Miasto

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisze mirekm jeden z naszych czytelników. To pułapki, jakie na kierowców i zawieszenia ich samochodów zastawiła zima. Mimo, że w ubiegłym tygodniu łatano niektóre z nich, nadal otrzymujemy od Was informacje o kolejnych

Most na ul. Piłsudskiego prowadzący na Zarabie  

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisze mirekm, który przesłał nam również zdjęcie z tego miejsca. - Aby wjechać na most, trzeba zwolnić niemal do zera, a i tak wpada się w dziurę wielkości koła - dodaje. Sprawdziliśmy - w tym miejscu oprócz wyrwy, natknęliśmy się na ruchomy fragment łączenia drogi z mostem.

Ul. Zdrojowa na Zarabiu, fot. AAgnieszka

Kolejne zgłoszenie jakie otrzymaliśmy od AAgnieszki dotyczy ul. Zdrojowej na Zarabiu. - Istny slalom gigant, a gdzie się uda to nawet jazda super gigantem - pisze nasza czytelniczka.

Sprawdziliśmy miejsca, które sfotografowaliście w ubiegłym tygodniu. Drogi zreperowano m.in. na ul. 3-maja, Kniaziewicza i Kazimierza Wielkiego.

Na ten temat dyskutujecie również na forum:

Tworzymy galerię stanu dróg w powiecie myślenickim. Jeśli oprócz dziur natkniecie się na inne absurdy drogowe – sfotografujcie je i podzielcie się z innymi. Zdjęcia można dodawać poniżej po zalogowaniu lub przesyłać na adres redakcja@miasto-info.pl.

 

 


Powiązane tematy

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa
Miasto 14

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa

Stan dróg w Myślenicach i powiecie 63% z was ocenia jako katastrofalny, 22% jako niedostateczny. Pokonanie niektórych odcinków dróg przypomina przeprawę przez księżyc. - Rusza remont nawierzchni - uspokajają zarządcy dróg

Komentarze

 • 27 lut 2013

  Zabawnie się z busów wyjeżdża. Wstrząsy jak przy trzęsieniu ziemi! :)

  27 3 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 27 lut 2013

  łączenie na moście to chyba najgorsze miejsce w mieście. dobrze, że to pokazujecie... mirekm - masz rację - trzeba zwolnić, a jak jest wolny pas to "wyprzedzić" dziurę TRAGEDIA!

  Podobnie było na 3go maja, na szczęście załatane

  19 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Spokojnie.
  Jeśli to dziura powiatowa to przyjedzie SUPER FACHOWIEC od dziur pasatem kombi, wyciągnie worek z masą , rozetnie, wysypie do dziury wypełnionej wodą, poklepie łopatą, przydepcze butami i gotowe.
  Czasem worek nie załatwia całej dziury bo jest większa niż przewidywał .Ale to nic, przecież interwencja na zgłoszenie była.
  GWARANCJE na dziurę też na pewno udzielił. To znaczy gwarancję że na pewno łatka nie wytrzymie więcej niż 2 tygodnie, i dziura będzie większa o 30%.
  Ludzie, za co biorą pieniądze fachowcy od naszych dróg.

  32 5 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Ciężko omijać te dziury, bo jak ominiesz jedną to wpadniesz w inną. Gdyby je łatali naprawdę profesjonalnie, to nie byłoby co roku tego samego problemu. A oni sypią jakiś "siuter", który po przejeździe kilku samochodów rozsypuje się po całej jezdni.

  25 3 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 27 lut 2013

  nie narzekajcie nie jest tak najgorzej, zawsze mozna zostawic auto i przejsc sie chodnikami.

  8 38 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Dobrze ze nie jezdze na motocylku w tym chorym kraju.Pewnie bym juz byl w szpitalu,albo metr pod ziemia.

  15 4 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Łatanie dziur niestety nie załatwi sprawy ..., z wiarygodnych źródeł wiem, że wierzchnia warstwa asfaltu powinna być wymieniana co 10-15 lat, a tymczasem niektóre z naszych dróg pamiętają jeszcze czasy komunizmu, z niewiadomych mi przyczyn, wymianę nawierzchni przy ulicy 3 Maja zaprzestano przed "domem ludowym", niestety reszta drogi jest najprościej mówiąc zużyta, w głównej mierze dzięki ponad tonażowym przejazdem przez ulicę 3 Maja (droga powiatowa) samochodów ciężarowych (dłużyce z drewnem, ciągle mknące niczym wiatr we włosach "gruszki" : )), reszta dróg jest w podobnym stanie, tzn beznadziejnym, zastanawia mnie tylko dla czego np, przy wjazdach do dużych sklepów są tak GIGANTYCZNE DZIURY, np przy wjeździe do tesco, przy wyjeździe z Biedronki, lub koło Jana, osobiście widziałem jak pod biedronką gość urwał miskę olejową, ja zaś rozwaliłem na ulicy 3 Maja oponę w taki sposób, że musiałem ją wyrzucić po jednym niecałym sezonie, masakra, i co mi z odszkodowania, jeśli za nową oponę dam 120 zł, a będzie trzeba włóczyć się po sądach i pisma pisać ?, Zróbcie wreszcie coś z tymi drogami, nie puszczajcie całego ruchu przez centrum !!, gdzie to obiecane "obejście zachodnie" ??

