Okolice

Siepraw: Mieszkańcy proponują nazwy ulic w gminie

Siepraw: Mieszkańcy proponują nazwy ulic w gminie

Jagodowa, Jabłoniowa, Kręta, Dobra, Lipowa, Wrzosowa, Dworska, Różana, Konwaliowa, Azaliowa, Wesoła, a nawet Wspólna - to nieliczne z nazw ulic jakie zaproponowali mieszkańcy gminy Siepraw 

Mapa w pełnej rozdzielczości dostępna jest na siepraw.pl

Gmina opublikowała mapę Sieprawia z naniesionymi propozycjami nazw ulic przesłanych w ramach konsultacji społecznych. Każda z zaznaczonych na mapie dróg ma swój numer wraz z proponowaną nazwą/nazwami obejmującą także propozycje mieszkańców. Do każdego numeru drogi przyporządkowano pod literami a, b i c proponowane nazwy ulic, opracowane przez zespoły składające się z radnych poszczególnych wsi, członków rad sołeckich i sołtysów, powołane uchwałą rady gminy oraz zgłoszone przez mieszkańców w ramach konsultacji.

Jeżeli do propozycji nazw ulic zgłoszonych dla poszczególnych dróg mieszkańcy nie zgłosili żadnych propozycji, było to równoznaczne z ich akceptacją dla nazwy ulicy i taka nazwa zostanie poddana pod głosowanie podczas obrad rady gminy. Jeżeli mieszkańcy zgłaszali inne propozycje, o wyborze nazwy zdecyduje ilość osób na liście poparcia oraz kolejność zgłaszania list z nazwami nie powtarzającymi się.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 9 mar 2013

  Super pomysł. W naszych czasach każda miejscowość powinna być tak oznakowana, ułatwia to dojazd i lokalizacje miejsc- nie tylko dla ludzi ale i służb typu straż pożarna, policja czy pogotowie. Jak nie ulice to role jak w gminie Pcim, Lubień czy Tokarnia, na Bulinie chyba też coś teraz takiego jest.

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 mar 2013

  Popieram. Jedziesz gdzieś i pytasz ludzi jak dojechać i tłumaczą Ci za: szkołą sklepem czy stodołą "Franka" :)

  15 Odpowiedz
 • 9 mar 2013

  Nareszcie będzie można łatwiej tłumaczyć innym gdzie i jak konkretnie dojechać. Najbardziej odczują to chyba właśnie kurierzy, którzy mieli problemy z dojazdem do kogoś, aby dostarczyć paczkę chociaż inne służby (wyżej wymienione) też będą mieli łatwiej.

  10 Odpowiedz
 • mirek@ 9 mar 2013

  za to trudniej będą mieli przedsiębiorcy, bo zmiana adresu to zmiana wszystkich danych, wpisów w urzędach nie mówiąc o pieczątkach itp... a znając nasze przepisy nikt im za to nie zwróci

  10 6 Odpowiedz
 • eeee? 9 mar 2013

  @mirekm
  wstępnie słyszałem, że prowadzone są rozmowy dotyczące tego tematu. Będzie wymiana dokumentów za darmo, bądź półdarmo.

  6 2 Odpowiedz
 • 15 cze 2013

  Piękne nazwy, jestem za tym!

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej