Miasto

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa

Stan dróg w Myślenicach i powiecie 63% z was ocenia jako katastrofalny, 22% jako niedostateczny. Pokonanie niektórych odcinków dróg przypomina przeprawę przez księżyc. - Rusza remont nawierzchni - uspokajają zarządcy dróg

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisaliście w lutym. Od tego czasu stan dróg pogarszał się z każdym tygodniem. Wciąż otrzymujemy od was zdjęcia przedstawiające dziury na myślenickich ulicach.

Jak zapewniają przedstawiciele UMiG Myślenice: - W pierwszej kolejności, po zimie, naprawione zostaną główne drogi gminne na terenie miasta, a potem systematycznie wszystkie pozostałe. Zdajemy sobie sprawę z konieczności szybkiego działania i dlatego od razu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych podjęliśmy działania.

Urzędnicy ze starostwa powiatowego zapowiadają, że od poniedziałku 15 kwietnia ruszą prace dotyczące remontu dróg za które odpowiada. W minionym tygodniu zostały przeprowadzone częściowe remonty ulic Kasprowicza, Reja, Słonecznej i Piłsudskiego na moście prowadzącym w kierunku Zarabia.

Jedno z bardziej uciążliwych uszkodzeń mostu na ul. Piłsudskiego zgłaszaliście nam już w lutym. Zostało naprawione w ubiegłym tygodniu.

Termin zakończenia prac przewidziany jest do 15 maja., ale w przypadku pogody bezdeszczowej remont zostanie zakończony wcześniej .

Jak poinformowało nas starostwo: Decydującym czynnikiem jest występująca temperatura otoczenia i warunki pogodowe w czasie pracy. Dla uzyskania dobrej jakości wykonania robót technologie zabiegów, tak przy użyciu emulsji i grysów, jak również wykonanie remontu masą bitumiczną czy wykonanie nowej nawierzchni, wymagają dobrej bezdeszczowej pogody i temperatury otoczenia nie niższej niż +10 stopni Celsjusza ( także w nocy).

Jak rozpoznać zarządcę drogi?

Czerwone tablice z nazwami ulic to drogi powiatowe, natomiast niebieskie - gminne.

Na temat niebezpiecznych miejsc na drogach dyskutujecie na forum

 

Powiązane tematy

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt
Miasto 29

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisze jeden z naszych czytelników. Mimo, że w ubiegłym tygodniu łatano niektóre z nich, nadal otrzymujemy od Was informacje o kolejnych

Komentarze (14)

 • adzygmunt 13 kwi 2013

  Słoneczna przy Dekadzie brrrrr!

  23 2 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  a na górne przedmieście??? może jakiś szanowny urzędnik wybrał by się jak dobrze się jedzie z Myślenic w kierunku Jasienicy. Dziura na dziurze a na dodatek milion studzienek a jak przychodzą roztopy to woda na drodze. Najgorsze drogi ma Gmina MYŚLENICE !!!!

  19 Odpowiedz
 • paulinka 13 kwi 2013

  co za bidne miasto, te drogi sprawiaja ze przypomina zarosnietego dziada w sto razy cerowanym swetrze... ZENADA!

  22 7 Odpowiedz
 • 13 kwi 2013

  dziury takie wszędzie że busy z dworca ledwo wyjeżdżają

  14 Odpowiedz
 • 13 kwi 2013

  Tylko żeby naprawdę naprawili te kratery a nie wg. "spisku żarówkowego" - czyli zamierzonej po pewnym czasie nieprzydatności...

  13 2 Odpowiedz

Zobacz więcej