  29 3 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Czy zwrócił ktoś ostatnio uwagę na wejście (a raczej jego brak) do PKO BP w Rynku, gdzie podjazd jest "zabezpieczony" przed spadającym śniegiem. Co w takiej sytuacji ma zrobić niepełnosprawny na wózku inwalidzkim albo mama z dzieckiem?

  14 3 Odpowiedz
  • 28 lut 2013

   Co to ma wspólnego z tematem? Śniegu na dachu już nie ma i zabezpieczenia też. Niestety takie są uroki zimy. Takie "zabezpieczenia" są też w kilku innych miejscach. Na skrzyżowaniu Ogrodowej i 3 maja właściciel zagrodził pół drogi i nie było jak przejechać.

   1 5 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Kiedyś przy dzisiejszym ZDP ( dawniej rejon dróg miejskich RDM) była spora brygada naprawcza gdzie dziś mieści się wydział komunikacji. Zabezpieczali takie dziurki na bieżąco do czasu właściwego remontu. Niestety miasto zlikwidowało to wszystko przed około 10 laty. I dzisiaj trza czekać do wiosny aż jakiś "fachowiec" od pojedynczej roboty się nawinie. Aby poprawić ukręcony znak drogowy wołają ekipę ze śląska.
  Takie uroki wolnego rynku..

  11 4 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  wpadłam w ta dziurę przed Zarabiem i nie muszę opowiadać jaka minę miał właściciel samochodu ...

  7 4 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Już zdążyłem zniszczyć oponę wraz z felgą na wspaniałych myślenickich drogach.. żenada! Ktoś powinien zwrócić pieniądze kierowcom za wytłuczone zawieszenie. Władze myślenic pewnie helikopterami latają, no bo jak to można wytłumaczyć? Jedzie burmistrz samochodem po mce. Wpada w jedną dziurę, drugą, trzecią i co?? i nic.. ^^

  12 3 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  A dziury w strone jana od ronda? Tam to masakra

  23 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Droga w stronę busów koło Tesco - DRAMAT!!! Nie wspominajmy o innych wielu miejscach.

  12 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Masakra to jest na ul.Sredniawskiego 3 maja połatali żeby pan starosta sobie zawieszenia nie ***!!!

  12 Odpowiedz
 • eeee? 27 lut 2013

  Na ulicy 3go maja było łatane. Aczkolwiek zaczyna się powoli dziurostrada robić. Ogólnie jest to przykra sprawa z tymi dziurami wyrastającymi szybciej, niż grzyby po deszczu. Przykładowo w okolicznych miejscowościach. W poniedziałek niedaleko kościoła w Borzęcie stało auto z kołem opartym o nadkole. Ogólnie od strony osuwiska jadąc na Zakliczyn jest katastrofa. W Zakliczynie przybyło parę, ale nie jest aż tak strasznie. Natomiast na skrzyżowaniu w Czechówce na Siepraw to jest makabra. Ominiesz jedną dziurę to wpadasz drugą.

  Miejmy nadzieję, że gmina Myślenice, oraz samorządy lokalne zrobą coś z tymi dziurami, a nie skończy się na zasypywaniu "cukrem".

  11 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Topnieje to tylko asfalt a nie śnieg.

  12 3 Odpowiedz
  • mirek@ 27 lut 2013

   zawsze sie znajdzie taki mniej ogarniety, ktory albo nie do konca zrozumie wymowe czegos, albo udaje ze nie rozumie, zeby zaistniec. tacy sa nie tylko w sieci, czesto mozna ich spotkac w towarzystwie, zawsze sie usmiecham pod nosem gdy ich slysze ;)

   4 9 Odpowiedz
 • piotrworker 27 lut 2013

  http://youtu.be/eOaNcHOQa5U film krecony kilka lat temu stan drogi niezmieniony do dziś.
  Najlepsze do podrózowania są 4x4, maluch bądź traktor.

  W zimie wyjazd karetki do chorego itp. nie możliwy jedynie wzywac helikopter.

