Miasto

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa

Stan dróg w Myślenicach i powiecie 63% z was ocenia jako katastrofalny, 22% jako niedostateczny. Pokonanie niektórych odcinków dróg przypomina przeprawę przez księżyc. - Rusza remont nawierzchni - uspokajają zarządcy dróg

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisaliście w lutym. Od tego czasu stan dróg pogarszał się z każdym tygodniem. Wciąż otrzymujemy od was zdjęcia przedstawiające dziury na myślenickich ulicach.

Jak zapewniają przedstawiciele UMiG Myślenice: - W pierwszej kolejności, po zimie, naprawione zostaną główne drogi gminne na terenie miasta, a potem systematycznie wszystkie pozostałe. Zdajemy sobie sprawę z konieczności szybkiego działania i dlatego od razu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych podjęliśmy działania.

Urzędnicy ze starostwa powiatowego zapowiadają, że od poniedziałku 15 kwietnia ruszą prace dotyczące remontu dróg za które odpowiada. W minionym tygodniu zostały przeprowadzone częściowe remonty ulic Kasprowicza, Reja, Słonecznej i Piłsudskiego na moście prowadzącym w kierunku Zarabia.

Jedno z bardziej uciążliwych uszkodzeń mostu na ul. Piłsudskiego zgłaszaliście nam już w lutym. Zostało naprawione w ubiegłym tygodniu.

Termin zakończenia prac przewidziany jest do 15 maja., ale w przypadku pogody bezdeszczowej remont zostanie zakończony wcześniej .

Jak poinformowało nas starostwo: Decydującym czynnikiem jest występująca temperatura otoczenia i warunki pogodowe w czasie pracy. Dla uzyskania dobrej jakości wykonania robót technologie zabiegów, tak przy użyciu emulsji i grysów, jak również wykonanie remontu masą bitumiczną czy wykonanie nowej nawierzchni, wymagają dobrej bezdeszczowej pogody i temperatury otoczenia nie niższej niż +10 stopni Celsjusza ( także w nocy).

Jak rozpoznać zarządcę drogi?

Czerwone tablice z nazwami ulic to drogi powiatowe, natomiast niebieskie - gminne.

Na temat niebezpiecznych miejsc na drogach dyskutujecie na forum

 

Powiązane tematy

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt
Miasto 29

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisze jeden z naszych czytelników. Mimo, że w ubiegłym tygodniu łatano niektóre z nich, nadal otrzymujemy od Was informacje o kolejnych

Komentarze

 • 13 kwi 2013

  Tylko żeby naprawdę naprawili te kratery a nie wg. "spisku żarówkowego" - czyli zamierzonej po pewnym czasie nieprzydatności...

  13 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 13 kwi 2013

  Słoneczna przy Dekadzie brrrrr!

  23 2 Odpowiedz
 • paulinka 13 kwi 2013

  co za bidne miasto, te drogi sprawiaja ze przypomina zarosnietego dziada w sto razy cerowanym swetrze... ZENADA!

  22 7 Odpowiedz
 • 13 kwi 2013

  dziury takie wszędzie że busy z dworca ledwo wyjeżdżają

  14 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  a na górne przedmieście??? może jakiś szanowny urzędnik wybrał by się jak dobrze się jedzie z Myślenic w kierunku Jasienicy. Dziura na dziurze a na dodatek milion studzienek a jak przychodzą roztopy to woda na drodze. Najgorsze drogi ma Gmina MYŚLENICE !!!!

  19 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  W czwartek bedąc w szkole usłyszelismy wielki huk na drodze oczywiscie sprawdzilismy co to było będąc przekonani ze pękła opona okazało sie ze auto przejechało po studzience kanalizacyjnej wyrywając klape w góre która spadła na droge huk niemiłosierny ale czy takie cos wgle powinno miec miejsce ? ze przejeżdzająca osobówka wyrwała kilkunasto kilogramową klape studzienki ?

  10 Odpowiedz
 • profesor profesor 14 kwi 2013

  Górne Przedmieście, Dolne, ul. Słoneczna to PRIORYTETY!! Te drogi wyglądają koszmarnie. Dużo jeżdżę po kraju i muszę przyznać rację moim poprzednikom w Myślenicach drogi są w opłakanym stanie.

  Na Trzeciego Maja stan dróg doprowadzi do stłuczki, ludzie aby ominąć wyrwy jeżdżą przeciwległym pasem, środkiem lub w ostatniej chwili wykonują nagłe skręty.

