Miasto

Trwa zimowa akcja urzędu skarbowego "Nie bądź jeleń, weź paragon"

Trwa zimowa akcja urzędu skarbowego "Nie bądź jeleń, weź paragon"

Kontrolerzy skarbowi do 24 lutego będą sprawdzać, czy sprzedawcy prawidłowo ewidencjonują towary oraz czy wydają paragony. Podczas wakacyjnej kontroli nieprawidłowości wykryto w co trzecim sklepie

Ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów „Weź paragon" trwa od 14 stycznia do 24 lutego. Kontrolerzy skarbowi sprawdzają prawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży na kasach fiskalnych w miejscowościach turystycznych i przypominają o obowiązku wydawania paragonów przy każdej transakcji.

- Jednym z celów akcji jest informowanie podatników o korzyściach płynących z posiadania paragonu. Wydanie paragonu w sklepie, barze czy restauracji ma duże znaczenie nie tylko dla kupującego, ale również dla wszystkich podatników. Otrzymanie paragonu to prawo konsumenta i podatnika. Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy. Ponadto sprzedawcy, którzy uczciwie rejestrują sprzedaż na kasach fiskalnych, przestrzegają zasad uczciwej konkurencji - wyjaśnia Anna Boryczko z US w Myślenicach.

Dlaczego branie paragonu jest ważne?

Jak informują pracownicy urzędu skarbowego, biorąc paragon ułatwiamy sobie złożenie reklamacji, mamy możliwość porównania cen, wspieramy uczciwą konkurencję, mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani, zmniejszamy szarą strefę i dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.

Letnia kontrola: Nieprawidłowości wykryto w co trzecim sklepie

- Zmierzamy do takiego stanu, w którym przedsiębiorcy nie będą uchylali się od obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej, a otrzymanie paragonu za zakupiony towar będzie powszechne. Znaczącą rolę do odegrania w tym procesie mają klienci - w informacji prasowej tłumaczy Andrzej Parafianowicz, generalny inspektor kontroli skarbowej.

Wcześniejsze edycje zyskały liczne poparcie urzędów i organizacji, w tym m.in. Business Centre Club, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wojewódzkich inspektorów handlowych, władz samorządów wojewódzkich i terytorialnych oraz cechów rzemiosł różnych.

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 31 sty 2013

  Bądź jeleń,weź paragon,rząd potrzebuje pieniędzy na nagrody dla siebie,60mln sobie przyznali złodzieje.

  61 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sty 2013

  Gdzieś mam całą akcję to z każdego z nas urząd skarbowy robi jelenia podatek goni podatek, niedługo będziemy płacić podatek od podatku mam to gdzieś i popieram możliwość oszukania przez sprzedawców urzędu i całej tej chorej polityki

  57 2 Odpowiedz
 • 31 sty 2013

  "Paragon jest potwierdzeniem, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy."

  Bardzo spodobała mi się nazwa "nieuczciwy przedsiębiorca". Na pewno jest bardziej uczciwy niż państwo. Nasza wspólna kasa, z której pieniądze bierze tylko tusk i spółka. Bardzo śmieszne.

  51 5 Odpowiedz
 • 31 sty 2013

  A ja proponuję akcję : Nie bierz paragonu dostaniesz 20% upustu ! Zamiast płacić do budżetu państwa a potem odzyskiwać w ulgach dostaniesz od razu kasę w postaci upustu . Bez pośredników !

  22 Odpowiedz
 • 31 sty 2013
  mirekm napisał/a:

  marron napisał/a:Bądź jeleń,weź paragon,rząd potrzebuje pieniędzy na nagrody dla siebie,60mln sobie przyznali złodzieje.za kazdym razem kiedy nie bierzesz paragonu zarabia nieuczciwy sprzedawca ktory od tej kwoty nie odprowadza podatku a tracimy na tym wszyscy...

  Tylko jeśli ten "nieuczciwy" przedsiębiorca upadnie, bo podatki go wykończą, to zwolni ludzi i wtedy na tym kto straci? Państwo? My? Poczytaj trochę o nadmiernym fiskalizmie, do czego może doprowadzić gospodarkę. I policz ile ten "nieuczciwy" przedsiębiorca płaci łącznie podatków, zus-ów i innych opłat...

  12 1 Odpowiedz

Zobacz więcej