Sport

Orzeł Myślenice rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Na 23 lutego szuka sparingpartnera

Orzeł Myślenice rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Na 23 lutego szuka sparingpartnera

Orzeł Myślenice rozpoczął okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2012/13, w ramach którego ma zaplanowanych osiem meczów sparingowych oraz spotkanie w ramach Pucharu Polski z Iskrą Brzączowice

Podopieczni Pawła Karasia w okresie startowym, który potrwa do 16 marca (pierwszy mecz ligowy z LKS-em Śledziejowice) odbędą 26 sesji treningowych, z których 16 odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu, a pozostałe dziesięć na obiekcie Orła lub sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej numer 4 i w terenie.

Trenerzy Paweł Karaś i Kamil Ostrowski stwierdzili, że już w najbliższy weekend w celu roztrenowania Orzeł zagra sparingowo z B-klasowym Stawem Polanka. Tydzień później (19 stycznia) Orłowcy zmierzą się z Turbaczem Mszana Dolna, który po rundzie jesiennej jest liderem nowosądeckiej V ligi.

Kolejne dwa mecze kontrolne to potyczki z Wróblowianką Wróblowice (26 stycznia) i LKS-em Rudnik (3 marca), którzy po rundzie jesiennej znajdują się w czołówce myślenickiej klasy A. 9 lutego rywalem Orła będzie IV-ligowy Garbarz Zembrzyce, 16 lutego Wrzosy Osieczany, a na 23 lutego Orzeł wciąż poszukuje sparingpartnera, gdyż wcześniej umówiony rywal postanowił się wycofać z rozgrywania tego meczu.

Na 2 marca zaplanowano mecz III rundy Pucharu Polski, w którym podopieczni Pawła Karasia zmierzą się z B-klasową Iskrą Brzączowice, a tydzień później w ostatnim sprawdzianie przed meczami mistrzowskimi rywalem myśleniczan będzie V-ligowa Przemsza Klucze.

Kadra: Miejsce dla bramkarza

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe, to póki co jest zbyt wcześnie, aby jakieś nazwisko skojarzyć z Orłem Myślenice, ale szykuje się kilka powrotów zawodników, którzy z różnych przyczyn nie mogli reprezentować zespołu w rundzie jesiennej. Szeregi Orła jeszcze jesienią opuścił drugi bramkarz, przez co poszukiwany jest rywal dla Marka Pajki i Tomasza Stanacha o miejsce w bramce. Obecnie kontuzję kostki leczy Rafał Kański i na razie nie wiadomo kiedy wróci do treningów, poza grą pozostaje natomiast Tomasz Bała, który przechodzi rehabilitację po operacji kolana.

Znaki zapytania stoją przy nazwiskach Radosława Muniaka i Pawła Dąbrowy, gdyż póki co nie zdeklarowali, czy nadal będą trenować w Orle. Za to do kadry pierwszej drużyny na okres przygotowawczy zostaną włączeni trzej zawodnicy juniorów Dominik Święch, Paweł Łojek i Artur Kraus.

- Nie mamy powodów do zadowolenia po rundzie jesiennej, osiągnięty przez nas wynik jest zdecydowanie poniżej oczekiwań i dlatego musimy dobrze przepracować okres przygotowawczy, aby móc być zadowolonym po zakończeniu sezonu. Być może ktoś wzmocni zespół w rundzie wiosennej, ale na pewno nie zmieni się transferowa polityka klubu. Każdy nowy zawodnik, który chciałby spróbować sił w Orle Myślenice może otrzymać szansę sprawdzenia się w okresie przygotowawczym, a jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zostanie oceniona jego ewentualna przydatność - mówi Paweł Karaś.

Niepewny po rundzie jesiennej był także los drugiej drużyny ze względu na ograniczenia finansowe, ale dzięki postawie zawodników na co dzień grających w rezerwach Orła, egzystencja tej drużyny została podtrzymana, a jej opiekunem zostanie trener Paweł Karaś, który zdeklarował się pomóc również tej ekipie.

Terminy spotkań kontrolnych: 

2013-01-12; Staw Polanka (B klasa, 3 miejsce)
2013-01-19; Turbacz Mszana Dolna (V liga, 1 miejsce)
2013-01-26; Wróblowianka Wróblowice (A klasa, 6 miejsce)
2013-02-03; LKS Rudnik (A klasa, 1 miejsce)
2013-02-09; Garbarz Zembrzyce (IV liga, 15 miejsce)
2013-02-16; Wrzosy Osieczany (A klasa, 8 miejsce)
2013-02-23; wolny termin
2013-03-09 Przemsza Klucze (V liga, 7 miejsce)

Powiązane tematy

V liga: Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 3:0
Sport 2

V liga: Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 3:0

Orzeł Myślenice po dwóch porażkach z rzędu - z liderującą Gościbią Sułkowice 0:1 oraz Piastem Wołowice 1:3 wrócił na właściwe tory, wygrywając 3:0 z Pcimianką Pcim

Komentarze (8)

Zobacz więcej