Miasto

Stacja narciarska ruszy w tym tygodniu?

Stacja narciarska na górze Chełm może ruszyć jeszcze w tym tygodniu - taką informację podaje Dziennik Polski po rozmowie z przedstawicielem nowego dzierżawcy obiektu - spółki Artemida

W środę 2 stycznia na oficjalnej stronie stacji narciarskiej znalazł się komunikat mówiący o tym, że obiekt jest nieczynny, a właściciele zapraszają do korzystania ze stoku w Koninkach. Nie podawano powodów zamknięcia obiektu. Na parking znajdujący się na Zarabiu, został zwieziony ratrak, pracujący do tej pory na zboczach stoku. Znajduje się tam do tej pory.

W piątek 5 stycznia na stronie stacji zamieszczono kolejny komunikat, mówiący o tym że stacja narciarska Myślenice tymczasowo zawiesiła swoją działalność, a w najbliższych dniach ukaże się informacja o przyszłych działaniach.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych Urząd Miasta i Gminy Myślenice opublikował pismo zaadresowane przez pełnomocnika spółki Artemida z Krakowa Jarosława Sitarza do burmistrza Myślenic w którym opisuje sytuację w jakiej znajduje się stacja narciarska. Zobacz pełną treść listu.

Z pisma można dowiedzieć się m.in., że nowym dzierżawcą firmy Eco-Sport jest spółka Artemida 34 i jest jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania m.in. z kolei czteroosobowej i stoku narciarskiego.

Jarosław Sitarz powiedział na łamach Dziennika Polskiego, że: (…) "czynione jest wszystko, aby stacja wznowiła działalność w tym tygodniu. Uruchomiona ma zostać kolejka czteroosobowa oraz trasa nr 1". Więcej na ten temat

Powiązane tematy

Komentarze

 • 7 sty 2013

  No to do dzieła panie nadleśniczy Widz
  "Faktem jest, że Nadleśnictwo Myślenice, od którego dzierżawił grunty Eco-Sport wypowiedziało spółce umowę z terminem 31 lipca 2012 roku. Jak mówi nadleśniczy Stanisław Widz, przedstawiciele firmy nie przyjęli tego do wiadomości, nie stawiając się na przekazanie gruntów. Powody wypowiedzenia umowy najmu były dwa. Jeden to zaleganie z płatnościami za dzierżawę przez okres sześciu miesięcy, drugi - podnajęcie gruntów osobie trzeciej." -

  "Bezprawne podnajęcie - podkreśla nadleśniczy i przytacza paragraf umowy, z którego wynika, że najemca nie może swoich praw odstępować osobom trzecim bez zgody wynajmującego."

  Więc panie nadleśniczy do pracy pogonić cwaniaków w wykrochmalonych kołnierzykach.Kpina w majestacie prawa.
  No chyba ze jednych się goni a innych chroni.

  A gdzie jest kilkadziesiąt tysięcy złotych zaległych podatków bez odsetek od Eco-Sport dla gminy Myślenice. Jeśli syndyk zapłaci to niech sobie wynajmuje komu chce.

  Cała ta sprawa z tym stokiem śmierdzi bardziej niż stare składowisko pod Borzętą.

  31 Odpowiedz
  • 7 sty 2013

   Faktem jest też, że 1 sierpnia 2012 zarejestrowana została spółka, która teraz "przejmuje" stok i infrastrukturę. Zadziwiający zbieg okoliczności, tak samo jak to, że spółek "Artemida" namnożyło się 7.

   15 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o.................................?

  26 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  Aby stacja znów ruszyła na pewno potrzeba:
  - wykwalifikowanych pracowników
  - armatek
  - ratraka
  - umowy z dostawcą energii /będzie ciężko/
  - itp...

  Obawiam się, że w tym sezonie z Chełmu pojeździmy jedynie na sankach.

  22 2 Odpowiedz
  • 7 sty 2013

   Jeżeli ktoś założył spółkę to dobrze wiedział po co i że to jego wybierze syndyk.Żyjemy w demokratycznym kraju więc niektórzy wcześniej wiedzą że wygrają przetarg czy zostaną wybrani a procedury są dla maluczkich.Z nadleśnictwa nikt nie podskoczy nie są kamikadze.Za długi do więzienia to u nas idzie matka samotnie wychowująca dziecko a nie biznesmeni będący POdporą polityków.

