Miasto

Drogi po zimie: Ulicy Zdrojowej przydałby się remont. Którym jeszcze?

Drogi po zimie: Ulicy Zdrojowej przydałby się remont. Którym jeszcze?

Jeszcze nie skończyła się kalendarzowa zima, a już wysyłacie do nas pierwsze zdjęcia stanu dróg. "Ser, a nie droga" o ulicy Zdrojowej pisze jedna z naszych czytelniczek 

Zdjęcia przedstawiające stan nawierzchni ulicy Zdrojowej na redakcja@miasto-info.pl przesłała jedna z naszych czytelniczek.

 

Jak rozpoznać zarządcę drogi?

Czerwone tablice z nazwami ulic to drogi powiatowe, natomiast niebieskie - gminne.

Tworzymy galerię stanu dróg w powiecie myślenickim. Jeśli oprócz dziur natkniecie się na inne absurdy drogowe – sfotografujcie je i podzielcie się z innymi. Zdjęcia można dodawać w galerii poniżej po zalogowaniu lub przesyłać na adres redakcja@miasto-info.pl.

Powiązane tematy

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa
Miasto 14

KATASTROFALNY STAN DRÓG - oceniacie, a dziur przybywa

Stan dróg w Myślenicach i powiecie 63% z was ocenia jako katastrofalny, 22% jako niedostateczny. Pokonanie niektórych odcinków dróg przypomina przeprawę przez księżyc. - Rusza remont nawierzchni - uspokajają zarządcy dróg

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt
Miasto 29

Topnieje śnieg, a z nim... asfalt

- Niektóre dziury przypominają kratery, najgorzej jest na moście przy ul. Piłsudskiego - pisze jeden z naszych czytelników. Mimo, że w ubiegłym tygodniu łatano niektóre z nich, nadal otrzymujemy od Was informacje o kolejnych

Komentarze (15)

 • Michał 20 lut 2014

  Dziwni mnie strasznie, że na takie naprawy nie ma żadnej gwarancji. Firma załata zrobić dokumentacje jeśli nie wytrzyma okresu gwarancji, a to co było robione raczej całego roku nigdy nie wytrzyma. Egzekwować od wykonawcy naprawę.
  Takie rzeczy nie u nas ktoś ma stałe zlecenie. Dwa razy w roku łata te same dziury!

  12 5 Odpowiedz
 • 20 lut 2014

  Dobrze ,że ją widać ( tę dziurę ) bo jak popada jest całkowicie pod wodą i można nieźle wpaść .

  9 Odpowiedz
 • 20 lut 2014

  Do dyrektorów ,zarządców i tam innych tych kolesi !!!
  Nie musicie naprawiać dróg,tylko walnąć znak A-30 i Wam nikt się o odszkodowanie nie upomni :)

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wjechalem-w-dziure-zaplacilem-mandat-kierowcy-przeczytajcie-,nId,930750

  9 3 Odpowiedz
 • no name 20 lut 2014

  czym wy to latacie piaskiem ?? :)

  9 4 Odpowiedz
 • 20 lut 2014

  Ja dodam jeszcze ulicę Kasprowicza, a dokładnie zwężkę przed Janem - dziura na dziurze, problem rozwiązany ograniczeniem do 30 km/h. Co ciekawe - nie dalej jak 2 miesiące temu, kiedy dziury również były nie mniejszych rozmiarów niż dziś, wykonany został chodnik, a o nawierzchni jakby zapomniano. Podobno ma być remontowana w tym roku, ale gdzie tu logika? Najpierw chodnik potem nawierzchnia? Nie mówię już o samym fakcie, że wąski odcinek został przez dołożenie chodnika (nie wiem komu w tym miejscu potrzebnego), zwężony na tyle, że przejazd osobówki z dostawczakiem jadącym z naprzeciwka nawet przy prędkości 30 km/h wymaga większych zdolności kierowcy. A przecież wystarczyło wymienić najpierw nawierzchnię, a zamiast dobudowania pasa chodnika w najwęższym miejscu zrobić widoczne przejście dla pieszych kawałek wyżej. Samochody nie musiałyby jechać środkiem omijając dziury, lecz spokojnie przy krawędziach jezdni, a prędkość przejazdu mogłaby zostać ograniczona do ,,realnych'' do osiągnięcia 40 km/h.

  Pragnę zwrócić również uwagę na ulicę Sobieskiego, szczególnie odcinek od skrzyżowania nad Niwą do skrzyżowania z ulicą Fijałkowskiego oraz ten przy stacji paliw Orlen. Nawierzchnia w tych miejscach systematycznie jest łatana przynajmniej raz w roku, a mimo to dziur coraz więcej. I tak już od kilku lat. Przecież koszt całkowitej wymiany nawierzchni na tych odcinkach (w sumie 250-300 metrów) nie jest aż tak wysoki, aby trzeba było wydawać pieniądze przez kolejne lata tylko na doraźne ,,naprawy''. Znając naszych rządzących, zapewne w przeciągu najbliższych tygodni znowu zostanie zlecenie przeprowadzenia fuszerki polegającej na łataniu łat po dziurach, aby zbytnio nie utrudniać życia mieszkańcom, którzy będą musieli cierpieć na skutek zmian ruchu wynikających z budowy ronda nad Niwą, którego budowa zapewne opóźni się o parę miesięcy i zamiast zamknięcia ulicy Sobieskiego na czas przebudowy drogi (maksymalnie miesiąc) oraz budowy ronda w drugiej połowy roku (pewnie 1,5 miesiąca czasu), zostanie zamknięta jednorazowo na 3-4 miesiące, bo znając życie budową ronda zajmie się kto inny, a remontem drogi kto inny, co w konsekwencji doprowadzi do opóźnień którejś ze stron. A przecież jest to jedna z ważniejszych ulic wlotowych do miasta, która, bądź co bądź, nie świadczy o nim zbyt dobrze.

  Może ja jestem pesymistą i nie wierzę w logikę myślenia naszych rządzących oraz w ich organizację pracy, ale fakt faktem w Myślenicach, uważanych w rankingach za jedno z lepiej prowadzonych miast w regionie, co roku powraca problem dziur mimo corocznych remontów. Coś jest nie tak.

  7 1 Odpowiedz

Zobacz więcej