Okolice

Fryzjerstwo: Przemysław Kania z Biertowic Kreatorem 2013 i Wicemistrzem Polski

Przemek Kania z Biertowic to jedyny fryzjer w Polsce, który posiada tytuł Kreatora Roku w kat. kobiet i mężczyzn. Na naszych łamach rozmawia z nim Joanna Gatlik

Przemek Kania z Biertowic nie ustaje w walce o tytuł najlepszego fryzjera w Polsce. W ubiegłym roku został Kreatorem 2012 w konkurencji New Look męski. W tym roku spróbował konkurencji damskiej i ponownie zdobył ten tytuł. Krótką rozmowę z Przemkiem przeprowadziła Joanna Gatlik.

Joanna Gatlik: W jakich konkursach wziąłeś udział i jakie miejsce zająłeś?
Przemek Kania: W tym roku były to dwie konkurencje: Strzyżenie- Kreator 2013 New Look damski - 1 miejsce i V-ce Mistrz Polski seniorów w konkurencji damskiej podczas Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego.

Gdzie się one odbyły?
Odbyły się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich Beauty Vision.

Ile osób wzięło w nich udział i skąd one były?
Ciężko powiedzieć, ile osób brało udział ogólnie. W moich konkurencjach około 30 osób. Pochodziły z całej Polski od Wrocławia, Warszawy, Olsztyna przez Wadowice i Kraków ale także z Niemiec.

Czy dostałeś za to jakąś nagrodę?
Tak naprawdę, największą nagrodą jest tytuł mistrzowski. Oprócz tego kilka upominków w postaci sprzętu fryzjerskiego, kosmetyków oraz możliwość prowadzenia programu telewizyjnego ,,Metamorfozy".

Kogo czesałeś na konkursach?
Modelki, które sam wcześniej musiałem znaleźć - a jest to naprawdę duży problem, zważywszy na to, że później najczęściej efektem końcowym jest bardzo krótka fryzura.

Kto ocenia zawodników?
W skład jury wchodzi komisja sędziowska z całej Polski. Najczęściej są to osoby, które reprezentują, albo reprezentowały nasz kraj na mistrzostwach świata.

Po zdobyciu tytułu, można zaistnieć w branży?
Tak, teraz udzielam bardzo dużo wywiadów do czasopism branżowych, ale również do gazet lokalnych. Dodatkowego polotu sprawie dodaje fakt, iż jestem jedyną osobą w Polsce, która ma tytuł kreatora męskiego (2012) i kreatora damskiego (2013).

Otworzyłeś już swój salon?
Nie, nadal pracuję  salonie w Krakowie u Małgorzaty Strug Zgrzywy, która jest też moją trenerką. Z mojego salonu w zawodach startowały w tym roku 4 osoby i przywieźliśmy łącznie 6 medali: 1. miejsce Kreator Męski, 1. miejsce Kreator Damski, 1. miejsce we włosach rozpuszczonych, 1. miejsce w koku, 2. miejsce w konkurencji damskiej senior, 3. miejsce w Kreatorze Pin-up girl XXI wieku.

Nie chciałbyś brać udziału w programach typu "Ostre cięcie"?
Słyszałem coś o tym programie. Myślę, że będę go śledził, ale nie wiem, czy chciałbym w nim wystąpić. To chyba nie moje kredki. Lubię być rzemieślnikiem, lubię pracę przy fotelu i to jest dla mnie najważniejsze, a upust mojej kreatywności mogę dać na sesjach zdjęciowych i pokazach mody.

Pochwalisz się nam, jakie fryzury zrobiłeś na konkursie?
Były to uczesania oraz strzyżenie bardzo awangardowe. Myślę, że łatwiej będzie sobie to zobrazować oglądając zdjęcia na moim fanpage'u.

Powiązane tematy

Biertowice: Przemek Kania Mistrzem Polski we fryzjerstwie
Miasto 8

Biertowice: Przemek Kania Mistrzem Polski we fryzjerstwie

Przemek Kania, 19-latek z Biertowic, zdobył mistrzostwo we fryzjerstwie. - Po gimnazjum chciałem zostać kucharzem. Jednakże przed samym złożeniem dokumentów coś mi się odmieniło i stwierdziłem, że chcę się zająć fryzjerstwem - mówi Przemek

Komentarze

 • paulinka 21 kwi 2013

  graaaaaaatki :***

  7 12 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 21 kwi 2013

  Gratuluję, ale patrząc na zdjęcia... nie rozumiem.

  21 7 Odpowiedz
 • mirek@ 21 kwi 2013

  gratulacje

  10 5 Odpowiedz
 • 22 kwi 2013

  nie jestem pewna czy chciałabym iść do takiego fryzjera :P bynajmniej przed jakąś ważną uroczystością ;)

  6 1 Odpowiedz
 • 22 kwi 2013

  polecam ! :) doskonały fryzjer z fantastyczną osobowością !!! serdecznie gratuluję !

  2 7 Odpowiedz
 • 23 kwi 2013

  Panie Przemku proszę koniecznie otworzyć salon w Myślenicach! Gratuluję wybitnego osiągnięcia!

  6 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków
Turystyka 2

Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich za miesiąc. Trwa odnawianie szlaków

Mimo, że do Małopolskiego Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich jeszcze miesiąc, to prowadzące na Suchą Polanę szlaki zostały odnowione przez PTTK Lubomir W bieżącym roku mija 75 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego „Lubomir” w Myślenicach po raz 29...

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?
Pcim 113

Proboszczowi nie podoba się mural z kogutem. Symbolizuje wieś, czy nawiązuje do ideologii LGBT?

Proboszcz parafii w Pcimiu podczas niedzielnej homilii miał odnieść się do malunku, jaki powstał na murze oporowym wzdłuż starej Zakopianki. Ksiądz miał sugerować, że nawiązuje do ruchów LGBT – jego twórcy przekonują, że „symbolizuje wieś…” Mural został wykonany na murze oporowym przy tzw. „starej Zakopiance”. Powstał z inicjatywy mieszkańców gmin...

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
Jawornik 3

Dachowanie na Zakopiance zakończyło się w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Po dachowaniu samochód osobowy zatrzymał się w przydrożnym rowie. Jego pasażerowie wyszli o własnych siłach, ale jedna osoba została przewieziona do szpitala Do wypadku doszło przed godz. 11 na drodze krajowej nr 7 w Jaworniku. Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, samochód leżał w rowie, a jedna osoba była ranna. Trzy osoby podróżujące pojazdem...

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice
Okolice 0

Burza z gradem przeszła nad powiatem. Efekt? Pożar domu i zalane piwnice

W nocy nad powiatem myślenickim przeszła burza z gradem, a miejscami wiatr osiągał 100 km/h. W Niezdowie piorun spowodował pożar domu, a w Myślenicach woda zalała piwnice Wczoraj ostrzegaliśmy o burzy z gradem jaka miała przejść przez powiat myślenicki. Na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała w związku ze złymi warunkami atmo...