Miasto

Stacja narciarska w Myślenicach zawiesiła działalność

Na stronie stacji narciarskiej właściciel opublikował kolejny komunikat: Stacja narciarska tymczasowo zawiesiła swoją działalność. Na stronie UMiG Myślenice pojawiło się pismo zaadresowane przez spółkę Artemida dotyczące sytuacji stacji

W środę 2 stycznia na oficjalnej stronie stacji narciarskiej znalazł się komunikat mówiący o tym,  że obiekt jest nieczynny, a właściciele zapraszają do korzystania ze stoku w Koninkach. Na parkingu znajdującym się na Zarabiu został zwieziony ratrak, pracujący do tej pory na zboczach stoku. 

W piątek 5 stycznia na stronie stacji zamieszczono kolejny komunikat: Uprzejmie informujemy, że stacja narciarska Myślenice tymczasowo zawiesiła swoją działalność. W najbliższych dniach za pomocą naszych stron internetowych poinformujemy Państwa o naszych przyszłych działaniach - czytamy w zawiadomieniu.

Pismo dotyczące stacji na stronie miasta i gminy

 

Na stronie miasta i gminy Myślenice znalazło się pismo zaadresowane przez pełnomocnika spółki Artemida z Krakowa Jarosława Sitarza do burmistrza Myślenic. Jarosław Sitarz opisuje sytuację w jakiej obecnie znajduje się stacja narciarska. Poniżej pełna treść komunikatu: 

W dniu 20 grudnia 2012 roku Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie wydał postanowienie, w którym zobowiązał syndyka masy upadłości spółki ECO-SPORT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Myślenicach (dalej: ECO-SPORT) do „niezwłocznego podjęcia działań zmierzających do opuszczenia przez Józefa Paska przedsiębiorstwa upadłego, a to jako podmiotu nie posiadającego – z uwagi na treść art. 75 (1) kc w zw. z art. 73 par. 2 kc – tytułu prawnego do jego dzierżawienia”.

Tym samym w/w Sąd stwierdził, iż Pan Józef Pasek nie posiada (i nigdy nie posiadał) tytułu prawnego do dzierżawy przedsiębiorstwa ECO-SPORT.

W związku z powyższym w dniu 21 grudnia 2012 roku syndyk masy upadłości ECOSPORT zawarł umowę dzierżawy przedsiębiorstwa ze spółką Artemida 34 sp. z o.o.

W dniu 2 stycznia 2013 roku syndyk masy upadłości ECO-SPORT wraz z przybranym do czynności komornikiem rozpoczął proces ponownego wprowadzenia syndyka masy upadłości w posiadania przedsiębiorstwa ECO-SPORT oraz równoczesnego wydania tego przedsiębiorstwa na rzecz nowego dzierżawcy – spółki Artemida 34 sp. z o.o. Czynności te zakończone zostały w dniu 4 stycznia 2013 roku. Tym samym jedynym podmiotem uprawnionym do korzystania z przedsiębiorstw ECO-SPORT (obejmującego między innymi kolej czteroosobową oraz stok narciarski) jest spółka Artemida 34 sp. z o.o.

Obecnie trwają intensywne działania nowego dzierżawcy zmierzające do jak najszybszego wznowienia działalności Stacji Narciarskiej Myślenice. Artemida 34 sp. z o.o. jest świadoma faktu jak istotne znaczenie dla rozwoju turystyki w Gminie Myślenice ma niezakłócone działalnie Stacji Narciarskiej Myślenice i podejmie wszelkie konieczne czynności aby stacja ta działała i rozwijała się dynamicznie.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 5 sty 2013

  Panie Burmistrzu i kolesie!!!!!! Pozrowienia od narciarzy

  64 9 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  Proszę się nie niepokoić, to są prewencyjne działania w celu uzyskania przez Myślenice statusu miasteczka olimpijskiego. Jak nikt nie będzie jeździł na nartach to stwierdzą że nierentowne i... wybudują tor bobslejowy. A Rada przyklepie jednogłośnie i będzie się działo. Inwestycje, inwestycje...

