Okolice

Gmina Siepraw: Miały być nowe ulice, może skończyć się na referendum

Gmina Siepraw: Miały być nowe ulice, może skończyć się na referendum

Od lipca w gminie Siepraw obowiązuje uchwała dotycząca nazewnictwa ulic. Gmina opublikowała mapę, produkuje tabliczki z numerami, mieszkańcy wymieniają dokumenty, a tymczasem w tej sprawie może dojść do referendum

 


Jak alarmuje Dziennik Polski wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 26 września nakazuje gminie przeprowadzenie referendum w sprawie nazwania ulic. Gmina może się odwołać od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który odrzuci lub podtrzyma wyrok WSA.

Jeśli ten podtrzyma wyrok, w gminie odbędzie się referendum w sprawie nadania ulicom nazw. Do tej pory dowody osobiste wymienił co dziesiąty mieszkaniec gminy. Wymiana jest bezpłatna, jednak, podobnie w przypadku przedsiębiorców, którzy wprowadzają zmiany w Urzędzie Skarbowym. Natomiast nikt za darmo nie wymieni im pieczątek, a w przypadku spółek zarejestrowanych w KRS nie pokryje kosztów wprowadzania zmian. Kolejny koszt jaki ponoszą mieszkańcy to wymiana dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy.

Mimo widma referendum, gmina sukcesywnie wydaje tabliczki z numerami i nazwami ulic. Wpis na stronie gminy z 9 października informuje mieszkańców Zakliczyna, że kolejna partia tabliczek dostępna jest u sołtys wsi.

Dokładny przebieg ulic oraz ich nowe nazwy można sprawdzić na portalu mapowym gminy Siepraw GEOplMPZP 

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane tematy

Komentarze (17)

  • mysleniczaninzdziada 10 paź 2013

    przecież nazwy ulic i ich oznakowanie ułatwiają nie tylko pracę listonoszom, czy kurierom, ale samym mieszkańcom zwłaszcza gdy potrzebować będą pomocy np. karetki pogotowia

    32 7 Odpowiedz
  • Basia 10 paź 2013

    Jestem z Sieprawia.Chodzi o to że gmina sobie wymyśliła ulice-ok są potrzebne.Ale dlaczego my mamy płacić za wszystko oprócz
    DO?A jeśli unia by nakazała wymiana by była bezpłatna....a gmina już zapłaciła za sprzęt do rejestracji w starostwie,tabliczki z nr domu

    na początku były propozycje z ulicami u mnie były 3 a wygrała ta co co miała 3 głosy czyli najmniej bo pan radny Ż... Zdecydował że będzie ta nazwa a nie inna to po co chodzili z listami i tracili czas?

    wniosek z tego taki że polaczek ma G---- do gadania bo ja sobie zrobię jak ja chcę a nie ludzie

    14 1 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
    10 paź 2013

    Dow***** z referendum polega na tym że władza olała temat i podjęła uchwałę a teraz sąd wszystko cofnął i słusznie.Przed uchwaleniem trzeba było zapytać mieszkańców czy chcą ulic a nie pokazywać że my mamy wadzę.

    13 3 Odpowiedz
  • 10 paź 2013

    racją jest zarówno, że nazwy ulic w Sieprawiu są ogromnym ułatwieniem (mnie samej zdarzyła się sytuacja, że ktoś miał podrzucić mi lekarstwa dla koleżanki i miał problem ze znalezieniem mojego domu. GPS po wjechaniu do Sieprawia gubi się, bo nie wyszukuje adresów, a Siepraw jest naprawdę bardzo rozległy i naprawdę nie jest łatwo) jak i to, że przed ich wprowadzeniem powinno zapytać się WSZYSTKICH o zdanie.
    Jestem pewna, że i tak większość byłaby ZA. Bo chodzi tu o przyszłość, rozwój...

    Ale w tym momencie nie ma to większego sensu... przecież REFERENDUM to DODATKOWY KOSZT do tego co i tak zostało już wyłożone.

    Takie jest moje zdanie jako mieszkanki tej gminy.

    13 5 Odpowiedz
  • 10 paź 2013

    a co do karetek, to nie jest to do końca wina nazw ulic, tylko reformy NFZ dotyczącej karetek.
    nie wysyła się karetek, które wcześniej jeździły w dane miejsce, tylko pierwszą wolną, nawet z odleglejszych miejscowości i stąd problem, że po pierwsze docierają później i gubią się.
    GPS się gubi na takiej wsi.

    9 3 Odpowiedz

Zobacz więcej