   14 1 Odpowiedz
   • 7 sty 2013

    No ale pozostaliśmy jeszcze my wydy...ni mieszkańcy oraz użytkownicy stoku. Nie wiem jak wam ale mnie trochę od nie chciało się płacić tego rodzaju cwaniakom typu Ar coś tam .
    Dlatego proponuje wspólną mobilizację w celu wyegzekwowania od nowego dzierżawcy 100% legalu na wszystko.
    Zaczniemy od nielegalnego wjazdu na droge na Chełm przez ratownika na stoku, pomoc medyczną, BHP pracy i wieeeeelu innych wymogów których jest setki wystarczy trochę poszukać.
    Jeśli spełnią wszystkie to OK mogą zostać. Ale jeśli nie to do widzenia.
    A wydającym zgody patrzmy na ręce i piętnujmy publicznie. Przecież to dla naszego dobra i za nasze pieniądze.

    24 Odpowiedz
  • 10 sty 2013

   O to chodzi,bo jak za górę wezmą się znowu tacy "specjaliści" jak było na poczatku to długo im zejdzie zanim naucza się nie mieszać kamieni ze śniegiem itp. co skutecznie odstraszało ludzi przez pierwsze dwa sezony. Swoją drogą ciekaw jestem czy p. Pasek dogadał się z nową spółką żeby mu zwrócili za naśnieżenie go i przygotowanie. (śniegu nie da się zabrać ze sobą)

   2 2 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  No przecież poprzedni dzierżawca zostawił ratrak, armatki, zrobił kampanię reklamową, nawet opłacił długi i bieżące rachunki... ;) Pracownicy? Pewnie znajdzie się wielu, którzy chętnie zatrudnią się choćby tylko na jeden sezon. Nawet jeśli to kolejna eko spółka....

  15 2 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  Teraz po wszystkim to już widzę wszystkich mieszkańców naszego powiatu ściągającego ochoczo pod stok. Takiego wała!

  21 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  eeee to zas tylko tymczasowe... pewnie sprzedadza slowaka w paczce jak pkl ...

  1 3 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  jadąc dziś na 6 do pracy stok się świecił, więc myślę że na dniach będziemy juz tam jeździć :)

  2 15 Odpowiedz
  • 7 sty 2013

   Kto będzie to będzie :)
   Sytuacja, a ściślej rzecz ujmując smród, panujący wokół całego tematu i stronniczość władz skutecznie mnie zniechęciła do odwiedzania tego miejsca...

   18 Odpowiedz
 • Marcin 7 sty 2013
  Czarm napisał/a:

  MGGG napisał/a:Czarm napisał/a:Maro napisał/a:jadąc dziś na 6 do pracy stok się świecił, więc myślę że na dniach będziemy juz tam jeździć :)Kto będzie to będzie :)
  Sytuacja, a ściślej rzecz ujmując smród, panujący wokół całego tematu i stronniczość władz skutecznie mnie zniechęciła do odwiedzania tego miejsca...jak kto woli. zawsze ktoś musi w takiej sytuacji zarobić..

  nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie najważniejsze jest to, że jest blisko i przychylny jak dla mnie profil stoku, dlatego jak najszybciej niech otworzą, nie jest dla mnie ważne kto.porozmawiamy, jak okaże się, że stok jest otwarty tylko dla wpływu z kas. skoro artemida = eko-sport to śmiem twierdzić, że nad SN Chełm/Myślenice znów zbierają się czarne chmury. i nie są to chmury smogu ;) sądząc po kondycji stoku za panowania eko-sportu i porównując go do działań byłego już dzierżawcy śmiem twierdzić, że wiele osób jeszcze zatęskni za panem Paskiem ;) może idealny nie jest, ale przynajmniej o swoje dbał...

  moim zdaniem jednak nic się nie zmieni, ta spółka - wspomniana Artemida mająca kapitał zakładowy 5000zł - jak myślisz po co została utworzona? J. Pasek z pewnością dalej będzie prowadził działalność na stoku tylko z tytułem prawnym na słupa, Aleksandra W. prezesa zarządu wspomnianej spółki. Wpisz sobie nazwę tej spółki i zobacz w ilu branżach działa. Fikcyjny byt prawny i tyle;)

  1 6 Odpowiedz
  • 7 sty 2013

   porozmawiamy, jak okaże się, że stok jest otwarty tylko dla wpływu z kas. skoro artemida = eko-sport to śmiem twierdzić, że nad SN Chełm/Myślenice znów zbierają się czarne chmury. i nie są to chmury smogu ;) sądząc po kondycji stoku za panowania eko-sportu i porównując go do działań byłego już dzierżawcy śmiem twierdzić, że wiele osób jeszcze zatęskni za panem Paskiem ;) może idealny nie jest, ale przynajmniej o swoje dbał...