  34 2 Odpowiedz
  • Mietek 7 sty 2013

   ta jasne olimpiada w Myślenicach ha ha ha!!! a znicz olimpijski będzie płoną na wysypisku w Borzęcie

   10 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  Niech wybudują Myślenicką Krokiew. W zimie konkursy skoków narciarskich, przy grzanym winie i dobrej muzyce.

  14 5 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  No to Pan Pasek popłynął. Zainwestował w prace przy stoku w zeszłym roku i sąd go wy...rzucił. Natomiast Syndyk wprowadza swoich. Będzie Artemida. Bogini łowów lasów i zieleni. Chyba znowu zasadzą las.

  37 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  Na Grouponie sprzedają karnety-idą jak świeże bułeczki!

  12 1 Odpowiedz
 • Bulage 5 sty 2013

  Nie rozumiem jak człowiek który nigdy nie posiadał prawa do dzierżawy majątku Eko -Sport-u w najlepsze działał tam od ubiegłego roku. Czy syndyk o tym nie wiedział ? Dlaczego wcześniej nie reagowano, tylko pozwolono na pracę Panu Paskowi, na równanie stoku , naśnieżanie ,przygotowanie drugiej trasy i nagle tydzień przed feriami nastąpiło przebudzenie syndyka i pojawiła się spółka Artemida która przejmuje cały interes. Coś tu śmierdzi .

  26 3 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  Śmierdzi i to strasznie:/ Cała sprawa jest mocno naciągana. Samo przejecie wyglądało nie jak w cywilizowanym kraju prawa a jak w filmie gangsterskim. W środę o 7,30 na stacji pojawiło się kilku "panów z siłowni", którzy machając pracownikom kserem jakiegoś dokumentu wyrzucili ich z budynku. Zamiast się przedstawić w wulgarny sposób oświadczyli że mają pełnomocnictwo syndyka, który w Myślenicach pojawiła się dopiero około południa. Panowie Ci m.in. zabrali kluczyki od prywatnego samochodu jednego z pracowników, z innym się szarpali. Było wyłamywanie zamków, straszenie pracowników. Cała akcja wyglądała nie jak przekazanie innemu dzierżawcy terenu a jak akcja pod dyskoteką:/
  Najdziwniejsze w tym jest to, że współwłaściciele upadłej spółki poklepywali się po plecach z tymi Panami i najwidoczniej byli z nimi w przyjacielskich stosunkach.
  Ludzie, którzy doprowadzili eco-sport do upadku najwidoczniej nie mogą się pogodzić z zaistniałą sytuacją i próbują coś jeszcze ugrać. Pytanie czy syndyk masy upadłościowej rzeczywiście działa zgodnie z prawem...

  36 1 Odpowiedz
  • 5 sty 2013

   Wygląda to na doprowadzenie spółki do upadłości i ponowne jej przejęcie ale już bez długów jakie Eco-Sport ma w stosunku do nadleśnictwa i innych, a Pan Pasek wykonał kawał dobrej roboty.

   18 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  Coś dużo tych spółek pod tym samym adresem i w niektórych to samo nazwisko?
  Po wpisaniu hasła w wyszukiwarce pojawiają się spółki z numerami 34,38,11.To jeszcze o niczym nie świadczy ale taka ciekawostka.

  23 Odpowiedz
  • Marcin 5 sty 2013

   każda z nich ma kapitał zakładowy 5000zł....
   poza tym pod tym samym adresem działa kancelaria radców prawnych, gdzie jednym z partnerów jest wspomniany prezes zarządu spółki Artemida - niejaki Aleksander Wójcik...

   15 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  to było zaplanowane od początku

  11 1 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  co się dziwicie, to tylko Polska, kraj bandytów i złodziei, gdzie lumpy i żule mają więcej honoru niż elyta u żłoba

  24 1 Odpowiedz
 • 5 sty 2013

  Nie do końca rozumiem jak to wszystko przebiegało, bo strasznie to zagmatwane. Zrozumiałem z tego chaosu informacyjnego, że pan Pasek wydzierżawił stację od eco-sportu a teraz ten eco sport pod inną nazwą chce odebrać stację i zrobiła w konia pana Paska?...