  Zapraszam władze gminy do podróży własnym samochodem w zimie bądź też latem do odwiedzenia swoich mieszkańców (Więciórka os. Polana)

  Szanowna redakcjo to temat tej drogi w gminie Tokarnia (Wiciórka os. Polana) jest wspaniałym pomysłem na artykuł. Zapraszam do jazdy próbnej :)

  5 1 Odpowiedz
 • mirek@ 27 lut 2013
  michalsko1 napisał/a:

  mirekm napisał/a:michalsko1 napisał/a:Topnieje to tylko asfalt a nie śnieg.zawsze sie znajdzie taki mniej ogarniety, ktory albo nie do konca zrozumie wymowe czegos, albo udaje ze nie rozumie, zeby zaistniec. tacy sa nie tylko w sieci, czesto mozna ich spotkac w towarzystwie, zawsze sie usmiecham pod nosem gdy ich slysze ;)mirku wytłumacz mi dlaczego szybciej znika asfalt a nie śnieg hitler robił drogi a nie nasze służby

  wybacz, ale ciężko mi nawiązać rozmowę z kimś kto twierdzi, że hitler robił te drogi...

  wracając do tematu, podobny odcinek specjalny jak te na zdjęciach znajduje się na drodze przy ośrodku pomocy społecznej za biedronką... o przy biedronce też jest niezły krater przy wyjeździe...

  czym, albo raczej którędy jeżdżą włodarze tego miasta, że nie dostrzegają tego co się dzieje?

  6 6 Odpowiedz
  • 27 lut 2013

   mirku wytłumacz mi dlaczego szybciej znika asfalt a nie śnieg hitler robił drogi a nie nasze służby

   1 4 Odpowiedz
  • 22 mar 2013

   Z Twojej wypowiedzi wynika, że to Ty jesteś "mniej ogarnięty" jeśli nie potrafisz dostrzec sarkazmu w tej wypowiedzi...

   1 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  ja mam wyje.... traktorem sie polansoue jak takie dziury tylko idzie wybic zawszienie samochodem ;/

  5 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Ulica Słoneczna na wysokości skrzyżowania z ul. Armii Krajowej! Tam jest taka dziura, że można koło urwać. Ulica Kasprowicza na wysokości skrzyżowania z ul. Kraszewskiego jest już bardziej dziurawa niż ser szwajcarski :/ Kiedy to zostanie naprawione? Czy dopiero wtedy jak ktoś koło urwie?!

  6 Odpowiedz
 • 27 lut 2013

  Może i stopniowo panowie naprawią, ale to jest tak jak Koledzy piszą.
  W Łękach kiedyś grupa takich fachowców wyciągała wodę mopem do połowy i łup prochy na to, filcakiem poklepać i ,,bedzie".
  Właśnie dlatego nie mamy statusu społeczeństwa obywatelskiego ponieważ panuje ogólna obojętność na dosłownie wszystko. Szkoda...

  7 Odpowiedz
 • 28 lut 2013

  ..z RAZ dobrze załatanej dziury nie da się wyżyć - teoria, czy praktyka? Optymalnie byłoby połatać tak parę razy w sezonie:-D

  8 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 28 lut 2013

  cerują droge na średniawskiego! jechałem tamtędy, bo na zjeździe do 3maja robił się duży korek a tu pachołki w miejscu dziur i świeże łaty.

  artykuły na tej stronie naprawdę mają odzwierciedlenie w rzeczywistości!

  2 3 Odpowiedz
  • 28 lut 2013

   Jeżeli to fakt to dziś wieczorem nie powinno być dziury na moście ul. Piłsudskiego. Warto wierzyć. Zatem warto, aby wszyscy, którzy posiadają fotki dziur w drogach zamieścili je na stronie wtedy łatwiej do nich trafią.

   2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"
Myślenice 3

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"

Po publikacji artykułu o "nieformalnym" przejściu dla pieszych na ul. 3-go Maja, które ma zostać zamalowane - piszecie, że to nie jedyny problem w tej części miasta. Jako dowód na to przesyłacie zdjęcia z ul. Średniawskiego, gdzie brakuje przejścia dla pieszych prowadzących do nowej siedziby Cariatasu. Przypomnijmy stacja stanęła na terenie byłego...

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane
Myślenice 3

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat formalnie nie istnieje. Jak to możliwe? Zostało zlikwidowane w 2016 roku. Problem w tym, że piesi ciągle z niego korzystają Górne Przedmieście w Myślenicach to zdaniem wielu naszych Czytelników jedna z najbardziej zapomnianych części miasta. Coraz częściej mieszkańcy tej dzielnicy starają się zwrócić na si...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 99

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 44

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 55

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...