   16 2 Odpowiedz
   • Marcin 7 sty 2013

    jak kto woli. zawsze ktoś musi w takiej sytuacji zarobić..

    nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie najważniejsze jest to, że jest blisko i przychylny jak dla mnie profil stoku, dlatego jak najszybciej niech otworzą, nie jest dla mnie ważne kto.

    6 18 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  hej. może nie przesadzajmy w teoriach spiskowych...
  według Pana to poprzedni dzierżawca sam siebie do sądu podał? i do tego jeszcze sam sobie czarny PR zrobił?

  i pewnie zamknął ludziom stację przed nosem, sprzedając wcześniej grupony i rozdając darmowe wejściówki, żeby teraz Ci sami ludzie narzekali, że stok jest zamknięty...

  zgadzam się, ze każda ze spółek pod nazwą Artemida to fikcyjny byt, tyle, że jakoś nie rozumiem idei, która miałaby kierować Panem Paskiem, przy tworzeniu (samemu sobie de facto) takiego g...na.

  3 2 Odpowiedz
 • Grażyna Pawlak 7 sty 2013

  :)

  1 Odpowiedz
 • 7 sty 2013
  MGGG napisał/a:

  Czarm napisał/a:MGGG napisał/a:Czarm napisał/a:Maro napisał/a:jadąc dziś na 6 do pracy stok się świecił, więc myślę że na dniach będziemy juz tam jeździć :)Kto będzie to będzie :)
  Sytuacja, a ściślej rzecz ujmując smród, panujący wokół całego tematu i stronniczość władz skutecznie mnie zniechęciła do odwiedzania tego miejsca...jak kto woli. zawsze ktoś musi w takiej sytuacji zarobić..

  nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie najważniejsze jest to, że jest blisko i przychylny jak dla mnie profil stoku, dlatego jak najszybciej niech otworzą, nie jest dla mnie ważne kto.porozmawiamy, jak okaże się, że stok jest otwarty tylko dla wpływu z kas. skoro artemida = eko-sport to śmiem twierdzić, że nad SN Chełm/Myślenice znów zbierają się czarne chmury. i nie są to chmury smogu ;) sądząc po kondycji stoku za panowania eko-sportu i porównując go do działań byłego już dzierżawcy śmiem twierdzić, że wiele osób jeszcze zatęskni za panem Paskiem ;) może idealny nie jest, ale przynajmniej o swoje dbał...moim zdaniem jednak nic się nie zmieni, ta spółka - wspomniana Artemida mająca kapitał zakładowy 5000zł - jak myślisz po co została utworzona? J. Pasek z pewnością dalej będzie prowadził działalność na stoku tylko z tytułem prawnym na słupa, Aleksandra W. prezesa zarządu wspomnianej spółki. Wpisz sobie nazwę tej spółki i zobacz w ilu branżach działa. Fikcyjny byt prawny i tyle;)

  Co za zbdury tu wypisujesz! Pan Pasek zwinął się do Koninek...a nowa Spółeczka Artemida to nic innego jak twór Eco-Sportu, żeby przez przypadek nie pójść całkiem na dno z uwagi na upadłość...Poczekajmy chwile to zobaczymy- jak szybko Artemida zgodnie z literą prawa w wyniku "licytacji" uzyska prawo zakupu infrastruktury na górze Chełm...zresztą cytując p. Sitarza z dzisiejszej wypowiedzi na łamach dziennika polskiego- " Podpisując umowę z syndykiem byliśmy zainteresowani tym, aby w przyszłości stać się właścicielem stacji - powiedział Jarosław Sitarz" Coś więcej trzeba dodawać??????????? Chyba NIE!