  13 Odpowiedz
 • 6 sty 2013

  Od początku już chyba trzeciej kadencji burmistrza Ostrowskiego, źle się dzieje w Myślenicach, co chwilę jakieś niedoróbki. To problemy z dworcem busów, budową dworca i galerii, afera z wysypiskiem z burmistrzem w tle, teraz afera z stacją narciarską. Ostatni wybór Ostrowskiego na burmistrza był katastrofalnym błędem, co potwierdzają wymienione zdarzenia. Myślę, że burmistrz cierpi na syndrom wypalenia "zawodowego", bo to wybieralne stanowisko praktycznie stało się jego zawodem, a w mieście panuje marazm. Obecnie Myślenice potrzebuje nowego dynamicznego gospodarza, który wykaże się nowymi pomysłami, ściągnie nowe inwestycje i będzie bliżej mieszkańców. Nadto przewietrzenia wymaga także skostniała biurokracja Urzędu i panujące tam od kilkunastu lat lud dłużej układy rodzinizmu, znajomizmu i braku kompetencji. Dobrym kandydatem na burmistrza byłby pan Kielan.

  17 15 Odpowiedz
  • 6 sty 2013

   Maciej Ostrowski jest najlepszym burmistrzem jakiego to miasto może mieć. To prawdziwy gospodarz którego trudno będzie zastąpić kimś równie dobrym.
   Jeśli ktoś cierpi na jakiś syndrom wypalenia to raczej pan Kielan i jest to wypalenie wyborcze - dwa razy próbował i bez efektu.

   9 23 Odpowiedz
  • Marcin 6 sty 2013

   napisał koleś od Kielana, który sam chciałby dojść do żłoba.

   10 10 Odpowiedz
  • 6 sty 2013

   w tej mieścinie dwoje nie potrafi się dogadać więc problemy przy każdej inwestycji i tak przeszły łagodnie. Zwolennikiem obecnej władzy nie jestem - właśnie z powodu takich sytuacji jak ze stokiem gdzie wygląda na to, że dno tam nawet podwójne nie jest a potrójne - ale i tak czapka z głów aby mieć funkcję mediatora między dwoma dowolnymi ludźmi w tym mieście zawiści. Przesz tu od dawna człowiek człowiekowi człowiekiem....nie jest

   MGGG napisał/a:

   pesymista napisał/a:Coś dużo tych spółek pod tym samym adresem i w niektórych to samo nazwisko?
   Po wpisaniu hasła w wyszukiwarce pojawiają się spółki z numerami 34,38,11.To jeszcze o niczym nie świadczy ale taka ciekawostka.każda z nich ma kapitał zakładowy 5000zł....
   poza tym pod tym samym adresem działa kancelaria radców prawnych, gdzie jednym z partnerów jest wspomniany prezes zarządu spółki Artemida - niejaki Aleksander Wójcik...

   uuuuułłłuuuu będzie ciekawie.

   a zastanawialiście się dlaczego wyciągi naokoło co rok się rozwijają, nawet taka przypierdółka jak w Sieprawiu a tu jakoś woli nie ma lub blokada na blokadzie. Jest zaplecze hotelowe, jest gastronomiczne, wyciąg "widokowy" wieża, piękny widok z góry. O co chodzi ? A gdzie jest zainteresowanie hotelarzy pobliskich, dlaczego nie naciskają ? Gdzie włodarze przy obecnym zadłużeniu miasta nie dbają o zyski z podatków czyli w linii prostej o zapewnienie aby interes podwykonawcom w turystyce szedł pełną parą o marketing szkoda prosić. Dlaczego wszystkim zależy żeby to trzeci rok z rzędu nie szło lub szło prawie nie. Czy potrzeba jak w Białce polityka zamieszać w interes aby jak różdżką kłody znikły ?

   A pamiętacie wyciąg (cięzko to wyciągiem było nazwać) u Snajpera a wczesniej pod władaniem OSIRu ? Było na takim nic pełno narciarzy , więc o co chodzi skoro lepszy, dłuższy, ładniejszy nie ma siły przetrwania?

