Miasto

Nastoletni piłkarze umieścili wulgarne napisy pod estakadą

Nastoletni piłkarze umieścili wulgarne napisy pod estakadą

"J... Żydów" to jeden z napisów jaki chłopcy należący do młodzieżówki jednego z małopolskich klubów umieścili na elewacji w przejściu podziemnym pod estakadą. Policjanci oprócz farby w sprayu znaleźli  przy nich kastet


 
Tak wyglądała elewacja w przejściu podziemnym pod estakadą po wizycie nastolatków, fot. KPP Myślenice

W ręce policjantów wpadli trzej chłopcy, z których dwaj w Myślenicach, w przejściu podziemnym pod „zakopianką”, umieścili na murach wulgarne napisy. O interwencję w tej sprawie poprosił telefonicznie świadek zdarzenia. Stało się to w sobotę 15 grudnia około godz. 10.

- Wezwani na miejsce dwaj dzielnicowi szybko odnaleźli odpowiadających rysopisowi przy pobliskim dyskoncie. Po rozmowie funkcjonariuszy z trzema chłopcami (dwóch 16-latków z Krakowa i gminy Myślenice oraz 17-latek z powiatu krakowskiego) należącymi do piłkarskiej młodzieżówki jednego z małopolskich klubów, okazało się, że dwóch z nich czarną farbą w sprayu pomalowało elewację podziemnego przejścia pod estakadą - opowiada Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

 Przy młodych piłkarzach policjanci znaleźli torbę z kilkoma metalowymi pojemnikami z farbą w sprayu oraz… kastet. Z komendy nastolatków odebrali opiekunowie.

- Młodzi ludzie odpowiedzą przed sądem rodzinnym za przestępstwo umyślnego zniszczenia cudzego mienia oraz posiadanie zabronionego przedmiotu bez wymaganego, a wydawanego przez policję zezwolenia - dodaje Szymon Sala.

23 grudnia 2012

Skontaktował się z nami jeden z rodziców informując, że chłopcy zamalowali napisy w przejściu podziemnym pod estakadą. Sprawdziliśmy te doniesienia. Na miejscu okazało się, że są prawdziwe, a niektóre napisy rzeczywiście zostały usunięte. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (47)

 • Brak zdjęcia
  21 gru 2012

  Nareszcie się za nich wzięli.

  38 6 Odpowiedz
 • 21 gru 2012

  A ja wnoszę aby wyrok sadu w tej sprawie nakazywał WŁASNORĘCZNE naprawienie szkody tzn. usunięcie wszystkich napisów w tym przejściu podziemnym przez sprawców.
  Czyszczenie płyt kamiennych przez kilka dni byłoby super metodą wychowawczą i nie uderzyło po kieszeni opiekunów.

  27 4 Odpowiedz
 • 21 gru 2012

  Szmatkę 5x5cm do łapy , letnią wodę i czyścić na błysk!

  24 2 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 21 gru 2012

  jak mozna w ten sposob niszczyc NASZE MIASTO?!!!? to wandalizm bez usprawiedliwien i bardzo dobrze ze policja w tym momencie okazala sie skuteczna i ze ktos zglosil niszczenie mienia. BRAWO za obywatelska postawe!

  ciesze sie ze ich zlapano, jutro mogli pomalowac komus dom mam nadzieje ze cala ta sprawa da im nauczke.

  22 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 gru 2012

  Czemu nie można wandali karać na wzór praw np. z MezopotamiI? Uciąć łapska, to następni cztery razy pomyślą, zanim zaczną szpecić przestrzeń publiczną.

  26 11 Odpowiedz

Zobacz więcej