  4 1 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  W ciągu ostatniego tygodnia powstało 5 nowych spółek Artemida, Artemida 35,36,37,38, 39.
  Spółkami zarządza KKW Kancelaria Radców Prawnych: http://kkw.pl/
  "Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej dużych przejęć " a pojęcie o prowadzeniu stacji narciarskiej takie jak ja o prowadzeniu łodzi podwodnej, czyli żadne.
  Smród straszny sie ciągnie gdzie tylko nos nie przyłożyć..

  18 1 Odpowiedz
  • 8 sty 2013

   A jak było z Mosornym Groniem? Wyciąg wybudowały krakowskie spółki (do tej pory nigdzie z nazwy nie wymienione), Hill Tour (Hotel Lajkonik), Trans Mak i gmina Zawoja, która włożyła w inwestycję sporo pieniędzy - 1 milion złotych (w zamian za udziały - 22%) i nigdy ich nie odzyskała. Syndyk dzierżawił tereny różnym osobom ("mającym pojecie o prowadzeniu stacji narciarskiej takie, jak my o prowadzeniu łodzi podwodnej, czyli żadne) , aż w końcu sprzedał za połowę wartości PKL. Ta z kolei zapłaciła gminie ponad ćwierć miliona zaległości samych podatków... W chwili obecnej trwa prywatyzacja PKL przez co ich wyciągi, w tym również SN Mosorny Groń została wystawiona na sprzedaż. Żeby nie było - sprawa Mosornego ciągnie się od mniej więcej 2005 roku.

   Po co o tym piszę? Bo zastanawiam się, na jakim etapie jest teraz SN Myślenice...

   A tak na marginesie - KKW nie musi mieć doświadczenia w prowadzeniu stacji narciarskich. Wystarczy, że ma je ich pełnomocnik - Jarosław Sitarz - właściciel stacji narciarskiej Długa Polana z Nowego Targu...

   no comments

   7 Odpowiedz
 • 8 sty 2013

  Z całym szacunkiem, ale szanowna Redakcjo nie rozumiem, po kiego grzyba najpierw podajecie informację o tym, że Stacja Narciarska zostanie zamknięta siejąc przy tym powszechny chaos i poruszenie wobec ludzi, którym prawie z nerwów serce z piersi wyskoczyło-skoro teraz na nowo dementujecie te informacje w ten sam sposób sposób-czyli na nowo siejąc chaos i poruszenie wobec ludzi, którzy zdążyli swe serca podleczyć.... :-) Po co podjudzać wiarę i nakręcać temat, jak losy tego obiektu są i były już dawno przesądzone- o czym zapewne już dawno wiedzieliście ;-)....

  Przekreśliłam już stok na Chełmie szukając atrakcji na innych-bo skutecznie mnie odstraszyliście.... Nie wiem czy na tym zależy władzom Myślenic? Czy wręcz na odwrót- zastanówcie się bo wg mnie ZONK!

  5 12 Odpowiedz
 • 9 sty 2013

  srututjutu ;) czy to Paska czy sraska i tak ludzie będą jeździć . czy jeżdżąc do białki , kluszkowiec ,czy gdziekolwiek indziej zastanawiasz się (narciarzu , deskarzu ) komu wkładasz do kieszeni pieniądze lub z jakiej politycznej jest frakcji ? bianes jest bianes a kto z tego czerpie kase? mam to głęboko ;) skoro polak nie potrafi to niech i chińczyk inwestuje byle jazda i bezpieczne ;) czego sobie i innym życzę ;) do zobaczenia na stoku :)

  7 5 Odpowiedz
 • 10 sty 2013

  Zobrazuję to o czym piszę Walker:

  zdjecie

  7 1 Odpowiedz
 • 10 sty 2013

  ooo kawa z mlekiem mrozona ...

  6 Odpowiedz
 • 10 sty 2013

  Coś na temat okolic stacji narciarskiej w Myślenicach,jednak potrafimy się czymś wyróżniać wśród innych ,Szkoda że akurat w sposobie omijania prawa.
  http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-polska-kraina-zametu-sprzecznosci-paradoksow-i-absurdow,nId,768651

  6 1 Odpowiedz
 • 13 sty 2013

  Pasek mógł pilnować płatności to prowadziłby dalej ten wyciąg.A teraz tylko on robi problemy żeby wyciąg nie ruszył,non stop wzywa policje że to że tamto.Jak nie siądzie na dupie to w koninkach będzie spalony

  1 13 Odpowiedz
 • 13 sty 2013

  te zdjęcia mijają sie z prawdą

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...