Miasto

21 finał WOŚP: Orkiestra gra dla dzieci i seniorów

21 finał WOŚP: Orkiestra gra dla dzieci i seniorów

Od rana trwa 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów

artykuł aktualizowany Oficjalny kanał myślenickiego sztabu WOŚP na facebooku

Od rana na ulice miast w całym kraju wyjdzie ponad 120 tys. wolontariuszy z puszkami WOŚP. W powiecie myślenickim funkcjonują 4 sztaby w Myślenicach, Dobczycach, Sułkowicach i Lubniu.

Myślenice - WOŚP z Motosportem

Dla Orkiestry jako pierwsze w sobotę, 12 stycznia zagrały zespoły The Bastard, The Krasz i Fame Fatal w Music Club Jumanji na Osiedlu Tysiąclecia oraz zespoły ManeKing i Magnum w pubie Przystań.

Od godz. 9 na myślenickim Rynku startuje WOŚP z MotoSportem. Na płycie Rynku znajdą się samochody wojskowe, rajdowe, gokarty, motocykle, quady, auta zabytkowe, a także pokazy policji i strażaków. Każdy, kto wesprze Orkiestrę, może liczyć na przejażdżkę jednym z dostępnych pojazdów. Podobnie będzie na ul. Parkowej na Zarabiu, gdzie do dyspozycji osób wspierających Orkiestrę, czekają samochody rajdowe i terenowe.

O godz. 12 harcerze z Myślenic podejmą próbę pobicia rekordu Guinessa w "Największej Żywej Lilijce Harcerskiej", o godz. 19 odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP, a o 20 happening "Światełko do nieba" i pokaz fajerwerków.

Dobczyce: 10. Rajdowa WOŚP

Po raz dziesiąty dla WOŚP zagra Automobilklub Galicyjski. Wspólnie z Gminą Dobczyce, Klubem Samochodów Terenowych Żubry Kraków oraz Husqvarna Bętkowski Service organizuje Rajdową WOŚP. Impreza odbywa się na terenach pod koroną dobczyckiej zapory.

W programie rajdy płaskie i terenowe, przejażdżki z zawodnikami, licytacje, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, pokazu SHR Wrzesień 39' oraz wiele innych. Wśród zaproszonych gości znajdują się zawodnicy z RSMP, RMPST, WSMP, GSMP oraz Rajdowego Pucharu Polski (pełna lista zaproszonych gości).

Start pierwszego zawodnika przewidywany jest na godzinę 10, impreza potrwa do godz. 16. Od kilku dni trwają licytacje rajdowych gadżetów.

Lubień: Koncert w OSP

Sztab WOŚP w Lubniu organizuje koncert w sali OSP Lubień. O godz. 17 odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lubniu, występ zespołu Tańca Nowoczesnego Hope Dance ze Skomielnej Białej, grupy "ŚWIST" z Zawoi a następnie licytacje i happening światełko do nieba. W ubiegłym roku gmina Lubień ustanowiła rekord tej miejscowości, zbierając 16.022,83 zł.

Cały czas czekamy na Wasze relacje, zdjęcia i wrażenia z finału WOŚP. Zdjęcia można dodać po zalogowaniu w galerii poniżej, a linki do filmów przesyłać na redakcja@miasto-info.pl

Powiązane tematy

Komentarze (29)

 • 13 sty 2013

  Myślenicki szpital też dostaje sprzęt z WOŚP , tylko, że nie zawsze go przyjmuje bo szpitala na niego nie stać i nie ma go kto obsługiwać!

  22 8 Odpowiedz
 • 13 sty 2013

  każdy noworodek w naszym szpitalu ma po urodzeniu badany słuch aparatem zakupionym z pieniędzy wielkiej orkiestry

  18 4 Odpowiedz
 • 13 sty 2013

  w tym kraju płaci się trzy razy za jedną usługę medyczną , raz to składka ubezpieczeniowa , drugi raz w prywatnym gabinecie lekarskim a trzeci raz owsiakowi, żadna nacja na świecie nie jest w stanie tego pojąć oprócz polaków

  20 10 Odpowiedz
 • 13 sty 2013

  Na rynku nic się nie dzieje: jeden quad jeździ, wóz policyjny stoi i policjantki marzną i stoją, Ludzi można policzyć na palcach jednej ręki.

  13 Odpowiedz
 • mirek@ 13 sty 2013

  ja w tym roku nie pomagam, kryzys mnie dopadł :( pierwszy raz od 10 lat nie wrzucilem do puszki... przykro mi

  13 4 Odpowiedz

Zobacz więcej