Piłka nożna V liga: Orzeł Myślenice - Lotnik Kryspinów 2:1 [WIDEO]

Orzeł Myślenice w pierwszym tegorocznym meczu w roli gospodarza wygrał z faworyzowanym Lotnikiem Kryspinów 2:1 (1:1). Spotkanie 22. kolejki V ligi odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu

Orzeł Myślenice - Lotnik Kryspinów 2:1 (1:1), Kański 11, Bałucki 79 - Lisowski 41

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando Lotnika i to spadkowicz z IV ligi zdecydowanie częściej utrzymywał się przy piłce, stwarzając sytuacje podbramkowe, ale jak to w piłce bywa przewaga nie zawsze przekłada się na wynik, bo bramkę jako pierwszym udało się strzelić myśleniczanom. Ostrowski zagrał po przekątnej do Kańskiego, a ten przechytrzył dwóch stoperów Lotnika i skutecznym lobem nad wysuniętym bramkarzem umieścił piłkę w siatce.

Drużyna z Kryspinowa ruszyła do odrabiania strat i w końcówce pierwszej połowy dopięli swego. Gol wyrównujący był niemal kopią trafienia Kańskiego, tylko Lisowski, gdy znalazł się przed bramkarzem nie lobował, tylko kropnął z całej siły lewą nogą, a piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

O ile w pierwszej połowie zdecydowanie więcej sytuacji mieli przyjezdni, to po przerwie gra się wyrównała i obydwa zespoły miały okazje przechylić szalę na swoją korzyść. Podopieczni Pawła Karasia swój drugi strzał w tym meczu oddali w 50. minucie, gdy po zespołowej akcji z okolic szesnastki wprost w bramkarza uderzył Bałucki. Kilka minut później po podaniu Górki w dogodnej sytuacji znalazł się Żuławiński, ale również trafił w golkipera rywali.

W międzyczasie kilka razy kotłowało się w polu karnym Orła, jednak po strzałach Sadki i Satory skutecznie interweniował Pajka, a w niemal stuprocentowej sytuacji Lisowskiego uprzedził Cichoń, ratując zespół przed utratą gola.

Decydująca o losach meczu była 79. minuta - wychodzący na pozycję sam na sam z bramkarzem Żak został powalony przez jednego z defensorów i Orłowcy mieli rzut wolny z około 25 metrów. Techniczny strzał Bałuckiego trafił w wyciągniętą rękę jednego z zawodników Lotnika stojących w murze i sędzia odgwizdał przewinienie, dając szansę myśleniczanom na spożytkowanie stałego fragmentu gry z bliższej odległości.

Tym razem Bałucki zmienił sposób wykonywania rzutu wolnego i zamiast technicznie nad murem, huknął z prostego podbicia w długi róg, a piłka wpadła w okienko bramki Sajdaka. Dla nowego nabytku Orła Myślenice był to pierwszy oficjalny gol strzelony w okręgówce i pewnie jeden z najładniejszych w karierze.