Sport

Piłka nożna V liga: Orzeł Myślenice rozpoczyna rundę wiosenną

Piłka nożna V liga: Orzeł Myślenice rozpoczyna rundę wiosenną

Przez niemal cały okres przygotowawczy Orzeł Myślenice zmagał się z problemami kadrowymi i w przeddzień inauguracji rozgrywek ligowych sytuacja nie została opanowana, ale niektórzy zdołali zaleczyć rany i podopieczni Pawła Karasia zapowiadają walkę o byt w V lidze

Przygotowania do sezonu zaczęły się podczas noworocznych derbów, podczas których drużyna Orła zremisowała 1:1 z Dalinem. Później w okresie roztrenowania Orłowcy wygrali z Stawem Polanka (7:1), Turbaczem Mszana Dolna (2:0) i Wróblowianką Kraków (4:2), a następnie przegrali z Rudnikiem, Garbarzem Zembrzyce i Hejnałem Krzyszkowice, aby w następnym meczu pokonać Wrzosy Osieczany (5:4) i zremisować z Przemszą Klucze grając w niepełnym składzie.

Do końca sezonu nie zagra Michał Lech ze względu na kontuzję kolana, Dariusz Ślusarz przechodzi rehabilitację i chociaż do gry wróci za kilka tygodni, to opuścił niemal cały okres przygotowawczy, a Adrian Kasprzyk przeniósł się do Dalinu Myślenice. Marek Pajka, zmaga się z urazem łąkotki w lewym kolanie i prawdopodobnie będzie musiał poddać się operacji. W niepełnym wymiarze w okresie przygotowawczym trenowali zmagający się z kontuzjami Tomasz Bała, Rafał Kański, Kamil Ostrowski i Łukasz Bzdek. Pierwsza trójka jest już do dyspozycji trenera Karasia.

Wzmocnieniem będzie powrót Grzegorza Żuławińskiego z Rokity Kornatka, a także powroty do gry Marka Łacnego i Mariusza Pachacza, którzy przez pracę w delegacji nie mogli grać w rundzie jesiennej. Do klubu dołączyli również Kamil Jończyk i Grzegorz Bałucki.

Już 16 marca o godzinie 18:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Orzeł Myślenice zainauguruje rundę wiosenną meczem 18. kolejki V ligi z LKS Śledziejowice. Co ciekawe od I ligi w dół wszystkie mecze ligowe zaplanowane na ten weekend zostały przełożone za wyjątkiem wspomnianego meczu Orła oraz potyczki Wiślanych Jaśkowice z Rokitą Kornatka, również w V lidze - Kraków II.

Orzeł Myślenice w rundzie wiosennej sezonu 2012/13:

Bramkarze: Marek Pajka - 1990, Kamil Jończyk - 1993, Obrońcy: Mariusz Pachacz - 1992, Artur Sroka - 1993, Kamil Ostrowski - 1983, Łukasz Mikołajczyk - 1983, Łukasz Bzdek - 1984, Michał Cichoń - 1990, Kamil Lesiński - 1990, Dominik Górka - 1992, Michał Gwóźdź - 1989, Dominik Święch - 1994, Pomocnicy: Dariusz Ślusarz - 1989, Krzysztof Żak - 1988, Łukasz Święch - 1984, Mateusz Mistarz - 1983, Grzegorz Bałucki - 1994, Bartłomiej Łętocha - 1991, Marek Łacny - 1991, Piotr Łętocha - 1990, Tomasz Bała - 1986, Paweł Łojek - 1994, Krzysztof Karpeta - 1987, Napastnicy: Grzegorz Żuławiński - 1989, Artur Kraus - 1996, Miłosz Leśniak - 1992, Rafał Kański - 1981.

Przybyli: Grzegorz Żuławiński (Rokita Kornatka), Kamil Jończyk (Dalin Myślenice), Grzegorz Bałucki (Dalin Myślenice), Marek Łacny, Mariusz Pachacz, Tomasz Bała (powrót do gry po półrocznej przerwie)
Odeszli: Adrian Kasprzyk (Dalin Myślenice), Damian Surlas (Topór Tenczyn), Bartłomiej Nawieśniak, Daniel Nowak (obaj Staw Polanka), Tomasz Stanach (Górki Myślenice), Michał Lech, Radosław Muniak (kontuzje wyeliminują ich do końca sezonu)

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku
Szachy 0

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku

Pasjonaci szachów mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas XV Spotkań Szachowych na myślenickim Rynku   Do zmagań w tegorocznej edycji turnieju stanęło 21...