Miasto

Andrzej Urbański: Wodę można pić prosto z kranu

Andrzej Urbański: Wodę można pić prosto z kranu

- Woda jest bardzo dobrej jakości i zaręczam, że można ją pić prosto z kranu - podczas otwarcia Stacji Uzdatniania Wody w Myślenicach mówił Andrzej Urbański, prezes MZWiK

Na terenie Miejskich Zakładów Wodociągowych powstały dwie hale. W pierwszej znalazły się w m.in. trzy separatory oraz piętnaście filtrów stanowiących serce całego zakładu uzdatniania wody. Druga hala to tzw. „przepompownia II stopnia”, powstała jako rozbudowa już istniejącej pompowni wody. 

W ramach rozbudowy na teren MZW zostały zamontowane nowe agregaty zapewniające stałe ciśnienie wody w sieci wodociągowej. Rozbudowany został budynek pompowni wody uzdatnionej, nowa studnia głębinowa oraz instalacja aparatury kontrolno-pomiarowej.

Zadaniem nowych filtrów będzie wyeliminowanie zawiesiny z wody, która była widoczna w przypadku długotrwałych deszczy. Jak zapewnia przez MZWiK, smak wody poprawi obniżenie ilości dodawanego do niej chloru, a nowe zbiorniki mają m.in. nie dopuszczać do występowania przerw w dostawie wody. - Zaręczam Państwu, że obecnie śmiało możemy pić wodę prosto z kranu, jest bardzo dobrej jakości i smaczna – na łamach Gazety Myślenickiej zapewnia prezes MZWiK Andrzej Urbański. 

Od maja za wodę i ścieki płacimy mniej

Od maja za wodę płacimy 3,09 zł/m3, a nie jak dotąd 3,37 zł/m3, a opłata stała spadła z 7,75 zł do 2,12 zł. W przypadku ścieków płaciliśmy 7,32 zł/m3, a zgodnie z nową taryfą zapłacimy 6,98 zł/m3, natomiast opłata stała wyniesie 13,10 zł (przed obniżką 14,47 zł).

Więcej na temat obniżki cen wody i ścieków

Powiązane tematy

Gmina Myślenice: Od maja spadną ceny za wodę i ścieki
Miasto 16

Gmina Myślenice: Od maja spadną ceny za wodę i ścieki

Od maja za wodę i ścieki zapłacimy mniej. Według zapowiedzi burmistrza, woda ma być tańsza niż w Krakowie, a czteroosobowa rodzina zużywająca średnio 50m3 wody będzie mogła zaoszczędzić 250 zł rocznie. Z czego wynika obniżka?

Komentarze (18)

 • 14 maj 2013

  @monalisa75 Zaproś prezesa na degustację do siebie do domu - tylko zdemontuj wcześniej filtr ;)

  36 7 Odpowiedz
 • 14 maj 2013

  hahahha ale się ubawiłam tym artykułem -już po raz drugi, gdyż pierwsze brednie na ten temat zamieszczone są w propagandowej gazecie Urzędu Miasta-gazecie Myślenickiej.Być może mamy super nowoczesną stację uzdatniania wody ale te super wodę można pić prosto z kranu chyba tylko w siedzibie wodociągu przy punkcie startu wody-w moim miejscu zamieszkania-na Zarabiu wodę te doprowadza do moje domu rurociąg wykonany ze starych azbestowych rur co nie jest tajemnicą.Gdyby nie filtry w domu które muszę wymieniać bardzo często z kranu leciałby muł-a jak filtrów nie wymienię to nie mamy ciśnienia w kranie.....bo są zapchane syfem z wody....tak więc nie wszyscy mieszkańcy mogą doświadczyć tego cudu...

  33 7 Odpowiedz
 • 14 maj 2013

  Zapraszamy pana Urbańskiego na degustację na dolne przedmieście !

  32 7 Odpowiedz
 • 14 maj 2013

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pana prezesa proponuje zorganizowanie degustacji wody z kranu dla pana prezesa i przedstawicieli gminy. Najlepiej przygotować imprezę w formie symultany szachowej - każdy chętny do podzielenia się z panem prezesem usiądzie przy stoliku z wodą ze swojego kranu a pan prezes i przedstawiciele ratusza będą podchodzić i degustować.
  Żeby uatrakcyjnić tą degustację organizator powinien dostarczyć degustatorom woreczki, tudzież wiadereczka (ze względu na prostą zasadę symultany-nie przerywamy degustacji po pierwszym żygnięciu).

  P.S. Man nadzieję Andrzej że jest Cię na tyle aby sprostać tak prostemu i zdrowemu (według zapewnień) zadaniu jak łyk Kran Coli którą serwujecie mieszkańcom. Życzę smacznego! I, do dna!

  23 6 Odpowiedz
 • 14 maj 2013

  Widocznie pan prezes nie chodził do szkoły, ani nie zna się na internecie i nie czyta artykułów naukowych na temat wody. Każdy śmiertelnik wie, że w wodzie, w rzekach płyną ścieki, których żadna oczyszczalnia na świecie nie jest w stanie zlikwidować, ani zneutralizować! Są to głównie leki, środki antykoncepcyjne, inne środki, które zażywamy i wydalamy do ścieków. są już nawet zmutowane grupy bakterii w oczyszczalniach ścieków, na które nie ma silnych!

  22 7 Odpowiedz

Zobacz więcej