Miasto

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa

Stan dróg w Myślenicach i powiecie 63% z was ocenia jako katastrofalny, 22% jako niedostateczny. Pokonanie niektórych odcinków dróg przypomina przeprawę przez księżyc. - Rusza remont nawierzchni - uspokajają zarządcy dróg

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisaliście w lutym. Od tego czasu stan dróg pogarszał się z każdym tygodniem. Wciąż otrzymujemy od was zdjęcia przedstawiające dziury na myślenickich ulicach.

Jak zapewniają przedstawiciele UMiG Myślenice: - W pierwszej kolejności, po zimie, naprawione zostaną główne drogi gminne na terenie miasta, a potem systematycznie wszystkie pozostałe. Zdajemy sobie sprawę z konieczności szybkiego działania i dlatego od razu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych podjęliśmy działania.

Urzędnicy ze starostwa powiatowego zapowiadają, że od poniedziałku 15 kwietnia ruszą prace dotyczące remontu dróg za które odpowiada. W minionym tygodniu zostały przeprowadzone częściowe remonty ulic Kasprowicza, Reja, Słonecznej i Piłsudskiego na moście prowadzącym w kierunku Zarabia.

Jedno z bardziej uciążliwych uszkodzeń mostu na ul. Piłsudskiego zgłaszaliście nam już w lutym. Zostało naprawione w ubiegłym tygodniu.

Termin zakończenia prac przewidziany jest do 15 maja., ale w przypadku pogody bezdeszczowej remont zostanie zakończony wcześniej .

Jak poinformowało nas starostwo: Decydującym czynnikiem jest występująca temperatura otoczenia i warunki pogodowe w czasie pracy. Dla uzyskania dobrej jakości wykonania robót technologie zabiegów, tak przy użyciu emulsji i grysów, jak również wykonanie remontu masą bitumiczną czy wykonanie nowej nawierzchni, wymagają dobrej bezdeszczowej pogody i temperatury otoczenia nie niższej niż +10 stopni Celsjusza ( także w nocy).

Jak rozpoznać zarządcę drogi?

Czerwone tablice z nazwami ulic to drogi powiatowe, natomiast niebieskie - gminne.

Na temat niebezpiecznych miejsc na drogach dyskutujecie na forum

 

Powiązane tematy

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt
Miasto 29

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisze jeden z naszych czytelników. Mimo, że w ubiegłym tygodniu łatano niektóre z nich, nadal otrzymujemy od Was informacje o kolejnych

Komentarze

 • 13 kwi 2013

  Tylko żeby naprawdę naprawili te kratery a nie wg. "spisku żarówkowego" - czyli zamierzonej po pewnym czasie nieprzydatności...

  13 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 13 kwi 2013

  Słoneczna przy Dekadzie brrrrr!

  23 2 Odpowiedz
 • paulinka 13 kwi 2013

  co za bidne miasto, te drogi sprawiaja ze przypomina zarosnietego dziada w sto razy cerowanym swetrze... ZENADA!

  22 7 Odpowiedz
 • 13 kwi 2013

  dziury takie wszędzie że busy z dworca ledwo wyjeżdżają

  14 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  a na górne przedmieście??? może jakiś szanowny urzędnik wybrał by się jak dobrze się jedzie z Myślenic w kierunku Jasienicy. Dziura na dziurze a na dodatek milion studzienek a jak przychodzą roztopy to woda na drodze. Najgorsze drogi ma Gmina MYŚLENICE !!!!

  19 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  W czwartek bedąc w szkole usłyszelismy wielki huk na drodze oczywiscie sprawdzilismy co to było będąc przekonani ze pękła opona okazało sie ze auto przejechało po studzience kanalizacyjnej wyrywając klape w góre która spadła na droge huk niemiłosierny ale czy takie cos wgle powinno miec miejsce ? ze przejeżdzająca osobówka wyrwała kilkunasto kilogramową klape studzienki ?

  10 Odpowiedz
 • profesor profesor 14 kwi 2013

  Górne Przedmieście, Dolne, ul. Słoneczna to PRIORYTETY!! Te drogi wyglądają koszmarnie. Dużo jeżdżę po kraju i muszę przyznać rację moim poprzednikom w Myślenicach drogi są w opłakanym stanie.

  Na Trzeciego Maja stan dróg doprowadzi do stłuczki, ludzie aby ominąć wyrwy jeżdżą przeciwległym pasem, środkiem lub w ostatniej chwili wykonują nagłe skręty.

  11 Odpowiedz
 • 14 kwi 2013

  Na słonecznej przy dekadzie właściciele centrum wzięli chyba sprawy w soje ręce i kostką brukową załatali tą słynną dziurę przy wjezdzie od strony dworca.

  8 1 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 15 kwi 2013

  wyjazd z agrobudu ciezko juz nazwac droga, dolne przedmiescie w kierunku walow przeciwpowodziowych podobnie!!!

  6 Odpowiedz
 • 15 kwi 2013

  Miejsca, które wymagają pilnej naprawy:

  1. Ulica Cegielskiego (czyli dojazd do US). Aż wstyd, żeby dojazd do urzędu tak wyglądał.
  2. Ulica Kazimierza Wielkiego.
  3. Ulica 3-go Maja.
  4. Ulica Słoneczna = slalom między studzienkami i dziurami.
  5. Ulica Kasprowicza (dojazd do "Starej Cegielni) - można zawieszenie urwać.
  6. Ulica Piłsudskiego.
  7. Ulica Słowackiego.

  Praktycznie wszystkie najważniejsze ulica w mieście są w opłakanym stanie. Ciekawe, kto będzie płacił odszkodowania za uszkodzone samochody.

  8 2 Odpowiedz
 • 15 kwi 2013

  Te drogi, które były niedawno remontowane, są całe podziurawione. Kto nadzoruje remonty? Przecież za to wszystko płacimy, trzeba w końcu te remonty dobrze wykonać, a zalać byle jak na chwilę.

  9 Odpowiedz
 • XXX ... 15 kwi 2013

  A wszyscy zapominają o SOBIESKIEGO do Orlenu a tam poprostu zeby wypadają i przy samym cpn-ie jak i koło targowicy ZGROZA ...

  9 1 Odpowiedz
 • 17 kwi 2013

  Droga w Borzęcie jest okropna, nie da się tam przejechać żeby nie wjechać do dziury . Masakra ;//... Niech coś zaczną z tym robić!.

  2 Odpowiedz
 • 6 lis 2013

  lato minęło, mrozów w lipcu nie było tym razem a Sikorskiego dziurawa jak ser. Jakby ktoś chciał felgę naprawić na koszt miasta to bez skrępowania można :-)

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 13

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu
Myślenice 0

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu

Ponad 1200 zł warte były zakupy, za które trójka złodziei nie miała zamiaru zapłacić. Kiedy opuszczali sklep ze skradzionym towarem, zostali zatrzymani przez policjanta, który w wolnym czasie był na zakupach To, że policjantem jest się również po służbie pokazał kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach....

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 1

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 10

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...