Miasto

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa

Stan dróg w Myślenicach i powiecie 63% z was ocenia jako katastrofalny, 22% jako niedostateczny. Pokonanie niektórych odcinków dróg przypomina przeprawę przez księżyc. - Rusza remont nawierzchni - uspokajają zarządcy dróg

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisaliście w lutym. Od tego czasu stan dróg pogarszał się z każdym tygodniem. Wciąż otrzymujemy od was zdjęcia przedstawiające dziury na myślenickich ulicach.

Jak zapewniają przedstawiciele UMiG Myślenice: - W pierwszej kolejności, po zimie, naprawione zostaną główne drogi gminne na terenie miasta, a potem systematycznie wszystkie pozostałe. Zdajemy sobie sprawę z konieczności szybkiego działania i dlatego od razu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych podjęliśmy działania.

Urzędnicy ze starostwa powiatowego zapowiadają, że od poniedziałku 15 kwietnia ruszą prace dotyczące remontu dróg za które odpowiada. W minionym tygodniu zostały przeprowadzone częściowe remonty ulic Kasprowicza, Reja, Słonecznej i Piłsudskiego na moście prowadzącym w kierunku Zarabia.

Jedno z bardziej uciążliwych uszkodzeń mostu na ul. Piłsudskiego zgłaszaliście nam już w lutym. Zostało naprawione w ubiegłym tygodniu.

Termin zakończenia prac przewidziany jest do 15 maja., ale w przypadku pogody bezdeszczowej remont zostanie zakończony wcześniej .

Jak poinformowało nas starostwo: Decydującym czynnikiem jest występująca temperatura otoczenia i warunki pogodowe w czasie pracy. Dla uzyskania dobrej jakości wykonania robót technologie zabiegów, tak przy użyciu emulsji i grysów, jak również wykonanie remontu masą bitumiczną czy wykonanie nowej nawierzchni, wymagają dobrej bezdeszczowej pogody i temperatury otoczenia nie niższej niż +10 stopni Celsjusza ( także w nocy).

Jak rozpoznać zarządcę drogi?

Czerwone tablice z nazwami ulic to drogi powiatowe, natomiast niebieskie - gminne.

Na temat niebezpiecznych miejsc na drogach dyskutujecie na forum

 

Powiązane tematy

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt
Miasto 29

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisze jeden z naszych czytelników. Mimo, że w ubiegłym tygodniu łatano niektóre z nich, nadal otrzymujemy od Was informacje o kolejnych

Komentarze

 • 13 kwi 2013

  Tylko żeby naprawdę naprawili te kratery a nie wg. "spisku żarówkowego" - czyli zamierzonej po pewnym czasie nieprzydatności...

  13 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 13 kwi 2013

  Słoneczna przy Dekadzie brrrrr!

  23 2 Odpowiedz
 • paulinka 13 kwi 2013

  co za bidne miasto, te drogi sprawiaja ze przypomina zarosnietego dziada w sto razy cerowanym swetrze... ZENADA!

  22 7 Odpowiedz
 • 13 kwi 2013

  dziury takie wszędzie że busy z dworca ledwo wyjeżdżają

  14 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  a na górne przedmieście??? może jakiś szanowny urzędnik wybrał by się jak dobrze się jedzie z Myślenic w kierunku Jasienicy. Dziura na dziurze a na dodatek milion studzienek a jak przychodzą roztopy to woda na drodze. Najgorsze drogi ma Gmina MYŚLENICE !!!!

  19 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  W czwartek bedąc w szkole usłyszelismy wielki huk na drodze oczywiscie sprawdzilismy co to było będąc przekonani ze pękła opona okazało sie ze auto przejechało po studzience kanalizacyjnej wyrywając klape w góre która spadła na droge huk niemiłosierny ale czy takie cos wgle powinno miec miejsce ? ze przejeżdzająca osobówka wyrwała kilkunasto kilogramową klape studzienki ?

  10 Odpowiedz
 • profesor profesor 14 kwi 2013

  Górne Przedmieście, Dolne, ul. Słoneczna to PRIORYTETY!! Te drogi wyglądają koszmarnie. Dużo jeżdżę po kraju i muszę przyznać rację moim poprzednikom w Myślenicach drogi są w opłakanym stanie.

  Na Trzeciego Maja stan dróg doprowadzi do stłuczki, ludzie aby ominąć wyrwy jeżdżą przeciwległym pasem, środkiem lub w ostatniej chwili wykonują nagłe skręty.

  11 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  Na słonecznej przy dekadzie właściciele centrum wzięli chyba sprawy w soje ręce i kostką brukową załatali tą słynną dziurę przy wjezdzie od strony dworca.

