związku z niekorzystną aurą, także z przyczyn ekonomicznych. Policjanci przekażą takie informacje do placówek pomocowych – zgodnie z ich kompetencją. 

Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem, współpracują w tym temacie z komórkami zarządzania kryzysowego lub opieki społecznej.

 

Komentarze

 • mirek@ 14 gru 2012

  z tymi panami na 3maja juz dawno ktos moglby zrobic porzadek. to zaskakujace ze tacy moga pic kazdego dnia w tym samym miejscu i nawet na nich nie reaguje policja ani straz miejska a zwykly obwyatel ktory otworzy piwo w lecie na sloncu za taka przyjemnosc placi 100 zl mandatu. tzn ze siadajac obok tych panow przejdzie sie w tryb niewidzialnosc?

  43 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 gru 2012

  masakra, odwozić żuli do domu? kolizja drogowa na policję trzeba nieraz czekać do 1godziny nawet dłużej a tu taxi radiowóz! taki żul trafia do szpitala od kopyta robią mu kompleksowe badania na które zwykły człowiek czeka rok może dłużej!! policja bliżej obywatela!! by żyło się lepiej

  27 15 Odpowiedz
  • mirek@ 14 gru 2012

   żul - jak go nazywasz tez człowiek, dlatego ze jest uzalezniony od alkoholu nie nalezy mu sie pomoc?

   23 14 Odpowiedz
 • 14 gru 2012

  Tylko dlatego, że na SOR trafia z radiowozu jest przyjmowany poza kolejnością a inni z pewnością bardziej potrzebujący czekają i patrzą.

  21 3 Odpowiedz
  • mirek@ 14 gru 2012

   patrza i potem maja o czym plotkowac... a czy czlowiek na skraju zamarzniecia nie potzebuje natychmiastowej pomocy? szybciej niz ktos kto skrecil kostke?

   9 7 Odpowiedz
  • 14 gru 2012

   Droga koleżanko skoro już Ci tak o to czekanie chodzi to co myślisz o tej sprawie.Jestem honorowym dawcom krwi, któremu przysługują przeróżne ulgi m. in. przyjęcie poza kolejnością do lekarza itp. Niestety spore grono kobiet czekających do lekarza zawsze ma wielkie "ale" że się człowiek wpieprza w kolejkę ( panowie to jakoś potrafią zrozumieć) ale przede wszystkim pierwszeństwo mają osoby przywiezione przez karetkę następie doprowadzone przez policję a cała reszta musi czekać również osoby z ustawowym pierwszeństwem do przyjęcia.A jeśli myślsiz ze źle pisze to na SORze jest tablica na której są wszystkie prawa i obowiązki pacjenta SORu wypisane ;)

   3 1 Odpowiedz
 • ZaslonOkno.pl 14 gru 2012

  pozdrawiam kolegę, którego obudziłem w środę przed piątą rano na przystanku na Słowackiego.

  8 2 Odpowiedz
 • mirek@ 14 gru 2012
  ksgrzes napisał/a:

  mirekm napisał/a:/żul - jak go nazywasz tez człowiek, dlatego ze jest uzalezniony od alkoholu nie nalezy mu sie pomoc?to takiego pijaczka powinni ubezwłasnowolnić i poddać przymusowemu leczeniu! a nie wozić go po kilka razy w roku do Krakowa na izbę, i jeszcze te darmowe badania pijaczków w szpitalu ja nie po to płacę składki żeby takiego delikwenta jeszcze na sygnale wozili!! ogarnij się bo ludzie umierają na różne choroby tylko przez to że na konkretne badania czeka się ponad rok! a takim ćwokom nic nie jest a opiekują się nimi jakby mieli znajomości w NFZ. czyli najlepszą metodą na kompleksowe badania jest upić się i przewrócić koło posterunku lub pod kamerą miejską! brawo

  wątpie, ze płacisz podatki, poziom twoje posty sa na poziomie gimnazjalnym

  7 3 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 gru 2012

   to takiego pijaczka powinni ubezwłasnowolnić i poddać przymusowemu leczeniu! a nie wozić go po kilka razy w roku do Krakowa na izbę, i jeszcze te darmowe badania pijaczków w szpitalu ja nie po to płacę składki żeby takiego delikwenta jeszcze na sygnale wozili!! ogarnij się bo ludzie umierają na różne choroby tylko przez to że na konkretne badania czeka się ponad rok! a takim ćwokom nic nie jest a opiekują się nimi jakby mieli znajomości w NFZ. czyli najlepszą metodą na kompleksowe badania jest upić się i przewrócić koło posterunku lub pod kamerą miejską! brawo

   9 8 Odpowiedz
 • 14 gru 2012

  Policja pomaga zle, nie pomaga tez zle zawsze jest powod aby pobiadolic w tym kraju i powyzywac bliznich zwlaszcza przed Swietami, Zaklamana poludniowa religijnosc !

  9 2 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  nie zakłamana religijność tylko obłuda i fałsz ludzki (trzeba odróżnić jedno od drugiego)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 gru 2012

  [cytat=mirekm wątpie, ze płacisz podatki, twoje posty sa na poziomie gimnazjalnym[/cytat]
  chyba ty jesteś na poziomie podstawówki bo czytanie ze zrozumieniem tekstu dopiero zaczynacie! gdzie piszę o podatkach? czy składka zdrowotna to podatek? wyznaję zasadę Nie karmić trolla ale ty jesteś wyjątkiem

  Odpowiedz

Zobacz więcej