  11 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  Na słonecznej przy dekadzie właściciele centrum wzięli chyba sprawy w soje ręce i kostką brukową załatali tą słynną dziurę przy wjezdzie od strony dworca.

  8 1 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 15 kwi 2013

  wyjazd z agrobudu ciezko juz nazwac droga, dolne przedmiescie w kierunku walow przeciwpowodziowych podobnie!!!

  6 Odpowiedz
 • 15 kwi 2013

  Miejsca, które wymagają pilnej naprawy:

  1. Ulica Cegielskiego (czyli dojazd do US). Aż wstyd, żeby dojazd do urzędu tak wyglądał.
  2. Ulica Kazimierza Wielkiego.
  3. Ulica 3-go Maja.
  4. Ulica Słoneczna = slalom między studzienkami i dziurami.
  5. Ulica Kasprowicza (dojazd do "Starej Cegielni) - można zawieszenie urwać.
  6. Ulica Piłsudskiego.
  7. Ulica Słowackiego.

  Praktycznie wszystkie najważniejsze ulica w mieście są w opłakanym stanie. Ciekawe, kto będzie płacił odszkodowania za uszkodzone samochody.

  8 2 Odpowiedz
 • 15 kwi 2013

  Te drogi, które były niedawno remontowane, są całe podziurawione. Kto nadzoruje remonty? Przecież za to wszystko płacimy, trzeba w końcu te remonty dobrze wykonać, a zalać byle jak na chwilę.

  9 Odpowiedz
 • XXX ... 15 kwi 2013

  A wszyscy zapominają o SOBIESKIEGO do Orlenu a tam poprostu zeby wypadają i przy samym cpn-ie jak i koło targowicy ZGROZA ...

  9 1 Odpowiedz
 • 17 kwi 2013

  Droga w Borzęcie jest okropna, nie da się tam przejechać żeby nie wjechać do dziury . Masakra ;//... Niech coś zaczną z tym robić!.

  2 Odpowiedz
 • 6 lis 2013

  lato minęło, mrozów w lipcu nie było tym razem a Sikorskiego dziurawa jak ser. Jakby ktoś chciał felgę naprawić na koszt miasta to bez skrępowania można :-)

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Znowu płonęły śmieci na myślenickim wysypisku. Drugi raz w ciągu tygodnia
Myślenice 1

Znowu płonęły śmieci na myślenickim wysypisku. Drugi raz w ciągu tygodnia

Tydzień po pierwszym pożarze ponownie w płomieniach stanęły śmieci w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Tym razem walka z ogniem trwała 6 godzin To drugi pożar w ciągu tygodnia do jakiego doszło na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Podczas poprzedniej interwencji strażacy musieli dowozić wodę, ponieważ na terenie składowis...

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia
Społeczeństwo 9

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia

Mieszkańcy Myślenic i okolic od pokoleń odpoczywają nad Rabą. Przez lata dawała im wytchnienie po ciężkiej pracy, ale też była największą i często jedyną atrakcją. Turyści z Krakowa przyjeżdżali tutaj odpocząć od zgiełku miasta. Związane z nią wspomnienia sprowadzają się do jednego stwierdzenia; „Raba to rzeka dzieciństwa”. A czym jest dla Was dzis...

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy
Myślenice 12

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiatowej komendzie w Myślenicach odsłonięto tablicę pamiątkową na której znaleźli się komendanci, kierujący jednostką od 1990 roku Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach dziękując staroście oraz swoim poprzednikom za przybycie. Zaznaczył, że inicjatywa zamieszc...

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów
Powiat myślenicki 0

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów

W Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyła się myślenicka odsłona IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” Spotkanie z seniorami z terenu powiatu myślenickiego obejmowało część wykładową na sali obrad oraz serwis rowerowy usytuowany na parkingu Starostwa. Celem akcji było uświadamia...

Czołówka na Dolnym Przedmieściu
Myślenice 3

Czołówka na Dolnym Przedmieściu

Kierowcy samochodów mimo mocnego uderzenia o własnych siłach opuścili pojazdy Do czołowo-bocznego zderzenia doszło we wtorek 16 lipca o godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i ul. Kazimierza Wielkiego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które o własnych siłach opuściły samochody. - Strażacy JRG i OSP Myślenice Dolne Przedmieście...