  8 1 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 15 kwi 2013

  wyjazd z agrobudu ciezko juz nazwac droga, dolne przedmiescie w kierunku walow przeciwpowodziowych podobnie!!!

  6 Odpowiedz
 • 15 kwi 2013

  Miejsca, które wymagają pilnej naprawy:

  1. Ulica Cegielskiego (czyli dojazd do US). Aż wstyd, żeby dojazd do urzędu tak wyglądał.
  2. Ulica Kazimierza Wielkiego.
  3. Ulica 3-go Maja.
  4. Ulica Słoneczna = slalom między studzienkami i dziurami.
  5. Ulica Kasprowicza (dojazd do "Starej Cegielni) - można zawieszenie urwać.
  6. Ulica Piłsudskiego.
  7. Ulica Słowackiego.

  Praktycznie wszystkie najważniejsze ulica w mieście są w opłakanym stanie. Ciekawe, kto będzie płacił odszkodowania za uszkodzone samochody.

  8 2 Odpowiedz
 • 15 kwi 2013

  Te drogi, które były niedawno remontowane, są całe podziurawione. Kto nadzoruje remonty? Przecież za to wszystko płacimy, trzeba w końcu te remonty dobrze wykonać, a zalać byle jak na chwilę.

  9 Odpowiedz
 • XXX ... 15 kwi 2013

  A wszyscy zapominają o SOBIESKIEGO do Orlenu a tam poprostu zeby wypadają i przy samym cpn-ie jak i koło targowicy ZGROZA ...

  9 1 Odpowiedz
 • 17 kwi 2013

  Droga w Borzęcie jest okropna, nie da się tam przejechać żeby nie wjechać do dziury . Masakra ;//... Niech coś zaczną z tym robić!.

  2 Odpowiedz
 • 6 lis 2013

  lato minęło, mrozów w lipcu nie było tym razem a Sikorskiego dziurawa jak ser. Jakby ktoś chciał felgę naprawić na koszt miasta to bez skrępowania można :-)

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia
Myślenice 12

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

Mający 91 lat mieszkaniec Krakowa na ul. Piłsudskiego potrącił na przejściu pieszego. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala Do potrącenia doszło w czwartek 17 października na ul. Piłsudskiego, gdzie 91-letni mieszkaniec Krakowa jadący toyotą od ul. Słowackiego w kierunku Zarabia nie zauważył wchodzącego na pasy 46-letniego miesz...

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne
MODA 0

W #STYLOOK wiedzą jak sprawić, aby kobiety czuły się piękne

Naszym głównym zadaniem jest sprawić, aby odwiedzające nas kobiety niezależnie od wieku, czy rozmiaru – mogły poczuć się piękne i korzystając z fachowej pomocy znaleźć swój styl – mówi Karolina Obajtek, założycielka nowego butiku #STYLOOK #Stylook to nowy i zaskakujący podejściem butik, w którym najbardziej wymagające klientki znajdą coś dla siebi...

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg
Społeczeństwo 0

Metamorfoza z Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie – 30 kg

Decyzję o przejściu na dietę, podejmujemy z różnych powodów - chęć zdrowszego odżywiania, udoskonalenie wyników badań czy poprawa samopoczucia, jednak najczęściej jest to po prostu osiągnięcie szczuplejszej sylwetki. Tak też było w przypadku Pani Ani– bohaterki naszej metamorfozy   Jak się Pani czuje po spadku 30 kg? Rewelacyjnie, stałam się w...

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce
Społeczeństwo 0

Krzysztof Druzgała z tytułem drugiego „Najlepszego Strażaka PSP” w Małopolsce

Tytuł drugiego „Najlepszego Strażaka Państwowej Straży Pożarnej" podczas Małopolskiej Gali Strażackiej odebrał mł. ogn. Krzysztof Druzgała z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach Podczas Małopolskiej Gali Strażackiej, która odbyła się w Lutosławicach rozstrzygnięto konkursy w kategoriach „Najlepsza Ochotnicza Straż Pożarna Województwa Małopolsk...

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem
Myślenice 1

Stacja Opieki Caritas pod nowym adresem

Dobiegła końca budowy Stacji Opieki Caritas, która swoją nową siedzibę od września ma przy ul. Średniawskiego 35 Stacja stanęła na terenie byłego placu opałowego i w miejscu, gdzie w ostatnich latach znajdowały się mieszkania socjalne. Na mającej 20 arów działce, którą Caritas kupił od Gminy Myślenice niespełna 6 lat temu za 1 procent wartości, od...

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 15

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...