Myślenice

Biała substancja w Bysince. W pobliżu martwe gołębie

Biała substancja w Bysince. W pobliżu martwe gołębie
Myślenice, 8 lipca. Kanałem burzowym do Bysinki wyciekła biała substancja

Do Bysinki ktoś wypuścił nieznaną substancję o białym zabarwieniu. Trzydzieści metrów poniżej wycieku strażacy znaleźli martwe gołębie

Biała substancja dostała się do koryta Bysinki przez kanał burzowy na wysokości ul. 3-go Maja w pobliżu ronda Śródmieście. Do wody dostała się biała substancja, a 30 metrów poniżej miejsca wycieki w wodzie strażacy znaleźli dwa martwe gołębie.

Mł. bryg. Roman Ajchler: Zabezpieczyliśmy to miejsce i ograniczyliśmy przedostawanie się substancji do Bysinki przy pomocy mat sorbcyjnych. Następnie podjęliśmy próbę ustalenia miejsca przedostania się substancji do kanału burzowego oraz zadysponowano na miejsce zdarzenia grupę SGRChem-Eko z JRG 6 Kraków.

Na miejscu akcji powołano sztab, w skład którego weszli przedstawiciele służb, inspekcji i straży. Grupa chemiczna z Krakowa pobrała trzy próbki wody i wstępnie zbadała na miejscu. – Badania wykazały odczyn obojętny – dodaje Roman Ajchler.

Zabezpieczone próbki trafią do dalszych badań laboratoryjnych w WIOŚ w Krakowie. Po konsultacji z Powiatowym Lekarzem Weterynarii martwe ptaki zostały zabrane i poddane utylizacji. W działaniach udział brali strażacy JRG Myślenice, JRG 6 Kraków, OSP Myślenice – Śródmieście.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 9 lip 2019

  Nie rozumiem dlaczego w Naszym mieście robimy taki syf?? Przykład Raby. Mamy to szczęscie ze mamy taka rzeke, która płynie u nas i może dawac chłod, odpoczynek i zabawe nam wszystkim!!! Dlaczego tyle śmieci w niej plynie? Czemu wciaz wrzuca sie puste butelki do niej? Sami sobie w stope strzelamy.. Przecież nie ma osoby, która by nie byla na Zarabiu, ktora nie pospacerowała sobie w parku i przejechala sie na "małpi". Czyli sie korzysta. A jednak to wszedzie pełno syfu, śmieci i Bog wie czego. Dlaczego robimy taki syf? Czemu sami sobie szkodzimy? Tak trudno wrzucic butelke, papierek do kosza? Nie ma kosza? Bedzie za pare metrow. Miales sile przyniesc siatke z pelnym butelkami? Puste sa lzejsze. Co Ci szkodzi wyrzucic? Naprawde zacznijmy dbac o to co mamy bo teraz my korzystamy ale za pare lat dobrze by bylo jakby nasze dzieci tez skorzystaly.

  53 Odpowiedz
 • 10 lip 2019

  Dobrze by było, gdyby oprócz Ciebie myślało tak przynajmniej te 90% osób, już nie myślę o 100 bo to NIEMOŻLIWE

  26 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lip 2019

  Publiczne ujawnienie danych sprawcy to byłaby najlepsza resocjalizacja.

  12 4 Odpowiedz
 • 10 lip 2019

  Bysinka to juz od dawna bez dolewania do niej czegokolwiek niestety sam syf.

  6 Odpowiedz
 • 13 lip 2019

  A skoro niskie stany to może tak posprzątać koryto Bysinki bo leży w nim wszystko od konarów drzew po parasolki włącznie. Tylko zanim ktoś podejmie działanie to nam doleje i Bysinka wyleje.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej