logo-web9
Miasto

Ranking Powiatów 2012: Myślenicki 7 w Polsce i 3 w Małopolsce

W rankingu za rok 2012 organizowanym przez Związek Powiatów Polskich, powiat myślenicki w kat. powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców znalazł się na 7 miejscu w Polsce i 3 w Małopolsce

Powiat myślenicki otrzymał 29735 punktów, co pozwoliło mu na utrzymanie trzeciej pozycji w Małopolsce, jaką zdobył w ubiegłym roku oraz poprawić miejsce w klasyfikacji ogólnokrajowej, awansując z 18 na 7 miejsce.

W Ogólnopolskim Rankingu Powiatów za rok 2011, Powiat Myślenicki został sklasyfikowany na 18. miejscu w Polsce z wynikiem 27070 punktów.

Ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów i nagród odbędzie się podczas Kongresu Regionów w czerwcu w Świdnicy.

STAROSTA JÓZEF TOMAL: - To kolejny rok, w którym mimo kryzysu, utrzymaliśmy duże nakłady na inwestycje takie jak budowa ronda w Myślenicach, realizacja „Schetynówki” w gminie Dobczyce, kilkadziesiąt kilometrów dróg oraz chodników, zmodernizowane domy pomocy społecznej, remonty szkół. Systematycznie odnawiamy szpital myślenicki poprzez oddanie dla pacjentów nowoczesnego oddziału pulmonologii, ciepłej sieni czy zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Było to możliwe poprzez uzyskanie środków finansowych z UE i krajowych. Cały czas podnosimy standard usług dla mieszkańców. Zrealizowaliśmy duży projekt E-powiat, który usprawni działalność służb geodezyjnych i dostępność obywateli do informacji publicznej.

Te i inne zadania zostały wysoko ocenione w rankingu zgodnie z przyjętymi kilkudziesięcioma kryteriami, branymi pod uwagę. Tak znaczny skok notowań naszego powiatu w skali ogólnopolskiej i wysoki w Małopolsce cieszy, ale najbardziej fakt, że podejmowane działania samorządu służą dobrze mieszkańcom.

Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego w kraju.

Wyniki Rankingu Powiatów ZPP - to zestawienie postępów poszczególnych samorządów powiatowych. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane na bieżąco przez ekspertów Związku Powiatów Polskich według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

W Polsce mamy 379 powiatów, w tym 65 to miasta na prawach powiatu (powiaty grodzkie), a 314 to powiaty (powiaty ziemskie). Związek Powiatów Polskich zrzesza 314 powiatów i miast na prawach powiatów.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!