   6 Odpowiedz
 • 6 sty 2013

  Jak na razie nie widzę opozycji która mogłaby przejąć władzę w Myslenicach a co do wyciągu to kolejna "ciekawa" sprawa w Myślenicach..Wilkowyje bis.

  6 3 Odpowiedz
 • 6 sty 2013
  służbista napisał/a:

  ...Ostatni wybór Ostrowskiego na burmistrza był katastrofalnym błędem, co potwierdzają wymienione zdarzenia. Myślę, że burmistrz cierpi na syndrom wypalenia "zawodowego", bo to wybieralne stanowisko praktycznie stało się jego zawodem, a w mieście panuje marazm. Obecnie Myślenice potrzebuje nowego dynamicznego gospodarza, który wykaże się nowymi pomysłami, ściągnie nowe inwestycje i będzie bliżej mieszkańców. Nadto przewietrzenia wymaga także skostniała biurokracja Urzędu i panujące tam od kilkunastu lat lud dłużej układy rodzinizmu, znajomizmu i braku kompetencji. Dobrym kandydatem na burmistrza byłby pan Kielan.

  Coś przeoczyłem? Kiedy są wybory? Bo to chyba początek kampanii wyborczej.
  Litości !!!!!!!!

  11 2 Odpowiedz
 • 6 sty 2013

  Nie lubiłem jeździć tam na nartach. Byłem kilka razy ale zawsze stok był marnie przygotowany, zaś obsługa arogancka, niezależnie kto był dzierżawcą. Uważam, że Burmistrz wraz z jego współpracownikami zaniedbał funkcje nadzoru jaki przysługuje mu będąc gospodarzem terenu. Natomiast w sezonie narciarskim zamyka się stok, który winien przynosić zyski a nie być unieruchomiony.

  11 10 Odpowiedz
 • 6 sty 2013

  Kolejny skandal w tym mieście a tu jakby nic się nie stało-stacja zawiesiła działalność-nic nie mówiący tytuł.Nikt nie docieka przyczyn,kto zawinił nie pisze jakie doświadczenia w takiej działalności ma kolejny dzierżawca itp. Jak zwykle wszystko cacy mamy kolejnego inwestora .

  11 3 Odpowiedz
 • 6 sty 2013

  I Jak Ma Być w Polsce Dobrze.

  7 Odpowiedz
 • 6 sty 2013

  krętactwo, machloje, manipulacje i wciskanie kitu przez włodarzy! kiedy się to skończy?? jak zawsze cierpią zwykli ludzie m.in pracownicy stoku...
  przydałoby się pozamiatać i odświeżyć posadki w naszym wspaniałym UMIG.
  niejestem zwolennikem żadnego "polityka" starającego się o fotel w myślenicach

  17 2 Odpowiedz
 • 6 sty 2013

  I to jest najgorsze że nie ma za bardzo alternatywy,jak nie syf to korniki jak mawiał radziecki żołnierz któremu przyszytą drewnianą protezę członka.

  9 Odpowiedz
 • 6 sty 2013

  Do tej pory Myślenice- małe miasteczko kojarzyło się gościom z górą Chełm i ze stokiem....W tym momencie nie będzie kojarzyło się z niczym> BRAWO!

  13 1 Odpowiedz
 • Wojtek 6 sty 2013

  Prędzej na stoku pojawi się CBA niż narciarze.

  9 Odpowiedz
 • 7 sty 2013

  Odnośnik podany w temacie o stacji pokazuje że stację przejął bardzo pracowity gość
  http://www.infoveriti.pl/osoba/fc7a75c0bc30e6da3937ea964e1e06a0/wojcik/aleksander/jacek/
  Ten wyciąg od początku był porażką a teraz jeszcze niektórzy majaczą znowu o olimpiadzie co dobrze skomentował trener Justyny
  http://eurosport.onet.pl/wiadomosci/wierietielny-zakopane-nie-zasluguje-ani-na-mistrzo,1,5378408,wiadomosc.html

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...